fbpx
Striker Online
Latest News Homepage

GALWAY FOOTBALL ASSOCIATION

RESULTS

SFAI Boys U12 Interleague:
Roscommon League 1, Galway League 3, ;
SFAI Boys U13 Interleague:
Galway League 1, Roscommon League 1, ;
FAI Centenary Junior Cup:
Fairview Rangers 1, Salthill Devon 4, Round 6;
Michael Byrne Cup:
Salthill Devon 3, Galway Hibs 1, Round 2;
Colga 4, Knocknacarra 0, Round 2 Note Venue;
Colemanstown Utd 1, Maree/Oranmore 2, Round 2;
Mervue Utd B 2, Merlin Woods FC/Medtronic 1, Round 1;


Joe Ryan Cup:
NUI Galway 1, Athenry B 0, Qtr Final;
Western Hygiene Supplies Premier Division:
Loughrea 1, Mervue Utd 2, ;
Corrib Celtic 1, Athenry 1, ;
St Bernards 3, West Utd 2, Abandoned;
Western Hygiene Supplies Division 1:
Knocknacarra 6, Dynamo Blues 1, ;
MacDara 1, Cois Fharraige 1, ;
Western Hygiene Supplies Division 3:
Corofin Utd 3, Colga B 0, Conceded by Colga B;
Galway Bohs 1, Gort Utd 1, ;
Kiltullagh 4, Corrib Celtic B 3, ;


U21 League 2021:
Maree/Oranmore 6, Knocknacarra 0, ;
Western Hygiene Supplies Reserve League:
West Utd 4, Dynamo Blues 3, ;
Galway Hibs 2, St Patricks 1, ;


Connacht Cup Boys U18:
Tuam Celtic 2, Oughterard 1, Qtr Final;
Maree/Oranmore 5, Castlebar Celtic 0, Qtr Final;
Athenry B 0, Boyle Celtic 5, Qtr Final;
Knocknacarra 2, Cregmore/Claregalway FC 4, Qtr Final;
GFA Bernard Concar U18 Youths Premier Division:
Mervue Utd 1, Bearna Na Forbacha 2, ;
GFA U18 Youths Championship:
Oughterard 3, St Bernards 0, ;


GFA, A and T Printing, Athenry, U17 Youths Premier Division:
Bearna Na Forbacha 1, Cregmore/Claregalway FC 1, ;
Kinvara Utd 1, Maree/Oranmore 2, ;
GFA U17 Youths Championship:
Oughterard 2, Athenry 1, ;
Corrib Rangers 1, Moyne Villa 2, ;
Colga 3, Renmore 2, ;
GFA U17 Youths Division 1:
Cregmore/Claregalway FC B 2, Cois Fharraige 2, ;
GFA U17 Division 1 Cup:
Salthill Devon B 5, Loughrea 1, Semi Final;
Craughwell United 4, Athenry B 0, Semi Final;
Connacht Cup Boys U16:
Colemanstown Utd 1, Tuam Celtic 5, Qtr Final Note Venue;
Mervue Utd 5, Kilglass 0, Qtr Final;
Connacht Shield Boys U16:
Bearna Na Forbacha 8, Loughrea 4, Qtr Final;
GFA U16 Boys Premier:
Salthill Devon 3, Corrib Rangers 0, Conceded by Corrib Rangers;
GFA U16 Boys Division 1:
Cregmore/Claregalway FC 3, Ramblers 0, Conceded by Ramblers;
Cregmore/Claregalway FC 3, Tuam Celtic B 2, ;


GFA U15 Boys Division 2:
Moyne Villa B 2, Kiltullagh 6, ;


SFAI U14 Boys National Cup:
Mervue Utd 4, Dungarvan 1, Last 16;
Maree/Oranmore 1, St Marys 0, Last 16;
Connacht Cup Boys U14:
Salthill Devon 0, Westport United B 1, Qtr Final;
Connacht Shield Boys U14:
Colga 4, St Bernards 2, Qtr Final;
Ballygawley Celtic 0, Maree/Oranmore 5, Qtr Final;
Ladies Championship:
Oughterard 0, Salthill Devon 5, ;
GFA U14 Boys Championship:
Ballinasloe Town 0, Corrib Celtic 4, ;
Mervue Utd B 4, Kiltullagh 4, ;
GFA U14 Boys Division 1:
Athenry B 2, Salthill Devon B 3, ;
Merlin Woods FC/Medtronic 1, Loughrea 1, ;
Corofin Utd 0, Knocknacarra B 4, ;
GFA U14 Boys Division 2:
Kinvara Utd 1, Cregmore/Claregalway FC B 1, ;
Galway Bohs 1, Colemanstown Utd 3, ;
GFA U14 Boys Division 3:
Corrib Celtic B 1, Renmore 5, ;
GFA U14 Boys Division 4:
St Patricks 5, Knocknacarra C 1, ;
Cregmore/Claregalway FC C 6, Salthill Devon C 2, ;
Colemanstown Utd B 1, Bearna Na Forbacha B 5, ;
West Utd 6, Maree/Oranmore C 1, ;
SFAI U13 Boys National Cup:
Mervue Utd 3, Arklow Town 0, Last 16;


