fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageFIXTURESLATEST NEWSLatest News HomepageLSLLSL FIXTURES

LEINSTER SENIOR LEAGUE

FIXTURES

Thu, April 21, 2022 – Wed, April 27, 2022


Senior Sunday (5)


22/04/2022
19:30 Cherry Orchard FC V. Malahide United AFC at Elmdale [Sean Boyd (Referee), Eamonn Connolly (Referee), Leo
Linnie (Assistant)]
24/04/2022
11:00 Sacred Heart Firhouse Clover V. Bangor GG FC at Killenarden Hill, Tallaght [Padraig Marsh (Referee), Brian
Tracey (Assistant), Adam Conroy (Assistant)]
12:00 Crumlin United FC V. Maynooth University Town at Armagh Road [Eamonn Connolly (Referee), Philip Russell
(Assistant), Dylan Redmond (Assistant)]
27/04/2022
19:00 Bluebell United V. Home Farm FC at Capco Park, Naas Road, Clondalkin, Dublin 22 [David Gallagher (Referee),
Padraig Marsh (Assistant), Patrick McNeill (Assistant)]
19:45 St. Mochtas FC V. Kilnamanagh A.F.C at Porterstown Raod [Owen Murphy (Referee), Declan Troy (Assistant),
Andrew Cleary (Assistant)]


Senior 1 Sunday (5)


22/04/2022
19:45 Skerries Town FC V. Collinstown FC at Parklane [Terry Murphy (Referee), John Mccarthy (Assistant), Derek
Rooney (Assistant)]
23/04/2022
19:00 Willow Park FC V. Ballymun United FC at DPD Park [Brian Tracey (Referee), Eddie Reilly (Assistant), Brian
Lawless Jr (Assistant)]
24/04/2022
11:00 UCD FC V. Leixlip United AFC at Belfield [Andrew Cleary (Referee), Owen Murphy (Assistant), Patrick McNeill
(Assistant)]
27/04/2022
18:30 Collinstown FC V. Glenville FC at Collinstown College [Robert Redmond (Referee)]
19:30 St. Patricks CYFC V. Glebe North FC at Irishtown Stadium [Adam Conroy (Referee), Anthony Carey (Assistant),
Warren Beasley (Assistant)]


Senior 1A Sunday (5)


24/04/2022
11:00 Portlaoise AFC V. Dublin University FC at Rossleighan Park [David Pender (Referee), Ronan Daly (Assistant),
Mick Hughes (Assistant)]
11:00 Ardmore Rovers FC V. Swords Celtic FC at Wolfe Tone Community Centre [Leszek Adamczak (Referee)]
14:30 Templeogue United V. St. John Bosco FC at Tymon All Weather / Tymon Grass [Anthony Redmond (Referee)]
27/04/2022
19:00 Newtown Rangers AFC V. St. Francis FC at Farrell Park, Ballymana Lane, Kiltipper, Dublin 24 [Derek Rooney
(Referee), David Pender (Assistant), Jason Ray (Assistant)]
19:00 Drumcondra FC V. St. John Bosco FC at Baskin Lane [Patrick Donnelly (Referee), Robert Redmond (Assistant),
Thomas Nolan (Assistant)]


Senior 1B Sunday (7)


24/04/2022
11:00 Pegasus/St. James V. Drogheda Town FC at St. Benildus College [Paula Brady (Referee)]
11:00 TEK Utd FC V. Sheriff YC at New Road Stradbrook Blackrock [Brian Lawless Jr (Referee)]
11:00 Ayrfield United V. Dunboyne AFC at Ayrfield [Robert Redmond (Referee)]
14:00 Rush Athletic FC V. Larkview Boys FC at St. Catherines Park, Rush [Declan Reale (Referee), Claudiu Cimpoesu
(Assistant), John Thornton (Assistant)]
27/04/2022
18:30 Ayrfield United V. Mid Sutton FC Sportslink at Ayrfield [John Mccarthy (Referee)]
19:30 Sheriff YC V. Rush Athletic FC at Clontarf All Weather [Stuart Marry (Referee), Brendan Clarke (Assistant),
Graham McCarthy (Assistant)]
19:45 Hartstown Huntstown V. Larkview Boys FC at Hartstown All Weather [Mick Hughes (Referee), Wayne Kelly
(Assistant), Brendan Coghlan (Assistant)]


