fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageConnacht FAFIXTURESGALWAY FA

GALWAY FOOTBALL ASSOCIATION

FIXTURES

Sunday 12th June 2022

GFA U14 Boys Premier:
Athenry v Mervue Utd , at Athenry, 11:00am Not Played;
Cregmore/Claregalway FC v Knocknacarra , at Cregmore, 2:00pm ;
U12 Premier Cup:
Salthill Devon v Ballinasloe Town , at Mervue, 3:00pm Final;
GFA U11 Boys Sun Cup:
Oughterard Oughterard AFC BU11 v Corofin Utd Corofin Celtic BU11, at New Village, 3:30pm ;
GFA U11 Boys Pluto Cup:
Loughrea Loughrea Celtic BU11 v Mervue Utd Mervue Rovers BU11, at Loughrea, 10:30am ;

Monday 13th June 2022

GFA O35s Non-Junior 2022:
Loughrea B v St Bernards , at Loughrea, 7:30pm ;

Tuesday 14th June 2022

Michael Byrne Cup:
Salthill Devon v Mervue Utd , at Maree Astro, 7:15pm Final ;
GFA O35s Junior 2022:
West Utd v Corrib Rangers , at South Park, 7:30pm ;
Galway Bohs v Dynamo Blues , at Millers Lane, 7:30pm ;
Corrib Celtic v Tuam Celtic , at Annaghdown, 7:30pm ;
GFA U14 Girls Championship:
St Bernards v Bearna Na Forbacha B, at Abbeyknockmoy, 2:00pm ;
GFA U14 Premier Girls:
Knocknacarra v Athenry , at Cappagh Park, 7:00pm ;
Bearna Na Forbacha v Salthill Devon , at Furbo, 7:00pm ;

Wednesday 15th June 2022

GFA O35s Non-Junior 2022:
Knocknacarra v Maree/Oranmore , at Cappagh Park, 7:30pm ;
Kiltullagh v Oughterard , at Kiltullagh, 7:30pm ;
Corrib Celtic B v Kinvara Utd , at Annaghdown, 7:30pm ;

Friday 17th June 2022

GFA O35s Non-Junior 2022:
St Bernards v Athenry , at Abbeyknockmoy, 7:30pm ;
Loughrea B v Moyne Villa , at Loughrea, 7:30pm ;
GFA O35s Junior 2022:
Corrib Celtic v Loughrea , at Annaghdown, 7:30pm ;

Saturday 18th June 2022

GFA U11 Boys Saturn Cup:
St Bernards St Bernards Celtic BU11 v Ballinasloe Town Ballinasloe Rangers BU11, at Abbeyknockmoy, 1:00pm ;
GFA U11 Boys Mercury Cup:
Tuam Celtic Tuam Celtic BU11 v Galway Hibs Galway Hibernians Rovers BU11, at Tuam, 1:00pm ;
Moyne Villa Moyne Villa Celtic BU11 v Salthill Devon Salthill Devon Albion BU11, at Headford, 3:30pm ;

Sunday 19th June 2022

GFA U18 Youths Division 1:
West Coast Utd v Kiltullagh , at Letterfrack, 2:00pm ;

Monday 20th June 2022

GFA O35s Non-Junior 2022:
Loughrea B v Maree/Oranmore , at Loughrea, 7:30pm ;

Tuesday 21st June 2022

GFA O35s Junior 2022:
Loughrea v Corrib Rangers , at Loughrea, 7:30pm ;
Tuam Celtic v Galway Bohs , at Tuam, 7:30pm ;
West Utd v Corrib Celtic , at South Park, 7:30pm ;

Wednesday 22nd June 2022

GFA O35s Non-Junior 2022:
Corrib Celtic B v Loughrea B, at Annaghdown, 7:30pm ;
Moyne Villa v Kiltullagh , at Headford, 7:30pm ;
Oughterard v Knocknacarra , at New Village, 7:30pm ;
Maree/Oranmore v St Bernards , at Oranmore, 7:30pm ;
Athenry v Kinvara Utd , at Athenry, 7:30pm

