fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageConnacht FAFIXTURESGALWAY FALATEST NEWS

GALWAY FOOTBALL ASSOCIATION – FIXTURES

Monday 03rd January 2022

U21 League 2021:
Cregmore/Claregalway FC v Knocknacarra , at Cregmore/Claregalway C, 12:30pm ;

Tuesday 04th January 2022

U21 League 2021:
Tuam Celtic v Colga , at Tuam, 7:30pm ;

Wednesday 05th January 2022

U21 League 2021:
Corrib Celtic v Oughterard , at Maree Astro, 7:30pm ;
Moyne Villa v Renmore , at Headford, 7:30pm ;
Craughwell United v Salthill Devon , at Drom, 8:00pm ;

Friday 07th January 2022

Western Hygiene Supplies Premier Division:
Tuam Celtic v Galway Hibs , at Tuam, 7:45pm ;
Western Hygiene Supplies Division 2:
Moyne Villa v West Utd B, at Headford, 7:45pm ;
GFA U14 Boys Premier:
Salthill Devon v Moyne Villa , at Drom, 8:00pm ;

Saturday 08th January 2022

Western Hygiene Supplies Premier Division:
Maree/Oranmore v Colemanstown Utd , at Oranmore, 2:00pm ;
Athenry v Mervue Utd , at Athenry, 2:00pm ;
Western Hygiene Supplies Division 1:
Renmore v Cois Fharraige , at Renmore, 2:00pm ;
West Coast Utd v Mervue Utd B, at Letterfrack, 2:00pm ;
Western Hygiene Supplies Division 2:
East Utd v Maree/Oranmore B, at Castle Park, 2:00pm ;
NUI Galway v Athenry B, at Dangan, 2:00pm ;
Western Hygiene Supplies Division 3:
Corofin Utd v Kilshanvey Utd , at Corofin, 2:00pm ;
GFA U15 Boys Premier:
Tuam Celtic v Mervue Utd , at Tuam, 12:30pm ;
Maree/Oranmore v Bearna Na Forbacha , at Oranmore, 12:30pm ;
Salthill Devon v Moyne Villa , at Drom, 12:30pm ;
Cregmore/Claregalway FC v Knocknacarra , at Cregmore, 2:00pm ;
GFA U15 Boys Championship:
Galway Hibs v Athenry , at Bohermore, 12:30pm ;
Colga v Mervue Utd B, at Clarinbridge, 12:30pm ;
Corofin Utd v MacDara , at Corofin, 12:30pm ;
GFA U15 Boys Division 1:
Maree/Oranmore B v Salthill Devon B, at Oranmore, 12:30pm ;
Corrib Celtic v Colemanstown Utd , at Annaghdown, 2:30pm ;
Knocknacarra B v Loughrea , at Cappagh Park, 4:30pm ;
GFA U15 Boys Division 2:
Kinvara Utd v Moyne Villa B, at Kinvara, 11:30am ;
Galway Bohs v Kiltullagh , at Millers Lane, 12:30pm ;
Cregmore/Claregalway FC B v Renmore , at Cregmore, 2:00pm ;
GFA U15 Boys Division 3:
Corrib Rangers v Gort Utd , at Westside, 12:30pm ;
Ballinasloe Town v Merlin Woods FC/Medtronic , at Ballinasloe, 12:30pm ;
Oughterard v East Galway Utd , at New Village, 1:00pm ;
GFA U15 Boys Division 4:
Corrib Celtic B v Tuam Celtic B, at Annaghdown, 12:30pm ;
Corofin Utd B v Bearna Na Forbacha C, at Corofin, 12:30pm ;
Knocknacarra C v Cregmore/Claregalway FC C, at Cappagh Park, 2:00pm ;
GFA U13 Boys Premier:
Maree/Oranmore v Bearna Na Forbacha , at Oranmore, 10:30am ;
Mervue Utd v Ballinasloe Town , at Mervue, 10:30am ;
Athenry v Colga , at Athenry, 12:30pm ;
Knocknacarra v Salthill Devon , at Cappagh Park, 12:30pm ;
GFA U13 Boys Championship:
Galway Hibs v Corofin Utd , at Bohermore, 10:30am ;
St Bernards v Tuam Celtic , at Abbeyknockmoy, 10:30am ;
Cregmore/Claregalway FC v Oughterard , at Cregmore, 12:30pm ;
GFA U13 Boys Division 1:
Ramblers v Loughrea , at Leitrim, 10:30am ;
Kiltullagh v Craughwell United , at Kiltullagh, 10:30am ;
Merlin Woods FC/Medtronic v Salthill Devon B, at Merlin Woods City Park, 10:30am ;
Mervue Utd B v Knocknacarra B, at Mervue, 12:30pm ;
GFA U13 Boys Division 2:
Kilshanvey Utd v Corrib Celtic , at Kilconly, 10:30am ;
Galway Bohs v MacDara , at Millers Lane, 10:30am ;
Colemanstown Utd v Renmore , at Colemanstown, 10:30am ;
West Coast Utd v Ballinasloe Town B, at Letterfrack, 12:30pm ;
GFA U13 Boys Division 3:
Corofin Utd B v Colga B, at Corofin, 10:30am ;
Athenry B v Bearna Na Forbacha B, at Athenry, 10:30am ;
Maree/Oranmore B v Cregmore/Claregalway FC B, at Oranmore, 10:30am ;
Corrib Rangers v Moyne Villa B, at Westside, 10:30am ;
GFA U13 Boys Division 4:
Corrib Celtic B v Oughterard B, at Annaghdown, 10:30am ;
Ballinasloe Town C v Kinvara Utd B, at Ballinasloe, 10:30am ;
Loughrea B v East Galway Utd , at Loughrea, 10:30am ;
GFA U13 Boys Division 5:
Tuam Celtic B v Cregmore/Claregalway FC C, at Tuam, 10:30am ;
Bearna Na Forbacha C v Maree/Oranmore C, at Furbo, 12:30pm ;
Ladies Connacht Cup:
Conn Rangers v Corrib Celtic , at Conn Rangers, 2:00pm Quarter Final;

