fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageGALWAY FALatest News Homepage

GALWAY LEAGUE FIXTURES

Monday 15th April 2019
GFA Ladies Senior League: Corrib Celtic v Shiven Rovers , at Annaghdown, 7:00pm

U16 Championship and Division 1 Cup: Tuam Celtic B v Moyne Villa B, at Tuam, 7:30pm Qtr FinaL

GFA Under 12 Premier: Maree/Oranmore v Tuam Celtic , at Oranmore, 7:00pm


Tuesday 16th April 2019

GFA Under 12 Championship: Mervue Utd B v Bearna Na Forbacha , at Mervue, 7:00pm


Western Hygiene Division 1: Corrib Rangers v Renmore , at Westside, 7:00pm

Western Hygiene Reserve League: Corrib Rangers v Merlin Woods FC/Medtronic , at Laurel Park, 7:00pm

GFA Ladies Senior League: Athenry v Colemanstown Utd , at Athenry, 7:00pm

GFA Under 18/17 Championship: Kiltullagh v Moyne Villa , at Kiltullagh, 7:00pm

U14 Premier and Championship Cup: Maree/Oranmore v Galway Hibs , at Oranmore, 6:30pm Round 1

GFA Coley Smith U14 Premier: Kiltullagh v Knocknacarra , at Kiltullagh, 7:00pm ; Colga v Tuam Celtic , at Clarinbridge, 7:00pm ; Athenry v Maree/Oranmore , at Athenry, 7:00pm

GFA Under 14 Championship: Bearna Na Forbacha v West Coast Utd , at Furbo, 7:00pm ; Cregmore/Claregalway FC v Oughterard , at Cregmore, 7:00pm ; Kinvara Utd v Mervue Utd B, at Kinvara, 7:00pm

GFA Under 14 Division 1: Craughwell United v Corofin Utd , at Craughwell, 7:00pm ; Renmore v Moyne Villa , at Renmore, 7:00pM

GFA Under 14 Division 2: Maree/Oranmore B v Craughwell United B, at Oranmore, 7:00pm ; St Bernards v Corrib Celtic B, at Abbeyknockmoy, 7:00pm ; Cregmore/Claregalway FC B v Tuam Celtic B, at Cregmore, 7:00pm ; Athenry B v Corrib Rangers , at Athenry, 7:00pm

GFA Under 13 Division 2: Kilshanvey Utd v Ramblers , at Kilconly, 6:45pm

GFA Under 12 Championship: Maree/Oranmore B v Salthill Devon B, at Oranmore, 7:00p

GFA Girls Under 12 Premier: Bearna Na Forbacha v Cregmore/Claregalway FC , at Furbo, 7:00pm

GFA Girls U12 Championship: Craughwell United v Kilshanvey Utd , at Craughwell, 6:30pm

Wednesday 17th April 2019

Western Hygiene Division 2: St Patricks v Dynamo Blues , at Caherlistrane, 7:00pm

GFA Ladies Senior League: Corrib Rangers v Cregmore/Claregalway FC , at Westside, 7:00pm

U15 Premier and Championship Cup: Salthill Devon v Tuam Celtic , at Drom, 7:00pm Qtr FinaL

U15 Division 1 and Division 2 Cup: St Bernards v Corrib Rangers , at Abbeyknockmoy, 6:45pm Qtr Final

GFA Under 15 Premier: Cregmore/Claregalway FC v Renmore , at Cregmore, 7:00pm

GFA Under 15 Division 2: Oughterard B v Loughrea , at New Village, 6:45pm

GFA Under 13 Championship: Corofin Utd v Moyne Villa , at Corofin, 7:00pm ; Oughterard v Mervue Utd B, at New Village, 7:00pm

GFA Under 12 Premier: Colga v Athenry , at Clarinbridge, 7:00pm ; Galway Hibs v Salthill Devon , at Bohermore, 7:00pm

Thursday 18th April 2019


GFA Under 11 MERCURY: Salthill Devon Athletic v Athenry Athletic, at Drom, 6:45pM

