fbpx
Striker Online
Connacht FAFIXTURESGALWAY FALATEST NEWSLatest News Homepage

GALWAY FOOTBALL ASSOCIATION

FIXTURES

Monday 28th March 2022

U21 League 2021:
Moyne Villa v Renmore , at Headford, 7:30pm ;
U14 Championship Cup:
Corrib Celtic v Bearna Na Forbacha , at Annaghdown, 6:30pm Semi Final;
U17 Premier Girls Cup:
Knocknacarra v Mervue Utd , at Cappagh Park, 7:00pm ;

Tuesday 29th March 2022

GFA U13 Girls Championship:
Knocknacarra B v Moyne Villa , at Headford, 7:00pm ;

Wednesday 30th March 2022

Western Hygiene Supplies Premier Division:
Maree/Oranmore v West Utd , at Maree Astro, 7:30pm ;
GFA U16 Boys Premier:
Mervue Utd v Corrib Rangers , at Mervue, 7:00pm ;
GFA U16 Boys Championship:
Moyne Villa v Bearna Na Forbacha , at Headford, 7:45pm ;
Connacht Cup Boys U14:
Mervue Utd v Knocknacarra , at Mervue, 7:30pm Qtr Final;
GFA U14 Girls Championship:
St Bernards v Kilshanvey Utd , at Abbeyknockmoy, 6:30pm ;

Thursday 31st March 2022

GFA U18 Youths Championship:
Athenry v St Bernards , at Athenry, 6:30pm ;
GFA U15 Boys Division 4:
Tuam Celtic B v Cregmore/Claregalway FC C, at Tuam, 7:00pm ;
GFA U14 Boys Division 4:
Maree/Oranmore C v Colemanstown Utd B, at Oranmore, 7:00pm ;
U13 Division 3 Cup:
Maree/Oranmore B v Bearna Na Forbacha B, at Oranmore, 6:45pm Semi Final;

Friday 01st April 2022

Joe Ryan Cup:
Moyne Villa v Maree/Oranmore B, at Headford, 7:45pm Qtr Final;