Major Sunday – Ledburn Cables Ltd (9)


21/04/2022
18:30 St. Pauls Artane V. Blackrock College at McAuley Pk. Pitch no 2 [Claudiu Cimpoesu (Referee)]
18:30 Baldoyle United V. Kilmore Celtic at Brookestone rd, Baldoyle [Declan Troy (Referee), Eddie Reilly (Assistant),
Terry Murphy (Assistant)]
22/04/2022
19:30 Oliver Bond Celtic V. Leicester Celtic FC at Grangegorman DIT (Astro) [Ronan Daly (Referee), Karl O’Shea
(Assistant), Tommy Traynor (Assistant)]
24/04/2022
11:00 Finglas United V. Ballyfermot United at Larney Park [Craig Foley (Referee)]
11:00 Beechwood FC V. Kilmore Celtic at VEC Sports Ground Terenure [Warren Beasley (Referee)]
11:00 Broadford Rovers FC V. Baldoyle United at Broadford Park, Stonemason Way, Ballinteer, Dublin 16 [Anthony
Kearney (Referee)]
26/04/2022
18:30 Ballyfermot United V. St. Pauls Artane at Coldcut Clondalkin [Karl O’Shea (Referee)]
20:00 Blackrock College V. Finglas United at Marlay Park Astro [Aidan Moore (Referee)]
20:00 Ratoath Harps FC V. Beechwood FC at CHC Park, Ratoath [Wayne Kelly (Referee)]


Major 1 Sunday – Shanlar Ltd (1)


22/04/2022
19:45 Ballyoulster United AFC V. Enniskerry YC at Loughlinstown Rd Celbridge [Brendan Coghlan (Referee)]


Division 3 Sunday (1)


21/04/2022
18:30 Kilnamanagh A.F.C V. Spartak Dynamo FC at Tree Park Road [Owen Murphy (Referee)]


Division 3A Sunday (2)


21/04/2022
18:30 SVS V. McKelvey Celtic at Shanganagh Park [Brian Whelan (Referee)]
26/04/2022
19:30 Swords Celtic FC V. River Valley Rangers AFC at Balheary Resevoir [Damien Tolan (Referee)]


Major Saturday (5)


23/04/2022
13:00 Liffey Wanderers V. Crumlin United FC at Irishtown Stadium [Philip Russell (Referee)]
14:30 Bangor GG FC V. Booth Road Celtic at Greenhills Park [Paul Tuite (Referee)]
25/04/2022
18:30 Bluebell United V. Tolka Rovers AFC at Capco Park, Naas Road, Clondalkin, Dublin 22 [Ronan Daly (Referee)]
18:45 UCD FC V. St. Mochtas FC at Belfield [Robert Redmond (Referee)]
19:45 Malahide United AFC V. Swords Celtic FC at Gannon Park, Malahide, Co.Dublin [Colin Duffy (Referee)]


Major 1A Saturday (7)


21/04/2022
18:30 Verona FC V. Pegasus/St. James at Grove Road, Coolmine [Karl O’Shea (Referee)]
18:30 Collinstown FC V. Glenville FC at SDFL Astro / Collinstown Park [Anthony Kearney (Referee)]
20:00 St Kevin’s Boys FC V. Dublin Bus FC at St. Aidan’s School, Whitehall [Patrick Donnelly (Referee)]
23/04/2022
12:00 Columbas Rovers V. St Kevin’s Boys FC at ALSAA Sports Complex, Old Airport Road [Umre Akkilic (Referee)]
14:00 Dublin Bus FC V. Collinstown FC at Coldcut Clondalkin [David Pender (Referee)]
14:30 Pegasus/St. James V. TEK Utd FC at Balally Hill [Graham McCarthy (Referee)]
18:00 Old County FC V. Leicester Celtic FC at Brickfield Park (Astro) [Mick Hughes (Referee)]


