fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageGALWAY FALatest News Homepage

GALWAY LEAGUE FIXTURES – MONDAY APR 29 -WED MAY 8

Monday 29th April 2019


U16 Premier Cup: Maree/Oranmore v Salthill Devon , at Oranmore, 7:00pm Semi Final

GFA Under 15 Premier: Mervue Utd v Athenry , at Mervue, 7:00pm

GFA Under 15 Division 1: Moyne Villa v Oughterard , at Headford, 7:00pm


Tuesday 30th April 2019


U21 League 2019: Colga v Corrib Celtic , at Clarinbridge, 6:30pm ; Galway Hibs v Tuam Celtic , at Bohermore, 6:30pm ; Maree/Oranmore v Renmore , at Oranmore, 6:30pm ; Corrib Rangers v Athenry , at Westside, 6:30pm

GFA Ladies Senior League: Colemanstown Utd v Corrib Celtic , at Annaghdown, 7:00pm

GFA Coley Smith U14 Premier: Colga v Salthill Devon , at Clarinbridge, 7pm ; Mervue Utd v Kiltullagh , at Mervue, 7pm ; Athenry v Maree/Oranmore , at Athenry, 7pm ; Knocknacarra v Tuam Celtic , Cappagh Park, 7pm

GFA Under 14 Championship: Mervue Utd B v Bearna Na Forbacha , at Mervue, 7:00pm ; West Coast Utd v Galway Hibs , at Letterfrack, 7:00pm ; Kinvara Utd v Cregmore/Claregalway FC , at Kinvara, 7:00pm

GFA Under 14 Division 1: Craughwell United v Renmore , at Craughwell, 7:00pm

GFA Under 13 Premier: Bearna Na Forbacha v Maree/Oranmore , at Furbo, 7:00pm

GFA Under 12 Premier: Salthill Devon v Colga , at Drom, 7:30pm ; Mervue Utd v Athenry , at Mervue, 7:30pm

GFA Under 12 Championship: Moyne Villa v Mervue Utd B, at Headford, 7:00pm ; Maree/Oranmore B v Salthill Devon B, at Maree, 7:00pm ; Cregmore/Claregalway FC v Loughrea , at Cregmore, 7:30pm

GFA Under 12 Division 1: Craughwell United v Corrib Celtic , at Corrandulla, 7:00pm

GFA Girls Under 16 : Salthill Devon v Cregmore/Claregalway FC , at Drom, 6:45pm ; Kilshanvey Utd v Mervue Utd , at Kilconly, 7:00pm

GFA Girls U12 Division 1: Knocknacarra B v Colga B, at Cappagh Park, 7:00pm


Wednesday 1st May


GFA Ladies Senior League: Athenry v Corrib Rangers , at Athenry, 7:00pm

GFA Under 16 Premier: Maree/Oranmore v Mervue Utd , at Oranmore, 7:00pm ; Galway Hibs v Knocknacarra , at Bohermore, 7:00pm ; Athenry v Kilshanvey Utd , at Athenry, 7:00pm

GFA Under 15 Premier: Corrib Celtic v Maree/Oranmore , at Annaghdown, 7:00pm

GFA Under 14 Division 1: Corofin Utd v Knocknacarra B, at Corofin, 7:00pm

U13 Premier and Championship Cup: Craughwell United v Colga , at Craughwell, 7:00pm Semi Final

GFA Under 13 Championship: Tuam Celtic v Oughterard , at Tuam, 7:00pm

GFA Under 12 Premier:Maree/Oranmore v Salthill Devon , at Oranmore, 7:00pm

GFA Under 12 Division 1: Galway Hibs B v Mervue Utd C, at Bohermore, 7:00pm ; Knocknacarra B v Corofin Utd , at Cappagh Park, 7:00pm

GFA Under 12 Div 2: Kilshanvey Utd v Athenry C, Kilconly, 7pm ; Oughterard v Tuam Celtic B, New Village, 7pm

GFA Under 12 Division 4: Maree/Oranmore F v Cregmore/Claregalway FC C, at Oranmore, 7:00pm

GFA Girls Under 12 Premier: Colga v Bearna Na Forbacha , at Clarinbridge, 7:00pm

Thursday 2nd May


GFA Girls U18 Championship : Cregmore/Claregalway FC v Maree/Oranmore , at Cregmore, 7:00pm Semi Finals;

Western Hygiene Premier Division: Mervue Utd v Maree/Oranmore , at Mervue, 7:00pm ; West Utd v Salthill Devon , at South Park, 7:00pm

GFA Under 15 Premier: Salthill Devon v Cregmore/Claregalway FC , at Drom, 7:00pm

GFA Coley Smith U14 Premier: Maree/Oranmore v Colga , at Oranmore, 7:00pm

U13 Premier and Championship Cup: Knocknacarra v Mervue Utd , at Cappagh Park, 7:00pm Semi Final

