fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageConnacht FAFIXTURESGALWAY FALatest News Homepage

GALWAY FOOTBALL ASSOCIATION

Fixtures from 24/04/2022 to 04/05/2022

Sunday 24th April 2022

Ladies Premier League 21/22:
Corrib Celtic v Cregmore/Claregalway FC , at Annaghdown, 2:00pm ;
U15 Premier Cup:
Moyne Villa v Bearna Na Forbacha , at Headford, 1:30pm Round 1;
Ladies Championship:
Colga v Salthill Devon , at Clarinbridge, 2:00pm ;
GFA U14 Girls Championship:
Moyne Villa v Athenry B, at Headford, 12:00pm ;
Oughterard v Bearna Na Forbacha B, at New Village, 12:00pm ;
GFA U14 Premier Girls:
Mervue Utd v Cregmore/Claregalway FC , at Mervue, 12:00pm ;
U12 GFA Championship Girls :
Craughwell United C v Kilshanvey Utd , at Craughwell, 10:00am ;
GFA U12 Girls Division 1:
Athenry B v Merlin Woods FC/Medtronic , at Athenry, 10:00am ;
U12 Div 2 Girls Cup:
Kinvara Utd v Kilshanvey Utd B, at Kinvara, 12:00pm ;
GFA U11 Girls Starling:
Craughwell United Rovers GU11 v Kilshanvey Utd Rovers GU11, at Craughwell, 10:30am Not Played;

Monday 25th April 2022

GFA Bernard Concar U18 Youths Premier Division:
Knocknacarra v Salthill Devon , at Cappagh Park, 8:00pm ;
GFA U16 Boys Premier:
Knocknacarra v Maree/Oranmore , at Cappagh Park, 7:00pm ;
GFA U15 Boys Championship:
Athenry v Mervue Utd B, at Athenry, 7:00pm ;
Corofin Utd v Colga , at Corofin, 7:00pm ;
U15 Premier Cup:
Salthill Devon v Knocknacarra , at Drom, 7:30pm Round 1;
U15 Division 1 Cup:
Colemanstown Utd v St Bernards , at Colemanstown, 6:45pm Semi Final;
GFA U13 Boys Division 3:
Moyne Villa B v Bearna Na Forbacha B, at Headford, 7:30pm ;
U12 Championship Cup:
Corofin Utd v Craughwell United , at Corofin, 7:00pm Semi Final;
GFA U12 Girls Division 1:
Loughrea v Colemanstown Utd , at Loughrea, 7:00pm ;

Tuesday 26th April 2022

Michael Byrne Cup:
Mervue Utd B v Athenry , at Mervue, 7:00pm Quarter Final;
Maree/Oranmore v Renmore , at Maree Astro, 7:30pm Quarter Final;
GFA U12 Boys Premier:
Cregmore/Claregalway FC v Salthill Devon , at Cregmore, 7:00pm ;
Mervue Utd v Athenry , at Mervue, 7:00pm ;
Ballinasloe Town v Maree/Oranmore , at Ballinasloe, 7:00pm ;
Knocknacarra v Colga , at Cappagh Park, 7:00pm ;
GFA U12 Boys Championship:
Craughwell United v Bearna Na Forbacha , at Craughwell, 7:00pm ;
Oughterard v Knocknacarra B, at New Village, 7:00pm ;
Moyne Villa v Galway Hibs , at Headford, 7:00pm ;
GFA U12 Boys Division 1:
Merlin Woods FC/Medtronic v Loughrea , at Merlin Woods City Park, 7:00pm ;
Colemanstown Utd v Kiltullagh , at Colemanstown, 7:00pm ;
Kinvara Utd v Corrib Celtic , at Kinvara, 7:00pm ;
Salthill Devon B v St Bernards , at Drom, 7:00pm ;
GFA U12 Boys Division 2:
Renmore v Mervue Utd B, at Renmore, 7:00pm ;
Ramblers v Colga B, at Leitrim, 7:00pm ;
Athenry B v Moyne Villa B, at Athenry, 7:00pm ;
Cregmore/Claregalway FC B v Knocknacarra C, at Cregmore, 7:00pm ;
GFA U12 Boys Division 3:
Kilshanvey Utd v Maree/Oranmore B, at Kilconly, 7:00pm ;
Gort Utd v Tuam Celtic B, at Gort, 7:00pm ;
GFA U12 Boys Division 4:
Corrib Celtic B v Galway Hibs B, at Annaghdown, 7:00pm ;
GFA U12 Boys Division 5:
Kiltullagh B v Craughwell United B, at Kiltullagh, 7:00pm ;
Kinvara Utd B v Cregmore/Claregalway FC C, at Kinvara, 7:00pm ;
GFA Ladies Premier Cup:
Kiltullagh v Dunmore Town , at Kiltullagh, 7:10pm ;
U17 Premier Girls Cup:
Bearna Na Forbacha v Corrib Celtic , at Furbo, 7:00pm ;
U16 Girls Cup:
Colga v Athenry , at Eamonn Deacy Park, 7:15pm ;