Major 1B Saturday (1)


23/04/2022
12:00 Wicklow Rovers AFC V. UCD FC at Whitegates [Claudiu Cimpoesu (Referee)]


Major 1C Saturday (5)


21/04/2022
18:30 Ardmore Rovers FC V. Greystones United AFC at Ballywaltrim Recreation Grounds [Leszek Adamczak
(Referee)]
23/04/2022
13:00 Beechwood FC V. Kilbarrack United at VEC Sports Ground Terenure [Peter Mahoney (Referee)]
15:00 Greystones United AFC V. Larkview Boys FC at The Woodlands, Greystones, Co. Wicklow [Dylan Armstrong
(Referee)]
26/04/2022
18:30 Usher Celtic V. Beechwood FC at Irish War Memorial Gardens Islandbridge [Anthony Redmond (Referee)]
27/04/2022
19:26 Dublin University FC V. Greystones United AFC at Iveagh Ground, Santry Avenue, College Park [Aidan O’Brien
(Referee)]


Division 3 Saturday (3)


23/04/2022
14:30 Iveagh Celtic V. Cloghertown United FC at Stannaway Park Crumlin Dublin 12 [Brendan O’Connor (Referee)]
14:30 Oliver Bond Celtic V. Swords Celtic FC at The Law Society, Blackhall Place, Dublin 7 [Peter Kenealy (Referee)]
14:30 Parkvale FC V. Mid Sutton FC Sportslink at Rockbrook Park School, Rathfarnham [Michael Dolan (Referee)]


Permanent TSB Metropolitan Cup (1)


24/04/2022
11:00 St. Mochtas FC V. Edenderry Town FC at Porterstown Raod [Paul Tuite (Referee), Wayne Kelly (Assistant),
Damien Tolan (Assistant)]


Senior Cup O’Neills Polikoff Cup (1)


24/04/2022
11:00 Boyne Rovers V. Castleknock Celtic at Parklane [Kevin Byrne (Referee)]


Senior Cup Lummy O’Reilly (4)


22/04/2022
19:45 Arklow Town FC V. Kilbarrack United at Travers Insurance Park, Arklow [Philip Russell (Referee), Lee Duffy
(Assistant), Craig Donohoe (Assistant)]
24/04/2022
11:00 Newtown Rangers AFC V. Rush Athletic FC at Farrell Park, Ballymana Lane, Kiltipper, Dublin 24 [Brendan Clarke
(Referee), Claudiu Cimpoesu (Assistant), Leo Linnie (Assistant)]
26/04/2022
19:45 St Kevin’s Boys FC V. Inchicore Athletic FC at St. Aidan’s School, Whitehall [John Thornton (Referee), Padraig
Marsh (Assistant), Stuart Marry (Assistant)]
27/04/2022
19:30 Portlaoise AFC V. Swords Celtic FC at Rossleighan Park [Andrew Murphy (Referee), Sean Boyd (Assistant),
Anthony Kearney (Assistant)]


Senior Cup Noel Ryan Cup (5)


21/04/2022
19:45 Tolka Rovers AFC V. Ballymun United FC at Frank Cooke Park [Christopher Daly (Referee)]
23/04/2022
14:30 Malahide United AFC V. Wayside Celtic at Gannon Park,Malahide,Co.Dublin [Aidan O’Brien (Referee)]
14:30 St. Francis FC V. St. Mochtas FC at John Hyland Park [Andrew Cleary (Referee)]
14:30 Kilnamanagh A.F.C V. Newtown Rangers AFC at Ned Kelly Park [Shane Bradshaw (Referee)]
14:30 Bluebell United V. Maynooth University Town at Capco Park, Naas Road, Clondalkin, Dublin 22 [Brendan
Clarke (Referee)]


Senior Cup David and Paddy Lanigan. (8)


