fbpx
Striker Online
All Fixtures Homepage FIXTURES LATEST NEWS Latest News Homepage LSL LSL FIXTURES

LEINSTER FOOTBALL ASSOCIATION Fixtures

21/01 to 23/01 2022

Saturday January 22nd

Oneills LFA Junior Cup Fourth Round

Balbriggan FC v Bluebell United, Bremore All weather 3pm, (PROVISIONAL) Peter Mahoney

Oneills.com LFA Junior Cup Fifth Round

Kilnamanagh AFC v Wexford Bohs, Ned Kelly Park, 2.0 David Ward

Aungier Celtic v Thomastown United, Grangegorman, 2.30 Philip Russell

Crumlin United v Tolka Rovers, Pearse Park, 5pm, Paul Tuite

Kilbarrack United v Ashbourne United, Greendale Road, 2.0, Mick Hughes

Ballymun United v Harding IF FC, Ballymun United Sports Complex, 2.0, Barry Fitzpatrick

Oneills.com LFA Junior Shield Fifth Round

Clontarf FC v Mid Sutton Sportslink, details to follow

Sunday January 23rd

Oneills.com LFA Junior Cup Fourth Round

Rathangan AFC v Beechwood FC, Canal Road, 2.0

Oneills.com LFA Junior Cup Fifth Round

Oliver Bond Celtic v Mullingar Ath, Bernard Curtis Park, 8.0, Fri Jan 21st, Aidan O Brien

Yellowstone Celtic v Rosemount Mulvey FC, Brickfields, 6.0, Sat Jan 22nd Eddie Reilly

Trinity Donaghmeade v Crossabeg AFC, Fr Collins Park, 1.0, Terry Murphy

New Oak Boys v Dublin Airport FC, Burrin Road, 2.0

Killeshin AFC v Portmarnock AFC or Old County FC, The Quakers, 2.0

Oneills.com LFA Junior Shield Fourth Round  

Naas AFC v Loughshinny United, Naas Sports Centre, 2.0 David Ward

Oneills.com LFA Junior Shield Fifth Round

Derry Rovers v Willows FC, Fri 21st, 7.45pm, Edenderry, Darragh

 Donovan

St Itas AFC v Dunboyne AFC, Ballymastone Astro, 7-45, Fri Jan 21st 

Ballymurn Celtic v Iveagh Celtic, Crossabeg Ballymurn Community Centre, 2.0

Leinster Senior League



Thu, January 20, 2022 – Wed, January 26, 2022

Senior Sunday (10)


21/01/2022
19:45 Malahide United AFC V. Home Farm FC at Gannon Park, Malahide, Co.Dublin [Owen Murphy (Referee), Patrick
Donnelly (Assistant), Damien Tolan (Assistant)]
23/01/2022
11:00 Kilnamanagh A.F.C V. Maynooth University Town at Ned Kelly Park [John Mccarthy (Referee), Paul Tuite
(Assistant), David Pender (Assistant)]
11:00 Sacred Heart Firhouse Clover V. St. Mochtas FC at Killenarden Hill, Tallaght [Andrew Cleary (Referee), Stuart
Marry (Assistant), Ronan Daly (Assistant)]
11:00 Killester Donnycarney FC V. Cherry Orchard FC at Hadden Park [Paula Brady (Referee), Owen Murphy
(Assistant), Adam Conroy (Assistant)]
11:00 Bangor GG FC V. Crumlin United FC at Greenhills Park [Barry Fitzpatrick (Referee), Sean Boyd (Assistant), Derek Rooney (Assistant)]
14:00 Bluebell United V. Liffey Wanderers at Ridgewood Park [Brian Tracey (Referee), Colin Duffy (Assistant), Craig
Foley (Assistant)]
26/01/2022
19:45 St. Mochtas FC V. Kilnamanagh A.F.C at Porterstown Raod [Declan Troy (Referee), Owen Murphy (Assistant),
Aidan Moore (Assistant)]
19:45 Edenderry Town FC V. Killester Donnycarney FC at Paddy Mahoney Park [Paul Tuite (Referee), John Mccarthy
(Assistant), Stuart Marry (Assistant)]
19:45 Malahide United AFC V. Cherry Orchard FC at Gannon Park,Malahide,Co.Dublin [Liam McGuirk (Referee),
Aidan O’Brien (Assistant), Adam Conroy (Assistant)]
20:00 Home Farm FC V. Crumlin United FC at Whitehall [Peter Mahoney (Referee), Paula Brady (Assistant), Brian
Lawless Jr (Assistant)]


