fbpx
Striker Online
All Fixtures Homepage Connacht FA GALWAY FA Latest News Homepage

GALWAY FOOTBALL ASSOCIATION FIXTURES

Sunday 22 September


Connacht FA Cup U16: Colga v Ramblers , at Clarinbridge, 12:00pm ;

 Galway FA U13 Prem: Colga v Galway Hibs , at Clarinbridge, 4:00pm ;

 TP Brennan Connacht Junior Cup: Colga v Kilmore , at Clarinbridge, 2:00pm ;

 Western Hygeine Division 1: MacDara v Merlin Woods FC/Medtronic , at Carraroe, 2:00pm ; 

Galway FA U18 Championship: Craughwell United v Cregmore/Claregalway FC , at Craughwell, 2:00pm ;

 Galway FA U18 Div 1: Loughrea v Corrib Celtic , at Loughrea, 4:00pm ; 

Galway FA U18 Div 2: Craughwell United B v Maree/Oranmore B, at Craughwell, 4:00pm ;


Friday 27 September


FAI New Balance Junior Cup: Mervue Utd v Moyne Villa , at Mervue, 7:45pm Round 2;

 SFAI Sketchers Cup U14: Salthill Devon v Knocknacarra , at Drom, 7:30pm ;

 GFA Reserve League: Tuam Celtic v Renmore , at Tuam, 7:45pm ;


Saturday 28 September


FAI New Balance Junior Cup: Renmore v Athenry , at Renmore, 2:00pm Round 2; East Utd v Salthill Devon , at Castle Park, 2:00pm Round 2; West Utd B v Merlin Woods FC/Medtronic , at South Park, 2:00pm Round 2; West Coast Utd v Corrib Celtic , at Letterfrack, 2:00pm Round 2; Colemanstown Utd v NUI Galway , at Colemanstown, 4:00pm Round 2;

 SFAI Sketchers Cup U14: Colemanstown Utd v Tuam Celtic , at Colemanstown, 11:30am ; Maree/Oranmore v Athenry , at Oranmore, 12:30pm ; Westport United v Moyne Villa , at TBC, 12:30pm ; Colga v Galway Hibs , at Clarinbridge, 12:30pm ; Castlebar Celtic v Cregmore/Claregalway FC , at TBC, 2:00pm ; Newtown FC v Maree/Oranmore B, at Newtown FC, 2:00pm ; Ballisodare Utd v Corrib Celtic , at TBC, 2:00pm ; Mervue Utd v Gurteen Celtic, at Mervue, 2:00pm ; Arrow Harps v Renmore , at TBC, 2:00pm ; Merlin Woods FC/Medtronic v AC Celtic , at Merlin Woods City Park, 2:00pm

Galway FA U14 Championship: Corrib Rangers v St Bernards , at Westside, 12:30pm ; Kiltullagh v Mervue Utd B, at Kiltullagh, 12:30pm ; Knocknacarra B v Loughrea , at Cappagh Park, 12:30pm ;

 Galway FA U14 Div 1: Salthill Devon B v Oughterard , at Drom, 2:30pm ;

 Galway FA U14 Div 2: Bearna Na Forbacha B v Moyne Villa C, at Furbo, 12:30pm ; Athenry B v Ramblers , at Athenry, 12:30pm ; Tuam Celtic B v Kilshanvey Utd , at Tuam, 2:00pm ; Knocknacarra C v Kinvara Utd , at Cappagh Park, 2:30pm ; 

Galway FA U13 Div 2: Tuam Celtic B v Knocknacarra B, at Tuam, 12:30pm ; 