Saturday 02nd April 2022

Michael Byrne Cup:
Corrib Rangers v West Coast Utd , at Westside, 2:00pm Round 2;
Renmore v Loughrea , at Renmore, 2:00pm Round 2;
Joe Ryan Cup:
East Utd v Oughterard , at Castle Park, 2:00pm Qtr Final;
Western Hygiene Supplies Premier Division:
Galway Hibs v Maree/Oranmore , at Bohermore, 2:00pm ;
Colemanstown Utd v Tuam Celtic , at Colemanstown, 2:00pm ;
Western Hygiene Supplies Division 1:
Colga v MacDara , at Clarinbridge, 2:30pm ;
Western Hygiene Supplies Division 2:
Kinvara Utd v Athenry B, at Kinvara, 2:00pm ;
Western Hygiene Supplies Division 3:
Corofin Utd v Salthill Devon B, at Corofin, 2:00pm ;
Cregmore/Claregalway FC v Gort Utd , at Cregmore, 2:00pm ;
Bearna Na Forbacha v Colga B, at Furbo, 2:30pm ;
GFA U15 Boys Premier:
Mervue Utd v Salthill Devon , at Mervue, 12:30pm ;
Bearna Na Forbacha v Maree/Oranmore , at Furbo, 2:30pm ;
Cregmore/Claregalway FC v Moyne Villa , at Cregmore, 4:00pm ;
GFA U15 Boys Championship:
Galway Hibs v Corofin Utd , at Bohermore, 12:30pm ;
Colga v MacDara , at Clarinbridge, 12:30pm ;
Athenry v Kilshanvey Utd , at Athenry, 2:30pm ;
GFA U15 Boys Division 1:
Salthill Devon B v Knocknacarra B, at Drom, 12:30pm ;
Colemanstown Utd v Loughrea , at Colemanstown, 12:30pm ;
St Bernards v Maree/Oranmore B, at Abbeyknockmoy, 12:30pm ;
GFA U15 Boys Division 2:
Athenry B v Cregmore/Claregalway FC B, at Athenry, 12:30pm ;
Kinvara Utd v Galway Bohs , at Kinvara, 12:30pm ;
Renmore v Kiltullagh , at Renmore, 12:30pm ;
GFA U15 Boys Division 3:
Bearna Na Forbacha B v Ballinasloe Town , at Furbo, 12:30pm ;
Oughterard v East Galway Utd , at New Village, 2:00pm ;
GFA U15 Boys Division 4:
Corofin Utd B v Bearna Na Forbacha C, at Corofin, 12:30pm ;
Moyne Villa C v Knocknacarra C, at Headford, 12:30pm ;
Cregmore/Claregalway FC C v Corrib Celtic B, at Cregmore, 2:30pm ;
GFA U13 Boys Premier:
Athenry v Mervue Utd , at Athenry, 10:30am ;
Colga v Bearna Na Forbacha , at Clarinbridge, 12:30pm ;
Knocknacarra v Ballinasloe Town , at Cappagh Park, 12:30pm ;
Maree/Oranmore v Salthill Devon , at Oranmore, 12:30pm ;
GFA U13 Boys Championship:
Tuam Celtic v Galway Hibs , at Tuam, 10:30am ;
St Bernards v Kinvara Utd , at Abbeyknockmoy, 10:30am ;
Cregmore/Claregalway FC v Corofin Utd , at Cregmore, 12:30pm ;
GFA U13 Boys Division 1:
Merlin Woods FC/Medtronic v Loughrea , at Merlin Woods City Park, 10:30am ;
Salthill Devon B v Kiltullagh , at Drom, 10:30am ;
Ramblers v Mervue Utd B, at Leitrim, 10:30am ;
Knocknacarra B v Craughwell United , at Cappagh Park, 2:30pm ;
GFA U13 Boys Division 2:
Galway Bohs v MacDara , at Millers Lane, 9:30am ;
Corrib Celtic v Renmore , at Annaghdown, 10:30am ;
Kilshanvey Utd v Ballinasloe Town B, at Kilconly, 10:30am ;
West Coast Utd v Colemanstown Utd , at Claddaghduff, 12:30pm ;
GFA U13 Boys Division 3:
Moyne Villa B v Athenry B, at Headford, 10:30am ;
Bearna Na Forbacha B v Cregmore/Claregalway FC B, at Furbo, 12:30pm ;
GFA U13 Boys Division 4:
Oughterard B v Ballinasloe Town C, at New Village, 11:00am ;
GFA U13 Boys Division 5:
Maree/Oranmore C v MacDara B, at Oranmore, 10:30am ;
U13 Division 3 Cup:
Colga B v Corrib Rangers , at Clarinbridge, 10:30am Semi Final;
U13 Division 4 Cup:
Kinvara Utd B v West Utd , at Kinvara, 10:30am Semi Final;
Corrib Celtic B v Loughrea B, at Annaghdown, 12:30pm Semi Final;
GFA U12 Boys Division 3:
Oughterard B v East Galway Utd , at New Village, 12:30pm ;

