fbpx
Striker Online
All Fixtures Homepage Connacht FA FIXTURES GALWAY FA

GALWAY FOOTBALL ASSOCIATION – FIXTURES

Tuesday 25 February


GFA Under 21 League: Maree/Oranmore v Tuam Celtic , at Drom, 8:30pm

GFA Girls U15 Championship Cup: Moyne Villa v Corrib Celtic , at Headford, 7:30pm Semi Finals;


Thursday 27 February


GFA U13 Div 1 / Div 2 Cup: Moyne Villa v Ballinasloe Town , at Headford, 7:30pm Round 1;


Friday 28 February


Western Hygiene Division 1: Tuam Celtic v MacDara , at Tuam, 7:45pm

Joe Ryan Cup: Moyne Villa v Kinvara Utd , at Headford, 7:45pm Qtr Final

 Galway FA U18 Div 1 – Div 2 Tom Lally Cup: Moyne Villa B v Kinvara Utd , at Headford, 7:45pm Qtr Final


Saturday 29 February


Oscar Traynor Interleague: Galway League v Kildare League , at Eamonn Deacy Park, 2:00pm Qtr Final

GFA Reserve League: Merlin Woods FC/Medtronic v West Utd , at Merlin Woods City Park, 3:00pm ; Corrib Celtic v Salthill Devon , at Annaghdown, 4:00pm ; Athenry v Tuam Celtic , at Athenry, 4:00pm

Jack Lillis Cup: Cregmore/Claregalway FC v Corrib Celtic B, at Cregmore, 2:00pm Qtr Final

 Connacht FA Cup U18: Manulla v Maree/Oranmore , at Manulla FC, 2:00pm Qtr Final

 SFAI Sketchers Cup U14: St Kevins Boys v Mervue Utd , at St Kevins Boys, 1:00pm Last 16

Connacht FA Cup U14: Bearna Na Forbacha v Ballina Town , at Furbo, 2:00pm Qtr Final

Connacht Shield U14: Ballymote Celtic v Colemanstown Utd , at Ballymote, 10:30am Qtr Final; Corrib Celtic v Moyne Villa , at Annaghdown, 12:00pm Qtr Final; Mervue Utd B v Galway Hibs , at Mervue, 12:30pm Qtr Final; Loughrea v Fahy Rovers , at Loughrea, 2:00pm Qtr Final

Galway FA U14 Coley Smith Premier League: Athenry v Salthill Devon , at Athenry, 12:30pm ; Knocknacarra v Tuam Celtic , at Cappagh Park, 3:30pm

Galway FA U14 Championship: St Bernards v Corrib Rangers , at Abbeyknockmoy, 12:30pm ; Merlin Woods FC/Medtronic v Kiltullagh , at Merlin Woods City Park, 2:00pm

Galway FA U14 Div 1: Maree/Oranmore B v Salthill Devon B, at Oranmore, 12:30pm

Galway FA U14 Div 2: Renmore v Knocknacarra C, at Renmore, 12:30pm

 GFA U14 Div 1 and 2 Cup: Cregmore/Claregalway FC v Colemanstown Utd , at Cregmore, 2:00pm Qtr Final; Ramblers v Moyne Villa C, at Leitrim, 2:00pm Qtr Final; Athenry B v Kinvara Utd , at Athenry, 2:00pm Qtr Final

Galway FA U12 Premier: Athenry v Tuam Celtic , at Athenry, 12:00pm ; Cregmore/Claregalway FC v Maree/Oranmore , at Cregmore, 1:30pm ; Knocknacarra v Salthill Devon , at Cappagh Park, 2:00pm

 Galway FA U 12 Championship: Mervue Utd B v Oughterard , at Mervue, 10:30am ; Galway Hibs v Colga , at Bohermore, 10:30am ; St Bernards v MacDara , at Abbeyknockmoy, 10:30am ; Craughwell United v Bearna Na Forbacha , at Craughwell, 12:00pm ; Moyne Villa v Corrib Celtic , at Headford, 12:00pm

Galway FA U12 Div 1: Athenry B v Bearna Na Forbacha B, at Athenry, 10:30am ; Knocknacarra B v West Coast Utd , at Cappagh Park, 12:30pm ; Loughrea v Mervue Utd C, at Loughrea, 12:30pm

Galway FA U12 Div 2: Moyne Villa B v Salthill Devon B, at Headford, 10:30am ; Kinvara Utd v Colemanstown Utd , at Kinvara, 10:30am ; Corofin Utd v Colga B, at Corofin, 12:00pm ; Cregmore/Claregalway FC B v Maree/Oranmore B, at Cregmore, 12:00pm

Galway FA U12 Div 3: Corrib Celtic B v Renmore , at Annaghdown, 10:30am ; Gort Utd v Corrib Rangers , at Gort, 12:30pm ; Craughwell United B v Kilshanvey Utd , at Craughwell, 12:30pm

Galway FA U12 Div 4: Merlin Woods FC/Medtronic v St Bernards B, at Merlin Woods City Park, 12:30pm ; Salthill Devon C v Kinvara Utd B, at Drom, 12:30pm ; Cregmore/Claregalway FC C v Galway Bohs , at Cregmore, 2:45pm