Wednesday 27th April 2022

GFA O35s Non-Junior 2022:
Athenry v Maree/Oranmore , at Athenry, 7:00pm ;
St Bernards v Oughterard , at Abbeyknockmoy, 7:00pm ;
Knocknacarra v Moyne Villa , at Cappagh Park, 7:00pm ;
Kiltullagh v Corrib Celtic B, at Kiltullagh, 7:00pm ;
Kinvara Utd v Loughrea B, at Kinvara, 7:00pm ;
Michael Byrne Cup:
Mervue Utd v Corrib Rangers , at Mervue, 7:00pm Quarter Final;
Joe Ryan Cup:
Oughterard v Renmore , at New Village, 7:00pm Semi Final;
Moyne Villa v NUI Galway , at Headford, 8:00pm Semi Final;
Western Hygiene Supplies Premier Division:
Loughrea v Corrib Celtic , at Loughrea, 7:00pm ;
Western Hygiene Supplies Division 1:
Cois Fharraige v West Coast Utd , at Ros A Mhil, 7:00pm ;
U15 Division 2 Cup:
Athenry B v Kiltullagh , at Athenry, 7:00pm Semi Final;
GFA U14 Boys Premier:
Moyne Villa v Mervue Utd , at Headford, 6:30pm ;
Knocknacarra v Oughterard , at Cappagh Park, 7:00pm ;
Cregmore/Claregalway FC v Salthill Devon , at Cregmore, 7:00pm ;
Maree/Oranmore v Athenry , at Oranmore, 7:00pm ;
GFA U14 Boys Championship:
Kiltullagh v Corrib Celtic , at Kiltullagh, 7:00pm ;
Tuam Celtic v Colga , at Tuam, 7:00pm ;
Mervue Utd B v Ballinasloe Town , at Mervue, 7:00pm ;
GFA U14 Boys Division 1:
Salthill Devon B v Knocknacarra B, at Drom, 7:00pm ;
Athenry B v Loughrea , at Athenry, 7:00pm ;
GFA U14 Boys Division 2:
Kilshanvey Utd v Cregmore/Claregalway FC B, at Kilconly, 7:00pm ;
Maree/Oranmore B v Kinvara Utd , at Oranmore, 7:00pm ;
GFA U14 Boys Division 3:
Athenry C v Moyne Villa B, at Athenry, 7:00pm ;
Corrib Celtic B v Tuam Celtic B, at Annaghdown, 7:00pm ;
Renmore v East Galway Utd , at Renmore, 7:00pm ;
GFA U14 Boys Division 4:
Bearna Na Forbacha B v West Utd , at Furbo, 7:00pm ;
Colemanstown Utd B v Maree/Oranmore C, at Colemanstown, 7:00pm ;
Knocknacarra C v Salthill Devon C, at Cappagh Park, 7:00pm ;
St Patricks v Cregmore/Claregalway FC C, at Caherlistrane, 7:00pm ;
GFA U13 Boys Division 1:
Ramblers v Merlin Woods FC/Medtronic , at Leitrim, 7:00pm ;
GFA U13 Boys Division 4:
Ballinasloe Town C v Kinvara Utd B, at Ballinasloe, 7:00pm ;
GFA U12 Girls Division 2:
Loughrea B v Kilshanvey Utd B, at Loughrea, 6:30pm ;

Thursday 28th April 2022

U21 League 2021:
Athenry v Knocknacarra , at Cappagh Park, 8:00pm ;
GFA Bernard Concar U18 Youths Premier Division:
Bearna Na Forbacha v Salthill Devon , at Furbo, 7:00pm ;
Maree/Oranmore v Cregmore/Claregalway FC , at Maree Astro, 7:30pm ;
GFA U18 Youths Championship:
Oughterard v Athenry , at New Village, 7:00pm ;
Craughwell United v Tuam Celtic , at Craughwell, 7:00pm ;
GFA U18 Youths Division 1:
Maree/Oranmore B v Kiltullagh , at Oranmore, 7:00pm ;
Tuam Celtic B v Kinvara Utd , at Tuam, 7:00pm ;
GFA U17 Championship Cup:
Corrib Rangers v Knocknacarra , at Eamonn Deacy Park, 7:00pm Final;
GFA U16 Boys Premier:
Salthill Devon v Galway Hibs , at Drom, 7:00pm ;
GFA U16 Boys Championship:
Merlin Woods FC/Medtronic v Bearna Na Forbacha , at Merlin Woods City Park, 7:00pm ;
Athenry v Loughrea , at Athenry, 7:00pm ;
Moyne Villa v Kiltullagh , at Headford, 8:00pm ;
GFA U16 Boys Division 1:
Ramblers v Mervue Utd B, at Leitrim, 7:00pm ;
Cregmore/Claregalway FC v Corofin Utd , at Cregmore, 7:00pm ;
Corrib Celtic v MacDara , at Annaghdown, 7:00pm ;
Tuam Celtic B v St Bernards , at Tuam, 7:00pm ;
GFA U16 Boys Division 2:
Athenry B v Kinvara Utd , at Athenry, 7:00pm ;
Renmore v Kilshanvey Utd , at Renmore, 7:00pm ;
GFA U15 Boys Premier:
Moyne Villa v Knocknacarra , at Headford, 6:30pm ;
GFA U12 Boys Division 4:
Loughrea B v Ballinasloe Town B, at Ballinasloe, 7:00pm Note Venue ;
GFA U19 Ladies Premier:
Athenry v Knocknacarra , at Athenry, 7:00pm ;
GFA Girls U17 Premier League:
Mervue Utd v Craughwell United , at Mervue, 7:00pm ;
Cregmore/Claregalway FC v Moyne Villa , at Cregmore, 7:00pm ;
Salthill Devon v Colemanstown Utd , at Drom, 7:15pm ;
GFA U15 Girls Premier:
Colga v Knocknacarra , at Clarinbridge, 7:00pm ;
Corrib Celtic v Bearna Na Forbacha , at Annaghdown, 7:00pm ;
GFA U13 Girls Premier:
Cregmore/Claregalway FC v Salthill Devon , at Cregmore, 7:00pm ;
U13 Premier Girls Cup:
Knocknacarra v Corrib Celtic , at TBC, 7:00pm ;
Athenry v Salthill Devon , at Athenry, 7:00pm ;