Galway League Results from eSports manager for last 6 days.
www.sportsmanager.ie

Michael Byrne Cup:
Salthill Devon 2, Maree/Oranmore 1, Semi Final;
Mervue Utd 2, Athenry 0, Semi Final;
Western Hygiene Supplies Premier Division:
Salthill Devon 3, Corrib Celtic 0, Conceded by Corrib Celtic;
Tuam Celtic 2, Salthill Devon 7, ;
Loughrea 0, Galway Hibs 3, Conceded by Loughrea;
St Bernards 5, Corrib Rangers 0, ;
GFA U18 Youths Division 1:
Athenry B 3, West Coast Utd 0, Conceded by West Coast Utd;
Tuam Celtic B 0, West Coast Utd 3, Conceded by Tuam Celtic B;
GFA U18 Premier Cup:
Maree/Oranmore 1, Mervue Utd 3, Final;
Mervue Utd 3, Bearna Na Forbacha 0, Conceded by Bearna Na Forbacha;
Cregmore/Claregalway FC 3, Maree/Oranmore 5, Semi Final;
GFA, A and T Printing, Athenry, U17 Youths Premier Division:
Cregmore/Claregalway FC 0, Mervue Utd 3, Conceded by Cregmore/Claregalway FC;
Tuam Celtic 2, Cregmore/Claregalway FC 0, ;
Bearna Na Forbacha 0, Mervue Utd 3, Conceded by Bearna Na Forbacha;
GFA U17 Youths Championship:
Colga 2, Knocknacarra 0, Playoff;
GFA U17 Youths Division 1:
Loughrea 6, Cregmore/Claregalway FC B 1, ;
Craughwell United 1, Athenry B 3, ;
Athenry B 2, Loughrea 5, ;
Cregmore/Claregalway FC B 3, St Bernards 0, Conceded by St Bernards;
GFA U17 Premier Cup:
Cregmore/Claregalway FC 0, Maree/Oranmore 5, Final;
GFA U16 Boys Premier:
Mervue Utd 0, Knocknacarra 3, ;
GFA U16 Boys Championship:
Loughrea 0, Athenry 3, Conceded by Loughrea;
Athenry 0, Colemanstown Utd 0, ;
Oughterard 0, Moyne Villa 2, ;
Bearna Na Forbacha 3, Loughrea 0, Conceded by Loughrea;
GFA U16 Boys Division 1:
MacDara 3, Mervue Utd B 1, ;
St Bernards 0, Corofin Utd 0, ;
Corofin Utd 3, Cregmore/Claregalway FC 2, ;
Mervue Utd B 0, Corrib Celtic 3, Conceded by Mervue Utd B;
GFA U16 Boys Division 2:
Athenry B 0, Kilshanvey Utd 5, ;
Knocknacarra B 4, Kilshanvey Utd 1, ;
U16 Division 2 Cup:
Kilshanvey Utd 1, Knocknacarra B 1, Final;
GFA U15 Boys Premier:
Mervue Utd 1, Knocknacarra 1, ;
Salthill Devon 0, Knocknacarra 1, ;
Mervue Utd 6, Tuam Celtic 1, ;
U15 Championship Cup:
Corofin Utd 5, Mervue Utd B 3, Final;
GFA U14 Boys Premier:
Cregmore/Claregalway FC 1, Knocknacarra 1, ;
Maree/Oranmore 3, Moyne Villa 4, ;
Athenry , Mervue Utd , Not Played;
Mervue Utd 1, Moyne Villa 0, ;
Athenry 3, Maree/Oranmore 0, Conceded by Maree/Oranmore;
Athenry 1, Moyne Villa 2, ;
Maree/Oranmore 2, Salthill Devon 2, ;
Cregmore/Claregalway FC 3, Mervue Utd 6, ;
Maree/Oranmore 1, Athenry 5, ;
GFA U14 Boys Championship:
Colga 0, Corrib Celtic 3, ;
Bearna Na Forbacha 3, Tuam Celtic 5, ;
GFA U14 Boys Division 1:
Loughrea 2, Knocknacarra B 0, ;
GFA U14 Boys Division 2:
Kilshanvey Utd 3, MacDara 0, Conceded by MacDara;
Cregmore/Claregalway FC B 1, Kilshanvey Utd 1, ;
GFA U14 Boys Division 3:
Moyne Villa B 8, East Galway Utd 7, Playoff;
U14 Division 1 Cup:
Loughrea 2, Knocknacarra B 1, Final;
GFA U13 Boys Premier:
Colga 2, Bearna Na Forbacha 2, ;
Maree/Oranmore 1, Salthill Devon 1, Note venue;
Athenry 1, Mervue Utd 4, ;
Salthill Devon 1, Maree/Oranmore 1, Note venue;
Knocknacarra 2, Athenry 0, ;
GFA U13 Boys Division 2:
