fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageGALWAY FALatest News Homepage

GALWAY FOOTBALL ASSOCIATION

Wednesday 28 August


Western Hygeine Premier Division: Corrib Rangers v Salthill Devon , at Westside, 6:30pm ; Athenry v Loughrea , at Athenry, 6:30pm ; Maree/Oranmore v St Bernards , at Oranmore, 6:30pm ; Corrib Celtic v Mervue Utd , at Annaghdown, 6:45pm

Western Hygeine Division 1: Dynamo Blues v Tuam Celtic , at Tuam, 6:30pm ; Mervue Utd B v Colemanstown Utd , at Mervue, 6:30pm ; Renmore v Merlin Woods FC/Medtronic , at Renmore, 6:30pm

 
Thursday 29 August


Western Hygeine Premier Division: Galway Hibs v West Utd , at Bohermore, 6:30pm

 
Friday 30 August


Galway FA U13 Prem: Moyne Villa v Knocknacarra , at Headford, 6:45pm

 Western Hygeine Division 2: Moyne Villa v West Utd B, at Headford, 7:45pm

 
Saturday 31 August


Galway FA U13 Prem: Galway Hibs v Salthill Devon , at Bohermore, 10:30am ; Maree/Oranmore v Colga , at Oranmore, 10:30am ; Bearna Na Forbacha v Mervue Utd , at Na Forbacha, 10:30am

Galway FA U13 Championship: Athenry v Corofin Utd , at Athenry, 10:30am ; Cregmore/Claregalway FC v Craughwell United , at Cregmore, 10:30am ; Salthill Devon B v MacDara , at Drom, 12:15pm ; Maree/Oranmore B v Tuam Celtic , at Oranmore, 12:30pm

Galway FA U13 Div 1: Corrib Celtic v Mervue Utd B, at Annaghdown, 10:30am ; Loughrea v Moyne Villa B, at Loughrea, 10:30am ; St Bernards v Kilshanvey Utd , at Abbeyknockmoy, 12:30pm ; Maree/Oranmore C v Kiltullagh , at Oranmore, 2:30pm

Galway FA U13 Div 2: Renmore v Athenry B, at Renmore, 10:30am ; Merlin Woods FC/Medtronic v Tuam Celtic B, at Merlin Woods City Park, 10:30am ; West Coast Utd v Oughterard , at Letterfrack, 12:00pm

Galway FA U13 Div 3: Salthill Devon C v Colemanstown Utd , at Drom, 10:30am ; Kinvara Utd v Corofin Utd B, at Kinvara, 10:30am ; Corrib Celtic B v Cregmore/Claregalway FC B, at Annaghdown, 10:30am

 Galway FA U13 Div 4: St Bernards B v Moyne Villa C, at Abbeyknockmoy, 10:30am ; Corrib Rangers v Knocknacarra C, at Westside, 10:30am ; Cregmore/Claregalway FC C v Galway Bohs , at Cregmore, 12:30pm

 Western Hygeine Premier Division: Mervue Utd v Athenry , at Mervue, 3:00pm

Western Hygeine Division 1: West Coast Utd v Mervue Utd B, at Letterfrack, 2pm ; MacDara v Dynamo Blues , at Carraroe, 5pm

 Western Hygeine Division 2: Colga v NUI Galway , at Clarinbridge, 2:00pm

Western Hygeine Division 3: Kilshanvey Utd v Bearna Na Forbacha B, at Kilconly, 2:00pm ; Gort Utd v East Utd , at Gort, 2:00pm ; Maree/Oranmore B v Corrib Rangers B, at Oranmore, 2:00pm ; Corrib Celtic B v Corofin Utd , at Annaghdown, 3:00pm

Galway FA U15 Premier League: Galway Hibs v Knocknacarra , at Bohermore, 12:30pm ; Tuam Celtic v Salthill Devon , at Tuam, 12:30pm ; Colga v Maree/Oranmore , at Clarinbridge, 12:30pm ; Cregmore/Claregalway FC v Mervue Utd , at Cregmore, 2:30pm

Galway FA U15 Championship: Corrib Celtic v Renmore , at Annaghdown, 12:30pm ; Craughwell United v Mervue Utd B, at Craughwell, 12:30pm ; Athenry v Kinvara Utd , at Athenry, 12:30pm ; Moyne Villa v Bearna Na Forbacha , at Headford, 12:30pm

