fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageConnacht FAFIXTURESGALWAY FARESULTS

GALWAY FOOTBALL ASSOCIATION – FIXTURES

Monday 21st February 2022

GFA U16 Premier Girls:
Athenry v Kiltullagh , at Athenry, 7:15pm Conceded by Kiltullagh;

Tuesday 22nd February 2022

U21 League 2021:
Maree/Oranmore v Craughwell United , at Maree Astro, 7:30pm ;
GFA U17 Youths Championship:
Moyne Villa v Athenry , at Headford, 8:00pm ;

Wednesday 23rd February 2022

U21 League 2021:
Moyne Villa v Salthill Devon , at Headford, 7:30pm ;
GFA U12 Boys Division 1:
Corrib Celtic v Salthill Devon B, at Drom, 7:30pm Note Venue;

Thursday 24th February 2022

U21 League 2021:
Cregmore/Claregalway FC v Renmore , at Maree Astro, 7:30pm Note Venue;

Saturday 26th February 2022

FAI Centenary Youth Interleague:
Galway League v Cork League , at Eamonn Deacy Park, 2:00pm Final;


TP Brennan Connacht Junior Cup:
Colga v Claremorris , at Drom Astro, 4:00pm Round 5 Note Venue;


Joe Ryan Cup:
Kinvara Utd v Athenry B, at Kinvara, 2:00pm Round 1;


Jack Lillis Cup:
Colga B v Salthill Devon B, at Clarinbridge, 2:00pm Qtr Final;
Galway Bohs v Corrib Celtic B, at Millers Lane, 2:00pm Qtr Final;
Kiltullagh v Bearna Na Forbacha , at Kiltullagh, 2:00pm Qtr Final;
Cregmore/Claregalway FC v Corofin Utd , at Cregmore, 4:00pm Qtr Final;


Western Hygiene Supplies Division 1:
West Coast Utd v Renmore , at Letterfrack, 2:00pm ;


Western Hygiene Supplies Division 2:
West Utd B v Maree/Oranmore B, at South Park, 2:00pm ;


Western Hygiene Supplies Reserve League:
Corrib Rangers v St Patricks , at Shantalla, 2:00pm ;
Dynamo Blues v Kinvara Utd , at Tuam, 2:00pm ;


U16 Championship Cup:
Moyne Villa v Oughterard , at Headford, 7:00pm ;


SFAI U15 Boys National Cup:
Moyne Villa v Hanover Harps , at Headford, 2:00pm Last 32;
Portlaoise v Athenry , at Portlaoise, 2:00pm Last 32;


SFAI U14 Boys National Cup:
Mervue Utd v Athenry , at Mervue, 12:30pm Last 32;


Connacht Cup Boys U14:
Athenry v Maree/Oranmore B, at Athenry, 12:30pm Round 4;


GFA U14 Boys Premier:
Oughterard v Salthill Devon , at New Village, 12:30pm ;
Cregmore/Claregalway FC v Moyne Villa , at Cregmore, 2:00pm ;
Knocknacarra v Maree/Oranmore , at Cappagh Park, 4:30pm ;


GFA U14 Boys Championship:
Ballinasloe Town v Mervue Utd B, at Ballinasloe, 12:30pm ;
Bearna Na Forbacha v Corrib Celtic , at Furbo, 3:30pm ;
Kiltullagh v Tuam Celtic , at Kiltullagh, 4:00pm ;


GFA U14 Boys Division 1:
Athenry B v Knocknacarra B, at Athenry, 11:30am ;
Merlin Woods FC/Medtronic v Corofin Utd , at Merlin Woods City Park, 12:30pm ;
Salthill Devon B v St Bernards , at Drom, 2:00pm ;


GFA U14 Boys Division 2:
Kilshanvey Utd v Colemanstown Utd , at Kilconly, 12:30pm ;
Corrib Rangers v Kinvara Utd , at Shantalla, 12:30pm ;
Galway Bohs v Maree/Oranmore B, at Millers Lane, 12:30pm ;
Cregmore/Claregalway FC B v MacDara , at Cregmore, 2:00pm ;