GFA Under 18/17 Premier: Colga v Maree/Oranmore , at Clarinbridge, 6:45pm ; Athenry v Renmore , at Athenry, 6:45pm ; Mervue Utd v Salthill Devon , at Mervue, 6:45pm

GFA Under 18/17 Championship: Corrib Celtic v Bearna Na Forbacha , at Annaghdown, 7:00pm

GFA Under 18/17 Division 2: Maree/Oranmore B v Kinvara Utd B, at Oranmore, 6:30pm

U16 Championship and Division 1 Cup: Renmore v Moyne Villa , at Renmore, 7:00pm Qtr Final

GFA Under 16 Premier: Salthill Devon v Athenry , at Drom, 7:00pm

GFA Under 16 Division 1: Tuam Celtic B v MacDara , at Tuam, 7:00pm

GFA Under 12 Premier: Knocknacarra v Mervue Utd , at Cappagh Park, 6:45pm

GFA Girls Under 18: Mervue Utd v Corrib Celtic , at Mervue, 7:00pm

GFA Girls Under 14 A: Moyne Villa v Corrib Rangers , at Headford, 6:45pm ; Maree/Oranmore v Cregmore/Claregalway FC , at Maree, 6:45pm ; Salthill Devon v Corrib Celtic , at Drom, 7:00pm

GFA Girls Under 14 B: Kinvara Utd v Mervue Utd , at Kinvara, 7:00pm


Friday 19th April 2019


Western Hygiene Division 1: Moyne Villa v West Utd B, at Headford, 7:45pm

GFA Under 16 Premier: Galway Hibs v Maree/Oranmore , at Bohermore, 7:00pm

GFA Under 16 Division 1: Craughwell United v St Bernards , at Craughwell, 7:00pm


Saturday 20th April 2019

FA Under 11 MERCURY: Knocknacarra Athletic v Salthill Devon Athletic, at Cappagh Park, 10:30am ; Athenry Athletic v Tuam Celtic Athletic, at Athenry, 10:30am

GFA Under 11 VENUS: Moyne Villa Athletic v Bearna Na Forbacha Athletic, at Headford, 10:30am ; Corrib Celtic Athletic v St Bernards Athletic, at Annaghdown, 10:30am ; Colemanstown Utd Athletic v Knocknacarra Celtic, at Colemanstown, 10:30am

GFA Under 11 NEPTUNE: Kiltullagh Athletic v Colga Athletic, at Kiltullagh, 10:30am ; Craughwell United Athletic v Bearna Na Forbacha Celtic, at Craughwell, 10:30am

GFA Under 11 MARS: Moyne Villa Celtic v Kiltullagh Celtic, at Headford, 10:30am ; Tuam Celtic Rovers v Kinvara Utd Athletic, at Tuam, 10:30am

GFA Under 11 JUPITER: Galway Bohs Athletic v Knocknacarra Rovers, at Millers Lane, 10:30am ; Maree/Oranmore Athletic v Salthill Devon Celtic, at Oranmore, 10:30am

TP Brennan Connacht FA Cup: Mervue Utd v Corrib Rangers , at Mervue, 4:00pm Semi Final; Michael Byrne Cup: Athenry v Salthill Devon , at Athenry, 2:00pm Qtr FinaL

Western Hygiene Division 1: West Coast Utd v Mervue Utd B, at Letterfrack, 2:00pm

Western Hygiene Division 3: Bearna Na Forbacha v Corofin Utd , at Furbo, 2:00pm ; Loughrea B v East Utd , at Loughrea, 2:00pm ; NUI Galway v Renmore B, at Dangan, 3:00pm

GFA Ladies Senior League: Shiven Rovers v Corrib Rangers , at Shiven Rovers, 6:30pm ; Colemanstown Utd v Corrib Celtic , at Colemanstown, 6:30pm