Colemanstown Utd 2, Kilshanvey Utd 2, ;
U13 Championship Cup:
Oughterard 1, Galway Hibs 3, Final;
U13 Division 1 Cup:
Merlin Woods FC/Medtronic 1, Loughrea 5, Final;
GFA U12 Boys Premier:
Ballinasloe Town 3, Mervue Utd 0, Conceded by Mervue Utd;
GFA U12 Boys Championship:
Galway Hibs 4, Craughwell United 0, ;
Corofin Utd 1, Tuam Celtic 2, ;
Galway Hibs 3, Tuam Celtic 1, ;
GFA U12 Boys Division 1:
MacDara 0, Colemanstown Utd 4, ;
Kinvara Utd 2, Kiltullagh 4, ;
Kinvara Utd 3, Corrib Celtic 0, Conceded by Corrib Celtic;
Kinvara Utd 2, Colemanstown Utd 5, ;
GFA U12 Boys Division 3:
Gort Utd 3, Galway Bohs 0, Conceded by Galway Bohs;
Kilshanvey Utd 1, Gort Utd 0, ;
Tuam Celtic B 3, Corrib Rangers 0, Conceded by Corrib Rangers;
U12 Premier Cup:
Colga 1, Ballinasloe Town 3, Semi Final;
Salthill Devon 3, Knocknacarra 0, Semi Final;
GFA U11 Boys Mars – Kevin Power Cup:
Knocknacarra Knocknacarra Rovers BU11 8, Salthill Devon Salthill Devon Rovers BU11 3, ;
Cregmore/Claregalway FC Cregmore Rovers BU11 5, Maree/Oranmore Maree/Oranmore Celtic BU11 4, ;
GFA U11 Boys Neptune Cup:
St Bernards St Bernards Athletic BU11 4, Loughrea Loughrea Athletic BU11 5, ;
Athenry Athenry Rovers BU11 8, Salthill Devon Salthill Devon Celtic BU11 5, ;
GFA U11 Boys Saturn Cup:
Kiltullagh Kiltullagh Athletic BU11 9, Knocknacarra Knocknacarra Athletic BU11 3, ;
GFA U11 Boys Pluto Cup:
Athenry Athenry United BU11 8, Knocknacarra Knocknacarra Albion BU11 11, ;
GFA U11 Boys Jupiter Cup:
Bearna Na Forbacha Barna Furbo Albion BU11 6, Colga Colga Rovers BU11 7, ;
GFA U11 Boys Venus Cup:
Craughwell United Craughwell Athletic BU11 0, Kinvara Utd Kinvara Celtic BU11 6, ;
Renmore Renmore Athletic BU11 9, Colemanstown Utd Colemanstown Athletic BU11 3, ;
GFA O35s Non-Junior 2022:
Maree/Oranmore 2, Kiltullagh 1, ;
Athenry 2, Knocknacarra 3, ;
Moyne Villa 1, Corrib Celtic B 1, ;
Oughterard 3, Loughrea B 0, conceded by Loughrea;
GFA O35s Junior 2022:
Corrib Rangers 3, Tuam Celtic 1, ;
Loughrea 7, Galway Bohs 3, ;
FAI Women Intermediate Cup :
Athenry 0, Corrib Celtic 3, Conceded by Athenry ;
U17 Girls Plate:
Knocknacarra 5, Corrib Celtic 2, ;
U12 Div 2 Plate:
Cregmore/Claregalway FC B 4, Maree/Oranmore C 0, ;
U17 Girls Shield:
East Galway Utd 5, Cregmore/Claregalway FC 1, ;
Bearna Na Forbacha 0, East Galway Utd 1, ;
FAI U17 Women’s Cup:
Cregmore/Claregalway FC 1, Salthill Devon 4, ;
GFA U15 Girls Premier:
Bearna Na Forbacha 1, Knocknacarra 0, ;
Corrib Celtic 6, Craughwell United 1, ;
GFA U14 Girls Championship:
Oughterard 3, Bearna Na Forbacha B 0, Conceded by Barna;
St Bernards 3, Oughterard 1, ;
GFA U14 Premier Girls:
Corrib Celtic 1, Salthill Devon 1, ;
Bearna Na Forbacha 3, Mervue Utd 0, ;
GFA U13 Girls Championship:
Oughterard 1, Maree/Oranmore 3, ;
GFA U13 Girls Division 1:
St Bernards 2, Kilshanvey Utd 2, ;
GFA U12 Girls Division 1:
Knocknacarra B 2, Loughrea 1, League Playoff;
Colemanstown Utd 1, Maree/Oranmore B 1, ;
Merlin Woods FC/Medtronic 0, Colga B 1, ;

Related posts

FAI – FIXTURES SCHEDULE

Eamon Scott

SSE AIRTRICITY NATIONAL UNDER 17 LEAGUE

Eamon Scott

FAI Schools Results & Fixtures 2019/20

Eamon Scott