fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageConnacht FAGALWAY FALatest News Homepage

GALWAY FOOTBALL ASSOCIATION

Wednesday 9 October


GFA Under 21 League: Maree/Oranmore v Corrib Rangers , at Drom, 7:00pm Note Venue;

 U15 SFAI Subway Championship: Galway League v Longford League , at Eamonn Deacy Park, 7:30pm ;


Thursday 10 October


FAI Cup U17: Moyne Villa v Maree/Oranmore , at Headford, 7:15pm ;


Friday 11 October


Western Hygeine Premier Division: Salthill Devon v Corrib Celtic , at Drom, 7:45pm ; 

Western Hygeine Division 1: Tuam Celtic v Merlin Woods FC/Medtronic , at Tuam, 7:45pm

Galway FA U14 Premier League: Moyne Villa v Bearna Na Forbacha , at Headford, 7:30pm

GFA Girls U13 Premier: Salthill Devon v Moyne Villa , at Drom, 8:00pm


Saturday 12 October


Western Hygeine Premier Division: Maree/Oranmore v Athenry , at Oranmore, 2:00pm ; Mervue Utd v Galway Hibs , at Mervue, 3:00pm

 Western Hygeine Division 1: Renmore v MacDara , at Renmore, 2:00pm ; Cois Fharraige v Colemanstown Utd , at Ros A Mhil, 2:30pm

 Western Hygeine Division 2: Oughterard v West Utd B, at New Village, 2:00pm

 Western Hygeine Division 3: Kilshanvey Utd v Gort Utd , at Kilconly, 2:00pm ; East Utd v Corrib Celtic B, at Castle Park, 2:00pm ; Corofin Utd v Bearna Na Forbacha B, at Corofin, 2:00pm ; Cregmore/Claregalway FC v Maree/Oranmore B, at Cregmore, 2:00pm

 GFA Reserve League: Corrib Celtic v Dynamo Blues , at Annaghdown, 4:00pm

 FAI Youth Cup: Castlebar Celtic v Colga , at Castlebar Celtic, 2:00pm ; Mervue Utd v Athenry , at Mervue, 2:00pm ; Maree/Oranmore v Renmore , at Oranmore, 4:00pm

Galway FA U16 Div 1: Craughwell United v Colemanstown Utd , at Craughwell, 2:30pm

Galway FA U14 Premier League: Maree/Oranmore v Colga , at Oranmore, 12:00pm ; Tuam Celtic v Mervue Utd , at Tuam, 12:30pm ; Knocknacarra v Athenry , at Cappagh Park, 2:00pm

Galway FA U14 Championship: St Bernards v Knocknacarra B, at Abbeyknockmoy, 12:30pm ; Mervue Utd B v Kiltullagh , at Mervue, 12:30pm ; Galway Hibs v Merlin Woods FC/Medtronic , at Bohermore, 12:30pm ; Loughrea v Corrib Rangers , at Loughrea, 12:30pm

Galway FA U14 Div 1: Maree/Oranmore B v Colemanstown Utd , at Oranmore, 10:30am ; Cregmore/Claregalway FC v Corrib Celtic , at Cregmore, 12:30pm ; MacDara v Salthill Devon B, at Carraroe, 12:30pm

Galway FA U14 Div 2: Renmore v Kilshanvey Utd , at Renmore, 12:30pm ; Ramblers v Knocknacarra C, at Leitrim, 12:30pm ; Kinvara Utd v Athenry B, at Kinvara, 1:00pm ; Tuam Celtic B v Moyne Villa C, at Tuam, 2:00pm

Galway FA U13 Div 4: Cregmore/Claregalway FC C v Galway Bohs , at Cregmore, 12:30pm

 Galway FA U12 Premier: Athenry v Cregmore/Claregalway FC , at Athenry, 10:30am ; Knocknacarra v Maree/Oranmore , at Cappagh Park, 12:30pm ; Tuam Celtic v Mervue Utd , at Tuam, 12:30pm

 Galway FA U 12 Championship: Corrib Celtic v Craughwell United , at Annaghdown, 10:30am ; Galway Hibs v Moyne Villa , at Bohermore, 10:30am ; MacDara v Oughterard , at Carraroe, 10:30am ; St Bernards v Mervue Utd B, at Abbeyknockmoy, 10:30am ; Bearna Na Forbacha v Colga , at Furbo, 12:30pm

 Galway FA U12 Div 1: Athenry B v Knocknacarra B, at Athenry, 12:00pm ; Kiltullagh v West Coast Utd , at Kiltullagh, 2:30pm ; Mervue Utd C v Bearna Na Forbacha B, at Mervue, 4:00pm

 Galway FA U12 Div 2: Corofin Utd v Kinvara Utd , at Corofin, 10:30am ; Maree/Oranmore B v Cregmore/Claregalway FC B, at Maree, 10:30am ; Salthill Devon B v Moyne Villa B, at Drom, 10:30am ; Colga B v Colemanstown Utd , at Clarinbridge, 10:30am

Galway FA U12 Div 3: Renmore v Tuam Celtic B, at Renmore, 10:30am ; Kilshanvey Utd v Craughwell United B, at Kilconly, 12:00pm ; Corrib Rangers v Corrib Celtic B, at Westside, 3:00pm

