All Fixtures Homepage Connacht FA FAI News FIXTURES GALWAY FA

GALWAY FOOTBALL ASSOCIATION – FIXTURES

Tuesday 18 February


GFA Under 21 League: Colga v Athenry , at Drom, 8:30pm Note Venue;


Wednesday 19 February


U15 SFAI Subway Championship: Cork League v Galway League , at Carrigaline Utd, 3:30pm Semi Final; Galway FA U12 Premier: Salthill Devon v Athenry , at Drom, 7:00pm


Thursday 20 February


Galway FA U13 Prem: Maree/Oranmore v Moyne Villa , at Headford, 7:30pm Note Venue;


Friday 21 February


Galway FA U18 Championship: Moyne Villa v Knocknacarra , at Headford, 7:45pm

 Galway FA U14 Coley Smith Premier League: Moyne Villa v Athenry , at Headford, 7:00pm

;
Saturday 22 February


Western Hygiene Division 1: Renmore v Knocknacarra , at Renmore, 2:00pm ; Cois Fharraige v MacDara , at Ros A Mhil, 2:00pm

GFA Under 21 League: Tuam Celtic v Maree/Oranmore , at Tuam, 7:00pm

 FAI Cup U17: Mervue Utd v Tulla United , at Mervue, 2:00pm Qtr Final

Galway FA U15 Premier League: Knocknacarra v Salthill Devon , at Cappagh Park, 12:30pm ; Mervue Utd v Colga , at Mervue, 12:30pm ; Maree/Oranmore v Tuam Celtic , at Oranmore, 2:30pm ; Cregmore/Claregalway FC v Galway Hibs , at Cregmore, 2:30pm

Galway FA U15 Championship: Kinvara Utd v Mervue Utd B, at Kinvara, 12:30pm ; Athenry v Moyne Villa , at Athenry, 12:30pm ; Craughwell United v Renmore , at Craughwell, 12:30pm

Galway FA U15 Div 1: Cregmore/Claregalway FC B v Cois Fharraige , at Cregmore, 12:30pm ; Maree/Oranmore B v St Bernards , at Oranmore, 12:30pm ; Salthill Devon B v Athenry B, at Drom, 2:00pm

 Galway FA U14 Div 2: Moyne Villa C v Kinvara Utd , at Headford, 12:30pm

GFA U14 Premier/Championship Cup: Colga v Loughrea , at Clarinbridge, 2:30pm Round 2

Galway FA U13 Prem: Galway Hibs v Colga , at Bohermore, 10:30am ; Bearna Na Forbacha v Knocknacarra , at Na Forbacha, 12:30pm

 Galway FA U13 Championship: Craughwell United v Maree/Oranmore B, at Craughwell, 10:30am ; Athenry v Cregmore/Claregalway FC , at Athenry, 10:30am ; Tuam Celtic v MacDara , at Tuam, 12:30pm ; Salthill Devon B v Corofin Utd , at Corofin, 12:30pm Note Venue

 Galway FA U13 Div 1: Moyne Villa B v Loughrea , at Headford, 10:30am ; Corrib Celtic v Mervue Utd B, at Annaghdown, 10:30am ; Maree/Oranmore C v Kiltullagh , at Oranmore, 10:30am ; St Bernards v Kilshanvey Utd , at Abbeyknockmoy, 12:30pm

Galway FA U13 Div 2: Oughterard v Athenry B, at New Village, 10:30am ; Renmore v Tuam Celtic B, at Renmore, 10:30am ; Ballinasloe Town v Merlin Woods FC/Medtronic , at Ballinasloe, 10:30am ; Knocknacarra B v West Coast Utd , at Cappagh Park, 2:15pm

Galway FA U13 Div 3: Corofin Utd B v Corrib Celtic B, at Corofin, 10:30am ; Kinvara Utd v Salthill Devon C, at Kinvara, 10:30am ; Colga B v Colemanstown Utd , at Clarinbridge, 12:30pm

Galway FA U13 Div 4: Bearna Na Forbacha B v Corrib Rangers , at Furbo, 10:30am ; St Bernards B v Knocknacarra C, at Abbeyknockmoy, 10:30am


Sunday 23 February


TP Brennan Connacht Junior Cup: St Bernards v Corrib Rangers , at Abbeyknockmoy, 11:00am Round 4; Cloonfad Utd v Tuam Celtic , at Cloonfad Utd, 2:00pm Round 4; Gort Utd v Conn Rangers , at Mervue, 2:00pm Round 4; Manor Rangers v Athenry , at Manor Rangers, 2:00pm Round 4; Ballina Town v Salthill Devon , at Ballina town, 2:00pm Round 4; West Utd B v Manulla , at South Park, 2:00pm Round 4; East Utd v Carbury FC , at Castle Park, 2:00pm Round 4; Claremorris v Galway Hibs , at Claremorris, 2:00pm ; West Utd v Ballyheane , at South Park, 2:00pm Round 4; St Peters v Maree/Oranmore , at St Peters, 2:00pm Round 4; Ballyglass v Corrib Celtic , at Ballyglass, 2:00pm Round 4

