fbpx
Striker Online
All Fixtures Homepage FIXTURES GALWAY FA LATEST NEWS

GALWAY FOOTBALL ASSOCIATION

Sunday 27th September


Western Hygiene Supplies Division 1: Merlin Woods FC/Medtronic v Knocknacarra , at Merlin Woods, 2:00pm

GFA U16 Premier Division: Cregmore/Claregalway FC v Knocknacarra , at Cregmore, 5:00pm

GFA U16 Championship: Renmore v Moyne Villa , at Renmore, 4:30pm ;

Athenry v Craughwell United , at Athenry, 5:00pm

 GFA u15 Girls Championship : Maree/Oranmore v Corrib Celtic , at Oranmore, 12:00pm

Frank Sweeney & Co Auctioneers, GFA U15 Girls Division 1: Athenry B v Kiltullagh , at Athenry, 2:00pm

GFA u12 Girls Division 1: East Galway Utd v Kilshanvey Utd , at Kiltormer, 10:00am


Tuesday 29 September


Andrea Concannon Opticians,GFA U15 Girls Premier League: Salthill Devon v Knocknacarra , at Drom, 7:00pm


Wednesday 30 September


GFA U21 League: Tuam Celtic v Corrib Rangers , at Tuam, 8:00pm ;

Moyne Villa v Salthill Devon , at Headford, 8:00pm

Coley Smyth, GFA U14 Premier Division: Mervue Utd v Maree/Oranmore , at Mervue, 6:30pm

Thursday 1 October


Western Hygiene Supplies Reserve League: Moyne Villa v Corrib Celtic , at Headford, 7:45pm


Friday 2 October

Western Hygiene Supplies Division 1: Tuam Celtic v MacDara , at Tuam, 8:00pm

John Griffin & Son Heating Specialists. GFA U15 Division 2: Moyne Villa B v Kilshanvey Utd , at Headford, 7:45pm


Saturday 3 October


Western Hygiene Supplies Premier Division: Athenry v Salthill Devon , at Athenry FC, 2:30pm

Western Hygiene Supplies Division 1: Renmore v Merlin Woods FC/Medtronic , at Renmore, 2:00pm ;

West Coast Utd v Mervue Utd B, at Letterfrack, 2:00pm ; 

Western Hygiene Supplies Division 2: NUI Galway v Oughterard , at Dangan, 2:00pm

Western Hygiene Supplies Division 3: East Utd v Galway Bohs , at Castle Park, 2:00pm ;

Kilshanvey Utd v Corrib Celtic B, at Kilconly, 2:00pm ;

Cregmore/Claregalway FC v Maree/Oranmore B, at Cregmore, 2:30pm ;

Bearna Na Forbacha v Loughrea B, at Furbo, 2:30pm ;

Athenry B v Gort Utd , at Athenry, 2:30pm ;

Renmore B v Corofin Utd , at Renmore, 4:00pm

GFA U15 Premier Division: Mervue Utd v Tuam Celtic , at Mervue, 12:30pm ;

Knocknacarra v Colga , at Cappagh Park, 12:30pm ;

Salthill Devon v Athenry , at Drom, 2:30pm ;

Maree/Oranmore v Bearna Na Forbacha , at Oranmore, 2:30pm

GFA U15 Championship: Kiltullagh v Corrib Rangers , at Kiltullagh, 12:30pm ;

Moyne Villa v Knocknacarra B, at Headford, 12:30pm ;

St Bernards v Merlin Woods FC/Medtronic , at Abbeyknockmoy, 12:30pm ;

Loughrea v Mervue Utd B, at Loughrea, 12:30pm

GFA U15 Division 1: Salthill Devon B v Corrib Celtic , at Drom, 12:30pm ;

Ramblers v MacDara , at Leitrim, 12:30pm ;

Maree/Oranmore B v Oughterard , at Oranmore, 12:30pm ;

Cregmore/Claregalway FC v Colemanstown Utd , at Cregmore, 2:30pm

John Griffin & Son Heating Specialists. GFA U15 Division 2: Athenry B v Corofin Utd , at Athenry, 12:30pm ;

Bearna Na Forbacha B v Maree/Oranmore C, at Furbo, 12:30pm ;

Galway Bohs v Renmore , at Millers Lane, 12:30pm ;

Tuam Celtic B v Kinvara Utd , at Tuam, 2:30pm

GFA U13 Premier Division: Tuam Celtic v Salthill Devon , at Tuam, 12:30pm ;

Athenry v Moyne Villa , at Athenry, 12:30pm ;

Maree/Oranmore v Mervue Utd , at Oranmore, 12:30pm ;

Knocknacarra v Colga , at Cappagh Park, 2:30pm

GFA U13 Championship: Galway Hibs v Kiltullagh , at Bohermore, 10:15am ;