GFA Under 15 Premier: Corrib Celtic v Cregmore/Claregalway FC , at Annaghdown, 12:30pm ; Maree/Oranmore v Salthill Devon , at Oranmore, 12:30pm

GFA Under 15 Championship: Colga v Knocknacarra , at Clarinbridge, 12:30pm ; Kiltullagh v Craughwell United , at Kiltullagh, 12:30pm

GFA Under 15 Division 1: Salthill Devon B v Tuam Celtic B, at Drom, 12:30pm

GFA Under 15 Division 2: Loughrea v West Coast Utd , at Loughrea, 2:00pm

U14 Premier and Championship Cup: West Coast Utd v Colga , at Letterfrack, 12:00pm rd 1

GFA Under 13 Premier: Craughwell United v Salthill Devon , at Craughwell, 12:30pm ; Colga v Galway Hibs , at Clarinbridge, 12:30pm

GFA Under 13 Championship: Oughterard v Moyne Villa , at New Village, 12:30pm

GFA Under 12 Championship: MacDara v Cregmore/Claregalway FC , at Carraroe, 12:30pm


Sunday 21st April 2019

GFA Under 12 Division 1: Athenry B v Mervue Utd C, at Athenry, 12:00pM

Michael Byrne Cup: St Bernards v Tuam Celtic , at Abbeyknockmoy, 11:00am Qtr Final

Joe Ryan Cup: Knocknacarra v Dynamo Blues , at Eamonn Deacy Park, 2:00pm Final

Western Hygiene Premier Division: Merlin Woods FC/Medtronic v Galway Hibs , at Merlin Woods City Park, 11:00am ; West Utd v Corrib Celtic , at South Park, 11:00am

Western Hygiene Division 1: Renmore v Colemanstown Utd , at Renmore, 11:00am

U17/U18 Division 1 and 2 Cup: Maree/Oranmore B v Oughterard , at Leitrim, 11:00am Qtr Final

GFA Under 18/17 Premier:Colga v Mervue Utd , at Clarinbridge, 2:00pm ; Tuam Celtic v Renmore , at Tuam, 2:00pm ; Maree/Oranmore v Salthill Devon , at Oranmore, 2:00pm

GFA Under 18/17 Championship: West Coast Utd v Bearna Na Forbacha , at Letterfrack, 12:00pm

GFA Under 18/17 Division 1:Ramblers v Athenry B, at Leitrim, 2:00pm

GFA Under 16 Championship: Moyne Villa v Renmore , at Headford, 2:00pm

GFA Under 16 Division 1: West Coast Utd v St Bernards , at Letterfrack, 2:00pm

GFA Girls Under 16 : Colga v Maree/Oranmore , at Clarinbridge, 2:00pm

GFA Girls Under 12 Premier: Mervue Utd v Knocknacarra , at Mervue, 10:30am ; Moyne Villa v Salthill Devon , at Headford, 10:30am

GFA Girls U12 Championship: Corrib Rangers v Corrib Celtic , at Westside, 10:30am ; Kinvara Utd v Athenry , at Kinvara, 10:30am


Monday 22nd April 2019


GFA Under 16 Division 1: Athenry B v Moyne Villa B, at Athenry, 6:00pm

GFA Coley Smith U14 Premier: Maree/Oranmore v Kiltullagh , at Oranmore, 7:00pm

GFA Girls Under 18: Corrib Celtic v Cregmore/Claregalway FC , at Annaghdown, 3:00pm


Tuesday 23rd April 2019


GFA Under 15 Premier: Mervue Utd v Corrib Celtic , at Mervue, 7:00pm

GFA Coley Smith U14 Premier: Tuam Celtic v Athenry , at Tuam, 7:00pm ; Knocknacarra v Salthill Devon , at Cappagh Park, 7:00pm ; Mervue Utd v Colga , at Mervue, 7:00pm

GFA Under 14 Championship:West Coast Utd v Oughterard , at Letterfrack, 7:00pm ; Galway Hibs v Corrib Celtic , at Bohermore, 7:00pm