Galway FA U15 Div 1: Corrib Rangers v St Bernards , at Westside, 12:30pm ; Salthill Devon B v Cregmore/Claregalway FC B, at Drom, 12:30pm ; Tuam Celtic B v Cois Fharraige , at Tuam, 2:30pm ; Knocknacarra B v Maree/Oranmore B, at Cappagh Park, 2:30pm ; Corrib Celtic B v Athenry B, at Annaghdown, 2:30pm

 
Sunday 1 September


Western Hygeine Premier Division: Salthill Devon v Galway Hibs , at Drom, 11:00am ; St Bernards v Corrib Rangers , at Abbeyknockmoy, 11:00am ; West Utd v Corrib Celtic , at South Park, 11:00am ; Loughrea v Maree/Oranmore , at Loughrea, 2:00pm

Western Hygeine Division 1: Merlin Woods FC/Medtronic v Cois Fharraige , at Merlin Woods City Park, 11:00am

Western Hygeine Division 2: Oughterard v Claregalway , at New Village, 11:00am ; Kinvara Utd v St Patricks , at Kinvara, 11:00am

GFA Ladies Under 19: Athenry v Corrib Celtic , at Athenry, 11:00am ; Corrib Rangers v Cregmore/Claregalway FC , at Westside, 11:00am ; Mervue Utd v Oranmore , at Mervue, 11:00am

Galway FA U18 Premier League: Bearna Na Forbacha v Maree/Oranmore , at Furbo, 2pm ; Tuam Celtic v Colga , at Tuam, 2pm ; Kilshanvey Utd v Mervue Utd , at Kilconly, 2:00pm ; Renmore v Salthill Devon , at Renmore, 2pm

 Galway FA U18 Div 1: Kiltullagh v Kinvara Utd , at Kiltullagh, 2pm ; Loughrea v Corrib Celtic , at Loughrea, 4pm

 Galway FA U18 Div 2: Salthill Devon B v Moyne Villa B, at Drom, 2:00pm ; Cregmore/Claregalway FC B v Athenry B, at Cregmore, 2:00pm ; Craughwell United B v Maree/Oranmore B, at Craughwell, 4:00pm

 GFA Girls under 15 Premier League: Bearna Na Forbacha v Colga , at Furbo, 2pm ; Corrib Rangers v Cregmore/Claregalway FC , at Westside, 2pm ; Mervue Utd v Oughterard , at Mervue, 2pm ; Salthill Devon v Knocknacarra , at Drom, 2:00pm

GFA Girls under 15 Championship: Athenry v Corofin Utd , at Athenry, 2pm ; Moyne Villa v Knocknacarra B, at Headford, 2pm

GFA Girls U12 Premier: Bearna Na Forbacha v Colga , at Furbo, 10:30am ; Craughwell United v Knocknacarra , at Craughwell, 10:30am ; Mervue Utd v Salthill Devon , at Mervue, 10:30am

 GFA Girls U12 Division 1: Knocknacarra C v Loughrea , at Cappagh Park, 10:30am ; Athenry B v Colga B, at Athenry, 12:00pm ; Bearna Na Forbacha C v Colemanstown Utd , at Furbo, 12:00pm

 GFA Girls U12 Championship: Athenry v Corrib Celtic , at Athenry, 10:30am ; Maree/Oranmore v Moyne Villa , at Oranmore, 10:30am ; Oughterard v Cregmore/Claregalway FC B, at New Village, 12pm ; Knocknacarra B v Bearna Na Forbacha B, at Cappagh Park, 12pm

 
Tuesday 3 September


Western Hygeine Division 1: Tuam Celtic v Knocknacarra , at Tuam, 7:45pm

 
Wednesday 4 September


GFA Ladies Under 19: Oughterard v Athenry , at New Village, 7pm ; Oranmore v Corrib Rangers , at Oranmore, 7pm ; Cregmore/Claregalway FC v Mervue Utd , at Cregmore, 7pm ;

Related posts

O’Neill sparks Balscadden comeback to advance to NDSL Cup semi-finals

Eamon Scott

KERRY SCHOOLBOYS LEAGUE – RESULTS

Eamon Scott

WALSH THE HERO FOR OLIVER BOND AS THEY ADVANCE TO LAST 16 OF FAI JUNIOR

Eamon Scott