Senior 1 Sunday (5)


21/01/2022
19:30 Newbridge Town FC V. UCD FC at Station Road, Newbridge, Co. Kildare [Craig Foley (Referee), Anthony Carey
(Assistant), Christopher Daly (Assistant)]
19:45 Leixlip United AFC V. Greystones United AFC at Leixlip Amenties Centre [Stuart Marry (Referee), Declan Troy
(Assistant), Brendan Coghlan (Assistant)]
19:45 Glebe North FC V. Skerries Town FC at Market Green Balbriggan [Colin Duffy (Referee), Lee Duffy (Assistant),
David Ward (Assistant)]
23/01/2022
11:00 Lucan United FC V. Collinstown FC at Celbridge Football Park [David Gallagher (Referee), Declan Troy
(Assistant), Craig Donohoe (Assistant)]

11:00 Glenville FC V. Tolka Rovers AFC at Palmerstown Community School [Dave Fitzsimons (Referee), Eddie Reilly
(Assistant), Dylan Armstrong (Assistant)]


Senior 1A Sunday (6)


21/01/2022
19:30 Kilbarrack United V. Arklow Town FC at Greendale Road [David Pender (Referee), Philip Russell (Assistant),
Claudiu Cimpoesu (Assistant)]
20:00 St. John Bosco FC V. St. Francis FC at Brickfield Park (Astro) [Ronan Daly (Referee), Paul Tuite (Assistant), Patrick McNeill (Assistant)]
23/01/2022
11:00 Dublin Bus FC V. Drumcondra FC at Coldcut Clondalkin [Padraig Marsh (Referee)]
11:00 Newtown Rangers AFC V. Ardmore Rovers FC at Farrell Park, Ballymana Lane, Kiltipper, Dublin 24 [Endrit
Malaveci (Referee), Brian Lawless Jr (Assistant), Graham McCarthy (Assistant)]
14:00 Templeogue United V. Tullamore Town FC at Tymon All Weather / Tymon Grass [Christopher Daly (Referee)]
26/01/2022
20:15 St. Francis FC V. Swords Celtic FC at John Hyland Park [Anthony Kearney (Referee), Eamonn Connolly
(Assistant), Patrick McNeill (Assistant)]


Senior 1B Sunday (5)


21/01/2022
19:30 Usher Celtic V. Corduff FC at Grangegorman DIT (Astro) [Derek Rooney (Referee), Andrew Cleary (Assistant),
Dylan Armstrong (Assistant)]
20:00 Castleknock Celtic V. Rush Athletic FC at Hartstown Park [astro pitch] [Karl O’Shea (Referee), Peter Mahoney
(Assistant), Besim Bajrami (Assistant)]
20:00 Larkview Boys FC V. Hartstown Huntstown at Whelan Park [Andrew Murphy (Referee), Brian Tracey (Assistant), Leo Linnie (Assistant)]
23/01/2022
11:00 Pegasus/St. James V. Inchicore Athletic FC at St. Benildus College [Michael Cullen (Referee)]
11:00 Drogheda Town FC V. Dunboyne AFC at Marian Park [Declan Reale (Referee)]


Major Sunday – Ledburn Cables Ltd (5)


21/01/2022
19:45 St. James Gate FC V. Ballyfermot United at Iveagh Grounds Crumlin [Brian Lawless Jr (Referee)]
19:45 Blackrock College V. Ratoath Harps FC at Marlay Park Astro [Craig Donohoe (Referee)]
23/01/2022
11:00 Finglas United V. Broadford Rovers FC at Larney Park [Lee Duffy (Referee)]
11:00 Baldoyle United V. Kilmore Celtic at Brookestone rd, Baldoyle [Eamonn Connolly (Referee)]
14:00 St. Pauls Artane V. Leicester Celtic FC at McAuley Pk Pitch no 2 [Anthony Redmond (Referee)]


