fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageFIXTURESLATEST NEWSLatest News HomepageLEINSTER FOOTBALL LEAGUE (LFL)

LEINSTER FOOTBALL LEAGUE FIXTURES

Sunday 30th January 11am unless stated


O’Leary Cup Round 2:

Firhouse- Carmel (u21A) v Beggsboro (Prem), Firhouse School, RTBA.


OLeary Cup Q/Final
Dalkey Utd (Prem) v East Meath (u21B), Sallynoggin Rd, 2pm, RTBA.


Lakelands FC (Prem) v Marks Celtic (U21A), Club Italiano Tibradden Rd, RTBA.


Kilcock FC ( u21B) v Raheny Utd (u21A), The Bawnogues ,RTBA.


Dalton Cup Semi Final: Jobstown Celtic (Prem) v Mount Merrion (u21B), Jobstown Pk, RTBA.


10 mins each way extra time and penalties if required in all cup games.


If home teams choice of ground is unavailable, game to be switched to opponents choice of ground.


Premier Sunday:

Kiltalawn Fc v Enniskerry Fc, Phoenix Pk, RTBA.


Knocklyon Utd(A) v Park Celtic, Kennedy Field, RTBA.


Park Orient v Knocklyon Utd (B), Inspire Fitness, RTBA.


Rivermount v FC Lokomotiv, Tolka Valley Pk, RTBA.


RCSI Fc v Dynamo Dublin, Grangegorman, RTBA.


Under 21A:

Knocklyon Utd vMount.Merrion,Tymon Pk,RTBA.


Killegland Fc v Parkvale, Ashbourne Rugby club (Fri 28th 7.30), RTBA


Under 21B:

Celbridge Town v Knocklyon Utd, St.Patricks Pk, RTBA


Drumcondra v Clonee Utd, Phoenix Pk, RTBA.

Leinster Football League U19 Fixtures


Saturday 29th January 2pm unless stated

Sat U – 19 Division:

Castleknock Celtic v St John Vianney, Porterstown Pk, RTBA

Kildare Town v Lusk Utd, Rathbride Rd, RTBA


Kill Celtic v Drumcondra, East Straffan Rd, RTBA

Dunboyne v Grove Rangers, Summerhill Rd, RTBA

Celbridge Town and Rathcoole are in the LFA U – 19 Cup



Sunday 30th January 11am unless stated

Sunday U – 19 Division 1:

Park Celtic v Willows, Meadowvale, 1.00pm, RTBA

Donacarney v Marino (Round 3), Castlemartin, 2.00pm, RTBA

Leixlip Utd and Malahide Utd are in LFA U – 19 Cup; Dunshaughlin Youths – IDLE


Sunday U – 19 Division 2:

Esker Celtic v Firhouse Carmel, St Catherine’s Pk No 7, 1.00pm, RTBA

Dalkey Utd v Transport / Iveagh Trust, Sallynoggin Rd, 2.00pm, RTBA

 Balscadden v Booth Rd Celtic, Ringcommon, RTBA

Leicester Celtic v Tallaght Town, Loreto Pk, RTBA

Granada are in the LFA U – 19 Cup; Peamount Utd – IDLE


Sunday U – 19 Division 3:

Balbriggan v Ratoath Harps, Mologas Pk, 2pm, RTBA

Greystones AFC v Knocklyon Utd, Woodlands, 1pm, RTBA

Lusk Utd v Lakelands, Station Rd, 2.00pm, RTBA

Beechwood v Belmont, Herbert Pk, 1.00pm, RTBA

Ardmore Rovers v Dunboyne, Ballywaltrim, RTBA

St Columbans v Tallaght Town, Glin Rd, RTBA

Mount Merrion – IDLE

Leinster Football League


Saturday 5th February 2pm unless stated

GIVOVA U -19 Development Cup Rd 1:Dunboyne v Kill Celtic, Summerhill Rd, RTBA


Lusk Utd v Rathcoole, Rathmore Rd, 6.30pm RTBA

Drumcondra v Kildare Town, Johnstown Pk, RTBA

 Grove Rangers v Celbridge Town, The Mell Trinity St, 12.00pm, RTBA

Castleknock Celtic v St John Vianney, Porterstown Pk, RTBA

 
Leinster Football League U19 Fixtures:


Sunday 6th February 11am unless stated

GIVOVA U -19 Development Cup:
Round 1: Willows v Transport / Iveagh Trust, Poppintree, 1.00pm, RTBA


Lakelands v Firhouse Carmel, Club Italiano Tibradden Rd, RTBA


Ratoath Harps v Granada, Skryne Rd, 1.00pm, RTBA


Dunboyne v Balscadden, Summerhill Rd, 2.00pm, RTBA

Mt Merrion v Tallaght Town (Div 3), Rockfield Pk, RTBA


Park Celtic v Leixlip Utd, Meadowvale, 1.00pm, RTBA 

Peamount Utd v Greystones AFC, Greenogue, 1.00pm, RTBA

Dalkey Utd v Balbriggan, Sallynoggin Rd, 2.00pm, RTBA

Esker Celtic v Beechwood, St Catherines Pk No 7, 1.00pm, RTBA 

Donacarney v St Columbans, Castlemartin, 2.00pm, RTBA

 Knocklyon Utd v Dunshaughlin Youths, Tymon Pk, RTBA

Malahide Utd v Belmont, Robswall, RTBA

Lusk Utd v Leicester Celtic, Station Rd, 2.00pm, RTBA

Marino v Booth Rd Celtic, Mount Temple, RTBA

Tallaght Town (Div 2) v Ardmore Rovers, Carolan Pk, RTBA

Related posts

FAI Cup | First Round Fixture Schedule

Eamon Scott

SSE AIRTRICITY UNDER 19 FIXTURES – SOUTHERN DIVISION

Eamon Scott

ATHLETIC UNION LEAGUE

Eamon Scott