Sunday 03rd April 2022

SFAI Boys U12 Interleague:
Galway League v Mayo League , at Eamonn Deacy Park, 12:00pm ;
SFAI Boys U13 Interleague:
Mayo League v Galway League , at Mayo League, 2:00pm ;
SFAI Boys U15 Interleague:
Galway League v Longford League , at Eamonn Deacy Park, 4:00pm ;
SFAI Boys U16 Interleague:
Mayo League v Galway League , at Mayo League, 2:00pm ;
FAI Centenary Junior Cup:
North End United v Salthill Devon , at North End United, 2:00pm Qtr Final;
Michael Byrne Cup:
Mervue Utd v Craughwell United , at Mervue, 11:00am Round 2;
Athenry v St Bernards , at Athenry, 11:00am Round 2;
Mervue Utd B v Dynamo Blues , at Mervue, 2:00pm Round 2;
Joe Ryan Cup:
Renmore B v St Patricks , at Renmore, 11:00am Qtr Final;
Western Hygiene Supplies Division 1:
Cois Fharraige v Merlin Woods FC/Medtronic , at Ros A Mhil, 11:00am ;
GFA, A and T Printing, Athenry, U17 Youths Premier Division:
Salthill Devon v Maree/Oranmore , at Drom, 2:00pm ;
Bearna Na Forbacha v Kinvara Utd , at Furbo, 2:00pm ;
GFA U17 Youths Championship:
Knocknacarra v Moyne Villa , at Cappagh Park, 12:00pm ;
Oughterard v Colga , at New Village, 2:00pm ;
Athenry v Corrib Celtic , at Athenry, 2:00pm ;
Renmore v Corrib Rangers , at Renmore, 2:00pm ;
GFA U17 Youths Division 1:
St Bernards v Craughwell United , at Abbeyknockmoy, 2:00pm ;
Cregmore/Claregalway FC B v Salthill Devon B, at Cregmore, 2:00pm ;
Loughrea v Cois Fharraige , at Loughrea, 3:00pm ;
GFA U15 Boys Division 3:
Corrib Rangers v Gort Utd , at Laurel Park, 12:30pm ;
Ladies Premier League:
Cregmore/Claregalway FC v Colemanstown Utd , at Cregmore, 2:00pm ;
Dunmore Town v Corrib Celtic , at Dunmore, 2:00pm ;
Ladies Championship:
Athenry v Salthill Devon , at Athenry, 2:00pm ;
GFA U15 Girls Premier:
Bearna Na Forbacha v Colga , at Furbo, 12:00pm ;
Athenry v Craughwell United , at Athenry, 12:00pm ;
Knocknacarra v Corrib Celtic , at Cappagh Park, 2:00pm ;
GFA U15 Girls Championship:
Colemanstown Utd v Moyne Villa , at Colemanstown, 12:00pm ;
Kilshanvey Utd v Knocknacarra B, at Kilconly, 12:00pm ;
Athenry B v Bearna Na Forbacha B, at Athenry, 12:00pm ;
GFA U13 Girls Premier:
Athenry v Salthill Devon , at Athenry, 10:00am ;
Cregmore/Claregalway FC v Bearna Na Forbacha , at Cregmore, 10:00am ;
Knocknacarra v Corrib Celtic , at Cappagh Park, 10:00am ;
GFA U13 Girls Division 1:
St Bernards v Colemanstown Utd , at Abbeyknockmoy, 10:00am ;
Knocknacarra C v Colga , at Cappagh Park, 10:00am ;
Kiltullagh v Kilshanvey Utd , at Kiltullagh, 10:00am ;
GFA U12 Girls Division 2:
East Galway Utd v Cregmore/Claregalway FC B, at Kiltormer, 10:00am ;

Monday 04th April 2022

U21 League 2021:
Maree/Oranmore v Moyne Villa , at Maree Astro, 7:30pm ;
GFA U14 Boys Premier:
Knocknacarra v Salthill Devon , at Cappagh Park, 6:30pm ;

Tuesday 05th April 2022

U21 League 2021:
Cregmore/Claregalway FC v Colga , at Cregmore, 6:15pm ;
GFA U19 Ladies Premier:
Moyne Villa v Athenry , at Headford, 7:30pm ;
GFA U14 Premier Girls:
Maree/Oranmore v Cregmore/Claregalway FC , at Oranmore, 7:00pm ;
Salthill Devon v Mervue Utd , at Drom, 7:00pm ;

Wednesday 06th April 2022

GFA U15 Boys Premier:
Knocknacarra v Tuam Celtic , at Cappagh Park, 7:00pm ;
GFA U14 Boys Division 3:
East Galway Utd v Athenry C, at Kiltormer, 6:30pm

Galway League Results

GFA Girls U17 Premier League:
Moyne Villa 0, Salthill Devon 5,


TP Brennan Connacht Junior Cup:
Strand Celtic 0, Athenry 2, Quarter Final;
Corrib Rangers 1, Ballinasloe Town 3, Quarter Final;
Mervue Utd 1, Castlebar Celtic 3, Quarter Final;
Salthill Devon 5, Colga 1, Quarter Final;