GFA Under 14 Division 1: Craughwell United v Renmore , at Craughwell, 7:00pm ; Corofin Utd v Knocknacarra B, at Corofin, 7:00pm

GFA Under 14 Division 2: Craughwell United B v Corrib Rangers , at Craughwell, 7:00pm ; St Bernards v Maree/Oranmore B, at Abbeyknockmoy, 7:00pm

GFA Under 13 Premier: Athenry v Bearna Na Forbacha , at Athenry, 7:00pm ; Maree/Oranmore v Mervue Utd , at Oranmore, 7:00pm

GFA Girls Under 14 A: Moyne Villa v Bearna Na Forbacha , at Headford, 7:00pm ; Oughterard v Cregmore/Claregalway FC , at New Village, 7:00pm ; Maree/Oranmore v Corrib Rangers , at Oranmore, 7:00pm

GFA Girls Under 14 B: Kinvara Utd v Corofin Utd , at Kinvara, 7:00pm ; Mervue Utd v Knocknacarra , at Mervue, 7:00pm

GFA Girls U12 Championship: Corrib Celtic v Kinvara Utd , at Kinvara, 7:00pm ; Kilshanvey Utd v Corrib Rangers , at Kilconly, 7:00pm


Wednesday 24th April 2019


Western Hygiene Division 1: West Utd B v MacDara , at South Park, 7:00pm

GFA Ladies Senior League: Cregmore/Claregalway FC v Athenry , at Cregmore, 7:00pm

Connacht FA U18 Cup: Manulla v Mervue Utd B, at Manulla FC, 6:00pm Semi Final

GFA Under 15 Premier:Corrib Celtic v Renmore , at Annaghdown, 7:00pm

GFA Under 15 Division 1: Tuam Celtic B v Athenry B, at Tuam, 7:00pm ; St Bernards v Corrib Rangers , at Abbeyknockmoy, 7:00pm

GFA Under 14 Division 1: Corofin Utd v Moyne Villa , at Corofin, 7:00pm

GFA Under 12 Premier: Knocknacarra v Galway Hibs , at Cappagh Park, 7:00pm ; Tuam Celtic v Colga , at Tuam, 7:00pm ; Maree/Oranmore v Mervue Utd , at Oranmore, 7:00pm ; Athenry v Salthill Devon , at Athenry, 7:00pm

GFA Under 12 Championship: Salthill Devon B v Mervue Utd B, at Drom, 7:00pm ; Bearna Na Forbacha v Cregmore/Claregalway FC , at Furbo, 7:00pm

GFA Under 12 Division 1: Mervue Utd C v Renmore , at Mervue, 7:00pm ; Craughwell United v Corrib Celtic , at Craughwell, 7:00pm ; Corofin Utd v Athenry B, at Corofin, 7:00pm

GFA Under 12 Division 2: Salthill Devon C v Moyne Villa B, at Drom, 7:00pm ; St Bernards v Kilshanvey Utd , at Abbeyknockmoy, 7:00pm ; Athenry C v Maree/Oranmore D, at Athenry, 7:00pm ; Oughterard v Tuam Celtic B, at New Village, 7:00pm

GFA Under 12 Division 3: Colga B v Maree/Oranmore E, at Clarinbridge, 7:00pm ; Corofin Utd B v Loughrea B, at Corofin, 7:00pm

GFA Under 12 Division 4: Maree/Oranmore F v Athenry E, at Oranmore, 7:00pm ;

GFA Under 12 Championship:Moyne Villa v Loughrea , at Headford, 7:00pm

GFA Under 12 Division 1: Renmore v Athenry B, at Renmore, 7:00pm

GFA Girls Under 14 A: Bearna Na Forbacha v Oughterard , at Furbo, 7:00pm

Related posts

QUIZ 41 – THE ANSWERS

Eamon Scott

FOOTBALL FINALLY RETURNS FOR THIRD LEVEL STUDENTS

Eamon Scott

Tributes to Jack Charlton, the man who dared us to dream

Eamon Scott