fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageFIXTURESLATEST NEWSLatest News HomepageLEINSTER FOOTBALL LEAGUE (LFL)

LEINSTER FOOTBALL LEAGUE

FIXTURES

LFL U-19 fixtures for W/E 10th April and midweek Wednesday 13th April.


Saturday 9th April

U – 19 Saturday Division:All kick offs 2.00pm unless stated:

St John Vianney v Drumcondra, Kilmore Dr, 12.00pm, RTBA

Kildare Town v Celbridge Town, Rathbride Rd, 2.30pm, RTBA
Rathcoole and Castleknock Celtic are in the GIVOVA Cup

Kill Celtic and Dunboyne are IDLE


Sunday 10th April

GIVOVA Cup: All kick offs 11am unless stated:Round 2:

Beechwood v Leixlip Utd, Herbert Pk, 1.00pm, RTBA

Leicester Celtic v Donacarney, Loreto Pk, RTBA


Round 3:Malahide Utd v. Castleknock Celtic (Sat), Robswall, RTBA


Quarter Final:

Dunboyne v Willows, Summerhill Rd, 2.30pm, RTBA

Firhouse Carmel v Rathcoole (Sat), Firhouse College, 10.30am, RTBA


Sunday 10th April

U – 19 Sunday Division 1: All kick offs at 11am unless stated:
No Fixtures.
Marino and Park Celtic are IDLE

Malahide Utd, Willows, Donacarney and Leixlip Utd are in the GIVOVA Cup

Wednesday 13th April

U – 19 Sunday Division 1 (6.30pm):
Kick off at 6.30pm: WIllows v Marino, Poppintree, RTBA


Sunday 10th April

U – 19 Sunday Division 2: All kick offs at 11am unless stated:

Esker Celtic v Peamount Utd, St Catherine’s Pk No 7, 1.00pm, RTBA

Granada v Balscadden, Meadowvale, 2.30pm, RTBA
Firhouse Carmel and Leicester Celtic are in the GIVOVA Cup

Dalkey Utd and Tallaght is are IDLE


Wednesday 13th April

U – 19 Sunday Division 2:

Kick off at 6.30pm:

Granada v Dalkey Utd, Meadowvale, RTBA


Sunday 10th April

U – 19 Sunday Division 3 All kick offs 11am unless stated

Tallaght Town v Lusk Utd, Carolan Pk, 2.30pm, RTBA

St Columbans v Belmont, Glen Rd, RTBA

Knocklyon Utd v Balbriggan, Tymon Pk, RTBA

Mt Merrion v Greystones, Rockfield Pk, RTBA

Lakelands v Ratoath Harps, Club Italiano, Tibradden Rd, RTBA


Beechwood and Dunboyne are in the GIVOVA Cup 


Wednesday 13th April

U – 19 Sunday Division 2: Kick off at 6.30pm

Belmont v Mt Merrion, Herbert Pk, RTBA

Beechwood v Greystones, Herbert Pk, RTBA

Tallaght Town v Knocklyon Utd, Carolan Pk, RTBA

Ratoath Harps v Dunboyne, Skryne Rd, RTBA

Sunday April 10thAll games 11am unless stated.

Premier Sunday

Beggsboro v Park Celtic, John Paul Pk, RTBA.


Dynamo Dublin v Knocklyon Utd(A),Phoenix Pk, RTBA.


Enniskerry v FC Lokomotiv, Stepaside Astro, RTBA.


Park Orient v Lakelands Fc,Inspire Fitness, RTBA.


Knocklyon Utd(B) v Jobstown Celtic, Kennedy Fiel d, RTBA.


Dalkey Utd v Rivermount Boys, Sallynoggin Rd (2pm), RTBA.


Kiltalawn Fc IDLE.


Under21AFirhouse-Carmel v Raheny Utd, Firhouse school, RTBA.


Knocklyon Utd v Mt.Merrion Fc, Tymon Pk, RTBA.


Under21B

East Meath Utd v Drumcondra, Ministown Rd, RTBA.

April 12th Tuesday(6.15pm)

Premier Sunday

Knocklyon Utd(B) v Beggsboro Fc, Kenndy Field, RTBA.


Rivermount Boys v Dynamo Dublin, Tolka Valley, RTBA,


Jobstown Celtic v Knocklyon Utd(A), Jobstown Pk, RTBA.


Dalkey Utd v Enniskerry Fc, Sallynoggin Rd, RTBA.


Kiltalawn Fc v FC Lokomotiv, Phoenix Pk, RTBA.


Under 21BDrumcondra Fc v Celbridge Town, Phoenix Pk, RTBA.


April 14th Thursday(6.15)

Premier Sunday

Park Orient v Dynamo Dublin, Inspire Fitness, RTBA.


FC Lokomotiv v Knocklyon Utd (A), RTBA.

Related posts

Eamon Scott

EA SPORTS NATIONAL UNDERAGE LEAGUES

Eamon Scott

LEINSTER SENIOR LEAGUE FIXTURES

Eamon Scott