GFA U14 Boys Division 3:
Oughterard B v Corrib Celtic B, at New Village, 10:30am ;
East Galway Utd v Moyne Villa B, at Kiltormer, 12:30pm ;
Tuam Celtic B v Athenry C, at Tuam, 12:30pm ;


GFA U14 Boys Division 4:
West Utd v Knocknacarra C, at South Park, 12:30pm ;
Cregmore/Claregalway FC C v Colemanstown Utd B, at Cregmore, 12:30pm ;
Bearna Na Forbacha B v St Patricks , at Furbo, 2:00pm ;
Salthill Devon C v Maree/Oranmore C, at Drom, 2:00pm ;


GFA U13 Boys Division 3:
Bearna Na Forbacha B v Athenry B, at Furbo, 10:30am ;


GFA U12 Boys Premier:
Mervue Utd v Knocknacarra , at Mervue, 10:30am ;
Maree/Oranmore v Ballinasloe Town , at Oranmore, 12:30pm ;
Salthill Devon v Colga , at Drom, 12:30pm ;
Cregmore/Claregalway FC v Athenry , at Cregmore, 2:00pm ;


GFA U12 Boys Division 1:
Kiltullagh v Merlin Woods FC/Medtronic , at Kiltullagh, 10:30am ;
Colemanstown Utd v Loughrea , at Colemanstown, 10:30am ;
Kinvara Utd v MacDara , at Kinvara, 12:00pm ;


GFA U12 Boys Division 3:
Maree/Oranmore B v East Galway Utd , at Oranmore, 10:30am ;
Tuam Celtic B v Corrib Rangers , at Tuam, 10:30am ;
Gort Utd v Oughterard B, at Gort, 12:00pm ;


GFA U12 Boys Division 4:
Corrib Celtic B v St Bernards B, at Annaghdown, 10:30am ;
Loughrea B v Knocknacarra D, at Loughrea, 10:30am ;


GFA U12 Boys Division 5:
Cregmore/Claregalway FC C v Tuam Celtic C, at Cregmore, 12:30pm ;
Kiltullagh B v Bearna Na Forbacha B, at Kiltullagh, 12:30pm ;


U12 Championship Cup:
Moyne Villa v Tuam Celtic , at Headford, 10:30am Round 1;
Galway Hibs v Craughwell United , at Bohermore, 10:30am Round 1;
Knocknacarra v Oughterard , at Cappagh Park, 12:30pm Round 1;
Bearna Na Forbacha v Corofin Utd , at Furbo, 12:30pm Round 1;


U12 Division 2 Cup:
Athenry B v Mervue Utd B, at Athenry, 10:30am Qtr Final;
Colga B v Ramblers , at Clarinbridge, 12:30pm Qtr Final;
Renmore v West Coast Utd , at Renmore, 12:30pm Qtr Final;
Knocknacarra C v Cregmore/Claregalway FC B, at Cappagh Park, 2:30pm Qtr Final;


U12 Division 3 Cup:
Kilshanvey Utd v Galway Bohs , at Kilconly, 10:30am Round 1;


U12 Division 4 Cup:
Ballinasloe Town B v Galway Hibs B, at Ballinasloe, 10:30am Round 1;


U12 Division 5 Cup:
Colga C v Salthill Devon C, at Clarinbridge, 10:30am Semi Final;
Craughwell United B v Kinvara Utd B, at Craughwell, 10:30am Semi Final;


U17 Connacht Cup:
Claremorris v Bearna Na Forbacha , at TBC, 2:00pm ;

Sunday 27th February 2022

TP Brennan Connacht Junior Cup:
Galway Hibs v Corrib Rangers , at Bohermore, 11:00am Round 5;
Maree/Oranmore v Castlebar Celtic , at Oranmore, 2:00pm Round 5;
Salthill Devon v Ballymoe FC , at Drom, 2:00pm Round 5;
Mervue Utd B v Strand Celtic , at Mervue, 2:00pm Round 5;
Boyle Celtic v Athenry , at Boyle Celtic, 2:00pm Round 5;
Dynamo Blues v Ballinasloe Town , at Tuam, 2:00pm Round 5;
Ballisodare Utd v Mervue Utd , at Ballisodare Astro, 2:00pm Round 5;