Connacht Junior Shield:
Knocknacarra 5, Kiltimagh-Knock Utd 2, Quarter Final;
Westport United B 6, West Utd B 1, Quarter Final;


Western Hygiene Supplies Premier Division:
St Bernards 0, Salthill Devon 2, ;
Galway Hibs 0, Mervue Utd 2, ;
Corrib Rangers 0, Corrib Celtic 1, ;
Athenry 3, St Bernards 0, Conceded by St Bernards;


Western Hygiene Supplies Division 1:
MacDara 3, Dynamo Blues 5, ;
Knocknacarra 1, Renmore 1, ;
Cois Fharraige 0, Craughwell United 1, ;
West Coast Utd 3, Merlin Woods FC/Medtronic 0, ;
Colga 2, Mervue Utd B 0, ;
Craughwell United 1, Renmore 0, ;
Merlin Woods FC/Medtronic 7, MacDara 3, ;


Western Hygiene Supplies Division 2:
Oughterard 0, Maree/Oranmore B 2, ;
St Patricks 1, Renmore B 1, ;
Athenry B 3, East Utd 4, ;
West Utd B 0, NUI Galway 3, ;
Moyne Villa 2, Kinvara Utd 0, ;
Oughterard 3, East Utd 4, ;
St Patricks 2, Kinvara Utd 2, ;


Western Hygiene Supplies Division 3:
Gort Utd 1, Corofin Utd 4, Note Venue;
Corrib Celtic B 0, Galway Bohs 0, ;
Kilshanvey Utd 0, Kiltullagh 3, Conceded by Kilshanvey Utd;


U21 League 2021:
Knocknacarra 5, Moyne Villa 1, Note Venue;
Corrib Celtic 0, Salthill Devon 3, Note Venue;
Athenry 0, Renmore 1, ;


Connacht Shield Boys U18:
Kinvara Utd 0, Craughwell United 2, Qtr Final;
Salthill Devon 7, West Coast Utd 2, Qtr Final;
Colga 3, Yeats Utd 0, Conceded by Yeats Utd;


GFA Bernard Concar U18 Youths Premier Division:
Cregmore/Claregalway FC 0, Maree/Oranmore 5, ;


GFA U18 Youths Division 1:
Knocknacarra B 1, Cregmore/Claregalway FC B 1, ;


GFA U18 Championship Cup:
St Bernards 3, Moyne Villa 5, Semi Final;


GFA U18 Division 1 Cup:
Kiltullagh 6, Athenry B 1, Semi Final;


GFA U17 Youths Championship:
Renmore 1, Moyne Villa 1, ;
Corrib Celtic 3, Oughterard 0, Conceded by Oughterard;


GFA U17 Youths Division 1:
Craughwell United 3, Cregmore/Claregalway FC B 3, ;
Athenry B 0, Salthill Devon B 1, ;


GFA U17 Premier Cup:
Maree/Oranmore 3, Salthill Devon 2, Round 1;
Tuam Celtic 1, Cregmore/Claregalway FC 3, Round 1;
Kinvara Utd 4, Bearna Na Forbacha 1, Round 1;


GFA U17 Championship Cup:
Corrib Rangers 3, Athenry 2, Semi Final;


Connacht Cup Boys U16:
Knocknacarra 2, Galway Hibs 1, Qtr Final;
Moyne Villa 1, Castlebar Celtic 2, Qtr Final;


GFA U16 Boys Premier:
Tuam Celtic 1, Maree/Oranmore 0, ;


GFA U16 Boys Championship:
Loughrea 3, Kiltullagh 0, Conceded by Kiltullagh;
Merlin Woods FC/Medtronic 5, Oughterard 1, ;
Colemanstown Utd 3, Athenry 2, ;


GFA U16 Boys Division 1:
Tuam Celtic B 3, MacDara 1, ;
MacDara 4, Tuam Celtic B 2, ;


GFA U16 Boys Division 2:
Knocknacarra B 3, Renmore 0, ;
Kilshanvey Utd 6, Maree/Oranmore B 0, ;
Athenry B 1, Moyne Villa B 3, ;


