FIXTURES GALWAY FA KILDARE LEAGUE Latest News Homepage

GALWAY FOOTBALL ASSOCIATION – FIXTURES

Monday 2 March


Galway FA U16 Prem: Mervue Utd v Cregmore/Claregalway FC , at Mervue, 8:00pm


Wednesday 4 March


Galway FA U15 Premier League: Tuam Celtic v Knocknacarra , at Tuam, 7:45pm


Thursday 5 March

Galway FA U18 Div 2: Moyne Villa B v Athenry B, at Headford, 7:30pm

Galway FA U13 Prem: Maree/Oranmore v Moyne Villa , at Headford, 7:30pm Note Venue


Friday 6 March


Connacht Shield U14: Ballymote Celtic v Colemanstown Utd , at Ballisodare Astro, 8:00pm Qtr Final

Galway FA U14 Coley Smith Premier League: Moyne Villa v Colga , at Headford, 7:00pm

GFA Girls U13 Premier Cup: Salthill Devon v Bearna Na Forbacha , at Eamonn Deacy Park, 12:30pm Cup Final


Saturday 7 March


Gaynor u13 Girls Competition: Galway FA v Clare League , at Drom, 2:00pm

 Western Hygiene Premier Division: Maree/Oranmore v Mervue Utd , at Oranmore, 2:00pm ;

Athenry v Salthill Devon , at Athenry, 2:00pm

Western Hygiene Division 1: West Coast Utd v Renmore , at Letterfrack, 2:00pm

 Western Hygiene Division 2: Oughterard v Colga , at New Village, 2:00pm

Western Hygiene Division 3: Gort Utd v East Utd , at Mervue, 2:00pm Note Venue;

Maree/Oranmore B v Kilshanvey Utd , at Oranmore, 2:00pm ;

Corofin Utd v Corrib Rangers B, at Corofin, 2:00pm ;

Bearna Na Forbacha B v Cregmore/Claregalway FC , at Furbo, 2:00pm

GFA Reserve League: Tuam Celtic v Corrib Celtic , at Tuam, 2:00pm ;

Merlin Woods FC/Medtronic v Salthill Devon , at Merlin Woods City Park, 4:00pm ;

Athenry v MacDara , at Athenry, 4:00pm

Connacht FA Cup U18: Manulla v Maree/Oranmore , at Manulla FC, 2:00pm Qtr Final

 Connacht Shield U18: Westport United v Athenry B, at Westport United, 2:00pm Qtr Final;

St Johns Athletics v Cregmore/Claregalway FC , at St Johns, 7:00pm Qtr Final

SFAI Sketchers Cup U16: Shannon Town v Bearna Na Forbacha , at Shannon Town, 1:00pm Last 16

Galway FA U15 Premier League: Maree/Oranmore v Colga , at Oranmore, 12:30pm ;

Galway Hibs v Mervue Utd , at Bohermore, 12:30pm ;

Salthill Devon v Cregmore/Claregalway FC , at Drom, 2:30pm

 GFA U15 Champ/Div 1 Cup: Corrib Celtic B v Corrib Celtic , at Annaghdown, 10:30am Round 2;

Renmore v Cregmore/Claregalway FC B, at Renmore, 12:30pm Round 1;

Bearna Na Forbacha v Craughwell United , at Furbo, 12:30pm Round 2;

Corrib Rangers v St Bernards , at Westside, 12:30pm Round 2;

Salthill Devon B v Cois Fharraige , at Drom, 12:30pm Round 2;

Athenry v Knocknacarra B, at Athenry, 12:30pm Round 2;

Maree/Oranmore B v Kinvara Utd , at Oranmore, 12:30pm Round 2;

Mervue Utd B v Athenry B, at Mervue, 2:30pm Round 2

Connacht FA Cup U14: Mervue Utd v Knocknacarra , at Mervue, 12:30pm Qtr Final;

Bearna Na Forbacha v Ballina Town , at Furbo, 2:00pm Qtr Final

Connacht Shield U14: Corrib Celtic v Moyne Villa , at Annaghdown, 12:00pm Qtr Final;

Loughrea v Fahy Rovers , at Loughrea, 2:00pm Qtr Final

Galway FA U14 Div 2: Moyne Villa C v Kinvara Utd , at Headford, 12:30pm

Galway FA U13 Prem: Maree/Oranmore v Mervue Utd , at Oranmore, 10:30am ;

Bearna Na Forbacha v Colga , at Furbo, 12:30pm ;

Knocknacarra v Salthill Devon , at Cappagh Park, 2:30pm

Galway FA U13 Championship: MacDara v Maree/Oranmore B, at Carraroe, 10:30am ;

Corofin Utd v Athenry , at Corofin, 12:30pm ;

Craughwell United v Tuam Celtic , at Craughwell, 12:30pm

Galway FA U13 Div 1: Kiltullagh v Mervue Utd B, at Kiltullagh, 10:30am ;

Corrib Celtic v St Bernards , at Annaghdown, 10:30am ;

Loughrea v Maree/Oranmore C, at Loughrea, 12:30pm ;

Kilshanvey Utd v Moyne Villa B, at Kilconly, 12:30pm

 Galway FA U13 Div 2: Athenry B v Tuam Celtic B, at Athenry, 10:30am ;