SFAI Sketchers Cup U12: Athenry v Mervue Utd B, at Athenry, 10:30am ; Merlin Woods FC/Medtronic v Salthill Devon , at Merlin Woods City Park, 10:30am ; Maree/Oranmore B v Corrib Celtic , at Oranmore, 10:30am ; Tuam Celtic v Mervue Utd C, at Tuam, 12:30pm ; Cregmore/Claregalway FC v Westport United , at Cregmore, 12:30pm ; Castlebar Celtic v Craughwell United , at TBC, 2:00pm ; Colemanstown Utd v Strand Celtic , at Colemanstown, 2:00pm ; Melview FC v Mervue Utd , at TBC, 2:00pm ; Athenry B v St Josephs C, at Athenry, 2:00pm ; Westport United C v Colga , at Westport United, 2:00pm ; Knocknacarra v Killoe Celtic , at Cappagh Park, 2:00pm ; Gurteen v Maree/Oranmore , at Gurteen Sportsfield, 3:00pm

Galway FA U 12 Championship: Galway Hibs v MacDara , at Bohermore, 10:30am ; St Bernards v Bearna Na Forbacha , at Abbeyknockmoy, 10:30am ; Moyne Villa v Oughterard , at Headford, 10:30am ;

 Galway FA U12 Div 1: Kiltullagh v Loughrea , at Kiltullagh, 10:30am ; West Coast Utd v Bearna Na Forbacha B, at Letterfrack, 12:30pm ; 

Galway FA U12 Div 2: Colga B v Salthill Devon B, at Clarinbridge, 10:30am ; Moyne Villa B v Kinvara Utd , at Headford, 12:00pm ; Maree/Oranmore B v Cregmore/Claregalway FC B, at Oranmore, 2:30pm ;

 Galway FA U12 Div 3: Gort Utd v Renmore , at Kinvara, 10:30am ; Craughwell United B v Tuam Celtic B, at Craughwell, 10:30am ; Corrib Celtic B v Kilshanvey Utd , at Annaghdown, 2:00pm ; 

Galway FA U12 Div 4: Kiltullagh B v Salthill Devon C, at Kiltullagh, 4:30pm ; 

Galway FA U12 Div 5: Salthill Devon D v Bearna Na Forbacha C, at Drom, 12:00pm ; Athenry C v Knocknacarra C, at Athenry, 12:30pm ; Maree/Oranmore E v Merlin Woods FC/Medtronic B, at Oranmore, 12:30pm ; Cregmore/Claregalway FC D v Corofin Utd B, at Cregmore, 2:00pm ; 

Western Hygeine Division 3: Kilshanvey Utd v Corrib Celtic B, at Kilconly, 2:00pm ; 

GFA Reserve League: Athenry v Colga , at Athenry, 4:00pm ; Corrib Celtic v Dynamo Blues , at Annaghdown, 4:00pm ; Salthill Devon v MacDara , at Drom, 4:00pm ;

 Galway FA U16 Championship: Oughterard v Ramblers , at New Village, 2:00pm ;


Sunday 29 September


U13 SFAI Subway Championship: Longford League v Galway League , at Longford League, 2:00pm ; 

U15 SFAI Subway Championship: Galway League v Longford League , at Mervue, 2:00pm

FAI New Balance Junior Cup: West Utd v Tuam Celtic , at South Park, 11:00am Round 2; Mervue Utd B v St Bernards , at Mervue, 11:00am Round 2; Dynamo Blues v Colga , at Tuam, 11:00am Round 2; Craughwell United v Corrib Rangers , at Craughwell, 11:00am Round 2; Loughrea v Knocknacarra , at Loughrea, 2:00pm Round 2; Maree/Oranmore v Maree/Oranmore B, at Oranmore, 2:00pm ; 

Connacht FA Cup U18: Cregmore/Claregalway FC v Corrib Celtic , at Cregmore, 2:00pm ; Bearna Na Forbacha v Kilshanvey Utd , at Furbo, 2:00pm ; Knocknacarra v Athenry , at Cappagh Park, 2:00pm ; Maree/Oranmore v Tuam Celtic , at Oranmore, 2:00pm ; Salthill Devon v Kinvara Utd , at Drom, 2:00pm ; Athenry B v Renmore , at Athenry, 4:00pm