Friday 29th April 2022

GFA U18 Youths Division 1:
Cregmore/Claregalway FC B v Athenry B, at Cregmore, 7:00pm ;
GFA U16 Boys Premier:
Tuam Celtic v Knocknacarra , at Tuam, 7:00pm ;
GFA U16 Boys Championship:
Oughterard v Colemanstown Utd , at New Village, 7:00pm ;
GFA U13 Boys Division 1:
Kiltullagh v Merlin Woods FC/Medtronic , at Kiltullagh, 7:15pm ;
GFA U12 Boys Division 3:
Gort Utd v Kilshanvey Utd , at Gort, 7:00pm ;

Saturday 30th April 2022

GFA U11 Boys Mars:
Cregmore/Claregalway FC Cregmore Rovers BU11 v Knocknacarra Knocknacarra Rovers BU11, at Cregmore, 10:30am ;
Maree/Oranmore Maree/Oranmore Celtic BU11 v Salthill Devon Salthill Devon Rovers BU11, at Oranmore, 10:30am ;
GFA U11 Boys Neptune:
Athenry Athenry Rovers BU11 v Loughrea Loughrea Athletic BU11, at Athenry, 10:30am ;
St Bernards St Bernards Athletic BU11 v Salthill Devon Salthill Devon Celtic BU11, at Abbeyknockmoy, 10:30am ;
Western Hygiene Supplies Premier Division:
Galway Hibs v Tuam Celtic , at Bohermore, 2:00pm ;
Corrib Rangers v Mervue Utd , at Westside, 2:00pm ;
Western Hygiene Supplies Division 1:
West Coast Utd v Renmore , at Letterfrack, 2:00pm ;
Western Hygiene Supplies Division 2:
NUI Galway v Kinvara Utd , at Dangan, 2:00pm ;
West Utd B v Athenry B, at South Park, 2:00pm ;
Western Hygiene Supplies Reserve League:
Corrib Rangers v St Patricks , at Shantalla, 4:00pm ;
Maree/Oranmore v Kinvara Utd , at Oranmore, 4:00pm ;
Galway Hibs v Dynamo Blues , at Bohermore, 4:00pm ;
Connacht Shield Boys U18:
Strand Celtic v Salthill Devon , at Milebush, 3:00pm Final;
GFA U15 Boys Championship:
Galway Hibs v Colga , at Bohermore, 12:30pm ;
GFA U15 Boys Division 1:
Salthill Devon B v Loughrea , at Drom, 12:00pm ;
GFA U15 Boys Division 2:
Kinvara Utd v Moyne Villa B, at Kinvara, 12:00pm ;
Renmore v Galway Bohs , at Renmore, 12:30pm ;
GFA U15 Boys Division 4:
Bearna Na Forbacha C v Corrib Celtic B, at Furbo, 2:00pm ;
Cregmore/Claregalway FC C v Tuam Celtic B, at Cregmore, 2:00pm ;
U15 Championship Cup:
Corofin Utd v MacDara , at Corofin, 2:30pm Semi Final;
U15 Division 1 Cup:
Corrib Celtic v Knocknacarra B, at Annaghdown, 7:00pm Semi Final;
Connacht Cup Boys U14:
Knocknacarra v Westport United B, at Milebush, 2:00pm Final;
GFA U13 Boys Premier:
Salthill Devon v Maree/Oranmore , at Drom, 10:30am ;
Colga v Mervue Utd , at Clarinbridge, 10:30am ;
Knocknacarra v Athenry , at Cappagh Park, 12:30pm ;
Bearna Na Forbacha v Ballinasloe Town , at Furbo, 12:30pm ;
GFA U13 Boys Championship:
Moyne Villa v St Bernards , at Headford, 12:00pm ;
Cregmore/Claregalway FC v Galway Hibs , at Cregmore, 12:30pm ;
Tuam Celtic v Kinvara Utd , at Tuam, 12:30pm ;
GFA U13 Boys Division 1:
Ramblers v Craughwell United , at Leitrim, 10:30am ;
Loughrea v Salthill Devon B, at Loughrea, 10:30am ;
GFA U13 Boys Division 2:
Colemanstown Utd v Renmore , at Colemanstown, 10:30am ;
MacDara v Ballinasloe Town B, at Carraroe Astro, 12:30pm ;
Galway Bohs v West Coast Utd , at Millers Lane, 2:30pm ;
GFA U13 Boys Division 3:
Corofin Utd B v Colga B, at Corofin, 10:30am ;
Athenry B v Bearna Na Forbacha B, at Athenry, 10:30am ;
Corrib Rangers v Moyne Villa B, at Shantalla, 10:30am ;
GFA U13 Boys Division 4:
East Galway Utd v Oughterard B, at Kiltormer, 10:30am ;
Kinvara Utd B v Corrib Celtic B, at Kinvara, 10:30am ;
West Utd v Loughrea B, at South Park, 12:30pm ;
Connacht Cup Boys U12:
Salthill Devon v Strand Celtic , at Milebush, 1:00pm Final;
Connacht Shield Boys U12:
Yeats Utd v Knocknacarra , at Milebush, 12:00pm Final;
GFA U12 Boys Division 2:
West Coast Utd v Colga B, at Letterfrack, 12:30pm ;