TP Brennan Connacht Junior Shield: Dynamo Blues v NUI Galway , at Tuam, 11:00am ; West Coast Utd v Corrib Celtic B, at Letterfrack, 2:00pm ; Maree/Oranmore B v Mervue Utd B, at Oranmore, 2:00pm ; Craughwell United v Real Tubber , at Drom, 2:00pm Note Venue; Moyne Villa v Chaffpool Utd , at Headford, 2:00pm ; Ballygawley Celtic v Cregmore/Claregalway FC , at Ballygawley, 2:00pm ; St Patricks v Ballaghdereen , at Caherlistrane, 2:00pm ; Colemanstown Utd v Dysart FC , at Colemanstown, 2:00pm ; Corofin Utd v Kilmore , at Corofin, 2:00pm ; Galway FA U18 Premier League: Salthill Devon v Tuam Celtic , at Drom, 2:00pm ; Colga v Renmore , at Clarinbridge, 2:00pm ; Maree/Oranmore v Bearna Na Forbacha , at Oranmore, 2:00pm

Galway FA U18 Championship: Cregmore/Claregalway FC v Craughwell United , at Cregmore, 12:00pm ; Oughterard v Athenry , at New Village, 2:00pm

 Galway FA U18 Div 1: Kiltullagh v Loughrea , at Kiltullagh, 2:00pm ; Kinvara Utd v Corrib Celtic , at Kinvara, 2:00pm

Galway FA U18 Div 2: Salthill Devon B v Maree/Oranmore B, at Drom, 12:00pm

Galway FA U18 Div 1 – Div 2 Tom Lally Cup: Athenry B v Craughwell United B, at Athenry, 2:00pm

SFAI Sketchers Cup U16: Bearna Na Forbacha v Bellurgan , at Furbo, 2:00pm Last 32; Athenry v Cherryorchard FC , at Athenry, 2:00pm Last 16

Galway FA U16 Prem: Mervue Utd v Renmore , at Mervue, 12:00pm

Galway FA U16 Div 1: Athenry B v Colemanstown Utd , at Athenry, 12:00pm

Galway FA U15 Div 1: Corrib Rangers v Corrib Celtic B, at Laurel Park, 12:30pm

 GFA U13 Div 3 / Div 4 Cup: Galway Bohs v Cregmore/Claregalway FC B, at Millers Lane, 10:30am Round 1

U12 SFAI Subway Championship: Roscommon League v Galway League , at Lecarrow, 2:00pm

GFA Ladies Senior League: Shiven Rovers v Colemanstown Utd , at Shiven Rovers, 2:00pm

GFA Ladies Under 19: Cregmore/Claregalway FC v Athenry , at Cregmore, 2:00pm ; Corrib Celtic v Maree/Oranmore , at Annaghdown, 2:00pm ; Colga v Mervue Utd , at Clarinbridge, 2:00pm

GFA Girls under 15 Premier League: Oughterard v Salthill Devon , at New Village, 12:00pm ; Corrib Rangers v Bearna Na Forbacha , at Westside, 2:00pm ; Mervue Utd v Cregmore/Claregalway FC , at Mervue, 2:00pm

GFA Girls under 15 Championship: Athenry v Kiltullagh , at Athenry, 2:00pm ; Maree/Oranmore v Corofin Utd , at Oranmore, 2:00pm ; Knocknacarra B v Craughwell United , at Cappagh Park, 2:00pm

GFA Girls U13 Premier: Moyne Villa v Colga , at Headford, 10:30am ; GFA Girls U12 Premier Cup: Bearna Na Forbacha v Colga , at Furbo, 5:00pm Semi Finals

GFA Girls U12 Premier: Mervue Utd v Knocknacarra , at Mervue, 10:30am

 GFA Girls U12 Championship: Maree/Oranmore v Athenry , at Oranmore, 10:30am ; Kilshanvey Utd v Cregmore/Claregalway FC B, at Kilconly, 10:30am ; Oughterard v Corrib Celtic , at New Village, 1:30pm

 GFA Girls U12 Division 1: Knocknacarra C v Athenry B, at Cappagh Park, 10:30am ; Craughwell United B v Bearna Na Forbacha C, at Craughwell, 10:30am ; Colemanstown Utd v Colga B, at Colemanstown, 10:30am Not Played; Loughrea v Salthill Devon B, at Loughrea, 1:30pm Not Played


Tuesday 25 February


GFA Girls U15 Championship Cup: Moyne Villa v Corrib Celtic , at Headford, 7:00pm Semi Finals;

Related posts

Wexford Football League Fixtures

Eamon Scott

AUL RESULTS ROUND-UP

Eamon Scott

LEINSTER TAKE SCHOOLS INTER PRO TITLE WITH HAT-TRICK OF VICTORIES

Eamon Scott