fbpx
Striker Online
GALWAY FALatest News HomepageRESULTS

GALWAY FA RESULTS ROUND-UP

TP Brennan Connacht FA Shield: Manulla B 0, Knocknacarra 2, Semi Final;

Michael Byrne Cup: Corrib Rangers 0, West Utd 2, Qtr Final

Jack Lillis Cup: Renmore B 1, East Utd 2, Final

Western Hygiene Premier Division: Maree/Oranmore 4, Galway Hibs 0, ; West Utd 1, Athenry 0, ; Mervue Utd 4, Maree/Oranmore 2, ; West Utd 1, Salthill Devon 1, ; Loughrea 4, Salthill Devon 1, ; Merlin Woods FC/Medtronic 3, Corrib Celtic 4,

Western Hygiene Division 1: Corrib Rangers 2, St Bernards 0, ; Renmore 3, Mervue Utd B 2, ; West Coast Utd 3, MacDara 2, ; Renmore 4, Colemanstown Utd 3

Western Hygiene Division 2: Cois Fharraige 1, Knocknacarra 1, ; Dynamo Blues , Claregalway , Conceded by Claregalway

Western Hygiene Reserve League: West Utd 2, Tuam Celtic 0, Note Venue

U21 League 2019: Maree/Oranmore 2, Renmore 2, ; Galway Hibs 3, Tuam Celtic 0, ; Corrib Rangers 4, Athenry 2

GFA Ladies Senior League: Cregmore/Claregalway FC 1, Shiven Rovers 0, ; Athenry 0, Corrib Rangers 3, ; Colemanstown Utd 0, Corrib Celtic 3

FAI Youth Cup: Mervue Utd 4, Stella Maris 0, FAI Final

Connacht FA U18 Shield: Maree/Oranmore 3, Castlerea Celtic 1, Conn Final

U17/U18 Premier/Championship Cup: Athenry 0, Maree/Oranmore 4, Semi Final

U17/U18 Division 1 and 2 Cup: Ramblers 0, MacDara 1, Semi Final; Colemanstown Utd 1, Oughterard 3, Semi Final

GFA Under 18/17 Championship: Moyne Villa 4, Mervue Utd B 0, ; Bearna Na Forbacha 3, Moyne Villa 2, ; Mervue Utd B 3, West Coast Utd 0

GFA Under 18/17 Division 2: Ramblers B 2, Kinvara Utd B 2,

Connacht FA U16 Cup: Renmore 0, Mervue Utd 3, Conn Final

Connacht FA U16 Shield: Moyne Villa 0, Valley Rovers 2, Conn Final

U16 Championship and Division 1 Cup: Oughterard 3, Loughrea 5, qtr final

GFA Under 16 Premier: Knocknacarra 4, Kilshanvey Utd 1, ; Tuam Celtic 2, Athenry 0, ; Maree/Oranmore 1, Mervue Utd 2, ; Galway Hibs 1, Knocknacarra 1, ; Athenry 2, Kilshanvey Utd 4, ; Athenry 2, Tuam Celtic 3, ; Mervue Utd 7, Kilshanvey Utd 4,

GFA Under 16 Division 1: West Coast Utd , Tuam Celtic B , Conceded by Tuam Celtic B

GFA Under 15 Premier: Cregmore/Claregalway FC 4, Maree/Oranmore 1, ; Salthill Devon 1, Cregmore/Claregalway FC 4, ; Corrib Celtic 1, Maree/Oranmore 7, ; Mervue Utd 2, Athenry 1

GFA Under 15 Division 1: Oughterard 4, St Bernards 1, ; Tuam Celtic B 2, Corrib Rangers 5, ; Moyne Villa 2, Salthill Devon B 3, ; Moyne Villa 1, Oughterard 4

GFA Under 15 Division 2:Loughrea , West Coast Utd , Conceded by West Coast Utd

Connacht FA U14 Cup: Kiltimagh-Knock Utd 1, Mervue Utd 2, Conn Final

GFA Coley Smith U14 Premier: Maree/Oranmore 4, Colga 0, ; Colga 1, Salthill Devon 1, ; Mervue Utd , Kiltullagh , Conceded by Kiltullagh; Athenry 2, Maree/Oranmore 6, ; Knocknacarra 4, Tuam Celtic 1,

GFA Under 14 Championship: Mervue Utd B 3, Bearna Na Forbacha 0, ; West Coast Utd 1, Galway Hibs 6, ; Kinvara Utd 3, Cregmore/Claregalway FC 2,

GFA Under 14 Division 1: Cois Fharraige 1, Salthill Devon B 3, ; Corofin Utd 1, Knocknacarra B 1, ; Craughwell United 4, Renmore 1,

GFA Under 14 Division 2: Tuam Celtic B , Craughwell United B , Conceded by Craughwell United B