Major 1 Sunday – Shanlar Ltd (4)


21/01/2022

20:00 Clondalkin Celtic FC V. Enniskerry YC at Coldcut Clondalkin [Aidan Moore (Referee)]
23/01/2022
11:00 Stella Maris FC V. Rivervalley Rangers at Port stadium Richmond road [Besim Bajrami (Referee)]
11:00 Dublin Airport FC V. MP FC at ALSAA Sports Complex, Old Airport Road [Patrick Donnelly (Referee)]
26/01/2022
19:30 Rivervalley Rangers V. Ballyoulster United AFC at AUL Complex [Kevin Byrne (Referee)]


Premier Sunday (2)


21/01/2022
19:45 Raheny United V. Eastwall Bessborough at St. Anne’s Park Raheny (Astro) [Ciaran Conroy (Referee)]
23/01/2022
11:00 Boyne Rovers V. Cabinteely FC at Parklane [Claudiu Cimpoesu (Referee)]


Premier 1 Sunday (4)


21/01/2022
19:45 Rathcoole Boys V. Blessington FC at Frank Cox Park [Sean O’Connor (Referee)]
23/01/2022
11:00 Castleknock Celtic V. Sallynoggin/Pearse FC at St. Catherines Park [Brendan Coghlan (Referee)]
11:00 Bangor GG FC V. Knockmitten United at Greenhills Park [Umre Akkilic (Referee)]
14:00 Rush Athletic FC V. Whitehall Rangers at St. Catherines Park, Rush [Robert Costello (Referee)]


Premier 1A Sunday (5)


23/01/2022
11:00 Edenderry Town FC V. Lucan United FC at Paddy Mahoney Park [Anthony Kearney (Referee)]
11:00 Balscadden FC V. Drogheda United at Ringcommons Sports Centre [Ciaran Conroy (Referee)]
12:30 Maynooth University Town V. Mountview CFC at Maynooth University [Derek Kelly (Referee)]
13:30 Woodfarm FC V. Palmerstown FC at Coldcut Clondalkin [Shane Bradshaw (Referee)]
14:00 Monread FC V. Eastwall Bessborough at Doctor’s Road. Clane, 78V4+G7 [Warren Beasley (Referee)]


Division 3 Sunday (2)


21/01/2022
19:45 Wayside Celtic V. Ayrfield United at Jackson Park [Umre Akkilic (Referee)]
23/01/2022
11:00 St Kevin’s Boys FC V. Esker Celtic FC at Wards Cross New Park [Damien Tolan (Referee)]


Division 3A Sunday (4)


23/01/2022
11:00 Baldoyle United V. McKelvey Celtic at Racecourse park baldoyle [Dave McGrath (Referee)]
11:00 Knocklyon United V. SVS at VEC Sports Ground Terenure [Michael Dolan (Referee)]
11:00 DCU FC V. Swords Celtic FC at Poppintree [Tony Harris (Referee)]
11:00 Portmarnock AFC V. Ardmore Rovers FC at Carrickhill Carrickhill Road Portmarnock [Frank Maguire (Referee)]

Major Saturday (3)


20/01/2022
19:45 St. Mochtas FC V. Booth Road Celtic at Porterstown Raod [Terry Murphy (Referee)]
20:00 Swords Celtic FC V. UCD FC at Balheary Resevoir [Dylan Armstrong (Referee)]
22/01/2022
14:00 Bangor GG FC V. Maynooth University Town at Greenhills Park [Christopher Daly (Referee)]


Major 1 Saturday (4)


21/01/2022
19:45 Sacred Heart Firhouse Clover V. Seafordrock Utd at Killenarden Hill, Tallaght [Graham McCarthy (Referee)]
22/01/2022
14:00 Wayside Celtic V. St. John Bosco FC at Jackson Park [Robert Kearns (Referee)]
14:00 Templeogue United V. St. Patricks CYFC at Tymon All Weather / Tymon Grass [Declan Troy (Referee)]
24/01/2022
20:00 Home Farm FC V. Glebe North FC at AUL Complex [Daragh Donovan (Referee)]


