fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageFAI NewsGALWAY FA

GALWAY FOOTBALL ASSOCIATION FIXTURES

Monday 28 October


Galway FA U18 Premier League: Mervue Utd v Renmore , at Mervue, 2:00pm

 Galway FA U15 Div 1: Cois Fharraige v Corrib Rangers , at Ros A Mhil, 12:30pm ;


Friday 1 November


Western Hygeine Division 2: Moyne Villa v Kinvara Utd , at Headford, 7:45pm

Galway FA U18 Premier League: Salthill Devon v Colga , at Drom, 7:45pm

Galway FA U18 Championship: Moyne Villa v Cregmore/Claregalway FC , at Headford, 7:45pm ;


Saturday 2 November


Connacht Shield U14: Westport United C v Corrib Celtic , at TBC, 2pm ; Moyne Villa v Kilglass , at Headford, 2pm ; Gurteen Celtic v Ramblers , at Gurteen Sportsfield, 2pm ; Galway Hibs v Ballyboro , at Bohermore, 2pm ; Westport United D v Loughrea , at Westport United, 2pm ; Mervue Utd B v Athenry B, at Mervue, 2pm ; Renmore v Ballymote Celtic , at Renmore, 2pm ; 

Connacht Shield U12: Corofin Utd B v Maree/Oranmore C, at Corofin, 12:00pm ; St Bernards v Westport United B, at Abbeyknockmoy, 2:00pm ; Colemanstown Utd B v Merville Utd , at Colemanstown, 2:00pm ; Cregmore/Claregalway FC v Ballinasloe Town B, at Cregmore, 2:00pm ; Ballinasloe Town v Mervue Utd C, at TBC, 2:00pm ; Corrib Rangers v Castlerea Celtic , at Westside, 2:00pm ; Athenry B v Ballyhaunis Town , at Athenry, 2:00pm ; 

FAI New Balance Youth Interleague Cup: Galway League v North Tipperary League , at Eamonn Deacy Park, 2pm ; 

Western Hygeine Premier Division: Maree/Oranmore v Corrib Celtic , at Oranmore, 2:00pm ; 

Western Hygeine Division 1: Knocknacarra v Merlin Woods FC/Medtronic , at Cappagh Park, 12:30pm ; Cois Fharraige v Renmore , at Ros A Mhil, 2:00pm ; Colemanstown Utd v Mervue Utd B, at Colemanstown, 2:00pm ; 

Western Hygeine Division 2: Colga v Claregalway , at Clarinbridge, 2:00pm ; 

Western Hygeine Division 3: Corrib Celtic B v Cregmore/Claregalway FC , at Annaghdown, 2:00pm ; East Utd v Gort Utd , at Castle Park, 2:00pm ; Kilshanvey Utd v Maree/Oranmore B, at Kilconly, 2:00pm ; Bearna Na Forbacha B v Corrib Rangers B, at Furbo, 3:30pm ; 

GFA Reserve League: Colga v MacDara , at Clarinbridge, 3:30pm ; 

Galway FA U18 Div 2: Cregmore/Claregalway FC B v Maree/Oranmore B, at Cregmore, 12:00pm ;

 Connacht FA Cup U16: Cregmore/Claregalway FC v Renmore , at Cregmore, 12:00pm ; Colga v Maree/Oranmore , at Clarinbridge, 12:00pm ; Tuam Celtic v Castlebar Celtic , at Tuam, 2:00pm ; Manor Rangers v Corofin Utd , at TBC, 2:00pm ; Bearna Na Forbacha v Merville Utd , at Furbo, 2:00pm ; Westport United v Galway Hibs , at Westport United, 2:00pm ; 

Galway FA U16 Prem: Mervue Utd v Athenry , at Mervue, 3:00pm ; 

Galway FA U16 Championship: Oughterard v Moyne Villa , at New Village, 2:00pm ; St Bernards v Ramblers , at Abbeyknockmoy, 2:00pm ; 

Galway FA U16 Div 1: Colemanstown Utd v Athenry B, at Colemanstown, 12:00pm ; MacDara v Craughwell United , at Carraroe, 2:00pm ; Kiltullagh v Cregmore/Claregalway FC B, at Kiltullagh, 3:30pm ; 

