fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageGALWAY FALatest News Homepage

GALWAY FOOTBALL ASSOCIATION

Tuesday 3 September


Galway FA U13 Div 1: Maree/Oranmore C v Kiltullagh , at Oranmore, 7:00pm ; 

Western Hygeine Division 1: Tuam Celtic v Knocknacarra , at Tuam, 7:45pm ; 

Galway FA U15 Premier League: Galway Hibs v Knocknacarra , at Bohermore, 6:45pm ; 

GFA Girls under 15 Championship: Moyne Villa v Knocknacarra B, at Headford, 7:15pm


Wednesday 4 September


GFA Ladies Under 19: Oranmore v Corrib Rangers , at Oranmore, 7:00pm


Thursday 5 September


Galway FA U13 Prem: Moyne Villa v Knocknacarra , at Headford, 7:00pm ;

 Galway FA U13 Championship: Maree/Oranmore B v Tuam Celtic , at Oranmore, 6:45pm ; Athenry v Corofin Utd , at Athenry, 7:00pm ; 

Galway FA U13 Div 3: Kinvara Utd v Corofin Utd B, at Kinvara, 7:00pm ;

 GFA Girls under 15 Premier League: Kinvara Utd v Knocknacarra , at Kinvara, 6:30pm ; Cregmore/Claregalway FC v Bearna Na Forbacha , at Cregmore, 6:30pm ; Salthill Devon v Mervue Utd , at Drom, 6:30pm ; 

GFA Girls U12 Championship: Kilshanvey Utd v Knocknacarra B, at Kilconly, 6:30pm ; Bearna Na Forbacha B v Oughterard , at Furbo, 6:30pm ; Cregmore/Claregalway FC B v Maree/Oranmore , at Cregmore, 6:30pm ; 


Friday 6 September


Galway FA U14 Premier League: Colga v Knocknacarra , at Clarinbridge, 6:45pm ;

 GFA Girls U12 Championship: Moyne Villa v Athenry , at Headford, 7:30pm ;


Saturday 7 September


SFAI Sketchers Cup U16: Boyle Celtic v Colga , at TBC, 2:00pm ; 

Galway FA U12 Premier: Cregmore/Claregalway FC v Tuam Celtic , at Cregmore, 12:30pm ;

 Galway FA U 12 Championship: Galway Hibs v Moyne Villa , at Bohermore, 10:30am ; Oughterard v St Bernards , at New Village, 10:30am ;

 Galway FA U12 Div 1: Kiltullagh v Athenry B, at Kiltullagh, 12:00pm ; Knocknacarra B v Bearna Na Forbacha B, at Cappagh Park, 12:30pm ; 

Galway FA U12 Div 2: Corofin Utd v Colemanstown Utd , at Corofin, 10:30am ; Colga B v Cregmore/Claregalway FC B, at Clarinbridge, 12:00pm ; Salthill Devon B v Kinvara Utd , at Drom, 12:00pm ; 

Galway FA U12 Div 3: Kilshanvey Utd v Gort Utd , at Kilconly, 10:30am ; Renmore v Craughwell United B, at Renmore, 12:00pm ; Maree/Oranmore C v Corrib Celtic B, at Oranmore, 12:00pm ; Tuam Celtic B v Corrib Rangers , at Tuam, 12:30pm ; 

Galway FA U12 Div 4: Kiltullagh B v Cregmore/Claregalway FC C, at Kiltullagh, 10:30am ; Maree/Oranmore D v St Bernards B, at Oranmore, 10:30am ; Merlin Woods FC/Medtronic v Salthill Devon C, at Merlin Woods City Park, 10:30am ; Loughrea B v Galway Bohs , at Loughrea, 10:30am ; 

Galway FA U 12 Div 5: Colemanstown Utd B v Moyne Villa C, at Colemanstown, 10:30am ; Corofin Utd B v Oughterard B, at Corofin, 12pm ; Salthill Devon D v Athenry C, at Drom, 12pm ; Cregmore/Claregalway FC D v Maree/Oranmore E, at Cregmore, 12:30pm ; Bearna Na Forbacha C v Merlin Woods FC/Medtronic B, at Furbo, 12:30pm ; 

SFAI Sketchers Cup U14: Maree/Oranmore v Ballymote Celtic , at Oranmore, 2:00pm ; Ballinasloe Town v Galway Hibs , at Ballinasloe, 2:00pm ; 

SFAI Sketchers Cup U12: Athenry v Moyne Villa C, at Athenry, 10:30am ; Bearna Na Forbacha v Maree/Oranmore B, at Furbo, 12:30pm ; Mervue Utd C v St Josephs , at Mervue, 12:30pm ; Colemanstown Utd v Strand Celtic , at Colemanstown, 2pm ; Corrib Celtic v Temple Villa , at Annaghdown, 2:00pm ; Salthill Devon v Manulla , at Drom, 2pm ; Colga v Westport United C , at Clarinbridge, 2pm ; Maree/Oranmore v Hodson Bay A , at Oranmore, 2pm ; Craughwell United v Snugboro United , at Craughwell, 2pm ; Knocknacarra v Hodson Bay B , at Cappagh Park, 2pm ; Mervue Utd B v Ballina Town , at Mervue, 3:30pm ; 

Galway FA U14 Div 1: Colemanstown Utd v Cregmore/Claregalway FC , at Colemanstown, 11:45am ; Maree/Oranmore B v Gort Utd , at Oranmore, 12:30pm ; Corrib Celtic v MacDara , at Annaghdown, 12:30pm