 SFAI Sketchers Cup U14: Bearna Na Forbacha v Strand Celtic , at Furbo, 2:00pm

SFAI Sketchers Cup U12: Skyvalley Rovers v Maree/Oranmore C, at Skyvalley Rovers, 2:00pm ;

 GFA Ladies Under 19: Corrib Celtic v Cregmore/Claregalway FC , at Annaghdown, 11:00am ; Maree/Oranmore v Oughterard , at Oranmore, 11:00am ; Colga v Athenry , at Clarinbridge, 11:00am ; 

Galway FA U18 Championship: Oughterard v Moyne Villa , at New Village, 12:00pm ; 

Galway FA U18 Div 1: Ramblers v Loughrea , at Leitrim, 2:00pm

Galway FA U18 Div 2: Bearna Na Forbacha B v Cregmore/Claregalway FC B, at Na Forbacha, 12:00pm ; Moyne Villa B v Maree/Oranmore B, at Headford, 2:00pm ; 

SFAI Sketchers Cup U16: Moyne Villa v Mervue Utd , at Headford, 12:00pm ; Athenry v Manor Rangers , at Athenry, 2:00pm ; Maree/Oranmore v Galway Hibs , at Oranmore, 2:00pm ; Bearna Na Forbacha v Colga , at Furbo, 4:00pm ; 

Galway FA U16 Prem: Renmore v Salthill Devon , at Renmore, 11:30am ; Tuam Celtic v Cregmore/Claregalway FC , at Tuam, 2:00pm

Galway FA U16 Championship: St Bernards v Knocknacarra , at Abbeyknockmoy, 2:00pm ;

 Galway FA U16 Championship: St Bernards v Knocknacarra , at Abbeyknockmoy, 2:00pm ; 

Galway FA U16 Div 1: Cregmore/Claregalway FC B v Athenry B, at Cregmore, 12:00pm ; Kinvara Utd v MacDara , at Kinvara, 2:00pm

Galway FA U16 Div 2: Corofin Utd v Salthill Devon B, at Corofin, 2:00pm ; 

GFA Girls under 15 Premier League: Knocknacarra v Corrib Rangers , at Cappagh Park, 2:00pm ; Colga v Mervue Utd , at Clarinbridge, 2:00pm ; Oughterard v Cregmore/Claregalway FC , at New Village, 3:30pm ; 

GFA Girls under 15 Championship: Athenry v Knocknacarra B, at Athenry, 2:00pm ; Moyne Villa v Corofin Utd , at Headford, 2:00pm ; Kiltullagh v Craughwell United , at Kiltullagh, 2:00pm ; Corrib Celtic v Maree/Oranmore , at Annaghdown, 2:00pm ; 

GFA Girls U12 Premier: Colga v Knocknacarra , at Clarinbridge, 10:30am ; Bearna Na Forbacha v Salthill Devon , at Furbo, 10:30am ; 

GFA Girls U12 Championship: Cregmore/Claregalway FC B v Corrib Celtic , at Cregmore, 10:30am ; Kilshanvey Utd v Maree/Oranmore , at Kilconly, 10:30am ; Knocknacarra B v Oughterard , at Cappagh Park, 12:00pm ; 

GFA Girls U12 Division 1: Athenry B v Loughrea , at Athenry, 10:30am ; Knocknacarra C v Colga B, at Cappagh Park, 10:30am ; Craughwell United B v Colemanstown Utd , at Craughwell, 10:30am ; Bearna Na Forbacha C v Salthill Devon B, at Furbo, 12:00pm ;


Monday 30 September


Galway FA U12 Div 2: Corofin Utd v Colemanstown Utd , at Corofin, 6:15pm ;


Tuesday 1 October 2019


Connacht FA Cup U18: Salthill Devon B v Mervue Utd , at Drom, 7:30pm ;

Related posts

NORTH EAST COUNTIES SCHOOLBOYS LEAGUE – FIXTURES

Eamon Scott

MIDLANDS SCHOOLBOYS LEAGUE

Eamon Scott

Ireland WU17 top UEFA Qualifying Round group in style

Eamon Scott