Major 1A Saturday (5)


22/01/2022
12:00 Columbas Rovers V. Glenville FC at ALSAA Sports Complex, Old Airport Road [John Mccarthy (Referee)]
12:00 Pegasus/St. James V. Dublin Bus FC at Balally Hill [Craig Donohoe (Referee)]
14:00 Verona FC V. Old County FC at OFF [Liam McGuirk (Referee)]
14:00 St. Francis FC V. Collinstown FC at John Hyland Park [Lee Duffy (Referee)]
15:00 St Kevin’s Boys FC V. Railway Union at St. Aidan’s School, Whitehall [Shane Bradshaw (Referee)]


Major 1B Saturday (4)


20/01/2022
19:45 Skerries Town FC V. Dunboyne AFC at Parklane [Andrew Murphy (Referee)]
22/01/2022
14:00 Leixlip United AFC V. UCD FC at Leixlip Amenties Centre [Claudiu Cimpoesu (Referee)]
14:00 Drumcondra FC V. Dundrum FC at Baskin Lane [Kevin Byrne (Referee)]
14:00 Wicklow Rovers AFC V. Killester Donnycarney FC at Whitegates [Michael Dolan (Referee)]


Major 1C Saturday (5)


22/01/2022
12:00 Dublin University FC V. Portlaoise FC at Iveagh Ground, Santry Avenue, College Park [Besim Bajrami (Referee)]
12:00 Fairview CY FC V. Greystones United AFC at MIE, Griffith Avenue, Dublin 9 [Patrick Donnelly (Referee)]
13:00 Corduff FC V. Beechwood FC at Corduff park [Karl O’Shea (Referee)]
14:00 Ardmore Rovers FC V. Usher Celtic at Ballywaltrim Recreation Grounds [Umre Akkilic (Referee)]
24/01/2022
20:00 Larkview Boys FC V. Ayrfield United at Whelan Park [Anthony Carey (Referee)]

Major 1D Saturday – Lee Brothers (4)


22/01/2022
12:00 SVS V. Rush Athletic FC at Core Credit Union Park, Loughlinstown D18 [David Gallagher (Referee)]
14:00 Castleknock Celtic V. Ratoath Harps FC at St. Catherines Park [Colin Duffy (Referee)]
14:00 St. Pauls Artane V. Newlands / Castle Park FC at McAuley Pk Pitch no 2 [Derek Rooney (Referee)]
14:00 Lucan United FC V. Crumlin United FC at OFF [Jason Ray (Referee)]


Premier 1 Saturday (3)


22/01/2022
14:00 Baldoyle United V. MP FC at St. Clare’s [Daragh Donovan (Referee)]
14:00 Terenure College CY V. Esker Celtic FC at VEC Sports Ground Terenure [Dave Fitzsimons (Referee)]
15:00 Balbriggan FC V. Larkview Boys FC at OFF [Graham McCarthy (Referee)]


Premier 1A Saturday (3)


22/01/2022
12:00 Marks Celtic FC V. Manortown United FC at Butler Park [Padraig Marsh (Referee)]
13:00 Kilmore Celtic V. SVS at Pitch 5 Oscar Traynor Road [David Pender (Referee)]
14:00 Balscadden FC V. Tallaght Town AFC at Ringcommons Sports Centre [Ronan Daly (Referee)]


Division 3 Saturday (4)


22/01/2022
12:00 Confey FC V. Rosemount Mulvey at St. Catherines Park [Brian Tracey (Referee)]
14:00 Oliver Bond Celtic V. Parkvale FC at The Law Society, Blackhall Place, Dublin 7 [Chris Murphy (Referee)]
14:00 Cloghertown United FC V. Castleknock Celtic at Paddy McGuinness park [Frank Maguire (Referee)]
14:00 Swords Celtic FC V. Hyde Park FC at Balheary Resevoir [Damien Tolan (Referee)]


