fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageConnacht FAFIXTURESGALWAY FA

GALWAY FOOTBALL ASSOCIATION

Monday 9 September


Galway FA U12 Div 4: Kiltullagh B v Cregmore/Claregalway FC C, at Kiltullagh, 7:00pm


Tuesday 10 September


Galway FA U14 Premier League: Bearna Na Forbacha v Salthill Devon , at Na Forbacha, 6:30pm

GFA Girls Under 17: Kilshanvey Utd v Mervue Utd , at Kilconly, 6:30pm

 GFA Girls under 15 Premier League: Salthill Devon v Knocknacarra , at Drom, 7:30pM


Wednesday 11 September


GFA Girls Under 17: Cregmore/Claregalway FC v Athenry , at Cregmore, 6:30pm ; Moyne Villa v Knocknacarra , at Headford, 6:30pm ;


Thursday 12 September


Galway FA U13 Div 2: Knocknacarra B v Athenry B, at Cappagh Park, 6:30pm

Galway FA U 12 Div 5: Salthill Devon D v Athenry C, at Drom, 7:00pm

Galway FA U18 Premier League: Tuam Celtic v Colga , at Tuam, 7:45pM


Friday 13 September


Western Hygeine Division 2: Moyne Villa v West Utd B, at Headford, 7:45pm

 Galway FA U18 Championship: Moyne Villa v Craughwell United , at Headford, 7:45pm

GFA Girls under 15 Premier League: Mervue Utd v Bearna Na Forbacha , at Mervue, 6:00pm

 GFA Girls U12 Championship: Corrib Celtic v Moyne Villa , at Annaghdown, 7:00pm


Saturday 14 September


SFAI Sketchers Cup U15: Maree/Oranmore B v Carrick Town , at Oranmore, 2pm ; Athenry v Renmore , at Athenry, 2pm ; Newtown FC v Craughwell United , at Newtown FC, 2pm ; Moyne Villa v Arrow Harps , at Headford, 2pm ; Corrib Celtic v St Johns , at Annaghdown, 2pm ; Cregmore/Claregalway FC v Salthill Devon , at Cregmore, 2pm ; Tuam Celtic v Knocknacarra , at Tuam, 2pm ; Galway Hibs v Kenagh Utd , at Bohermore, 2pm ; Bearna Na Forbacha v Colga , at Furbo, 2pm ; Westport United v Maree/Oranmore , at Westport United, 2pm

Galway FA U14 Div 2: Renmore v Moyne Villa C, at Renmore, 12:00pm

 SFAI Sketchers Cup U13: Melview FC v Salthill Devon , at Melveiw Celtic, 2pm ; Gurteen v Moyne Villa , at Gurteen Sportsfield, 2pm ; Ballyboro v Athenry , at Ballyboro, 2pm ; Strand Celtic v Tuam Celtic , at Strand Celtic, 2pm ; Mervue Utd v Boyle Celtic , at Mervue, 2:00pm ; Westport United C v Corrib Celtic , at Westport United, 2pm ; Westport United A v Maree/Oranmore C, at Westport United, 2pm

Galway FA U13 Prem: Colga v Galway Hibs , at Clarinbridge, 10:30am ; Knocknacarra v Maree/Oranmore , at Cappagh Park, 12:30pm

Galway FA U13 Championship: Corofin Utd v Salthill Devon B, at Corofin, 10:30am ; MacDara v Maree/Oranmore B, at Carraroe, 10:30am

Galway FA U13 Div 1: Mervue Utd B v St Bernards , at Mervue, 10:30am ; Kiltullagh v Loughrea , at Kiltullagh, 10:30am

Galway FA U13 Div 2: Athenry B v Merlin Woods FC/Medtronic , at Athenry, 10:30am ; Oughterard v Renmore , at New Village, 10:30am ; Tuam Celtic B v West Coast Utd , at Tuam, 12:30pm

 Galway FA U13 Div 3: Corofin Utd B v Salthill Devon C, at Corofin, 10:30am ; Colemanstown Utd v Corrib Celtic B, at Colemanstown, 10:30am ; Colga B v Kinvara Utd , at Clarinbridge, 10:30am

Galway FA U13 Div 4: Galway Bohs v Bearna Na Forbacha B, at Millers Lane, 10:30am ; Knocknacarra C v St Bernards B, at Cappagh Park, 12:30pm ; Moyne Villa C v Cregmore/Claregalway FC C, at Headford, 12:30pm ; Western Hygeine Premier Division: Mervue Utd v Salthill Devon , at Mervue, 3:00pm

 Western Hygeine Division 1: West Coast Utd v Renmore , at Letterfrack, 2:00pm ; MacDara v Merlin Woods FC/Medtronic , at Carraroe, 4:00pm

