All Fixtures Homepage Connacht FA FIXTURES GALWAY FA Latest News Homepage

GALWAY FOOTBALL ASSOCIATION – FIXTURES

Galway FA Fixtures


Tuesday 11 February


Galway FA U13 Prem: Salthill Devon v Mervue Utd , at Drom, 7:00pM


Wednesday 12 February


Galway FA U15 Championship: Moyne Villa v Corrib Celtic , at Headford, 7:30pm

Galway FA U13 Prem: Moyne Villa v Bearna Na Forbacha , at Headford, 7:30pm


Thursday 13th February 2020


FAI Youth Cup: Mervue Utd v Colga , at Mervue, 7:30pm ;


Saturday 15 February


GFA Reserve League: Corrib Celtic v Renmore , at Annaghdown, 3:00pm

Jack Lillis Cup: Bearna Na Forbacha v Kilshanvey Utd , at Furbo, 2:00pm Qtr Final

Connacht Shield U16: Salthill Devon v St Bernards , at Drom, 12:00pm

SFAI Sketchers Cup U14: Leixlip United v Knocknacarra , at Leixlip United, 1:00pm

Galway FA U14 Coley Smith Premier League: Maree/Oranmore v Salthill Devon , at Oranmore, 12:00pm ; Bearna Na Forbacha v Athenry , at Na Forbacha, 2:00pm ; Moyne Villa v Tuam Celtic , at Headford, 6:00pm

 Galway FA U14 Championship: Corrib Rangers v Galway Hibs , at Laurel Park, 12:30pm ; Knocknacarra B v St Bernards , at Cappagh Park, 2:00pm ; Mervue Utd B v Merlin Woods FC/Medtronic , at Mervue, 4:15pm

Galway FA U14 Div 1: Colemanstown Utd v Maree/Oranmore B, at Colemanstown, 11:45am ; MacDara v Corrib Celtic , at Carraroe, 2:00pm ; Cregmore/Claregalway FC v Oughterard , at Cregmore, 2:00pm

Galway FA U14 Div 2: Tuam Celtic B v Ramblers , at Tuam, 12:30pm ; Knocknacarra C v Kilshanvey Utd , at Cappagh Park, 12:30pm ; Bearna Na Forbacha B v Kinvara Utd , at Furbo, 12:30pm ; Athenry B v Renmore , at Athenry, 12:30pm

SFAI Sketchers Cup U13: Willow Park FC v Salthill Devon , at Willow Park FC, 2:00pm Last 16; Mervue Utd v Bellurgan , at Mervue, 2:00pm Last 16

 Galway FA U13 Div 1: Kiltullagh v Kilshanvey Utd , at Kiltullagh, 10:30am

SFAI Sketchers Cup U12: Midleton v Maree/Oranmore , at Midleton, 3:00pm Last 16

Galway FA U 12 Championship: Colga v St Bernards , at Clarinbridge, 10:30am ; Craughwell United v Galway Hibs , at Craughwell, 10:30am ; MacDara v Moyne Villa , at Carraroe, 12:30pm

Galway FA U12 Div 1: West Coast Utd v Kiltullagh , at Letterfrack, 12:30pm

Galway FA U12 Div 2: Colemanstown Utd v Corofin Utd , at Colemanstown, 10:30am ; Colga B v Moyne Villa B, at Clarinbridge, 12:00pm ; Cregmore/Claregalway FC B v Salthill Devon B, at Cregmore, 12:30pm

Galway FA U12 Div 3: Kilshanvey Utd v Renmore , at Kilconly, 10:30am ; Corrib Rangers v Tuam Celtic B, at Westside, 3:00pm

Galway FA U12 Div 4: St Bernards B v Kinvara Utd B, at Abbeyknockmoy, 10:30am ; Galway Bohs v Kiltullagh B, at Millers Lane, 12:30pm

Galway FA U12 Div 5: Corofin Utd B v Maree/Oranmore E, at Corofin, 10:30am

GFA U12 Premier/Championship Cup: Bearna Na Forbacha v Corrib Celtic , at Furbo, 12:30pm Round 2; Oughterard v Cregmore/Claregalway FC , at New Village, 12:30pm Round

 GFA U12 Div 1 and 2 Cup: Maree/Oranmore B v Loughrea , at Oranmore, 10:30am Round 1; Knocknacarra B v Kinvara Utd , at Cappagh Park, 12:30pm Round 1

GFA U12 Div 3 and 4 and 5 Cup: Merlin Woods FC/Medtronic v Colemanstown Utd B, at Merlin Woods City Park, 10:30am ; Salthill Devon C v Corrib Celtic B, at Drom, 10:30am ; Knocknacarra C v Gort Utd , at Cappagh Park, 2:00pm Note Venue;


Sunday 16 February


TP Brennan Connacht Junior Cup: St Bernards v Corrib Rangers , at Abbeyknockmoy, 11:00am Round 4; Cloonfad Utd v Tuam Celtic , at Cloonfad Utd, 2:00pm Round 4; Manor Rangers v Athenry , at Manor Rangers, 2:00pm Round 4; Ballina Town v Salthill Devon , at Ballina town, 2:00pm Round 4; West Utd B v Manulla , at South Park, 2:00pm Round 4; East Utd v Carbury FC , at Castle Park, 2:00pm Round 4; Claremorris v Galway Hibs , at Claremorris, 2:00pm Round 4; West Utd v Ballyheane , at Jesuits, 2:00pm Round 4; Ballyglass v Corrib Celtic , at Ballyglass, 2:00pm Round 4; Gort Utd v Conn Rangers , at Mervue, 4:00pm Round