Sunday 01st May 2022

FAI Centenary Junior Cup:
Villa FC v Salthill Devon , at Villa FC, 2:00pm Semi Final;
Western Hygiene Supplies Premier Division:
Corrib Celtic v Colemanstown Utd , at Annaghdown, 11:00am ;
West Utd v Athenry , at South Park, 11:00am ;
Loughrea v Maree/Oranmore , at Loughrea, 2:00pm ;
Western Hygiene Supplies Division 1:
Dynamo Blues v Colga , at Tuam, 11:00am ;
Craughwell United v Mervue Utd B, at Craughwell, 11:00am ;
Merlin Woods FC/Medtronic v Knocknacarra , at Merlin Woods City Park, 11:00am ;
Western Hygiene Supplies Division 2:
East Utd v St Patricks , at Castle Park, 11:00am ;
U21 League 2021:
Corrib Celtic v Craughwell United , at Maree Astro, 4:00pm Note Venue;
Colga v Salthill Devon , at Drom, 4:00pm ;
Oughterard v Athenry , at New Village, 4:00pm ;
Connacht Cup Boys U18:
Maree/Oranmore v Cregmore/Claregalway FC , at Milebush, 3:00pm Final;
GFA U18 Youths Division 1:
West Coast Utd v Knocknacarra B, at Letterfrack, 2:00pm ;
GFA U18 Premier Cup:
Cregmore/Claregalway FC v Salthill Devon , at Cregmore, 3:00pm Round 1;
GFA, A and T Printing, Athenry, U17 Youths Premier Division:
Cregmore/Claregalway FC v Bearna Na Forbacha , at Cregmore, 11:00am ;
Salthill Devon v Kinvara Utd , at Drom, 2:00pm ;
Tuam Celtic v Mervue Utd , at Tuam, 2:00pm ;
GFA U17 Youths Championship:
Athenry v Corrib Rangers , at Athenry, 12:00pm ;
Colga v Oughterard , at Clarinbridge, 3:00pm ;
Knocknacarra v Corrib Celtic , at Cappagh Park, 4:00pm ;
GFA U17 Youths Division 1:
Salthill Devon B v Loughrea , at Drom, 11:00am ;
Athenry B v St Bernards , at Athenry, 11:00am ;
Craughwell United v Cois Fharraige , at Craughwell, 12:00pm ;
Connacht Cup Boys U16:
Castlebar Celtic v Mervue Utd , at Milebush, 1:00pm Final;
Connacht Shield Boys U16:
Bearna Na Forbacha v Yeats Utd , at Milebush, 3:00pm Final;
GFA U16 Boys Division 2:
Maree/Oranmore B v Knocknacarra B, at Oranmore, 12:00pm ;
Connacht Shield Boys U14:
Maree/Oranmore B v Colga , at Milebush, 12:00pm Final;
GFA U12 Boys Division 5:
Tuam Celtic C v Salthill Devon C, at Tuam, 12:00pm ;
GFA U19 Ladies Premier:
Colga v Knocknacarra , at Clarinbridge, 12:00pm ;
GFA Girls U17 Premier League:
Salthill Devon v East Galway Utd , at Drom, 2:00pm ;
GFA U15 Girls Premier:
Corrib Celtic v Knocknacarra , at Annaghdown, 2:00pm ;
Athenry v Colga , at Athenry, 2:00pm ;
GFA U15 Girls Championship:
Bearna Na Forbacha B v Athenry B, at Furbo, 12:00pm ;
U13 Div 1 Cup:
East Galway Utd v Colemanstown Utd , at Kiltormer, 10:00am ;
Colga v St Bernards , at Clarinbridge, 10:00am ;
GFA U13 Girls Premier:
Salthill Devon v Corrib Celtic , at Drom, 10:00am ;
Bearna Na Forbacha v Mervue Utd , at Furbo, 10:00am ;
Athenry v Knocknacarra , at Athenry, 12:00pm ;
GFA U13 Girls Championship:
Loughrea v Oughterard , at Loughrea, 10:00am ;
Maree/Oranmore v Moyne Villa , at Oranmore, 10:00am ;
Knocknacarra B v Craughwell United , at Cappagh Park, 10:00am ;
GFA U13 Girls Division 1:
Kilshanvey Utd v Knocknacarra C, at Kilconly, 10:00am ;
U12 GFA Championship Girls :
Moyne Villa v Craughwell United C, at Headford, 2:45pm ;
GFA U11 Girls Eagle:
Athenry Albion GU11 v Kiltullagh Albion GU11, at Athenry, 10:30am ;
Bearna Na Forbacha Albion GU11 v Renmore Albion GU11, at Furbo, 10:30am ;
GFA U11 Girls Starling:
Kilshanvey Utd Rovers GU11 v Colemanstown Utd Rovers GU11, at Kilconly, 10:30am ;
Oughterard Rovers GU11 v Knocknacarra Albion GU11, at New Village, 10:30am ;
GFA U11 Girls Goldfinch:
Bearna Na Forbacha Athletic GU11 v Knocknacarra Rovers GU11, at Furbo, 10:30am ;
Colga Rovers GU11 v Maree/Oranmore Albion GU11, at Clarinbridge, 10:30am ;