Galway FA U14 Div 2: Ramblers v Bearna Na Forbacha B, at Leitrim, 12:30pm ; Kilshanvey Utd v Athenry B, at Kilconly, 12:30pm ; Renmore v Moyne Villa C, at Renmore, 2pm ; Tuam Celtic B v Knocknacarra C, at Tuam, 2:30pm ;

 Western Hygeine Premier Division: Corrib Rangers v Mervue Utd , at Westside, 2:00pm ;

 Western Hygeine Division 1: Colemanstown Utd v Tuam Celtic , at Colemanstown, 2:00pm ; Cois Fharraige v West Coast Utd , at Ros A Mhil, 2pm

Western Hygeine Division 2: Claregalway v Kinvara Utd , at Mervue, 11:00am ; West Utd B v Colga , at South Park, 2:00pm ; 

Western Hygeine Division 3: East Utd v Maree/Oranmore B, at Castle Park, 2:00pm ; Corofin Utd v Cregmore/Claregalway FC , at Corofin, 2:00pm ; Bearna Na Forbacha B v Gort Utd , at Furbo, 2:00pm ; 

GFA Girls under 15 Championship: Kiltullagh v Maree/Oranmore , at Kiltullagh, 2:30pm ; 

Galway FA U14 Premier League: Tuam Celtic v Moyne Villa , at Tuam, 12:30pm ; Athenry v Mervue Utd , at Athenry, 12:30pm ; Bearna Na Forbacha v Salthill Devon , at Na Forbacha, 2:00pm ; 

Galway FA U14 Championship: Loughrea v Merlin Woods FC/Medtronic , at Loughrea, 12:30pm ; Knocknacarra B v Kiltullagh , at Cappagh Park, 12:30pm ; Mervue Utd B v St Bernards , at Mervue, 12:30pm ; 

GFA Girls U12 Division 1: Bearna Na Forbacha C v Colemanstown Utd , at Furbo, 4:00pm ;

 
Sunday 8 September


SFAI Sketchers Cup U16: Mervue Utd v Cregmore/Claregalway FC, at Mervue, 2pm ; Salthill Devon v Manor Rangers, at Drom, 2pm ; Renmore v Kiltimagh-Knock Utd, at Renmore, 2pm ; Athenry v Knocknacarra, at Athenry, 2pm ; Tuam Celtic v Maree/Oranmore, at Tuam, 2pm ; Bearna Na Forbacha v Claremorris , at Furbo, 2pm; Craughwell United v Merville Utd, at Craughwell, 2pm ; Colemanstown Utd v Castlebar Celtic, at Colemanstown, 2pm ;

 SFAI Sketchers Cup U12: Mervue Utd v Kenagh Utd , at Mervue, 2:00pm ;

 Western Hygeine Premier Division: Galway Hibs v Loughrea , at Bohermore, 11:00am ; Corrib Celtic v St Bernards , at Annaghdown, 11:00am ; Maree/Oranmore v Salthill Devon , at Oranmore, 2:00pm ; 

Western Hygeine Division 1: Mervue Utd B v Merlin Woods FC/Medtronic , at Mervue, 11:00am ; Knocknacarra v MacDara , at Cappagh Park, 11:00am ; 

Western Hygeine Division 2: Craughwell United v Oughterard , at Craughwell, 11am ; St Patricks v Moyne Villa , at Caherlistrane, 11am ; 

Western Hygeine Division 3: Corrib Rangers B v Corrib Celtic B, at Westside, 11:00am ; 

Galway FA U18 Premier League: Bearna Na Forbacha v Maree/Oranmore , at Furbo, 2:00pm ;

 GFA Girls Under 17: Athenry v Colga , at Athenry, 2pm ; Corrib Rangers v Cregmore/Claregalway FC , at Westside, 2pm ; Knocknacarra v Maree/Oranmore , at Cappagh Park, 2pm ; Mervue Utd v Moyne Villa , at Mervue, 2pm ; Salthill Devon v Kilshanvey Utd , at Drom, 2pm ;

 Galway FA U16 Championship: Galway Hibs v Moyne Villa , at Bohermore, 2:00pm ; St Bernards v Oughterard , at Abbeyknockmoy, 2:00pm ;

 Galway FA U16 Div 1: Kiltullagh v Kinvara Utd , at Kiltullagh, 2:00pm ; MacDara v Athenry B, at Carraroe, 2:00pm

Galway FA U16 Div 2: Tuam Celtic B v Colga B, at Tuam, 12pm ; Oughterard B v Corofin Utd , at New Village, 2pm

GFA Girls U13 Premier: Athenry v Craughwell United , at Athenry, 10:30am ; Salthill Devon v Bearna Na Forbacha , at Drom, 10:30am ; Colga v Knocknacarra , at Clarinbridge, 10:30am ; 

GFA Girls U13 Championship: Corrib Celtic v Kilshanvey Utd , at Annaghdown, 10:30am ; Kinvara Utd v Maree/Oranmore , at Kinvara, 10:30am ; Oughterard v Bearna Na Forbacha B, at New Village, 12:30pm ;

 
Tuesday 10 September


GFA Girls Under 17: Kilshanvey Utd v Mervue Utd , at Kilconly, 6:30pm ; 

GFA Girls under 15 Premier League: Salthill Devon v Knocknacarra , at Drom, 7:30pm ; 


Wednesday 11th September 2019


GFA Girls Under 17: Cregmore/Claregalway FC v Athenry , at Cregmore, 6:30pm ; Moyne Villa v Knocknacarra , at Headford, 6:30pm ; Maree/Oranmore v Corrib Rangers , at Oranmore, 6:30pm ;

Related posts

Leinster Senior League

Eamon Scott

MUNSTER SENIOR LEAGUE FIXTURES

Eamon Scott

Leinster Senior League

Eamon Scott