fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageGALWAY FA

GALWAY FOOTBALL ASSOCIATION

FIXTURES

SUNDAY 24 MARCH


FAI Angela Hearst Ladies: Galway League v Metropolitan Girls League , at Eamonn Deacy Park, 3:00pm

GFA Under 18/17 Division 2: Bearna Na Forbacha B v Maree/Oranmore B, at Furbo, 4:30pm

West Region U16 Girls: Westport United v Mervue Utd , at Westport United, 2:00pm Semi Finals; 


TUESDAY 26 MARCH


Western Hygiene Reserve League: Moyne Villa v Corrib Rangers , at Headford, 7:45pm


WEDNESDAY 27 MARCH


GFA Girls Under 16 : Mervue Utd v Salthill Devon , at Mervue, 7:30pm


THURSDAY 28 MARCH


GFA Girls Under 14 A: Moyne Villa v Corrib Celtic , at Headford, 7pm


FRIDAY 29 MARCH


Western Hygiene Division 1: Tuam Celtic v West Utd B, at Tuam, 7:45pm


SATURDAY 30 MARCH


Western Hygiene Premier Division: Athenry v Salthill Devon , at Athenry, 2:00pm

Western Hygiene Division 1: West Coast Utd v Mervue Utd B, at Letterfrack, 2:00pm ; Colemanstown Utd v Moyne Villa , at Colemanstown, 2:00pm

Western Hygiene Division 2: Kinvara Utd v Cois Fharraige , at Kinvara, 2:00pm ; Oughterard v Claregalway , at New Village, 2:00pm

Western Hygiene Division 3: Cregmore/Claregalway FC v Craughwell United , at Cregmore, 2:00pm ; Corofin Utd v Loughrea B, at Corofin, 2:00pm ; East Utd v Renmore B, at Castle Park, 2:00pm

Western Hygiene Reserve League: West Utd v Dynamo Blues , at South Park, 4:00pm ; Colemanstown Utd v Athenry , at Colemanstown, 4:00pm ; Merlin Woods FC/Medtronic v MacDara , at Merlin Woods City Park, 4pm

GFA Under 16 Division 1: Moyne Villa B v West Coast Utd , at Headford, 6:00pm

U15 Division 1 and Division 2 Cup: Oughterard v MacDara , at New Village, 12:30pm Qtr Final

GFA Under 15 Championship: Kiltullagh v Tuam Celtic , at Kiltullagh, 12:30pm

GFA Coley Smith U14 Premier: Colga v Knocknacarra , at Clarinbridge, 12:30pm ; Tuam Celtic v Mervue Utd , at Tuam, 2:00pm ; Kiltullagh v Athenry , at Kiltullagh, 2:30pm ; Maree/Oranmore v Salthill Devon , at Oranmore, 2:30pm

GFA Under 14 Championship: Oughterard v Mervue Utd B, at New Village, 10:30am ; West Coast Utd v Cregmore/Claregalway FC , at Letterfrack, 12:30pm ; Galway Hibs v Bearna Na Forbacha , at Bohermore, 2:00pm ; Corrib Celtic v Kinvara Utd , at Annaghdown, 2:00pm

GFA Under 14 Division 1: Moyne Villa v Cois Fharraige , at Headford, 12:30pm ; Corofin Utd v Renmore , at Corofin, 12:30pm ; Knocknacarra B v Salthill Devon B, at Cappagh Park, 2:00pm

GFA Under 14 Division 2: Corrib Celtic B v Athenry B, at Annaghdown, 12:30pm ; Maree/Oranmore B v Craughwell United B, at Oranmore, 12:30pm ; Tuam Celtic B v St Bernards , at Tuam, 12:30pm ; Cregmore/Claregalway FC B v Corrib Rangers , at Cregmore, 2:00pm

Connacht FA U12 Cup: Salthill Devon v Athenry B, at Drom, 1:30pm Qtr Final; Moyne Villa v Colga , at Headford, 1:30pm Qtr Final

U12 Premier and Championship Cup: Loughrea v Bearna Na Forbacha , at Loughrea, 10:30am Qtr Final

U12 Division 1 and 2 Cup: Maree/Oranmore C v Mervue Utd C, at Oranmore, 10:30am Qtr Final; Moyne Villa B v Kilshanvey Utd , at Headford, 12:00pm Qtr Final

U12 Division 3 and 4 Cup: Corrib Celtic B v Athenry D, at Annaghdown, 12:00pm Semi Final; Colga B v West Coast Utd , at Clarinbridge, 2:00pm Semi Final

GFA Under 12 Premier: Galway Hibs v Mervue Utd , at Bohermore, 12:00pm ; Maree/Oranmore v Athenry , at Oranmore, 1:30pm

GFA Under 12 Championship: Mervue Utd B v MacDara , at Mervue, 10:30am ; Salthill Devon B v Cregmore/Claregalway FC , at Drom, 12:00pm

GFA Under 12 Division 1: Galway Hibs B v Athenry B, at Bohermore, 10:30am ; Corofin Utd v Corrib Rangers , at Corofin, 12:00pm

GFA Under 12 Division 2: Salthill Devon C v Moyne Villa B, at Drom, 10:30am ; St Bernards v Oughterard , at Abbeyknockmoy, 10:30am ; Athenry C v Merlin Woods FC/Medtronic , at Athenry, 10:30am ; Maree/Oranmore D v Cregmore/Claregalway FC B, at Oranmore, 12:00pm