 TP Brennan Connacht Junior Shield: Dynamo Blues v NUI Galway , at Tuam, 11:00am ; West Coast Utd v Corrib Celtic B, at Letterfrack, 2:00pm ; Maree/Oranmore B v Mervue Utd B, at Oranmore, 2:00pm ; Craughwell United v Real Tubber , at Craughwell, 2:00pm ; Moyne Villa v Chaffpool Utd , at Headford, 2:00pm ; Ballygawley Celtic v Cregmore/Claregalway FC , at TBC, 2:00pm ; St Patricks v Ballaghdereen , at Caherlistrane, 2:00pm ; Colemanstown Utd v Dysart FC , at Colemanstown, 2:00pm ; Corofin Utd v Kilmore , at Corofin, 2:00pm

 GFA Under 21 League: Tuam Celtic v Galway Hibs , at Tuam, 2:00pm ; Athenry v Corrib Rangers , at Athenry, 2:00pm ; Corrib Celtic v Maree/Oranmore , at Annaghdown, 2:00pm

Galway FA U18 Premier League: Renmore v Tuam Celtic , at Renmore, 2:00pm

Galway FA U18 Championship: Oughterard v Knocknacarra , at New Village, 4:00pm

Galway FA U18 Div 1: Corrib Celtic v Kiltullagh , at Annaghdown, 12:00pm

 Galway FA U18 Div 2: Salthill Devon B v Cregmore/Claregalway FC B, at Drom, 12:00pm ; Maree/Oranmore B v Craughwell United B, at Oranmore, 12:00pm ; Moyne Villa B v Athenry B, at Headford, 2:00pm

Galway FA U18 Jimmy Sullivan Premier /Championship Cup: Craughwell United v Moyne Villa , at Craughwell, 12:00pm Qtr Final; Mervue Utd v Athenry , at Mervue, 2:00pm Qtr Final; Colga v Kilshanvey Utd , at Clarinbridge, 2:00pm Qtr Final; Bearna Na Forbacha v Salthill Devon , at Furbo, 2:00pm Qtr Fina

 SFAI Sketchers Cup U16: Bearna Na Forbacha v Bellurgan , at Furbo, 2:00pm Last 32; Athenry v Cherryorchard FC , at Athenry, 2:00pm Last 16

Galway FA U16 Prem: Cregmore/Claregalway FC v Tuam Celtic , at Cregmore, 12:00pm ; Maree/Oranmore v Colga , at Oranmore, 2:30pm

Galway FA U16 Championship: Moyne Villa v Galway Hibs , at Headford, 11:00am ; Knocknacarra v Ramblers , at Cappagh Park, 2:00pm

Galway FA U16 Div 1: Cregmore/Claregalway FC B v Kinvara Utd , at Cregmore, 2:00pm ; MacDara v Craughwell United , at Carraroe, 2:00pm

Galway FA U16 Div 2: Oughterard B v Colga B, at New Village, 12:00pm ; Salthill Devon B v Tuam Celtic B, at Drom, 2:00pm

U15 SFAI Subway Championship: Cork League v Galway League , at Carrigaline Utd, 12:00pm Semi Final

SFAI Sketchers Cup U14: St Kevins Boys v Mervue Utd , at St Kevins Boys, 1:00pm Last 16

SFAI Sketchers Cup U12: Shamrock Rovers v Mervue Utd , at Shamrock Rovers, 1:00pm Last 1

 Galway FA U12 Div 1: Mervue Utd C v Athenry B, at Mervue, 10:30am

GFA Ladies Senior League: Colemanstown Utd v Corrib Rangers , at Colemanstown, 11:00am ; Cregmore/Claregalway FC v Shiven Rovers , at Cregmore, 2:00pm ; Corrib Celtic v Dunmore Town , at Annaghdown, 2:00pm

GFA Girls Under 17: Colga v Cregmore/Claregalway FC , at Clarinbridge, 2:00pm ; Corrib Rangers v Athenry , at Westside, 2:00pm ; Kilshanvey Utd v Maree/Oranmore , at Kilconly, 2:00pm ; Moyne Villa v Salthill Devon , at Headford, 2:00pm

GFA Girls U13 Premier: Knocknacarra v Salthill Devon , at Cappagh Park, 10:30am ; Bearna Na Forbacha v Colga , at Furbo, 10:30am ; Craughwell United v Athenry , at Craughwell, 10:30am

 GFA Girls U13 Championship Cup: Knocknacarra B v Corrib Celtic , at Cappagh Park, 10:30am

GFA Girls U13 Championship: Kilshanvey Utd v Bearna Na Forbacha B, at Kilconly, 10:30am ; Maree/Oranmore v Oughterard , at Oranmore, 10:30am


Wednesday 19 February


GFA Under 21 League: Colga v Athenry , at Clarinbridge, 8:30pm

Galway FA U12 Premier: Salthill Devon v Athenry , at Drom, 7:00pm ;

Related posts

Five goal Roundwood make it a double as Coolboy fall in Under 16 Jako Cup

Eamon Scott

CARLOW DISTRICT JUVENILE LEAGUE – FIXTURES

Eamon Scott

Inaugural SFAI Munster 14’s Inter League gets underway:

Eamon Scott