Corrib Celtic v Oughterard , at Annaghdown, 10:15am ;

Craughwell United v St Bernards , at Craughwell, 10:15am ;

Cregmore/Claregalway FC v Mervue Utd B, at Cregmore, 12:30pm

GFA U13 Division 1: Athenry B v MacDara , at Athenry, 10:15am ;

Bearna Na Forbacha v Ballinasloe Town , at Furbo, 12:30pm ;

Knocknacarra B v Loughrea , at Cappagh Park, 2:30pm

GFA U13 division 2: Kinvara Utd v Corofin Utd , at Kinvara, 10:30am ;

Maree/Oranmore B v Merlin Woods FC/Medtronic , at Oranmore, 10:30am ;

Cregmore/Claregalway FC B v Corrib Rangers , at Cregmore, 12:30pm

 GFA U13 Division 3: Gort Utd v Renmore , at Oranmore All Weather, 10:15am ;

Moyne Villa B v Corrib Celtic B, at Headford, 10:30am ;

Salthill Devon C v Kilshanvey Utd , at Drom, 10:30am

GFA U13 Division 4: Cregmore/Claregalway FC C v Oughterard B, at Cregmore, 10:30am ;

Corofin Utd B v Athenry C, at Corofin, 10:30am ;

Knocknacarra C v Maree/Oranmore C, at Cappagh Park, 12:30pm


Sunday 4 October


Western Hygiene Supplies Premier Division: Corrib Rangers v Corrib Celtic , at Westside, 11:00am ;

West Utd v Maree/Oranmore , at South Park, 11:00am ;

St Bernards v Galway Hibs , at Abbeyknockmoy, 12:00pm ; 

Western Hygiene Supplies Division 1: Colemanstown Utd v Cois Fharraige , at Colemanstown, 11:30am ;

Knocknacarra v Dynamo Blues , at Cappagh Park, 12:00pm

Western Hygiene Supplies Division 2: Craughwell United v St Patricks , at Craughwell, 11:00am ;

Kinvara Utd v West Utd B, at Kinvara, 11:00am ;

Colga v Moyne Villa , at Clarinbridge, 11:00am

 GFA U21 League: Athenry v Cregmore/Claregalway FC , at Athenry FC, 4:00pm

A & T Printing, Athenry. GFA U17 League: Salthill Devon v St Bernards , at Drom, 11:00am ;

Mervue Utd v Galway Hibs , at Mervue, 2:00pm ;

Renmore v Athenry , at Renmore, 2:00pm ;

Bearna Na Forbacha v Moyne Villa , at Furbo, 2:00pm ;

Knocknacarra v Cregmore/Claregalway FC , at Cappagh Park, 2:15pm

GFA U13 Division 1: Salthill Devon B v Colemanstown Utd , at Drom, 2:00pm

GFA U13 Division 4: Tuam Celtic B v Colemanstown Utd B, at Tuam, 12:30pm

 GFA Ladies Premier League: Corrib Rangers v Cregmore/Claregalway FC , at Westside, 2:00pm ;

East Galway Utd v Corrib Celtic , at Kiltormer, 2:00pm ;

Dunmore Town v Kiltullagh , at Dunmore, 2:00pm ;

Shiven Rovers v Colemanstown Utd , at Shiven Rovers, 2:00pm

GFA u17 Girls Premier league : Moyne Villa v Athenry , at Headford, 2:00pm ;

Oughterard v Maree/Oranmore , at New Village, 2:00pm ;

Corrib Celtic v Corrib Rangers , at Annaghdown, 2:00pm ;

Colga v Bearna Na Forbacha , at Clarinbridge, 2:00pm ;

Mervue Utd v Salthill Devon , at Mervue, 2:00pm

Avaya ,GFA U13 Girls Premier: Bearna Na Forbacha v Athenry , at Furbo, 10:00am ;

Knocknacarra v Salthill Devon , at Cappagh Park, 10:00am ;

Mervue Utd v Colga , at Mervue, 10:00am

Sports Field Markings, GFA U13 Girls Championship: Moyne Villa v Corrib Celtic , at Headford, 10:00am ;

St Bernards v Cregmore/Claregalway FC , at Abbeyknockmoy, 10:00am ;

Colemanstown Utd v Oughterard , at Colemanstown, 10:00am ;

Kilshanvey Utd v Loughrea , at Kilconly, 10:00am ;

Bearna Na Forbacha B v Maree/Oranmore , at Furbo, 11:30am


Wednesday 7 October


GFA U21 League: Corrib Rangers v Maree/Oranmore , at Drom, 8:00pm

RESULTS

Western Hygiene Supplies Premier Division: Corrib Celtic 4, Mervue Utd 3, ; Maree/Oranmore 1, Loughrea 1, ; Salthill Devon 6, Galway Hibs 2, ; Loughrea 1, Athenry 2, ; St Bernards 1, Corrib Celtic 1,