U16 Division 1 Cup:
Corofin Utd 2, Corrib Celtic 1, Semi Final;
Cregmore/Claregalway FC 1, St Bernards 3, Semi Final;


SFAI U15 Boys National Cup:
Salthill Devon 4, Portlaoise 2, Quarter Final;
St Kevins Boys 4, Knocknacarra 1, Quarter Final;


U15 Division 1 Cup:
Colemanstown Utd 2, Maree/Oranmore B 0, Round 1 Note Venue;


U15 Division 4 Cup:
Moyne Villa C 5, Corofin Utd B 0, Semi Final;


SFAI U14 Boys National Cup:
Maree/Oranmore 0, Midleton 4, Qtr Final;
Mervue Utd 1, Holycross AFC 2, Qtr Final;


Connacht Cup Boys U14:
Kilshanvey Utd 0, Athenry 8, Qtr Final;


Connacht Shield Boys U14:
Oughterard 3, Claremorris 5, Qtr Final;


GFA U14 Boys Premier:
Moyne Villa 3, Oughterard 0, Conceded by Oughterard;


GFA U14 Boys Championship:
Tuam Celtic 2, Kiltullagh 1, ;


GFA U14 Boys Division 1:
Athenry B 6, Corofin Utd 1, ;
Knocknacarra B 2, Merlin Woods FC/Medtronic 1, ;


GFA U14 Boys Division 2:
Corrib Rangers 2, Colemanstown Utd 3, ;
Galway Bohs 1, Kilshanvey Utd 2, ;


GFA U14 Boys Division 3:
East Galway Utd 3, Corrib Celtic B 1, ;


GFA U14 Boys Division 4:
Salthill Devon C 1, Bearna Na Forbacha B 5, ;


U14 Championship Cup:
Colga 6, Ballinasloe Town 5, Semi Final;


U14 Division 1 Cup:
Loughrea 7, St Bernards 2, ;


U14 Division 2 Cup:
MacDara 3, Kinvara Utd 4, Semi Final;
Maree/Oranmore B 2, Cregmore/Claregalway FC B 1, Semi Final;


U14 Division 3 Cup:
Renmore 5, Tuam Celtic B 1, Semi Final;
Moyne Villa B 3, Oughterard B 0, Semi Final;


U14 Division 4 Cup:
St Patricks 6, Knocknacarra C 2, Semi Final;
West Utd 2, Cregmore/Claregalway FC C 3, Semi Final;


SFAI U13 Boys National Cup:
East Meath United 2, Mervue Utd 1, Quarter Final;


GFA U13 Boys Division 3:
Moyne Villa B 2, Corofin Utd B 6, ;


SFAI U12 Boys National Cup:
Knocknacarra 0, St Josephs 4, Qtr Final;


GFA U12 Boys Premier:
Ballinasloe Town 2, Colga 2, ;
Maree/Oranmore 2, Salthill Devon 5, ;


GFA U12 Boys Championship:
Tuam Celtic 0, Bearna Na Forbacha 0, ;
Oughterard 2, Corofin Utd 1, ;
Moyne Villa 1, Knocknacarra B 0, ;


GFA U12 Boys Division 1:
Kiltullagh 1, Loughrea 0, ;


GFA U12 Boys Division 2:
Cregmore/Claregalway FC B 2, Colga B 1, ;
Ramblers 3, Moyne Villa B 1, ;
Athenry B 1, Mervue Utd B 2, ;


GFA U12 Boys Division 3:
Tuam Celtic B 8, East Galway Utd 0, ;
Oughterard B 2, Galway Bohs 3, ;


GFA U12 Boys Division 5:
Bearna Na Forbacha B 0, Colga C 1, ;
Cregmore/Claregalway FC C 0, Kiltullagh B 5, ;
Tuam Celtic C 2, Kinvara Utd B 3, ;
Craughwell United B 5, Salthill Devon C 0, ;


U12 Championship Cup:
Galway Hibs 1, Craughwell United 3, Round 1;