Sunday 09th January 2022

Western Hygiene Supplies Premier Division:
Corrib Celtic v Corrib Rangers , at Annaghdown, 11:00am ;
West Utd v St Bernards , at South Park, 11:00am ;
Loughrea v Salthill Devon , at Loughrea, 2:00pm ;
Western Hygiene Supplies Division 1:
Dynamo Blues v Colga , at Tuam, 11:00am ;
Merlin Woods FC/Medtronic v MacDara , at Merlin Woods City Park, 11:00am ;
Knocknacarra v Craughwell United , at Cappagh Park, 11:45am ;
Western Hygiene Supplies Division 2:
Renmore B v Kinvara Utd , at Renmore, 11:00am ;
Oughterard v St Patricks , at New Village, 12:30pm ;
GFA, A and T Printing, Athenry, U17 Youths Premier Division:
Cregmore/Claregalway FC v Kinvara Utd , at Cregmore, 2:00pm ;
Maree/Oranmore v Bearna Na Forbacha , at Oranmore, 2:00pm ;
Tuam Celtic v Salthill Devon , at Tuam, 2:00pm ;
GFA U17 Youths Championship:
Corrib Rangers v Corrib Celtic , at Westside, 2:00pm ;
Renmore v Colga , at Renmore, 2:00pm ;
Athenry v Knocknacarra , at Athenry, 2:00pm ;
Oughterard v Moyne Villa , at New Village, 2:30pm ;
GFA U17 Youths Division 1:
Cois Fharraige v Loughrea , at Ros A Mhil, 2:00pm ;
Craughwell United v Athenry B, at Craughwell, 2:00pm ;
St Bernards v Cregmore/Claregalway FC B, at Abbeyknockmoy, 2:00pm ;
GFA U16 Boys Division 1:
MacDara v Corofin Utd , at Carraroe, 2:00pm ;
Ladies Connacht Cup:
Swinford v Dunmore Town , at Swinford/Kilkerrin, 1:00pm Quarter Final;
Manulla v Salthill Devon , at Manulla FC, 1:00pm Quarter Final;
U19 Girls Connacht Cup:
Kilkerrin Utd v Mervue Utd , at Kilkerrin Utd, 2:00pm Connacht Cup;
U19 Cup Girls:
Athenry v Colga , at Athenry, 2:00pm ;
Knocknacarra v Maree/Oranmore , at Cappagh Park, 2:00pm ;
U15 Champ Girls Cup:
Kilshanvey Utd v Knocknacarra B, at Kilconly, 12:00pm ;
Colemanstown Utd v Athenry B, at Colemanstown, 12:00pm ;
GFA U15 Girls Premier:
Corrib Celtic v Craughwell United , at Corrandulla, 12:00pm ;
Knocknacarra v Bearna Na Forbacha , at Cappagh Park, 12:00pm ;
Colga v Athenry , at Clarinbridge, 12:00pm ;
GFA U15 Girls Championship:
Bearna Na Forbacha B v Moyne Villa , at Furbo, 12:00pm ;
U13 Div 1 Cup:
East Galway Utd v Kilshanvey Utd , at Kiltormer, 10:00am ;
Kiltullagh v Colga , at Kiltullagh, 10:00am ;
Knocknacarra v St Bernards , at Cappagh Park, 10:00am ;
GFA U13 Girls Premier:
Bearna Na Forbacha v Corrib Celtic , at Furbo, 10:00am ;
Knocknacarra v Mervue Utd , at Cappagh Park, 10:00am ;
Athenry v Salthill Devon , at Athenry, 10:00am ;
GFA U13 Girls Championship:
Oughterard v Craughwell United , at New Village, 11:00am ;
U13 Camp Girls Cup:
Moyne Villa v Maree/Oranmore , at Headford, 10:00am ;
Loughrea v Knocknacarra B, at Loughrea, 12:30pm ;

Wednesday 12th January 2022

U21 League 2021:
Cregmore/Claregalway FC v Maree/Oranmore , at Maree Astro, 7:30pm ;

Related posts

FAI CENTENARY INTERMEDIATE CUP FINAL

Eamon Scott

ROSCOMMON DISTRICT LEAGUE

Eamon Scott

NDSL – FIXTURES 9 & 11 A-SIDE

Eamon Scott