Monday 02nd May 2022

GFA U15 Boys Premier:
Mervue Utd v Cregmore/Claregalway FC , at Mervue, 12:00pm ;
GFA U15 Boys Division 3:
East Galway Utd v Bearna Na Forbacha B, at Kiltormer, 12:30pm ;
GFA U12 Boys Division 1:
St Bernards v MacDara , at Abbeyknockmoy, 10:30am ;
GFA U15 Girls Premier:
Craughwell United v Athenry , at Craughwell, 7:00pm ;
U15 Connacht Cup:
Knocknacarra v Bearna Na Forbacha , at TBC, 2:30pm Connacht Cup Final;
U12 Girls Connacht Cup:
Salthill Devon v Knocknacarra , at TBC, 12:00pm Connacht Cup Final;

Tuesday 03rd May 2022

GFA U16 Boys Premier:
Corrib Rangers v Mervue Utd , at Laurel Park, 7:15pm ;
GFA U13 Boys Premier:
Salthill Devon v Mervue Utd , at Drom, 7:00pm ;
Ballinasloe Town v Maree/Oranmore , at Ballinasloe, 7:00pm ;
Colga v Athenry , at Clarinbridge, 7:00pm ;
Knocknacarra v Bearna Na Forbacha , at Cappagh Park, 7:00pm ;
GFA U13 Boys Championship:
Moyne Villa v Galway Hibs , at Headford, 6:30pm ;
Cregmore/Claregalway FC v Oughterard , at Cregmore, 7:00pm ;
St Bernards v Tuam Celtic , at Abbeyknockmoy, 7:00pm ;
Kinvara Utd v Corofin Utd , at Kinvara, 7:00pm ;
GFA U13 Boys Division 1:
Merlin Woods FC/Medtronic v Loughrea , at Merlin Woods City Park, 7:00pm ;
Mervue Utd B v Craughwell United , at Mervue, 7:00pm ;
Knocknacarra B v Ramblers , at Cappagh Park, 7:30pm ;
GFA U13 Boys Division 2:
Corrib Celtic v Colemanstown Utd , at Annaghdown, 7:00pm ;
GFA U13 Boys Division 3:
Corrib Rangers v Corofin Utd B, at Westside, 7:00pm ;
Bearna Na Forbacha B v Athenry B, at Furbo, 7:00pm ;
Moyne Villa B v Maree/Oranmore B, at Headford, 8:00pm ;
GFA U13 Boys Division 4:
Ballinasloe Town C v East Galway Utd , at TBC, 7:00pm ;
Corrib Celtic B v Oughterard B, at Annaghdown, 7:00pm ;
Kinvara Utd B v West Utd , at Kinvara, 7:00pm ;
GFA U12 Girls Division 2:
Loughrea B v Knocknacarra C, at Loughrea, 7:00pm ;
Salthill Devon B v Kilshanvey Utd B, at Drom, 7:00pm ;