GFA Under 12 Division 3: Corofin Utd B v Kinvara Utd , at Corofin, 10:30am

GFA Under 12 Division 4: Moyne Villa C v Knocknacarra C, at Headford, 10:30am ; Athenry E v Craughwell United C, at Athenry, 12:00pm ; Cregmore/Claregalway FC C v Merlin Woods FC/Medtronic B, at Cregmore, 12:30pm ; Bearna Na Forbacha C v Colemanstown Utd , at Furbo, 12:30pm


SUNDAY MARCH 31


TP Brennan Connacht FA Cup: Corrib Rangers v Carbury FC , at Westside, 2:00pm Qtr Final; MCR v Mervue Utd , at MCR, 2:00pm Qtr Final

TP Brennan Connacht FA Shield: Knocknacarra v Bearna Na Forbacha , at Cappagh Park, 11:00am Qtr Final; Mervue Utd B v Glen Celtic , at Mervue, 2:00pm Qtr Final

Western Hygiene Premier Division: Galway Hibs v Loughrea , at Bohermore, 11:00am ; West Utd v Merlin Woods FC/Medtronic , at South Park, 11:00am

Western Hygiene Division 1: St Bernards v Renmore , at Abbeyknockmoy, 11:00am

Western Hygiene Division 2: Dynamo Blues v St Patricks , at Tuam, 11:00am

U17/U18 Premier/Championship Cup: West Coast Utd v Moyne Villa , at Letterfrack, 12:00pm Qtr Final; Mervue Utd B v Athenry , at Mervue, 12:00pm Qtr Final; Maree/Oranmore v Renmore , at Oranmore, 2:00pm Qtr Final; Mervue Utd v Bearna Na Forbacha , at Mervue, 2:30pm Qtr Final

U17/U18 Division 1 and 2 Cup: Ramblers B v Maree/Oranmore B, at Leitrim, 2:00pm Round 1; Colemanstown Utd v Kinvara Utd , at Colemanstown, 2:00pm Qtr Final; Bearna Na Forbacha B v Ramblers , at Furbo, 2:00pm Qtr Final; Loughrea v MacDara , at Loughrea, 4:00pm Qtr Final

GFA Under 18/17 Premier: Salthill Devon v Tuam Celtic , at Drom, 2:00pm ;

Connacht FA U16 Cup: Tuam Celtic v Athenry , at Tuam, 2:00pm Qtr Final

GFA Under 16 Premier: Salthill Devon v Galway Hibs , at Drom, 2:00pm ; Knocknacarra v Mervue Utd , at Cappagh Park, 2:00pm ; Maree/Oranmore v Kilshanvey Utd , at Oranmore, 2:00pm

GFA Under 16 Championship: Renmore v Salthill Devon B, at Renmore, 2:00pm ; Loughrea v Moyne Villa , at Loughrea, 2:00pm

GFA Under 16 Division 1: Cregmore/Claregalway FC B v St Bernards , at Cregmore, 2:00pm ; Athenry B v Craughwell United , at Athenry, 2:00pm

U15 Premier and Championship Cup:Salthill Devon v Tuam Celtic , at Drom, 12:30pm Qtr Final

GFA Girls Under 18: Corrib Rangers v Oughterard , at Westside, 2:00pm

GFA Girls Under 16 Cup: Cregmore/Claregalway FC v Salthill Devon , at Eamonn Deacy Park, 12:00pm Final

WFAI U14 Cup: Peamount v Mervue Utd , at Tullamore, 1:00pm Final

GFA Girls Under 14 A: Corrib Rangers v Oughterard , at Westside, 11:00am ; Bearna Na Forbacha v Maree/Oranmore , at Furbo, 2:00pm

GFA Girls Under 14 B: Knocknacarra v Craughwell United , at Cappagh Park, 12:00pm ; Colga v Athenry , at Clarinbridge, 2:00pm ; Mervue Utd v Kinvara Utd , at Mervue, 2:00pm

GFA Girls Under 12 Championship Cup: Corrib Rangers v Athenry , at Eamonn Deacy Park, 3:00pm Final

GFA Girls U12 Championship: Corrib Celtic v Kinvara Utd , at Annaghdown, 10:30am ; Kilshanvey Utd v Bearna Na Forbacha B, at Kilconly, 12:00pm ; Athenry v Corrib Rangers , at Athenry, 12:00pm


MONDAY 1 APRIL


U12 Premier and Championship Cup: Tuam Celtic v Mervue Utd , at Tuam, 7:15pm Qtr Final


WEDNESDAY 3 APRIL


GFA Under 15 Premier: Maree/Oranmore v Mervue Utd , at Oranmore, 6:45pm ; Renmore v Salthill Devon , at Renmore, 6:45pm ; Athenry v Cregmore/Claregalway FC , at Athenry, 6:45pm

GFA Under 15 Division 1: Mervue Utd B v Salthill Devon B, at Mervue, 6:45pm ; St Bernards v Tuam Celtic B, at Abbeyknockmoy, 6:45pm ; Athenry B v Moyne Villa , at Athenry, 6:45pm

GFA Under 15 Division 2: Oughterard B v Bearna Na Forbacha B, at New Village, 6:45pm

GFA Under 12 Division 4: Craughwell United C v Colemanstown Utd , at Craughwell, 6:30pm ;

ReplyReply allForward

Related posts

BEAMISH MUNSTER SENIOR LEAGUE

Eamon Scott

CDJL

Eamon Scott

DUNDALK SCHOOLBOYS FIXTURES

Eamon Scott