U13 Premier and Championship Cup: Knocknacarra 4, Mervue Utd 3, Semi Final; Craughwell United 0, Colga 5, Semi Final

U13 Div 1 and 2 Cup: MacDara 0, Loughrea 4, Semi Final; Merlin Woods FC/Medtronic 3, Ramblers 0, Semi Final

GFA Under 13 Premier: Maree/Oranmore 0, Colga 5, ; Bearna Na Forbacha 4, Salthill Devon 1, ; Bearna Na Forbacha 2, Maree/Oranmore 0

GFA Under 13 Championship: Oughterard 2, Corofin Utd 6, ; Mervue Utd B 0, Knocknacarra B 3, ; Tuam Celtic 5, Oughterard 0,

U12 SFAI Subway Championshionship: Donegal League 4, Galway League 1, Semi Final

Connacht FA U12 Cup: Mervue Utd 2, Salthill Devon 0, Conn Final

Connacht FA U12 Shield: Craughwell United 1, Knocknacarra 2, Conn Final

GFA Under 12 Premier: Salthill Devon 1, Colga 4, ; Mervue Utd 5, Athenry 0,

GFA Under 12 Championship: Moyne Villa 1, Salthill Devon B 0, ; Cregmore/Claregalway FC 2, Loughrea 4, ; Moyne Villa 3, Mervue Utd B 0, ; Maree/Oranmore B 4, Salthill Devon B 3

GFA Under 12 Division 1: Mervue Utd C 1, Corofin Utd 1, ; Galway Hibs B 1, Mervue Utd C 6, ; Knocknacarra B 0, Corofin Utd 3, ; Craughwell United 3, Corrib Celtic 0

GFA Under 12 Division 2: Athenry C 1, Maree/Oranmore D 4, ; Kilshanvey Utd 5, Athenry C 2, ; Oughterard 0, Tuam Celtic B 0

GFA Under 12 Division 4: Maree/Oranmore F 3, Cregmore/Claregalway FC C 0,

GFA Girls Under 16 : Kilshanvey Utd , Salthill Devon , Conceded by Kilshanvey Utd; Salthill Devon , Cregmore/Claregalway FC , Conceded by Cregmore/Claregalway FC; Kilshanvey Utd 0, Mervue Utd 6,

GFA Girls Under 14 A: Salthill Devon , Corrib Rangers , Conceded by Corrib Rangers; Moyne Villa 3, Oughterard 0, ; Maree/Oranmore 0, Salthill Devon 2, ; Corrib Celtic 0, Oughterard 2, ; Corrib Rangers 0, Moyne Villa 1

GFA Girls Under 14 B: Mervue Utd , Craughwell United , Conceded by Craughwell United; Colga 0, Knocknacarra 1, ; Mervue Utd , Kinvara Utd , Conceded by Kinvara Utd; Corofin Utd , Mervue Utd , Conceded by Corofin Utd; Kinvara Utd 1, Athenry 1, ; Corofin Utd 6, Athenry 1

GFA Girls Under 12 Premier: Bearna Na Forbacha 5, Mervue Utd 0, ; Salthill Devon 4, Cregmore/Claregalway FC 1, ; Colga 1, Knocknacarra 1, ; Colga 2, Bearna Na Forbacha 5, ; Colga 8, Oughterard 2

GFA Girls U12 Championship: Athenry , Corrib Rangers , Conceded by Corrib Rangers

GFA Girls U12 Division 1:Maree/Oranmore 1, Knocknacarra B 0, ; Craughwell United B 3, Colga B 3, ; Knocknacarra B 2, Colga B 0,

GFA Under 11 MERCURY: Cregmore/Claregalway FC Athletic 4, Athenry Athletic 5,

GFA Under 11 VENUS: Bearna Na Forbacha Athletic 5, Corrib Celtic Athletic 8, ; St Bernards Athletic 11, Knocknacarra Celtic 6, ; Moyne Villa Athletic 3, Colemanstown Utd Athletic 0, ; Moyne Villa Athletic 7, Bearna Na Forbacha Athletic 2,

GFA Under 11 NEPTUNE: Colga Athletic 9, Bearna Na Forbacha Celtic 2, ; Craughwell United Athletic 5, Kiltullagh Athletic 10, ; Craughwell United Athletic 10, Bearna Na Forbacha Celtic 5

GFA Under 11 MARS: Corofin Utd Athletic 10, Tuam Celtic Rovers 6,

GFA Under 11 JUPITER: Cregmore/Claregalway FC Celtic 11, Maree/Oranmore Athletic 6, ;

Related posts

WEXFORD FOOTBALL LEAGUE RESULTS

Eamon Scott

U12 Plate spoils shared at Whitegates

Eamon Scott

NEFL – RESULTS, FIXTURES

Eamon Scott