Wednesday 04th May 2022

GFA O35s Non-Junior 2022:
Oughterard v Athenry , at New Village, 7:00pm ;
Loughrea B v Kiltullagh , at Loughrea, 7:00pm ;
Corrib Celtic B v Knocknacarra , at Annaghdown, 7:00pm ;
Moyne Villa v St Bernards , at Headford, 7:00pm ;
Maree/Oranmore v Kinvara Utd , at Oranmore, 7:00pm ;
Michael Byrne Cup:
Salthill Devon v Colga , at Drom, 7:00pm Quarter Final;
Western Hygiene Supplies Premier Division:
West Utd v Tuam Celtic , at South Park, 7:00pm ;
Corrib Rangers v Galway Hibs , at Westside, 7:00pm ;
Athenry v Maree/Oranmore , at Athenry, 7:00pm ;
Colemanstown Utd v St Bernards , at Colemanstown, 7:00pm ;
GFA U15 Boys Premier:
Moyne Villa v Maree/Oranmore , at Headford, 6:30pm ;
Salthill Devon v Bearna Na Forbacha , at Drom, 7:00pm ;
Knocknacarra v Cregmore/Claregalway FC , at Cappagh Park, 7:00pm ;
Mervue Utd v Tuam Celtic , at Mervue, 7:00pm ;
GFA U15 Boys Championship:
Corofin Utd v Mervue Utd B, at Corofin, 7:00pm ;
Athenry v Galway Hibs , at Athenry, 7:00pm ;
Colga v Kilshanvey Utd , at Clarinbridge, 7:00pm ;
GFA U15 Boys Division 1:
Corrib Celtic v Colemanstown Utd , at Annaghdown, 7:00pm ;
Loughrea v St Bernards , at Loughrea, 7:00pm ;
Maree/Oranmore B v Knocknacarra B, at Oranmore, 7:00pm ;
GFA U15 Boys Division 2:
Galway Bohs v Athenry B, at Millers Lane, 7:00pm ;
Kiltullagh v Cregmore/Claregalway FC B, at Kiltullagh, 7:00pm ;
Renmore v Kinvara Utd , at Renmore, 7:00pm ;
GFA U15 Boys Division 3:
Merlin Woods FC/Medtronic v Corrib Rangers , at Merlin Woods City Park, 7:00pm ;
East Galway Utd v Gort Utd , at Kiltormer, 7:00pm ;
GFA U15 Boys Division 4:
Tuam Celtic B v Moyne Villa C, at Tuam, 7:00pm ;
Cregmore/Claregalway FC C v Bearna Na Forbacha C, at Cregmore, 7:00pm ;
GFA U13 Boys Division 2:
Renmore v Galway Bohs , at Renmore, 7:00pm ;
GFA Girls U17 Premier League:
East Galway Utd v Knocknacarra , at Kiltormer, 7:15pm ;
U14 Champ Girls Cup:
Colga v Oughterard , at Eamonn Deacy Park, 7:15pm

Galway League Results from eSports manager for last 6 days.