Western Hygiene Supplies Premier Division:
Corrib Celtic v West Utd , at Annaghdown, 11:00am ;
Tuam Celtic v St Bernards , at Tuam, 11:00am ;
Loughrea v Colemanstown Utd , at Loughrea, 2:00pm ;


Western Hygiene Supplies Division 1:
MacDara v Craughwell United , at Carraroe Astro, 11:00am ;


Western Hygiene Supplies Division 2:
St Patricks v Renmore B, at Caherlistrane, 11:00am ;
NUI Galway v Moyne Villa , at Dangan, 11:00am ;


Western Hygiene Supplies Reserve League:
West Utd v Galway Hibs , at South Park, 2:00pm ;


GFA Bernard Concar U18 Youths Premier Division:
Mervue Utd v Salthill Devon , at Mervue, 11:00am ;
Cregmore/Claregalway FC v Knocknacarra , at Cregmore, 2:00pm ;
Bearna Na Forbacha v Maree/Oranmore , at Furbo, 2:00pm ;


GFA U18 Youths Championship:
St Bernards v Athenry , at Abbeyknockmoy, 2:00pm ;
Craughwell United v Colga , at Craughwell, 2:00pm ;
Tuam Celtic v Moyne Villa , at Tuam, 2:00pm ;


GFA U18 Youths Division 1:
West Coast Utd v Kinvara Utd , at Letterfrack, 2:00pm ;
Maree/Oranmore B v Tuam Celtic B, at Oranmore, 2:00pm ;
Knocknacarra B v Kiltullagh , at Cappagh Park, 3:00pm ;


SFAI U16 Boys National Cup:
Home Farm v Tuam Celtic , at Home Farm, 2:00pm Last 32;


GFA U16 Boys Premier:
Salthill Devon v Knocknacarra , at Drom, 12:00pm ;
Tuam Celtic v Galway Hibs , at Tuam, 2:00pm ;
Corrib Rangers v Mervue Utd , at Westside, 2:00pm ;


GFA U16 Boys Championship:
Colemanstown Utd v Kiltullagh , at Kiltullagh Astro, 11:00am Note Venue;
Athenry v Bearna Na Forbacha , at Athenry, 2:00pm ;
Merlin Woods FC/Medtronic v Loughrea , at Merlin Woods City Park, 2:00pm ;


GFA U16 Boys Division 1:
Cregmore/Claregalway FC v Tuam Celtic B, at Cregmore, 12:00pm ;
Corrib Celtic v Mervue Utd B, at Annaghdown, 2:00pm ;
Corofin Utd v St Bernards , at Corofin, 2:00pm ;
MacDara v Ramblers , at Carraroe Astro, 2:00pm ;


GFA U16 Boys Division 2:
Maree/Oranmore B v Renmore , at Oranmore, 11:00am ;
Athenry B v Knocknacarra B, at Athenry, 12:00pm ;
Kilshanvey Utd v Moyne Villa B, at Kilconly, 2:00pm ;


Ladies Championship:
Oughterard v Salthill Devon , at New Village, 2:00pm ;
Colga v Oranmore , at Clarinbridge, 2:00pm ;
Athenry v Dynamo Blues , at Athenry, 2:00pm ;


Ladies Premier League:
Dunmore Town v Colemanstown Utd , at Dunmore, 2:00pm ;
Cregmore/Claregalway FC v Corrib Rangers , at Cregmore, 2:00pm ;
Corrib Celtic v Kiltullagh , at Annaghdown, 2:00pm ;


U17 Premier Girls Cup:
Corrib Rangers v Salthill Devon , at Westside, 2:00pm ;
Cregmore/Claregalway FC v Knocknacarra , at Cregmore, 2:00pm ;
East Galway Utd v Colemanstown Utd , at Kiltormer, 2:00pm ;


GFA U17 Girls Premier League :
Craughwell United v Corrib Celtic , at Craughwell, 2:00pm ;


U17 Connacht Cup:
Ballymahon v Mervue Utd , at TBC, 2:00pm ;


GFA U16 Premier Girls:
Kiltullagh v Maree/Oranmore , at Kiltullagh, 2:00pm ;


U16 Girls Cup:
Oughterard v Athenry , at TBC, 12:00pm ;