 Western Hygeine Division 2: NUI Galway v Craughwell United , at Dangan, 2:00pm

Western Hygeine Division 3: Cregmore/Claregalway FC v East Utd , at Cregmore, 2:00pm ; Maree/Oranmore B v Corofin Utd , at Oranmore, 2:00pm ; Gort Utd v Corrib Rangers B, at Mervue, 2:00pm Note venue; Corrib Celtic B v Bearna Na Forbacha B, at Annaghdown, 2:00pm

GFA Reserve League: MacDara v Tuam Celtic , at Carraroe, 2pm ; Loughrea v Merlin Woods FC/Medtronic , at Loughrea, 4pm ; Corrib Celtic v West Utd , at Annaghdown, 4pm ; Colga v Dynamo Blues , at Clarinbridge, 4pm ; Salthill Devon v West Coast Utd , at Drom, 4pm

Galway FA U15 Div 1: St Bernards v Tuam Celtic B, at Abbeyknockmoy, 12:30pm ; Athenry B v Corrib Rangers , at Athenry, 12:30pm ; Cois Fharraige v Corrib Celtic B, at Ros A Mhil, 12:30pm ; Cregmore/Claregalway FC B v Knocknacarra B, at Cregmore, 4:00pm


Sunday 15 September


SFAI Sketchers Cup U13: AC Celtic v Cregmore/Claregalway FC , at AC Celtic, 2:00pm

 Galway FA U12 Div 3: Tuam Celtic B v Corrib Rangers , at Tuam, 12:00pm

 Western Hygeine Premier Division: Galway Hibs v Maree/Oranmore , at Bohermore, 11am ; Corrib Celtic v Athenry , at Annaghdown, 11am ; West Utd v St Bernards , at South Park, 11am ; Loughrea v Corrib Rangers , at Loughrea, 2pm

Western Hygeine Division 1: Cois Fharraige v Mervue Utd B, at Ros A Mhil, 11:00am ; Knocknacarra v Colemanstown Utd , at Cappagh Park, 12:30pm

Western Hygeine Division 2: St Patricks v Claregalway , at Caherlistrane, 11:00am ; Oughterard v Kinvara Utd , at New Village, 11:00am

GFA Ladies Under 19: Corrib Rangers v Mervue Utd , at Westside, 11am ; Athenry v Maree/Oranmore , at Athenry, 11am

Galway FA U18 Premier League: Tuam Celtic v Renmore , at Tuam, 2:00pm ; Mervue Utd v Bearna Na Forbacha , at Mervue, 2:00pm ; Maree/Oranmore v Colga , at Oranmore, 2:00pm

Galway FA U18 Championship: Cregmore/Claregalway FC v Knocknacarra , at Cregmore, 2pm ; Athenry v Oughterard , at Athenry, 2pm

Galway FA U18 Div 1: Ramblers v Kiltullagh , at Leitrim, 2:00pm ; Kinvara Utd v Loughrea , at Kinvara, 2:00pm

Galway FA U18 Div 2: Craughwell United B v Cregmore/Claregalway FC B, at Craughwell, 2:00pm ; Maree/Oranmore B v Bearna Na Forbacha B, at Oranmore, 4:00pm

Galway FA U16 Div 1: Kiltullagh v Kinvara Utd , at Kiltullagh, 2:00pm

 GFA Girls under 15 Premier League: Oughterard v Kinvara Utd , at New Village, 2:00pm ; Cregmore/Claregalway FC v Salthill Devon , at Cregmore, 2:00pm

GFA Girls under 15 Championship: Knocknacarra B v Kiltullagh , at Cappagh Park, 2pm ; Maree/Oranmore v Moyne Villa , at Oranmore, 2pm ; Craughwell United v Athenry , at Craughwell, 2pm

GFA Girls U12 Premier: Knocknacarra v Bearna Na Forbacha , at Cappagh Park, 10:30am ; Salthill Devon v Craughwell United , at Drom, 10:30am ; Colga v Mervue Utd , at Clarinbridge, 10:30am

GFA Girls U12 Championship: Athenry v Cregmore/Claregalway FC B, at Athenry, 10:30am ; Maree/Oranmore v Bearna Na Forbacha B, at Oranmore, 10:30am

 GFA Girls U12 Division 1: Colga B v Craughwell United B, at Clarinbridge, 10:30am ; Loughrea v Bearna Na Forbacha C, at Loughrea, 10:30am ; Colemanstown Utd v Knocknacarra C, at Colemanstown, 10:30am ; Salthill Devon B v Athenry B, at Drom, 10:30am ;

ReplyReply allForward

Related posts

‘GUCCI’ GUIDES GLENVILLE TO GAFF CUP VICTORY

Eamon Scott

CARLOW DISTRICT JUVENILE LEAGUE – FIXTURES – RESULTS – LEAGUE TABLES

Eamon Scott

FAI INTERMDIATE CUP DRAW- Rd 1

Eamon Scott