22/04/2022
19:45 Skerries Town FC V. Kilbarrack United at Parklane [John Thornton (Referee)]
23/04/2022
12:00 Usher Celtic V. Killester Donnycarney FC at Irish War Memorial Gardens Islandbridge [Warren Beasley
(Referee)]
12:00 Rosemount Mulvey V. Drumcondra AFC at Rosemount Park, Rosemount Estate [Leszek Adamczak (Referee)]
14:30 Lucan United FC V. Leixlip United AFC at Airlie Heights [Aidan Moore (Referee)]
14:30 Finglas United V. Greystones United AFC at Larney Park/Kildonan Road [Besim Bajrami (Referee)]
15:00 Crumlin United FC V. Dublin Hospitals FC at Pearse Park [Chris Murphy (Referee)]
15:00 Aungier Celtic V. Rush Athletic FC at Grangegorman DIT (Astro) [Liam McGuirk (Referee)]
26/04/2022
19:45 Larkview Boys FC V. Dundrum FC at Whelan Park [Andrew Murphy (Referee)]


Senior Cup Charlie Cahill Cup (2)


27/04/2022
19:45 Tolka Rovers AFC V. Wayside Celtic at Frank Cooke Park [Peter Mahoney (Referee), Craig Foley (Assistant),
Colin Duffy (Assistant)]
19:45 Bangor GG FC V. Liffey Wanderers at Greenhills Park [Lee Duffy (Referee), Paul Tuite (Assistant), Michael Cullen (Assistant)]


Senior Cup Vere Deane (7)


24/04/2022
11:00 SVS V. Derry Rovers at Shanganagh Park [Michael Dolan (Referee)]
11:00 Esker Celtic FC V. Ardmore Rovers FC at St. Catherines Park Pitch 7 Lucan /Willsbrook Park Lucan [Glenn Millar (Referee)]
11:00 Knocklyon United V. Wayside Celtic at VEC Sports Ground Terenure [Brian Whelan (Referee)]
11:00 Finglas United V. Loughshinny United at Larney Park [Peter Kenealy (Referee)]
12:00 Iveagh Celtic V. Kilnamanagh A.F.C at Stannaway Park Crumlin Dublin 12 [Frank Maguire (Referee)]
12:30 Verona FC V. Trinity Donaghmede FC at Parish Field, Blanchardstown [Dave McGrath (Referee)]
14:00 Naas AFC V. Spartak Dynamo FC at Naas Sports Centre, Caragh Road, Naas West [David Gallagher (Referee)]


Senior Cup Wally Wynne Cup (8)


23/04/2022
12:00 Esker Celtic FC V. Blackrock College at St. Catherines Park [Dave McGrath (Referee)]
14:00 Lorcan Celtic FC V. Seafordrock Utd at Lorcan Green [Robert Costello (Referee)]
14:00 Sallynoggin/Pearse FC V. FC Transylvania at Pearse Park, Sallynoggin [Brian Whelan (Referee)]
14:00 Baldoyle United V. Manortown United FC at Brookestone rd, Baldoyle [Frank Maguire (Referee)]
14:00 MP FC V. Ashbourne Utd FC at Grangegorman DIT (Astro) [Tony Harris (Referee)]
14:30 Tallaght Town AFC V. Kilmore Celtic at Carolan Park / Andy Moore Sports Grounds Kiltipper Road [Daragh
Donovan (Referee)]
15:00 Balbriggan FC V. Terenure Rangers at Bremore All Weather [Damien Tolan (Referee)]
15:00 Larkview Boys FC V. Balscadden FC at Whelan Park [Glenn Millar (Referee)]


Senior Albert Walsh Cup Premier A Group (7)