GFA U14 Girls Championship:
Oughterard v Moyne Villa , at New Village, 10:00am ;
Loughrea v Bearna Na Forbacha B, at Loughrea, 12:30pm ;


GFA U14 Premier Girls:
Corrib Celtic v Cregmore/Claregalway FC , at Annaghdown, 10:00am ;
Bearna Na Forbacha v Salthill Devon , at Furbo, 10:00am ;
Athenry v Maree/Oranmore , at Athenry, 10:00am ;


U13 Connacht Cup:
Knocknacarra v Mervue Utd , at Cappagh Park, 12:00pm ;
Salthill Devon v Carrick Town , at Drom, 2:00pm ;


Girls Premier Cup U12 :
Knocknacarra v Athenry , at TBC, 10:00am ;
Salthill Devon v Colga , at TBC, 10:00am ;


GFA U12 Girls Premier:
Maree/Oranmore v Bearna Na Forbacha , at Oranmore, 10:00am ;
Girls Div 1 Cup U12 :
Colga B v Colemanstown Utd , at TBC, 10:00am ;
Knocknacarra B v Maree/Oranmore B, at TBC, 10:00am ;
U12 Girls SFAI:
Knocknacarra v Maree/Oranmore , at Cappagh Park, 10:00am ;
GFA U12 Girls Division 2:
Loughrea B v Cregmore/Claregalway FC B, at Loughrea, 12:30pm ;
Kilshanvey Utd B v Knocknacarra C, at Kilconly, 12:30pm ;
Colga C v Kinvara Utd , at Clarinbridge, 12:30pm ;
Maree/Oranmore C v Moyne Villa B, at Oranmore, 12:30pm ;

noreply@sportlomo.comFeb 20, 2022, 9:00 PM (3 hours ago)
to me

Galway League Results from eSports manager for last 6 days.
www.sportsmanager.ie

FAI Centenary Junior Cup:
Salthill Devon 6, Mervue Utd 2, Round 5;


Michael Byrne Cup:
Corrib Celtic 1, Maree/Oranmore 6, Round 1 Note Venue;
West Utd 1, Renmore 2, Round 1;
MacDara 4, Knocknacarra 5, Round 1;


Western Hygiene Supplies Premier Division:
Athenry 6, Loughrea 1, Note Venue;
Mervue Utd 4, Colemanstown Utd 0, ;
Maree/Oranmore 3, Corrib Celtic 0, ;


Western Hygiene Supplies Division 1:
MacDara 2, West Coast Utd 2, ;
Mervue Utd B 4, Dynamo Blues 0, ;
Colga 1, Renmore 4, Note Venue;
Cois Fharraige 4, Knocknacarra 1, ;
Craughwell United 0, Colga 3,


Western Hygiene Supplies Division 2:
Moyne Villa 3, West Utd B 0, ;


Western Hygiene Supplies Division 3:
Gort Utd 2, Colga B 1, ;
Kiltullagh 3, Colemanstown Utd B 1, ;


U21 League 2021:
Colga 3, Oughterard 2, Note Venue;
Tuam Celtic 0, Knocknacarra 3, Conceded by Tuam Celtic;


FAI Centenary Youth Cup:
St Francis 7, Moyne Villa 2, Round 4;


GFA Bernard Concar U18 Youths Premier Division:
Salthill Devon 0, Maree/Oranmore 3, Conceded by Salthill Devon;
Knocknacarra 1, Mervue Utd 5, ;


GFA U18 Youths Championship:
Colga 2, Moyne Villa 2, ;


GFA U18 Youths Division 1:
Kiltullagh 4, Maree/Oranmore B 1, ;
Kinvara Utd 4, Cregmore/Claregalway FC B 0, ;


FAI Centenary U17 Cup:
College Corinthians 5, Cregmore/Claregalway FC 2, Round 4;


GFA, A and T Printing, Athenry, U17 Youths Premier Division:
Mervue Utd 4, Tuam Celtic 0, ;


GFA U17 Youths Division 1:
Salthill Devon B 1, Craughwell United 2, ;


GFA U17 Championship Cup:
Corrib Rangers 3, Moyne Villa 0, Round 1;


SFAI U16 Boys National Cup:
Knocknacarra 3, Salthill Devon 0, Last 32;
Mervue Utd 1, Hanover Harps 2, Last 32;