Division 3A Saturday (3)


21/01/2022
19:45 Ashbourne United FC V. Spartak Dynamo FC at Archerstown Astro, Ashbourne [Frank Maguire (Referee)]
20:00 Peamount Utd V. Dingle United at Greenogue [Tommy Traynor (Referee)]
22/01/2022
15:00 Cherry Orchard FC V. Knockmitten United at Elmdale [Tony Harris (Referee)]


Division 3B Saturday (3)


22/01/2022
14:00 St John Vianney V. Balrothery FC at Kilmore Drive [Dave McGrath (Referee)]
14:00 Dundrum FC V. Blessington FC at Meadowbrook Park [Derek Kelly (Referee)]
14:00 Ballyoulster United AFC V. Rivervalley Rangers at Loughlinstown Rd Celbridge [Andrew Cleary (Referee)]


Permanent TSB Metropolitan Cup (5)

21/01/2022
19:30 Portlaoise FC V. Ayrfield United at Rossleighan Park [Eddie Reilly (Referee), David Gallagher (Assistant), Jason
Ray (Assistant)]
19:45 St Kevin’s Boys FC V. Edenderry Town FC at St. Aidan’s School, Whitehall [Sean Boyd (Referee), Anthony
Redmond (Assistant), Endrit Malaveci (Assistant)]
19:45 Swords Celtic FC V. Sheriff YC at Balheary Resevoir [Terry Murphy (Referee), Padraig Marsh (Assistant), Mick
Hughes (Assistant)]
19:45 St. Patricks CYFC V. Mid Sutton FC Sportslink at Irishtown Stadium Astro [Eamonn Connolly (Referee), Barry
Fitzpatrick (Assistant), Michael Cullen (Assistant)]

23/01/2022
11:00 Ballymun United FC V. Willow Park FC at Ballymun United Soccer Complex [Aidan O’Brien (Referee), Philip
Russell (Assistant), Jason Ray (Assistant)]


U19 Charles Lee (3)


21/01/2022
19:45 Crumlin United FC V. Home Farm FC at Pearse Park [Declan Reale (Referee)]
23/01/2022
12:00 Newbridge Town FC V. Malahide United AFC at Station Road, Newbridge, Co. Kildare [Aidan Moore (Referee)]
14:00 Cabinteely FC V. Shelbourne at Kilbogget Park [Robert Kearns (Referee)]


U19 Paddy Lee (3)


21/01/2022
19:45 Cabinteely FC V. Broadford Rovers FC at Kilbogget Park [Thomas Nolan (Referee)]
23/01/2022
11:00 Naas AFC V. Shankill FC at Naas Sports Centre, Caragh Road, Naas West [Leo Linnie (Referee)]
14:00 Ashbourne Utd FC V. Terenure Rangers at Archerstown Astro, Ashbourne [Kevin Byrne (Referee)]


U20 Premier (6)


21/01/2022
20:00 Ratoath Harps FC V. St. Patricks CYFC at City Jet Park, Ratoath, Co Meath [Liam McGuirk (Referee)]
20:00 Ballyoulster United AFC V. St. Francis FC at Loughlinstown Rd Celbridge [Kevin Byrne (Referee)]
23/01/2022
11:00 Home Farm FC V. Cabinteely FC at VEC Grounds White Hall [Anthony Carey (Referee)]
13:00 Greystones United AFC V. Naas AFC at The Woodlands, Greystones, Co. Wicklow [Thomas Nolan (Referee)]
14:00 Suncroft FC V. Leixlip United AFC at Community Grounds Suncroft [Mick Hughes (Referee)]
14:30 Raheny United V. Leicester Celtic FC at St. Anne’s Park Raheny (Astro) [Liam McGuirk (Referee)]

Related posts

VITHIT Kerry Schoolboys Girls League now concluded

Eamon Scott

O’DONNELL UNHAPPY WITH FIXTURES SCHEDULING

Eamon Scott

TALLAGHT EDGE OUT UNBEATEN GRIFFITH IN CUP THRILLER

Eamon Scott