22/04/2022
19:45 Trinity Donaghmede FC V. Rush Athletic FC at Father Collins park donaghmede [Liam McGuirk (Referee)]
24/04/2022
11:00 Bangor GG FC V. Drogheda United at Beechfield Road, Walkinstown [Sean O’Connor (Referee)]
11:00 Balscadden FC V. Eastwall Bessborough at Ringcommons Sports Centre [Patrick Donnelly (Referee)]
12:30 Maynooth University Town V. Raheny United at Maynooth University [Aidan Moore (Referee)]
26/04/2022
19:00 Maynooth University Town V. Bangor GG FC at Maynooth University [Craig Donohoe (Referee)]
19:45 Peamount Utd V. Eastwall Bessborough at Greenogue [Thomas Nolan (Referee)]
19:45 Trinity Donaghmede FC V. Raheny United at Father Collins park donaghmede [Kevin Byrne (Referee)]


Senior Albert Walsh Cup Premier B Group (8)


24/04/2022
11:00 Sallynoggin/Pearse FC V. Palmerstown FC at Pearse Park, Sallynoggin [Umre Akkilic (Referee)]
11:00 Lucan United FC V. Cabinteely FC at Airlie Heights [Christopher Daly (Referee)]
11:00 Knockmitten United V. Park Celtic Dublin at Knockmitten Park [Daragh Donovan (Referee)]
13:30 Woodfarm FC V. Mountview CFC at Coldcut Clondalkin [Brendan O’Connor (Referee)]
14:00 Ballymun United FC V. Edenderry Town FC at Ballymun United Soccer Complex [Graham McCarthy (Referee)]
26/04/2022
18:45 Ballymun United FC V. Woodfarm FC at Ballymun United Soccer Complex [Daragh Donovan (Referee)]
18:45 Lucan United FC V. Knockmitten United at Airlie Heights [Claudiu Cimpoesu (Referee)]
19:45 Rathcoole Boys V. Mountview CFC at Frank Cox Park [Jason Ray (Referee)]


U20 Premier (4)


22/04/2022
20:00 Ballyoulster United AFC V. Home Farm FC at Loughlinstown Rd Celbridge [Peter Mahoney (Referee)]
24/04/2022
11:00 Castleknock Celtic V. Suncroft FC at Porterstown Park [Shane Bradshaw (Referee)]
14:00 Raheny United V. Cabinteely FC at St. Anne’s Park Raheny (Astro) [Liam McGuirk (Referee)]
26/04/2022
18:30 Greystones United AFC V. Cabinteely FC at The Woodlands, Greystones, Co. Wicklow [Christopher Daly
(Referee)]

Sunday April 24th

LFA Under Nineteen Cup Final:

Home Farm FC v Newbridge Town, Frank Cooke Park, 1pm, Mick Cullen, Thomas Nolan, Jason Ray, Anthony Carey;

U19 Dublin Port Cup

 Shelbourne V Mount Merrion, AUL Complex, 11:00am Besim Bajrami

U19s Championship Format Sunday 24th April

22/04/2022 Crumlin V Malahide, Pearse Park Astro, Friday7:45pm, Anthony Carey

Cabinteely (Charles Lee) V Terenure, Kilbogget Park, 14:30pm, Pat Kavanagh

Saturday 23rd April,

23/04/2022: Saturday LFA U20 Shield

St Pats CY V Greystones AFC, Irishtown Stadium, 17:00pm, Pat Kavanagh

Saturday 23rd April, Tom Carroll Cup 2nd Round.

Drimnagh Celtic  v Blessington Fc, Brickfields 12.00, Dave Fitzsimons

Division 3A Sat Mini League Group 2

Peamount United  v Knockmitten United, Greenouge. 8.00, Thursday 21st April, Aidan Moore

Division 3B Sat Group 1 Saturday 23rd April

Ballyoulster United  v Rivervalley  Rangers,Loughlinstown Road, 2.30, Pat Kavanagh

Dingle United  v Malahide United,Grangegorman, 19.45 Monday 25th April, Besim Bajrami

Related posts

Manley on the double as TU Blanch get the edge on Tallaght in cup thriller

Eamon Scott

EA SPORTS NATIONAL UNDERAGE LEAGUES

Eamon Scott

AMATEUR FOOTBALL LEAGUE FIXTURES

Eamon Scott