Connacht Cup Boys U12:
Mervue Utd 5, Castlerea Celtic 0, Qtr Final;
Salthill Devon 1, Kiltimagh-Knock Utd 0, Qtr Final;
Kilglass 0, Ballinasloe Town 2, Qtr Final;
Connacht Shield Boys U12:
Renmore 3, Yeats Utd 5, Round 3;
Corofin Utd 0, Knocknacarra 1, Round 3;
GFA U12 Boys Premier:
Colga 2, Athenry 2, ;
Maree/Oranmore 4, Cregmore/Claregalway FC 1, ;
GFA U12 Boys Championship:
Bearna Na Forbacha 3, Craughwell United 0, Conceded by Craughwell United;
Oughterard 1, Moyne Villa 1, ;
Knocknacarra B 0, Tuam Celtic 3, ;
GFA U12 Boys Division 1:
Salthill Devon B 2, MacDara 3, ;
Colemanstown Utd 3, Corrib Celtic 0, ;
Kiltullagh 3, Kinvara Utd 1, ;
GFA U12 Boys Division 2:
Cregmore/Claregalway FC B 0, Ramblers 1, ;
Moyne Villa B 1, West Coast Utd 3, ;
Colga B 6, Knocknacarra C 2, ;
GFA U12 Boys Division 3:
Galway Bohs 1, Corrib Rangers 7, Note Venue;
GFA U12 Boys Division 4:
Renmore B 2, Knocknacarra D 3, ;
Ballinasloe Town B 2, St Bernards B 0, ;
GFA U12 Boys Division 5:
Salthill Devon C 1, Kiltullagh B 3, ;
Craughwell United B 4, Cregmore/Claregalway FC C 0, ;
Kinvara Utd B 0, Colga C 1, ;


FAI Women Intermediate Cup :
Corrib Celtic 1, Abbeyfeale Utd 3, ;
Ladies Premier League:
Corrib Celtic 5, Corrib Rangers 2, ;
Dunmore Town 3, East Galway Utd 0, Conceded by East Galway;
Colemanstown Utd , Kiltullagh , Not Played;
GFA U19 Ladies Premier:
Maree/Oranmore 0, Knocknacarra 3, Conceded by Maree/Oranmoe;
Moyne Villa 1, Colga 4, ;
Ladies Champ Cup:
Athenry , Oranmore , Not Played;


GFA U17 Girls Premier League :
Corrib Celtic 3, East Galway Utd 3, ;
U17 Connacht Cup:
Claremorris 2, Bearna Na Forbacha 1, ;
U16 Girls Cup:
Maree/Oranmore 0, Colga 3, ;
GFA U15 Girls Premier:
Knocknacarra 5, Colga 0, ;
GFA U15 Girls Championship:
Bearna Na Forbacha B 0, Knocknacarra B 0, ;
U14 SFAI Girls Cup:
Dunmore Town 4, Athenry 2, R32;
GFA U14 Premier Girls:
Corrib Celtic 4, Athenry 3, ;
GFA U13 Girls Premier:
Bearna Na Forbacha 0, Corrib Celtic 3, ;
Salthill Devon 6, Mervue Utd 2, ;
Knocknacarra 4, Cregmore/Claregalway FC 0, ;
U13 Camp Girls Cup:
Loughrea 1, Knocknacarra B 1, ;
Moyne Villa 1, Maree/Oranmore 2, ;
GFA U13 Girls Division 1:
East Galway Utd 3, Knocknacarra C 0, Conceded by Knocknacarra;
Colemanstown Utd 2, Colga 1, ;
Kiltullagh 7, St Bernards 7, ;
GFA U12 Girls Division 1:
Colga B 1, Corrib Rangers 2, ;
U12 Girls SFAI:
Maree/Oranmore 4, Evergreen FC 5, ;
U12 Girls Champ Cup:
Cregmore/Claregalway FC 5, Kilshanvey Utd 2, ;
GFA U12 Championship Girls:
Kiltullagh 1, Moyne Villa 6, ;
Corrib Celtic 0, Kilshanvey Utd 0, ;

Related posts

EA SPORTS WOMEN’S NATIONAL UNDERAGE LEAGUES

Eamon Scott

Ireland Under-17s start qualification with 6-0 win over Andorra

Eamon Scott

NORTH EAST FOOTBALL LEAGUE

Eamon Scott