Western Hygiene Supplies Division 1: Merlin Woods FC/Medtronic 3, Knocknacarra 1, ; Mervue Utd B 2, Renmore 2, ; Dynamo Blues 2, Colemanstown Utd 4, ; Cois Fharraige 1, MacDara 1, ; West Coast Utd 2, Tuam Celtic 6, ; Colemanstown Utd 1, West Coast Utd 3, ; Knocknacarra 3, Cois Fharraige 0

Western Hygiene Supplies Division 2: Oughterard 1, Craughwell United 3, ; Moyne Villa 4, Kinvara Utd 3, ; St Patricks 1, NUI Galway 1, ; Oughterard 0, Colga 5, ; Moyne Villa 2, Craughwell United 4, ; Kinvara Utd 1, St Patricks 0, ; NUI Galway 2, West Utd B 1

 Western Hygiene Supplies Division 3: Gort Utd 5, Colga B 0, ; Galway Bohs 0, Bearna Na Forbacha 5, ; Loughrea B 0, Renmore B 5, ; Corofin Utd 3, Kilshanvey Utd 2, ; Corrib Celtic B 2, Maree/Oranmore B 2,

Western Hygiene Supplies Reserve League: Corrib Celtic 0, Salthill Devon 6, ; Corrib Rangers 4, Kinvara Utd 0, ; Knocknacarra 6, Dynamo Blues 0, ; Tuam Celtic 5, St Patricks 2,

GFA U21 League: Moyne Villa 2, Cregmore/Claregalway FC 0, ; Salthill Devon 5, Athenry 2

GFA U18 Premier Division: Athenry 3, Colga 3, ; Mervue Utd 6, Tuam Celtic 1, ; Salthill Devon 1, Maree/Oranmore 6,

GFA U18 Championship: Knocknacarra 5, Ramblers 2, ; Oughterard 1, Galway Hibs 5, ; Moyne Villa 5, Bearna Na Forbacha 0,

GFA U18 Div 1: Craughwell United 4, Kinvara Utd 1, ; Corrib Rangers 3, Cregmore/Claregalway FC B 1, ; Kiltullagh 5, Colemanstown Utd 1,

GFA U18 Division 2: Cregmore/Claregalway FC C 1, Oughterard B 8, ; Craughwell United B 5, Tuam Celtic B 2

A & T Printing, Athenry. GFA U17 League: Renmore 0, St Bernards 1, ; Moyne Villa 0, Mervue Utd 4, ; Salthill Devon 1, Maree/Oranmore 0, ; Galway Hibs 0, Bearna Na Forbacha 1, ; Athenry 0, Cregmore/Claregalway FC 5,

GFA U16 Premier Division: Cregmore/Claregalway FC 2, Knocknacarra 2, ; Salthill Devon 2, Tuam Celtic 3, ; Mervue Utd 4, Galway Hibs 4, ; Maree/Oranmore 2, Colga 1

 GFA U16 Championship: Athenry 3, Craughwell United 1, ; Bearna Na Forbacha 1, Corrib Celtic 0, ; Mervue Utd B 1, Kinvara Utd 2,

GFA U16 Division 1: Cois Fharraige 0, Oughterard 3, ; Athenry B 2, Maree/Oranmore B 1, ; Corrib Rangers 2, Corrib Celtic B 0, ; Knocknacarra B 5, Tuam Celtic B 2, ; Salthill Devon B 2, St Bernards 4

Coley Smyth, GFA U14 Premier Division: Salthill Devon 3, Knocknacarra 1, ; Bearna Na Forbacha 5, Galway Hibs 0, ; Moyne Villa 6, Colga 1

Mullery Auctioneers Limited, GFA U14 Championship: Maree/Oranmore B 1, Tuam Celtic 2, ; Cregmore/Claregalway FC 4, Corofin Utd 1, ; MacDara 4, Salthill Devon B 0

 GFA U14 Division 1: Corrib Celtic 3, St Bernards 1, ; Kiltullagh 1, Loughrea 7, ; Mervue Utd B 2, Kilshanvey Utd 2,

GFA U14 Division 2: Knocknacarra B 3, Renmore 1, ; Athenry B 5, Tuam Celtic B 1, ; Ballinasloe Town 3, Merlin Woods FC/Medtronic 2,

GFA U14 Division 3: Bearna Na Forbacha B 4, Colga B 1, ; Kinvara Utd 6, Corofin Utd B 1, ; Colemanstown Utd 2, Cregmore/Claregalway FC B 2

 GFA U14 Division 4: Bearna Na Forbacha C 6, Knocknacarra C 0, ; East Galway Utd 5, Moyne Villa C 0, ; St Bernards B 5, Galway Bohs 5, ; Cregmore/Claregalway FC C 1, Ballinasloe Town B 1,