www.sportsmanager.ie

Ladies Premier League 21/22:
Corrib Celtic 2, Cregmore/Claregalway FC 0, ;
SFAI Boys U12 Interleague:
Galway League 6, Longford League 1, ;
SFAI Boys U13 Interleague:
Longford League 1, Galway League 2, ;
SFAI Boys U16 Interleague:
Galway League 5, Cavan/Monaghan League 0, ;
Connacht Junior Shield:
Corofin Utd 0, Westport United B 3, Semi Final;
Shiven Rovers 0, Knocknacarra 1, Semi Final;
Western Hygiene Supplies Premier Division:
West Utd 2, Galway Hibs 2, ;
Mervue Utd 2, St Bernards 1, ;
Tuam Celtic 1, Corrib Celtic 2, ;
Galway Hibs 0, Salthill Devon 3, ;
Corrib Rangers 1, West Utd 1, ;
St Bernards 1, Maree/Oranmore 1, ;
Western Hygiene Supplies Division 1:
Renmore 3, MacDara 0, Conceded by MacDara;
Craughwell United 4, Merlin Woods FC/Medtronic 0, ;
Mervue Utd B 1, Cois Fharraige 1, ;
Colga 1, Knocknacarra 1, ;
MacDara 0, West Coast Utd 3, Conceded by MacDara;
Merlin Woods FC/Medtronic 0, Mervue Utd B 1, ;
Mervue Utd B 1, Craughwell United 3, ;
Merlin Woods FC/Medtronic 0, Dynamo Blues 2, ;
Western Hygiene Supplies Division 2:
Oughterard 3, Kinvara Utd 1, ;
Athenry B 1, Renmore B 1, ;
West Utd B 0, Maree/Oranmore B 3, ;
East Utd 1, Moyne Villa 6, ;
Renmore B 0, East Utd 2, ;
St Patricks 1, East Utd 6, ;
Western Hygiene Supplies Division 3:
Salthill Devon B 5, Bearna Na Forbacha 3, ;
U21 League 2021:
Corrib Celtic 3, Tuam Celtic 0, Conceded by Tuam Celtic;
Knocknacarra 3, Corrib Celtic 0, Conceded by Corrib Celtic;
Salthill Devon 0, Maree/Oranmore 6, ;
Oughterard 2, Cregmore/Claregalway FC 3, ;
GFA Bernard Concar U18 Youths Premier Division:
Cregmore/Claregalway FC 3, Bearna Na Forbacha 4, ;
Mervue Utd 1, Maree/Oranmore 2, ;
GFA U18 Youths Championship:
Oughterard 2, Colga 0, ;
Athenry 0, Moyne Villa 4, ;
Tuam Celtic 3, Craughwell United 1, ;
GFA U18 Youths Division 1:
West Coast Utd 2, Athenry B 0, ;
Kiltullagh 2, Kinvara Utd 1, ;
Cregmore/Claregalway FC B 6, Maree/Oranmore B 2, ;
Knocknacarra B 4, Tuam Celtic B 0, ;
GFA, A and T Printing, Athenry, U17 Youths Premier Division:
Kinvara Utd 0, Tuam Celtic 1, ;
Mervue Utd 2, Maree/Oranmore 2, ;
Bearna Na Forbacha 0, Salthill Devon 2, ;
Mervue Utd 5, Cregmore/Claregalway FC 1, ;
Tuam Celtic 2, Salthill Devon 0, ;
Bearna Na Forbacha 0, Maree/Oranmore 4, ;
GFA U17 Youths Championship:
Knocknacarra 5, Renmore 1, ;
Corrib Celtic 4, Moyne Villa 2, ;
Corrib Rangers 3, Oughterard 1, ;
Renmore 5, Athenry 4, ;
Moyne Villa 1, Oughterard 2, ;
Knocknacarra 3, Corrib Rangers 0, Conceded by Corrib Rangers;
Corrib Celtic 1, Colga 4, ;
GFA U17 Youths Division 1:
Cois Fharraige 3, Salthill Devon B 1, ;
Athenry B 2, Craughwell United 4, ;
Salthill Devon B 3, St Bernards 0, Conceded by St Bernards;
GFA U16 Boys Premier:
Corrib Rangers 0, Galway Hibs 3, ;
GFA U16 Boys Championship:
Merlin Woods FC/Medtronic 3, Loughrea 0, Conceded by Loughrea;
GFA U16 Boys Division 1:
MacDara 3, Corofin Utd 0, Conceded by Corofin Utd;
Corrib Celtic 2, Tuam Celtic B 2, ;
Mervue Utd B 2, Cregmore/Claregalway FC 2, ;
Ramblers 3, St Bernards 4, ;
GFA U16 Boys Division 2:
Kinvara Utd 1, Kilshanvey Utd 4, ;
Athenry B 5, Renmore 5, ;
Moyne Villa B 2, Knocknacarra B 1, ;
U16 Championship Cup:
Athenry 3, Kiltullagh 0, Semi Final;
Colemanstown Utd 3, Moyne Villa 2, Semi Final;
U16 Division 1 Cup:
Corofin Utd 2, St Bernards 1, Final;
GFA U15 Boys Premier:
Knocknacarra 5, Maree/Oranmore 0, ;
Bearna Na Forbacha 1, Mervue Utd 1, ;
Cregmore/Claregalway FC 1, Salthill Devon 1, ;
Tuam Celtic 1, Moyne Villa 1, ;
GFA U15 Boys Division 2:
Moyne Villa B 1, Galway Bohs 1, ;
Cregmore/Claregalway FC B 0, Renmore 2, ;
GFA U15 Boys Division 3:
Oughterard 0, Corrib Rangers 1, ;
Ballinasloe Town 2, East Galway Utd 4, ;
GFA U15 Boys Division 4:
Corrib Celtic B 1, Moyne Villa C 0, ;
Corofin Utd B 0, Cregmore/Claregalway FC C 3, Conceded by Corofin Utd B;
Knocknacarra C 2, Bearna Na Forbacha C 3, ;
U15 Premier Cup:
Moyne Villa 0, Bearna Na Forbacha 1, Round 1;
GFA U14 Boys Premier:
Mervue Utd 4, Maree/Oranmore 1, ;