GFA U16 Boys Championship:
Colemanstown Utd 4, Moyne Villa 2, Note Venue;
Bearna Na Forbacha 5, Oughterard 0, ;


SFAI U15 Boys National Cup:
Knocknacarra 4, Granagh 1, Last 32;


GFA U15 Boys Premier:
Maree/Oranmore 2, Tuam Celtic 0, ;


GFA U15 Boys Championship:
Colga 3, Galway Hibs 0, ;


GFA U15 Boys Division 1:
Loughrea 2, Corrib Celtic 2, Note Venue;


GFA U15 Boys Division 3:
Gort Utd 4, Merlin Woods FC/Medtronic 3, Note Venue;


GFA U15 Boys Division 4:
Corrib Celtic B 0, Tuam Celtic B 3, ;


U15 Championship Cup:
MacDara 7, Galway Hibs 2, Round 1;


U15 Division 4 Cup:
Knocknacarra C 3, Tuam Celtic B 2, Semi Final;


SFAI U14 Boys National Cup:
Maree/Oranmore 2, Blarney United 1, Last 32;


Ladies Championship:
Salthill Devon 3, Dynamo Blues 0, Conceded by Dynamo Blues;


SFAI U13 Boys National Cup:
Maree/Oranmore 0, Bohemians 1, Last 32;
Pike Rovers 0, Mervue Utd 3, Last 32;
Salthill Devon 0, St Josephs 5, Last 32;


GFA U13 Boys Premier:
Athenry 1, Knocknacarra 1, Note Venue;


GFA U13 Boys Division 3:
Maree/Oranmore B 5, Cregmore/Claregalway FC B 0, ;


U13 Division 1 Cup:
Kiltullagh 2, Loughrea 4, Round 1;
Mervue Utd B 4, Knocknacarra B 2, Round 1;
Salthill Devon B 2, Merlin Woods FC/Medtronic 3, Round 1;


U13 Division 5 Cup:
MacDara B 4, Bearna Na Forbacha C 1, Semi Final;


SFAI U12 Boys National Cup:
Corinthian Boys 1, Mervue Utd 3, Last 32;


Ladies Connacht Cup:
Corrib Celtic 3, Manulla 4, Semi Final;


Ladies Champ Cup:
Oughterard 2, Colga 1, ;


U19 Cup Girls:
Knocknacarra 5, Moyne Villa 0, ;


GFA U17 Girls Premier League :
Mervue Utd 6, Colemanstown Utd 1, ;
Bearna Na Forbacha 4, Knocknacarra 2, ;


U15 Connacht Cup:
Knocknacarra 7, Conn Rangers 3, Semi Final;


GFA U14 Girls Championship:
Bearna Na Forbacha B 0, Athenry B 1, ;


U14 SFAI Girls Cup:
Regional United 0, Knocknacarra 5, ;


GFA U14 Premier Girls:
Mervue Utd 4, Maree/Oranmore 4, ;


GFA U13 Girls Division 1:
Kiltullagh 5, Colemanstown Utd 3, ;


GFA U12 Girls Premier:
Maree/Oranmore 5, Athenry 0, ;


GFA U12 Girls Division 1:
Maree/Oranmore B 2, Knocknacarra B 5, ;
Merlin Woods FC/Medtronic 1, Colemanstown Utd 6, ;
Loughrea , Corrib Rangers , Not Played;


U12 Girls SFAI:
Peamount 4, Moyne Villa 0, ;


U12 Girls Connacht Cup:
Salthill Devon 2, Colga 0, Semi Final;


U12 Div 2 Girls Cup:
Kinvara Utd 5, Moyne Villa B 1, ;


GFA U12 Championship Girls:
Corrib Celtic 0, Kiltullagh 0, ;
Kilshanvey Utd 3, Craughwell United 0, Conceded by Craughwell;

Related posts

FAI SCHOOLS – RESULTS, FIXTURES

Eamon Scott

Patrician High School, Carrickmacross & Scoil Mhuire, Buncrana win Post Primary Schools Ulster Futsal Finals

Eamon Scott

SSE AIRTRICITY NATIONAL UNDER 15 LEAGUE

Eamon Scott