U12 Division 1 Cup:
Corrib Celtic 0, Kinvara Utd 1, Qtr Final;
Kiltullagh 4, St Bernards 0, Qtr Final;
Salthill Devon B 1, Loughrea 2, Qtr Final;
MacDara 0, Merlin Woods FC/Medtronic 5, Qtr Final;


U12 Division 3 Cup:
Corrib Rangers 1, Maree/Oranmore B 0, Semi Final;
Gort Utd 2, Kilshanvey Utd 3, Semi Final Note Venue;


U12 Division 4 Cup:
Corrib Celtic B 3, Ballinasloe Town B 2, Semi Final;
St Bernards B 0, Loughrea B 2, Semi Final;


Ladies Premier League:
Cregmore/Claregalway FC 3, East Galway Utd 0, Conceded by East Galway;


U19 Cup Girls:
Athenry 3, Corrib Rangers 0, Conceded by Corrib Rangers;


U17 Premier Girls Cup:
East Galway Utd 4, Craughwell United 0, ;
Salthill Devon 3, Moyne Villa 0, Conceded by Moyne Villa;


Ladies Championship:
Dynamo Blues 1, Oughterard 2, ;
Athenry 0, Colga 3, ;
Salthill Devon 5, Oranmore 0, ;


U16 Girls SFAI:
Salthill Devon 1, Stoneyford 5, ;


U16 Girls Cup:
Colga 5, Kiltullagh 0, ;
Athenry 0, Oughterard 5, ;
Oughterard 0, Athenry 5, ;


U15 Champ Girls Cup:
Kilshanvey Utd 12, Bearna Na Forbacha B 0, ;
Colemanstown Utd 0, Moyne Villa 3, ;


U15 Premier Girls Cup:
Bearna Na Forbacha 2, Athenry 1, ;
Colga 1, Corrib Celtic 4, ;


GFA U14 Girls Championship:
Loughrea 0, Moyne Villa 5, ;
Colga 3, Bearna Na Forbacha B 0, ;


GFA U14 Premier Girls:
Bearna Na Forbacha 3, Maree/Oranmore 1, ;


U14 Champ Girls Cup:
Oughterard 7, St Bernards 6, ;


U13 Div 1 Cup:
East Galway Utd 3, Kilshanvey Utd 1, ;
Knocknacarra 0, St Bernards 5, ;


U13 Premier Girls Cup:
Salthill Devon 2, Mervue Utd 0, ;
Bearna Na Forbacha 0, Knocknacarra 3, ;
Athenry 3, Cregmore/Claregalway FC 1, ;


GFA U13 Girls Championship:
Maree/Oranmore 5, Oughterard 2, ;
Craughwell United 2, Loughrea 3, ;


GFA U13 Girls Division 1:
Colga 5, Kiltullagh 0, ;


Girls Premier Cup U12 :
Knocknacarra 6, Athenry 2, ;
Salthill Devon 0, Colga 1, ;


GFA U12 Girls Premier:
Maree/Oranmore 2, Bearna Na Forbacha 1, ;


GFA U12 Girls Division 1:
Loughrea 3, Corrib Rangers 0, Conceded by Corrib Rangers;
Maree/Oranmore B 2, Colga B 1, ;
Knocknacarra B 5, Athenry B 0, ;
Colemanstown Utd 6, Merlin Woods FC/Medtronic 0, ;


GFA U12 Girls Division 2:
Maree/Oranmore C 1, Knocknacarra C 2, ;
Kinvara Utd 7, Kilshanvey Utd B 1, ;
Colga C 1, Salthill Devon B 5, ;
Moyne Villa B 4, Loughrea B 1, ;


GFA U12 Championship Girls:
Kilshanvey Utd 0, Corrib Celtic 1, ;
Moyne Villa 0, Cregmore/Claregalway FC 0, ;
Kiltullagh 2, Craughwell United 1, ;

Related posts

Statement by the Board of the Football Association of Ireland

Eamon Scott

“Let’s get the Kids back playing” – DDSL making plans for January return to action

Eamon Scott

PAUL WALSH TAKES UP NEW ROLE AT BRAY WANDERERS

Eamon Scott