GFA Under 13 Premier: Bearna Na Forbacha v Salthill Devon , at Furbo, 6:45pm

GFA Girls Under 14 A: Salthill Devon v Corrib Rangers , at Drom, 7:00pm ; Cregmore/Claregalway FC v Corrib Celtic , at Cregmore, 7:00pm ; Moyne Villa v Oughterard , at Headford, 7:00pm

GFA Girls Under 14 B: Corofin Utd v Mervue Utd , at Corofin, 7:00pm ; Kinvara Utd v Athenry , at Kinvara, 7:00pm

GFA Girls U12 Division 1: Craughwell United B v Colga B, at Craughwell, 7:00pm


Friday 3rd May


Western Hygiene Division 1: West Coast Utd v MacDara , at Letterfrack, 7:00pm

GFA Under 18/17 Championship: Moyne Villa v Mervue Utd B, at Headford, 7:30pm

GFA Under 14 Division 2: Tuam Celtic B v Craughwell United B, at Tuam, 7:00pm

U13 Div 1 and 2 Cup: Merlin Woods FC/Medtronic v Ramblers , at Merlin Woods City Park, 6:45pm Semi Final

GFA Girls Under 14 B: Colga v Knocknacarra , at Clarinbridge, 7:00pm


Saturday 4th May


Western Hygiene Division 1: West Utd B v Colemanstown Utd , at South Park, 2:00pm

Western Hygiene Division 2: Cois Fharraige v Knocknacarra , at Carraroe, 2:00pm

Western Hygiene Reserve League:Maree/Oranmore v Dynamo Blues , at Oranmore, 2:00pm ; West Utd v Tuam Celtic , at South Park, 4:00p

; GFA Ladies Senior League: Cregmore/Claregalway FC v Shiven Rovers , at Cregmore, 7:00pm

GFA Under 15 Premier: Cregmore/Claregalway FC v Maree/Oranmore , at Cregmore, 12:30pm

GFA Under 15 Division 1: Oughterard v St Bernards , at New Village, 12:30pm ; Tuam Celtic B v Corrib Rangers , at Tuam, 12:30pm ; Moyne Villa v Salthill Devon B, at Headford, 12:30pm

GFA Under 15 Division 2: Loughrea v West Coast Utd , at Loughrea, 2:00pm

Connacht FA U14 Cup: Kiltimagh-Knock Utd v Mervue Utd , at Sligo IT, 3:00pm Conn Final

GFA Under 14 Division 1: Cois Fharraige v Salthill Devon B, at Carraroe, 11:30am

U13 Div 1 and 2 Cup: MacDara v Loughrea , at Carraroe, 11:30am Semi Final

GFA Under 13 Premier:Maree/Oranmore v Colga , at Oranmore, 12:30pm

GFA Under 13 Championship: Mervue Utd B v Knocknacarra B, at Mervue, 12:30pm ; Oughterard v Corofin Utd , at New Village, 2:30pm

Connacht FA U12 Cup:Mervue Utd v Salthill Devon , at Sligo IT, 1:00pm Conn Final

Connacht FA U12 Shield: Craughwell United v Knocknacarra , at Sligo IT, 12:00pm Conn Final

GFA Under 12 Championship: Moyne Villa v Salthill Devon B, at Headford, 10:30am

GFA Under 12 Division 1: Mervue Utd C v Corofin Utd , at Mervue, 10:30am

GFA Under 12 Division 2: Athenry C v Maree/Oranmore D, at Athenry, 10:30am

GFA Under 11 MERCURY: Salthill Devon Athletic v Tuam Celtic Athletic, at Drom, 10:30am ; Cregmore/Claregalway FC Athletic v Athenry Athletic, at Cregmore, 10:30am

GFA Under 11 VENUS: Bearna Na Forbacha Athletic v Corrib Celtic Athletic, at Furbo, 10:30am ; St Bernards Athletic v Knocknacarra Celtic, at Abbeyknockmoy, 10:30am ; Moyne Villa Athletic v Colemanstown Utd Athletic, at Headford, 10:30am

GFA Under 11 NEPTUNE: Colga Athletic v Bearna Na Forbacha Celtic, at Clarinbridge, 10:30am ; Craughwell United Athletic v Kiltullagh Athletic, at Craughwell, 10:30am

GFA Under 11 MARS: Kiltullagh Celtic v Kinvara Utd Athletic, at Kiltullagh, 10:30am ; Corofin Utd Athletic v Tuam Celtic Rovers, at Corofin, 10:30am

GFA Under 11 JUPITER: Knocknacarra Rovers v Salthill Devon Celtic, at Cappagh Park, 10:30am ; Cregmore/Claregalway FC Celtic v Maree/Oranmore Athletic, at Cregmore, 10:30am


Sunday 05th May


Western Hygiene Premier Division: West Utd v Athenry , at South Park, 11:00am ; Maree/Oranmore v Galway Hibs , at Oranmore, 2:00pm

Western Hygiene Division 1: Corrib Rangers v St Bernards , at Westside, 11:00am ; Renmore v Mervue Utd B, at Renmore, 11:00am

