fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageFIXTURESLATEST NEWSLEINSTER FOOTBALL LEAGUE (LFL)

Leinster Football League

Peter Blanchfield( R ) , Teamwear Direct owner and Sean Hatch, LFL fixtures
Secretary. Peter in conjunction with Givova Sportswear are the new sponsor of the Leinster League under 19 cup. They have also supplied the committee with kit


LFL GAMES Janaury 23 11am unless stated)

Sheeran Cup Rd 2..
Peamount Utd (u19) v Leixlip Utd (u19), Greenogue, (1pm), RTBA.


Balscadden (u19) v Marino Fc (u19),Ringcommon,RTBA. 

Dynamo Dublin (Prem) v Knocklyon Utd ( Prem A), Phoenix Park, RTBA.


Esker Celtic ( u19) v Firhouse-Carmel (u21), St. Catherines Pk (1pm), RTBA.
East Meath (u21) v Park Celtic (u19), Ministown Rd, RTBA

All cup games are 10mins each way extra time & penalties, if required.

If home teams choice of ground is unavailable, game to be switched to opponents choice of ground.


Prem Sunday (11am unless stated):


Beggsboro v Enniskerry Fc, John Paul Pk, RTBA.


Jobstown Celtic v Park Celtic, Jobstown Park, RTBA.


Kiltalawn Fc v Dalkey Utd, Phoenix Pk, RTBA.


Knocklyon Utd (B) v Lakelands Fc, Kennedy Field, RTBA.


RCSI v FC Lokomotiv, Grangegorman, RTBA.


Under 21A:

Raheny Utd v Mt. Merrion, St Annes Pk, (2.30), RTBA.


Killegland Fc v Marks Celtic, Ashbourne Rugby Club, Fri 21st @ 7.30pm, RTBA.


Under 21B (11am unless stated):

Drumcondra Fc v Kilcock Fc, Phoenix Pk, RTBA.


Mt.Merrion v Celbridge Town, UCD, RTBA.


Knocklyon Utd v Clonee Utd, Tymon Pk No 2, RTBA 

U19 Fixtures:
Saturday 22 January (2pm unless stated)

Sat U – 19 Division: Kildare Town v St John Vianney, Rathbride Rd, RTBA

Rathcoole v Grove Rangers, Frank Cox Pk, RTBA

Dunboyne v Castleknock Celtic, Summerhill Rd, RTBA

Lusk Utd v Kill Celtic, Rathmore Rd, 6.30pm RTBA

Celbridge Town v Drumcondra OFF


Sunday 23 January (11am unless stated)

Sunday U – 19 Division 1: Dunshaughlin Youths v Donacarney, 2.00pm, Skryne Rd, RTBA

Willows v Malahide Utd, (Round 3) Poppintree, 1.00pm, RTBA

Rest are in Sheeran Cup.


Sunday U – 19 Division 2: Granada v Tallaght Town, Meadowvale, 2.00pm, RTBA

Firhouse Carmel v Booth Rd Celtic, Firhouse College, 10.30am, RTBA


Leicester Celtic v Transport / Iveagh Trust, Loreto Pk, RTBA

Rest are in Sheeran Cup.


Sunday U – 19 Division 3: Lakelands v Tallaght Town, Club Italiano Tibradden Rd, RTBA

Ratoath Harps v St Columbans, Skryne Rd, 1.00pm, RTBA

Dunboyne v Greystones AFC, Summerhill Rd, 2.00pm, RTBA

Belmont v Ardmore Rovers, Herbert Pk, 2.00pm, RTBA

Mt Merrion v Beechwood, Rockfield Pk, RTBA

Balbriggan v Lusk Utd, Mologas Pk, 2.00pm, RTBA

Knocklyon Utd – No game

Related posts

O’NEILLS LFA YOUTH CUP SEMI-FINAL

Eamon Scott

O’NEILLS LEINSTER FOOTBALL LEAGUE – FIXTURES

Eamon Scott

FAI NEW BALANCE JUNIOR CUP FIXTURES

Eamon Scott