Galway FA U12 Div 5: Maree/Oranmore E v Colemanstown Utd B, at Oranmore, 10:30am ; Corofin Utd B v Salthill Devon D, at Corofin, 10:30am ; Merlin Woods FC/Medtronic B v Athenry C, at Merlin Woods City Park, 10:30am

;
Sunday 1 March


TP Brennan Connacht Junior Cup: Corrib Rangers v St Bernards , at Laurel Park, 11:00am Round 4; Carbury FC v East Utd , at Carbury FC, 2:00pm Round 4; Ballyglass v Corrib Celtic , at Ballyglass, 2:00pm Round 4

 TP Brennan Connacht Junior Shield: NUI Galway v Dynamo Blues , at Dangan, 2:00pm ; Mervue Utd B v Maree/Oranmore B, at Mervue, 2:00pm ; Ballaghdereen v St Patricks , at Ballaghdereen, 2:00pm ; Colemanstown Utd v Dysart FC , at Colemanstown, 2:00pm ; Kilmore v Corofin Utd , at Kilmore, 2:00pm

Western Hygiene Division 1: Merlin Woods FC/Medtronic v Knocknacarra , at Merlin Woods City Park, 11:00am

GFA Under 21 League: Corrib Rangers v Maree/Oranmore , at Laurel Park, 2:00pm ; Colga v Corrib Celtic , at Clarinbridge, 2:00pm ; Galway Hibs v Tuam Celtic , at Bohermore, 2:00pm

Joe Ryan Cup: Oughterard v Craughwell United , at New Village, 2:00pm Qtr Final

Jack Lillis Cup: Kilshanvey Utd v Bearna Na Forbacha , at Kilconly, 2:00pm Qtr Final

Connacht FA Cup U18: Athenry v Ballinrobe Town , at Athenry, 2:00pm Qtr Final; Salthill Devon v Colga , at Drom, 2:00pm Qtr Final

Connacht Shield U18: Real Tubber v Knocknacarra , at Tubbercurry, 2:00pm Qtr Final; Westport United v Athenry B, at Westport United, 2:00pm Qtr Final; St Johns Athletics v Cregmore/Claregalway FC , at St Johns, 2:00pm Qtr Final; Galway FA U18 Premier League: Renmore v Kilshanvey Utd , at Renmore, 11:00am

Galway FA U16 Prem: Cregmore/Claregalway FC v Mervue Utd , at Cregmore, 12:00pm ; Athenry v Tuam Celtic , at Athenry, 2:00pm

Galway FA U16 Championship: Oughterard v Knocknacarra , at New Village, 12:00pm ; Moyne Villa v Galway Hibs , at Headford, 2:00pm

Galway FA U16 Div 2: Tuam Celtic B v Oughterard B, at Tuam, 2:00pm

 GFA U16 Prem/Champ Cup: Salthill Devon v Bearna Na Forbacha , at Drom, 12:00pm Round 1

GFA U16 Div 1 and 2 Cup: Colga v Cregmore/Claregalway FC , at Clarinbridge, 11:00am Qtr Final; Colemanstown Utd v MacDara , at Colemanstown, 12:00pm Qtr Final; Corofin Utd v Kinvara Utd , at Corofin, 2:00pm Qtr Final; Salthill Devon B v Athenry B, at Drom, 4:00pm Qtr Final

 Galway FA U15 Championship: Corrib Celtic v Bearna Na Forbacha , at Annaghdown, 11:00am

 Connacht FA Cup U14: Maree/Oranmore v Ballymoe FC , at Oranmore, 2:00pm Qtr Final

Galway FA U14 Div 2: Kilshanvey Utd v Tuam Celtic B, at Kilconly, 12:30pm

GFA Ladies Senior League: Shiven Rovers v Colemanstown Utd , at Shiven Rovers, 2:00pm ; Dunmore Town v Corrib Rangers , at Dunmore, 2:00pm ; Cregmore/Claregalway FC v Corrib Celtic , at Cregmore, 2:00pm

GFA Girls Under 17: Maree/Oranmore v Corrib Rangers , at Oranmore, 2:00pm ; Colga v Mervue Utd , at Clarinbridge, 2:00pm ; Cregmore/Claregalway FC v Knocknacarra , at Cregmore, 2:00pm

GFA Girls U13 Premier: Moyne Villa v Bearna Na Forbacha , at Headford, 10:30am ; Knocknacarra v Colga , at Cappagh Park, 10:30am ; Craughwell United v Salthill Devon , at Craughwell, 10:30am

GFA Girls U13 Championship Cup: Kilshanvey Utd v Maree/Oranmore , at Kilconly, 10:30am Semi Finals

GFA Girls U13 Championship: Oughterard v

Related posts

FAI seeks clarity on conditions around return for amateur adult and underage football

Eamon Scott

LEINSTER SENIOR LEAGUE FIXTURES

Eamon Scott

Preparing pitches prior to a return to training and playing

Eamon Scott