fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageFIXTURESLatest News HomepageLEINSTER FOOTBALL LEAGUE (LFL)

LEINSTER FOOTBALL LEAGUE

Sunday 6th March:GIVOVA Cup: 11am unless stated 1st Rd:

Firhouse Carmel v Lakelands, Firhouse College, 10.30am, RTBA

Beechwood v Esker Celtic, Herbert Pk, 1.00pm, RTBA

Leixlip Utd v Park Celtic, Amenities Centre, 11.30am, RTBA


Saturday 5th March:

Saturday Division:2.00pm unless stated: St John Vianney v Celbridge Town, Kilmore Dr, 12pm, RTBA

Drumcondra v Kildare Town, Johnstown Pk, RTBA

Castleknock Celtic v Rathcoole, Porterstown Pk, RTBA

Dunboyne are IDLEKill Celtic are in Sheeran Cup


Sunday 6th March:Sunday Division 1:11.00am unless stated:Donacarney v Willows, Castlemartin, 2.00pm, RTBA

Dunshaughlin Youths v Marino, (Rnd 3), Skryne Rd, RTBA

Park Celtic and Leixlip Utd are in the GIVOVA Cup

Malahide Utd – No Game
Sunday 6th March

Sunday Division 2:11.00am unless stated: Tallaght Town v Granada, Carolan Pk, RTBA

Balscadden v Leicester Celtic, Ringcommon, RTBA

Booth Rd Celtic v Peamount Utd, Corcaigh Pk, 12.30, RTBA

Esker Celtic and Firhouse Carmel are in the GIVOVA Cup

Dalkey Utd are IDLE


Sunday 6th March:

Sunday Division 3: 11am unless stated: Belmont v Dunboyne, Herbert Pk, 2.30pm, RTBA

Lusk Utd v Tallaght Town, Station Rd, 2.00pm, RTBA

Balbriggan v St Columbans, Mologas Pk, 2.00pm, RTBA

Mt Merrion v Knocklyon, Rockfield Pk, RTBA

Ratoath Harps v Greystones, Skryne Rd, 2.30pm, RTBA

Beechwood and Lakelands are in the GIVOVA Cup 

SUNDAY 6 March 11am unless stated.


O’Leary Cup Semi Final: Dalkey Utd (Prem) v Raheny Utd (u21A), Sallynoggin Rd (2pm), RTBA.
Sheeran Cup Round 3 Mt.Merrion (u21A) v Park Orient (Prem), UCD, RTBA.
Kill Celtic(Sat) v Firhouse -Carmel (u21A), East Straffan Rd (2pm Sat 5th), RTBA.
Killegland (u21A) v Knocklyon Utd (Prem A), Ashbourne Rugby Club, (Fri 4th, 7.30pm), RTBA.


If home teams choice of ground is unavailable,game must be switched to opponents choice of ground.
10mins each way extra time and penalties,if required.
Officials fee is 50/50.


Premier Sunday: Knocklyon Utd (B) v Dynamo Dublin, Kennedy Field, RTBA.
Jobstown Celtic v RCSI Fc, Jobstown Pk, RTBA.
FC Lokomotiv v Lakelands Fc, Hartstown Pk, RTBA.
Rivermount Boys v Kiltalawn, Tolka Valley Pk, RTBA.
Park Celtic v Beggsboro, Stepaside Astro (1pm), RTBA.
Enniskerry IDLE.


Under 21A: NO GAMES.Marks Celtic, Knocklyon Utd & Parkvale IDLE.
Under 21B: Celbridge Town v Kilcock Fc, St.Patricks Pk, RTBA
Dalkey Utd (u21B) & Malahide Utd(u21A) on LFA Plate.

Related posts

Keane and Mahdy on the double as UCD lower Trinity colours in College Park

Eamon Scott

NORTH EAST FOOTBALL LEAGUE – RESULTS & FIXTURES

Eamon Scott

McGovern set for Elite Round battle with Ireland WU19s

Eamon Scott