Renmore v Oughterard , at Renmore, 10:30am ;

West Coast Utd v Merlin Woods FC/Medtronic , at Letterfrack, 12:30pm

Galway FA U13 Div 3: Salthill Devon C v Corofin Utd B, at Drom, 10:30am ;

Colga B v Corrib Celtic B, at Clarinbridge, 10:30am ;

Cregmore/Claregalway FC B v Colemanstown Utd , at Cregmore, 10:30am ;

Bearna Na Forbacha C v Kinvara Utd , at Furbo, 10:30am

Galway FA U13 Div 4: Knocknacarra C v Moyne Villa C, at Cappagh Park, 12:30pm ;

Cregmore/Claregalway FC C v Corrib Rangers , at Cregmore, 12:30pm ;

Galway Bohs v St Bernards B, at Millers Lane, 12:30pm

GFA U13 Prem/Champ Cup: Galway Hibs v Cregmore/Claregalway FC , at Bohermore, 10:30am Round 1

GFA Girls U13 Championship: Kilshanvey Utd v Maree/Oranmore , at Kilconly, 2:30pm

GFA Girls U12 Division 1: Craughwell United B v Knocknacarra C, at Craughwell, 10:30am


Sunday 8 March


Western Hygiene Premier Division: St Bernards v Corrib Celtic , at Abbeyknockmoy, 11:00am ;

Galway Hibs v Corrib Rangers , at Bohermore, 11:00am ;

Loughrea v West Utd , at Loughrea, 2:00pm

Western Hygiene Division 1: Mervue Utd B v Cois Fharraige , at Mervue, 11:00am ;

Merlin Woods FC/Medtronic v MacDara , at Merlin Woods City Park, 11:00am ;

Dynamo Blues v Colemanstown Utd , at Tuam, 11:00am

Western Hygiene Division 2: Craughwell United v West Utd B, at Craughwell, 11:00am ;

Moyne Villa v St Patricks , at Headford, 11:00am

FAI Youth Cup: Freebooters v Mervue Utd , at Freebooters, 2:00pm Qtr Final

 Galway FA U18 Premier League: Bearna Na Forbacha v Colga , at Furbo, 2:00pm ;

Salthill Devon v Maree/Oranmore , at Drom, 2:00pm

Galway FA U18 Championship: Knocknacarra v Cregmore/Claregalway FC , at Cappagh Park, 12:00pm ; Craughwell United v Athenry , at Craughwell, 2:00pm

Galway FA U18 Div 1: Corrib Celtic v Loughrea , at Annaghdown, 2:00pm ;

Kiltullagh v Ramblers , at Kiltullagh, 2pm

Galway FA U18 Div 2: Cregmore/Claregalway FC B v Salthill Devon B, at Cregmore, 12:00pm ;

Bearna Na Forbacha B v Moyne Villa B, at Furbo, 12:00pm ;

Craughwell United B v Athenry B, at Craughwell, 12:00pm ; 

Galway FA U16 Div 2: Corofin Utd v Colga B, at Corofin, 2:00pm

Connacht Shield U14: Mervue Utd B v Galway Hibs , at Mervue, 12:00pm Qtr Final

 GFA Ladies Under 19: Oughterard v Athenry , at New Village, 2:00pm ;

Cregmore/Claregalway FC v Corrib Celtic , at Cregmore, 2:00pm ;

Maree/Oranmore v Colga , at Oranmore, 2:00pm

GFA Girls under 15 Premier League: Bearna Na Forbacha v Colga , at Furbo, 2:00pm ;

Cregmore/Claregalway FC v Salthill Devon , at Cregmore, 2:00pm ;

Knocknacarra v Mervue Utd , at Cappagh Park, 2:00pm

GFA Girls under 15 Championship: Moyne Villa v Knocknacarra B, at Headford, 2:00pm ;

Corrib Celtic v Kiltullagh , at Annaghdown, 2:00pm ;

Craughwell United v Maree/Oranmore , at Craughwell, 2:00pm

 GFA Girls U12 Premier: Salthill Devon v Knocknacarra , at Cappagh Park, 10:30am note pitch location;

Bearna Na Forbacha v Craughwell United , at Furbo, 4:30pm

 GFA Girls u12 Championship Cup: Moyne Villa v Athenry , at Headford, 10:30am Quarter Finals

GFA Girls U12 Championship: Corrib Celtic v Knocknacarra B, at Annaghdown, 10:30am ;

Bearna Na Forbacha B v Kilshanvey Utd , at Furbo, 12:00pm ;

Oughterard v Maree/Oranmore , at New Village, 2:00pm

GFA Girls U12 Division 1 Cup: Colemanstown Utd v Salthill Devon B, at Eamonn Deacy Park, 12:30pm Cup Fina

 GFA Girls U12 Division 1: Colemanstown Utd v Colga B, at Colemanstown, 10:30am ;

Loughrea v Salthill Devon B, at Loughrea, 10:30am ;

Related posts

LEINSTER SENIOR LEAGUE RESULTS

Eamon Scott

QUIZ 7 – THE ANSWERS – HOW DID YOU DO?

Eamon Scott

COMBINED COUNTIES – A LOOK BACK ON FIRST HALF OF THE CCFL SEASON

Eamon Scott