Connacht FA U18 Cup: Manulla v Mervue Utd , at Sligo IT, 3:00pm Conn Fina

Connacht FA U18 Shield: Maree/Oranmore v Castlerea Celtic , at Sligo IT, 2:00pm Conn Final

Connacht FA U16 Cup: Renmore v Mervue Utd , at Sligo IT, 12:00pm Conn Fina

Connacht FA U16 Shield: Moyne Villa v Valley Rovers , at Sligo IT, 1:00pm Conn Final

GFA Under 16 Division 1: MacDara v Moyne Villa B, at Carraroe, 2:00pm

GFA Girls Under 16 : Mervue Utd v Cregmore/Claregalway FC , at Mervue, 2:00pm ; Kilshanvey Utd v Salthill Devon , at Kilconly, 2:00pm

GFA Girls Under 14 A: Corrib Rangers v Corrib Celtic , at Westside, 2:00pm

GFA Girls Under 12 Premier: Bearna Na Forbacha v Mervue Utd , at Furbo, 10:30am ; Salthill Devon v Cregmore/Claregalway FC , at Drom, 10:30am ; Colga v Knocknacarra , at Clarinbridge, 10:30am

GFA Girls U12 Championship: Kinvara Utd v Athenry , at Kinvara, 10:30am

GFA Girls U12 Division 1: Maree/Oranmore v Knocknacarra B, at Oranmore, 10:30am


Monday 6th May


GFA Under 15 Premier: Mervue Utd v Salthill Devon , at Mervue, 7:30pm ; GFA Girls Under 14 A: Bearna Na Forbacha v Salthill Devon , at Furbo, 2:00pm


Tuesday 7th May


U21 League 2019: Renmore v Colga , at Renmore, 6:30pm ; Maree/Oranmore v Athenry , at Oranmore, 6:30pm ; Corrib Rangers v Renmore , at Westside, 6:30pm

GFA Under 15 Premier: Mervue Utd v Maree/Oranmore , at Mervue, 7:00pm

U14 Division 1 and 2 Cup: Corrib Rangers v Knocknacarra , at Westside, 7:00pm Qtr Final; Craughwell United v Corrib Celtic B, at Craughwell, 7:00pm Qtr Final; Moyne Villa v Corofin Utd , at Headford, 7:00pm Qtr Final; Maree/Oranmore B v Renmore , at Oranmore, 7:00pm Qtr Fina

GFA Coley Smith U14 Premier: Knocknacarra v Colga , at Cappagh Park, 7:00pm ; Kiltullagh v Tuam Celtic , at Kiltullagh, 7:00pm ; Salthill Devon v Athenry , at Drom, 7:00pm

GFA Under 14 Championship: Cregmore/Claregalway FC v Galway Hibs , at Cregmore, 7:00pm ; Mervue Utd B v West Coast Utd , at Mervue, 7:00pm ; Corrib Celtic v Bearna Na Forbacha , at Annaghdown, 7:00pm

GFA Under 14 Division 2: Athenry B v Cregmore/Claregalway FC B, at Athenry, 7:00pm

; GFA Under 12 Division 1: Corofin Utd v Maree/Oranmore C, at Corofin, 7:00pm

GFA Girls Under 14 B: Corofin Utd v Knocknacarra , at Corofin, 7:00pm

GFA Girls Under 12 Premier: Mervue Utd v Cregmore/Claregalway FC , at Mervue, 7:00pm ; Knocknacarra v Oughterard , at Cappagh Park, 7:00pm


Wednesday 8th May


U16 Championship and Division 1 Cup: Renmore v Moyne Villa B, at Renmore, 7:00pm Semi Final

GFA Under 16 Premier: Athenry v Galway Hibs , at Athenry, 7:00pm ; Maree/Oranmore v Salthill Devon , at Oranmore, 7:00pm ; Knocknacarra v Kilshanvey Utd , at Cappagh Park, 7:00pm ; Mervue Utd v Tuam Celtic , at Mervue, 7:00pm

U15 Division 1 and Division 2 Cup: Oughterard v Oughterard B, at New Village, 7:00pm Semi Final; St Bernards v Moyne Villa , at Abbeyknockmoy, 7:00pm Semi Final

GFA Under 13 Premier: Salthill Devon v Mervue Utd , at Drom, 7:00pm ; Craughwell United v Knocknacarra , at Craughwell, 7:00pm ; Athenry v Bearna Na Forbacha , at Athenry, 7:00pm ; Maree/Oranmore v Galway Hibs , at Oranmore, 7:00pm

GFA Under 12 Premier: Athenry v Colga , at Athenry, 7:00pm ; Mervue Utd v Maree/Oranmore , at Mervue, 7pm ;

Related posts

Regional blow Limerick title race wide open with away win over Janesboro

Eamon Scott

UCD GRADUATE SPORTS SCHOLARSHIPS

Eamon Scott

ROSCOMMON LEAGUE FIXTURES

Eamon Scott