SFAI Sketchers Cup U13: Corinthian Boys 1, Mervue Utd 4, Final

GFA U12 Premier: Knocknacarra 3, Athenry 0, ; Tuam Celtic 0, Mervue Utd 4, ; Salthill Devon 6, Ballinasloe Town 1, ; Maree/Oranmore 1, Colga 1, ; Maree/Oranmore 3, Salthill Devon 1,

GFA U12 Championship: Cregmore/Claregalway FC 0, St Bernards 1, ; Corofin Utd 4, Bearna Na Forbacha 5, ; Salthill Devon B 2, Mervue Utd B 2, ; Galway Hibs 4, Oughterard 1,

GFA U12 Division 1: Knocknacarra B 1, Moyne Villa 1, ; Craughwell United 2, Kilshanvey Utd 2, ; Kinvara Utd 3, Renmore 0, ; Colemanstown Utd 1, Kiltullagh 1,

GFA U12 Division 2: MacDara 2, Merlin Woods FC/Medtronic 2, ; Ramblers 4, West Coast Utd 2, ; Corrib Celtic 5, East Galway Utd 1, ; Loughrea 4, Ballinasloe Town B 1,

GFA U12 Division 3: Bearna Na Forbacha B 0, Kiltullagh B 0, ; Cregmore/Claregalway FC B 2, Colga B 1, ; Gort Utd 2, Athenry B 0, Note Venue; Corofin Utd B 4, Corrib Rangers 3,

GFA U12 Division 4: Salthill Devon C 3, Galway Hibs B 4, ; Corrib Celtic B , Renmore B , Conceded by Renmore B; Ballinasloe Town C 4, Oughterard B 0, ; St Bernards B 1, Moyne Villa B 3,

GFA U12 Division 5: Cregmore/Claregalway FC C 1, Loughrea B 1, ; Kinvara Utd B 5, MacDara B 0, ; Knocknacarra C 3, Tuam Celtic B 7, ; Maree/Oranmore C 5, Bearna Na Forbacha C 1,

GFA Ladies Premier League: Cregmore/Claregalway FC 3, Shiven Rovers 0, ; Colemanstown Utd 0, Corrib Rangers 4, ; Corrib Celtic 4, Dunmore Town 2

M2 Sport Acerbis, GFA Ladies U19 Premier League: Knocknacarra 2, Athenry 2, ; Maree/Oranmore 0, Oughterard 3, ; Mervue Utd 7, Colga

 GFA u17 Girls Premier league : Salthill Devon 5, Colga 0, ; Maree/Oranmore 5, Moyne Villa 4

Andrea Concannon Opticians,GFA U15 Girls Premier League: Colga 1, Bearna Na Forbacha 5, Venue Furbo (Bearna); Athenry 1, Craughwell United 0,

 GFA u15 Girls Championship : Oughterard 5, East Galway Utd 1, ; Kilshanvey Utd 1, Moyne Villa 4, ; Corrib Rangers 2, Cregmore/Claregalway FC 0

Frank Sweeney & Co Auctioneers, GFA U15 Girls Division 1: Knocknacarra B 0, Bearna Na Forbacha B 2, ; Craughwell United B 2, Colga B 3

Avaya ,GFA U13 Girls Premier: Athenry 2, Mervue Utd 0, ; Knocknacarra 2, Colga 2

Sports Field Markings, GFA U13 Girls Championship: Oughterard 5, Bearna Na Forbacha B 2, ; Maree/Oranmore 2, Moyne Villa 0, ; Cregmore/Claregalway FC 5, Colemanstown Utd 0

St Anthony’s & Claddagh Credit Union, GFA U12 Girls Premier league: Mervue Utd 0, Athenry 5, ; Bearna Na Forbacha 0, Salthill Devon 1, ; Knocknacarra 7, Colga 1

GFA u12 Girls Championship: Maree/Oranmore 1, Moyne Villa 1, venue Headford; Knocknacarra B 0, Corrib Celtic 1, ; Cregmore/Claregalway FC 7, Oughterard 2,

GFA u12 Girls Division 1: Craughwell United 2, Loughrea 1, ; Colemanstown Utd 1, Kiltullagh 3

Avaya, GFA U12 Girls Division 2: Maree/Oranmore B 3, Moyne Villa B 3, venue Headford; Knocknacarra C 3, Athenry B 0, ; Bearna Na Forbacha B 4, Craughwell United B 3, ; Salthill Devon B 6, Colga B 1, ; Moyne Villa B 2, Bearna Na Forbacha B 1, ; Craughwell United B 1, Maree/Oranmore B 4, ;

Related posts

GALWAY FOOTBALL ASSOCIATION

Eamon Scott

FAI to monitor heading initiatives

Eamon Scott

FAI NEW BALANCE JUNIOR CUP

Eamon Scott