Galway FA U12 Div 4: Galway Bohs v Cregmore/Claregalway FC C, at Millers Lane, 10:30am ; Merlin Woods FC/Medtronic v Kinvara Utd B, at Merlin Woods City Park, 10:30am ; Salthill Devon C v St Bernards B, at Drom, 12:00pm

Galway FA U12 Div 5: Corofin Utd B v Colemanstown Utd B, at Corofin, 12:00pm ; Merlin Woods FC/Medtronic B v Knocknacarra C, at Merlin Woods City Park, 12:00pm ; Maree/Oranmore E v Athenry C, at Oranmore, 1:30pm ; Bearna Na Forbacha C v Cregmore/Claregalway FC D, at Furbo, 2:00pM


Sunday 13 October


Western Hygeine Premier Division: West Utd v Loughrea , at South Park, 11:00am ; St Bernards v Corrib Rangers , at Abbeyknockmoy, 11:00am

Western Hygeine Division 1: Dynamo Blues v West Coast Utd , at Tuam, 12:00pm ; Knocknacarra v Mervue Utd B, at Cappagh Park, 12:30pm

 Western Hygeine Division 2: Craughwell United v Kinvara Utd , at Craughwell, 11:00am ; St Patricks v NUI Galway , at Caherlistrane, 11:00am ; Claregalway v Moyne Villa , at Mervue, 2:00pm

FAI Youth Cup: Salthill Devon v Tuam Celtic , at Drom, 2:00pm ; Bearna Na Forbacha v Kiltimagh-Knock Utd , at Furbo, 2:00pm

Galway FA U18 Div 1: Loughrea v Kiltullagh , at Loughrea, 2:00pm

Galway FA U16 Prem: Cregmore/Claregalway FC v Renmore , at Cregmore, 11:00am ; Athenry v Maree/Oranmore , at Athenry, 2:00pm ; Colga v Mervue Utd , at Clarinbridge, 2:00pm

 Galway FA U16 Championship: St Bernards v Galway Hibs , at Abbeyknockmoy, 2:00pm ; Ramblers v Bearna Na Forbacha , at Leitrim, 2:00pm ; Moyne Villa v Knocknacarra , at Headford, 3:00pm

Galway FA U16 Div 1: Athenry B v Kinvara Utd , at Athenry, 2:00pm ; MacDara v Kiltullagh , at Carraroe, 2:00pm

Galway FA U16 Div 2: Tuam Celtic B v Corofin Utd , at Tuam, 2:00pm ; Salthill Devon B v Oughterard B, at Drom, 2:00pm

GFA Ladies Under 19: Mervue Utd v Corrib Celtic , at Mervue, 11:00am ; Athenry v Cregmore/Claregalway FC , at Athenry, 11:00am

 GFA Girls Under 17: Maree/Oranmore v Colga , at Oranmore, 2:00pm

 GFA Girls under 15 Premier League: Bearna Na Forbacha v Kinvara Utd , at Furbo, 12:00pm ; Knocknacarra v Colga , at Cappagh Park, 2:00pm ; Corrib Rangers v Mervue Utd , at Westside, 2:00pm ; Oughterard v Salthill Devon , at New Village, 2:00pm

 GFA Girls under 15 Championship: Maree/Oranmore v Athenry , at Oranmore, 2:00pm ; Corofin Utd v Kiltullagh , at Corofin, 2:00pm ; Knocknacarra B v Corrib Celtic , at Cappagh Park, 2:00pm ; Craughwell United v Moyne Villa , at Craughwell, 2:00p

 GFA Girls U12 Premier: Knocknacarra v Salthill Devon , at Cappagh Park, 10:30am ; Craughwell United v Colga , at Craughwell, 10:30am ; Bearna Na Forbacha v Mervue Utd , at Furbo, 10:30am

GFA Girls U12 Championship: Moyne Villa v Cregmore/Claregalway FC B, at Headford, 10:30am ; Corrib Celtic v Bearna Na Forbacha B, at Annaghdown, 10:30am ; Maree/Oranmore v Knocknacarra B, at Oranmore, 10:30am ; Oughterard v Kilshanvey Utd , at New Village, 12:00pm

 GFA Girls U12 Division 1: Colemanstown Utd v Athenry B, at Colemanstown, 10:30am ; Colga B v Bearna Na Forbacha C, at Clarinbridge, 10:30am ; Loughrea v Craughwell United B, at Loughrea, 10:30am ; Salthill Devon B v Knocknacarra C, at Drom, 10:30am

Wednesday 16 October


GFA Under 21 League: Tuam Celtic v Corrib Rangers , at Tuam, 7:30pm ; Mervue Utd v Corrib Celtic , at Mervue, 7:30pm

 GFA Girls Under 17: Moyne Villa v Knocknacarra , at Headford, 7:00pm ;

Related posts

Ireland Under-21 set to face Bahrain, China & Mexico in Toulon Tournament

Eamon Scott

IT Carlow Courses getting creative during Covid-19 pandemic

Eamon Scott

EA SPORTS NATIONAL UNDERAGE LEAGUES

Eamon Scott