Salthill Devon 1, Moyne Villa 3, ;
GFA U14 Boys Championship:
Ballinasloe Town 3, Tuam Celtic 2, ;
Bearna Na Forbacha 2, Colga 1, ;
Mervue Utd B 0, Corrib Celtic 2, ;
GFA U14 Boys Division 1:
St Bernards 0, Loughrea 2, ;
Salthill Devon B 3, Corofin Utd 0, ;
GFA U14 Boys Division 2:
Galway Bohs 3, MacDara 1, ;
Kilshanvey Utd 1, Maree/Oranmore B 0, ;
Corrib Rangers 0, Cregmore/Claregalway FC B 3, Conceded by Corrib Rangers;
GFA U14 Boys Division 3:
Moyne Villa B 1, Renmore 0, ;
East Galway Utd 3, Tuam Celtic B 0, ;
Oughterard B 3, Athenry C 1, ;
GFA U14 Boys Division 4:
Salthill Devon C 1, Cregmore/Claregalway FC C 6, ;
Maree/Oranmore C 1, Knocknacarra C 2, ;
St Patricks 4, Bearna Na Forbacha B 1, ;
GFA U13 Boys Premier:
Bearna Na Forbacha 1, Salthill Devon 2, ;
Ballinasloe Town 0, Colga 4, ;
Mervue Utd 4, Knocknacarra 1, ;
GFA U13 Boys Championship:
Tuam Celtic 0, Corofin Utd 0, ;
Moyne Villa 2, Cregmore/Claregalway FC 1, ;
Kinvara Utd 4, St Bernards 1, ;
Galway Hibs 1, Oughterard 0, ;
GFA U13 Boys Division 1:
Kiltullagh 1, Ramblers 3, ;
Merlin Woods FC/Medtronic 6, Salthill Devon B 2, ;
GFA U13 Boys Division 2:
West Coast Utd 1, Corrib Celtic 2, ;
MacDara 2, Galway Bohs 0, ;
Renmore 1, Corrib Celtic 6, ;
Ballinasloe Town B 0, Colemanstown Utd 0, ;
GFA U13 Boys Division 3:
Bearna Na Forbacha B 1, Corofin Utd B 2, ;
Maree/Oranmore B 3, Corrib Rangers 0, ;
Colga B 1, Moyne Villa B 3, ;
GFA U13 Boys Division 4:
West Utd 3, Corrib Celtic B 0, ;
East Galway Utd 8, Kinvara Utd B 0, ;
Loughrea B 4, Ballinasloe Town C 1, Note venue;
Loughrea B 4, Oughterard B 0, ;
GFA U12 Boys Premier:
Cregmore/Claregalway FC 0, Mervue Utd 3, ;
Ballinasloe Town 3, Knocknacarra 0, ;
Maree/Oranmore 0, Colga 3, ;
GFA U12 Boys Championship:
Bearna Na Forbacha 2, Knocknacarra B 0, ;
Craughwell United 0, Moyne Villa 1, ;
Corofin Utd 3, Galway Hibs 0, ;
Tuam Celtic 0, Oughterard 0, ;
GFA U12 Boys Division 1:
St Bernards 1, Kiltullagh 2, ;
Corrib Celtic 1, Loughrea 4, ;
GFA U12 Boys Division 2:
Knocknacarra C 2, Colga B 0, ;
West Coast Utd 2, Cregmore/Claregalway FC B 1, ;
Athenry B 2, Renmore 2, ;
Ramblers 0, Mervue Utd B 1, ;
Colga B 1, Ramblers 2, ;
GFA U12 Boys Division 3:
Galway Bohs 4, Maree/Oranmore B 0, ;
GFA U12 Boys Division 4:
Knocknacarra D 0, Loughrea B 1, ;
St Bernards B 6, Renmore B 2, ;
St Bernards B 1, Ballinasloe Town B 1, ;
GFA U12 Boys Division 5:
Craughwell United B 1, Bearna Na Forbacha B 0, ;
Colga C 1, Tuam Celtic C 3, ;
GFA U19 Ladies Premier:
Colga 3, Corrib Rangers 0, Conceded by Corrib Rangers;
FAI U17 Women’s Cup:
Corrib Rangers 0, Corrib Celtic 3, Conceded by Corrib Celtic;
GFA Girls U17 Premier League:
East Galway Utd 4, Craughwell United 0, ;
Craughwell United 3, Corrib Rangers 0, Conceded by Corrib Rangers;
Colemanstown Utd 3, Corrib Celtic 6, ;
GFA U14 Girls Championship:
St Bernards 2, Colga 0, ;
Kilshanvey Utd 7, Loughrea 0, ;
GFA U14 Premier Girls:
Maree/Oranmore 1, Salthill Devon 3, ;
Bearna Na Forbacha 1, Corrib Celtic 2, ;
Salthill Devon 1, Bearna Na Forbacha 5, ;
GFA U13 Girls Premier:
Corrib Celtic 1, Athenry 4, ;
Mervue Utd 1, Cregmore/Claregalway FC 0, ;
GFA U13 Girls Division 1:
Colemanstown Utd 1, Knocknacarra C 1, ;
Kilshanvey Utd 1, East Galway Utd 1, ;
GFA U12 Girls Premier:
Bearna Na Forbacha 0, Salthill Devon 0, ;
GFA U12 Girls Division 1:
Corrib Rangers 5, Colga B 1, ;
GFA U12 Girls Division 2:
Loughrea B 1, Salthill Devon B 6, ;
U12 Div 2 Girls Cup:
Kinvara Utd 7, Kilshanvey Utd B 1, ;
Salthill Devon B 5, Maree/Oranmore C 0, ;
East Galway Utd 4, Knocknacarra C 1, ;
GFA U11 Girls Eagle:
Bearna Na Forbacha Albion GU11 5, Kiltullagh Albion GU11 9, ;
GFA U11 Girls Starling:
Craughwell United Rovers GU11 , Kilshanvey Utd Rovers GU11 , Not Played;
Colemanstown Utd Rovers GU11 3, Oughterard Rovers GU11 5, ;

Related posts

AMATEUR FOOTBALL LEAGUE RESULTS

Eamon Scott

Carlsberg seal contract extension with the FAI as Official Beer Sponsor

Eamon Scott

UNITED CHURCHES FOOTBALL LEAGUE RESULTS

Eamon Scott