Galway FA U16 Div 2: Tuam Celtic B v Oughterard B, at Tuam, 2:00pm ; 

Galway FA U15 Div 1: Athenry B v Cregmore/Claregalway FC B, at Athenry, 12:30pm ; 

Connacht FA Cup U14: Cregmore/Claregalway FC v AC Celtic , at Cregmore, 2:00pm ; Ballisodare Utd v Tuam Celtic , at TBC, 2:00pm ; Kiltullagh v Boyle Celtic , at Kiltullagh, 2:00pm ; 

Galway FA U14 Coley Smith Premier League: Maree/Oranmore v Bearna Na Forbacha , at Oranmore, 12:30pm ; Mervue Utd v Colga , at Mervue, 12:30pm ; 

Galway FA U14 Championship: St Bernards v Loughrea , at Abbeyknockmoy, 12:30pm ;

 Galway FA U14 Div 1: Salthill Devon B v Colemanstown Utd , at Drom, 10:30am ; Maree/Oranmore B v MacDara , at Oranmore, 12:30pm ; 

Connacht FA Cup U12: Salthill Devon v Arrow Harps , at Drom, 2:00pm ; Manor Rangers v Tuam Celtic , at TBC, 2:00pm ; Roscommon Town v Maree/Oranmore , at TBC, 2:00pm ; Corrib Celtic v Swinford , at Annaghdown, 2:00pm ; Corofin Utd v AC Celtic , at Corofin, 2:00pm ; Mervue Utd B v Skyvalley Rovers , at Mervue, 2:00pm ; Knocknacarra v Gurteen , at Cappagh Park, 2:00pm ; Claremorris v Maree/Oranmore B, at Claremorris, 2:00pm ; Boyle Celtic v Merlin Woods FC/Medtronic , at TBC, 2:00pm ;

 Galway FA U12 Premier: Mervue Utd v Athenry , at Mervue, 10:30am ; 

Galway FA U 12 Championship: Oughterard v Craughwell United , at New Village, 10:30am ; Moyne Villa v Colga , at Headford, 10:30am ; Bearna Na Forbacha v MacDara , at Furbo, 12:30pm ; 

Galway FA U12 Div 1: Kiltullagh v Knocknacarra B, at Kiltullagh, 2:30pm ;

 Galway FA U12 Div 2: Kinvara Utd v Cregmore/Claregalway FC B, at Kinvara, 10:30am ; Moyne Villa B v Colemanstown Utd , at Headford, 12:00pm ; Salthill Devon B v Colga B, at Drom, 12:30pm ; 

Galway FA U12 Div 3: Gort Utd v Craughwell United B, at Kinvara, 12:30pm Note Venue; Tuam Celtic B v Kilshanvey Utd , at Tuam, 12:30pm ; Corrib Celtic B v Renmore , at Annaghdown, 12:30pm ; 

Galway FA U12 Div 4: Kinvara Utd B v Cregmore/Claregalway FC C, at Kinvara, 12:00pm ; Galway Bohs v Salthill Devon C, at Millers Lane, 12:30pm ;

 Galway FA U12 Div 5: Maree/Oranmore E v Salthill Devon D, at Oranmore, 10:30am ; Athenry C v Cregmore/Claregalway FC D, at Athenry, 12:00pm

GFA Girls U15 Premier Cup: Bearna Na Forbacha v Kinvara Utd , at Furbo, 12:30pm Premlinary Round


Tuesday 5 November


GFA Girls under 15 Premier League: Salthill Devon v Corrib Rangers , at Drom, 7:00pm ;


Wednesday 6 November


Oscar Traynor Interleague: Mayo League v Galway League , at Milebush, 7:30pm

GFA Under 21 League: Maree/Oranmore v Corrib Celtic , at Drom, 7:00pm Note Venue;

Related posts

UNITED CHURCHES’ FOOTBALL LEAGUE

Eamon Scott

Eamon Scott

O’NEILLS LEINSTER FOOTBALL LEAGUE FIXTURES

Eamon Scott