fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageConnacht FAGALWAY FA

Galway FA Fixtures

Fixtures from 13/02/2022 to 23/02/2022

Sunday 13th February 2022

GFA U18 Youths Championship:
Colga v Moyne Villa , at Clarinbridge, 2:00pm ;
GFA U18 Youths Division 1:
Kinvara Utd v Cregmore/Claregalway FC B, at Kinvara, 2:00pm ;
Kiltullagh v Maree/Oranmore B, at Kiltullagh, 6:00pm ;
SFAI U16 Boys National Cup:
Mervue Utd v Hanover Harps , at Mervue, 2:00pm Last 32;
GFA U16 Boys Championship:
Colemanstown Utd v Moyne Villa , at Kiltullagh Astro, 4:15pm Note Venue;
SFAI U12 Boys National Cup:
Corinthian Boys v Mervue Utd , at Corinthians Boys, 2:00pm Last 32;
Ladies Connacht Cup:
Corrib Celtic v Manulla , at Corrandulla, 2:00pm Semi Final;
GFA Ladies Premier Cup:
East Galway Utd v Corrib Celtic , at TBC, 2:00pm Semi Final;
Kiltullagh v Dunmore Town , at TBC, 2:00pm Semi Final;
Ladies Premier League:
Cregmore/Claregalway FC v Colemanstown Utd , at Cregmore, 2:30pm ;
Ladies Champ Cup:
Oughterard v Colga , at New Village, 3:30pm ;
GFA U17 Girls Premier League :
Mervue Utd v Colemanstown Utd , at Mervue, 2:00pm ;
Corrib Rangers v Cregmore/Claregalway FC , at Westside, 2:00pm ;
East Galway Utd v Craughwell United , at Kiltormer, 2:00pm ;
GFA Premier Ladies:
Cregmore/Claregalway FC v Colemanstown Utd , at Cregmore, 2:30pm ;
GFA U16 Premier Girls:
Oughterard v Kiltullagh , at New Village, 11:45am ;
GFA U14 Girls Championship:
Kilshanvey Utd v Colga , at Kilconly, 12:00pm ;
GFA U14 Premier Girls:
Cregmore/Claregalway FC v Salthill Devon , at Cregmore, 10:30am ;
GFA U12 Girls Division 1:
Loughrea v Corrib Rangers , at Loughrea, 9:30am Not Played;
Athenry B v Colga B, at Athenry, 12:00pm ;
GFA U12 Girls Division 2:
Cregmore/Claregalway FC B v Maree/Oranmore C, at Cregmore, 12:30pm ;
U12 Div 2 Girls Cup:
East Galway Utd v Knocknacarra C, at Kiltormer, 12:00pm ;
GFA U12 Championship Girls:
Moyne Villa v Cregmore/Claregalway FC , at Headford, 11:00am ;
Corrib Celtic v Kiltullagh , at Annaghdown, 1:15pm ;

Tuesday 15th February 2022

Michael Byrne Cup:
Corrib Celtic v Maree/Oranmore , at Maree Astro, 7:30pm Round 1 Note Venue;
GFA U15 Boys Premier:
Tuam Celtic v Mervue Utd , at Tuam, 7:30pm ;

Wednesday 16th February 2022

U21 League 2021:
Knocknacarra v Moyne Villa , at Headford, 7:45pm Note Venue;
GFA U12 Boys Division 1:
Corrib Celtic v Salthill Devon B, at Drom, 7:30pm Note Venue;

Thursday 17th February 2022

U21 League 2021:
Colga v Oughterard , at Drom, 8:15pm Note Venue;

Friday 18th February 2022

Western Hygiene Supplies Division 2:
Moyne Villa v Kinvara Utd , at Headford, 7:45pm ;
Western Hygiene Supplies Reserve League:
Tuam Celtic v Galway Hibs , at Tuam, 7:45pm ;
Ladies Championship:
Salthill Devon v Dynamo Blues , at Drom, 8:00pm ;
GFA U13 Girls Division 1:
Colemanstown Utd v Kiltullagh , at Colemanstown, 7:30pm ;

Saturday 19th February 2022

Western Hygiene Supplies Premier Division:
Athenry v Loughrea , at Athenry, 2:00pm ;
Maree/Oranmore v Corrib Celtic , at Maree Astro, 2:00pm ;
Corrib Rangers v Tuam Celtic , at Laurel Park, 2:00pm ;
Mervue Utd v Colemanstown Utd , at Mervue, 4:00pm ;
Western Hygiene Supplies Division 1:
Cois Fharraige v Knocknacarra , at Ros A Mhil, 2:00pm ;
Colga v Renmore , at Drom, 2:00pm Note Venue;
Western Hygiene Supplies Division 2:
Renmore B v East Utd , at Renmore, 11:00am ;
West Utd B v Athenry B, at South Park, 2:00pm ;
Western Hygiene Supplies Division 3:
Kiltullagh v Colemanstown Utd B, at Kiltullagh, 2:00pm ;
Corofin Utd v Salthill Devon B, at Corofin, 2:00pm ;
Corrib Celtic B v Galway Bohs , at Annaghdown, 2:00pm ;
SFAI U15 Boys National Cup:
Athenry v Portlaoise , at Athenry, 2:00pm Last 32;
Carrick Town v Salthill Devon , at Carrick Town, 2:00pm Last 32;
Knocknacarra v Granagh , at Cappagh Park, 3:00pm Last 32;
GFA U15 Boys Premier:
Maree/Oranmore v Tuam Celtic , at Oranmore, 12:30pm ;
Cregmore/Claregalway FC v Mervue Utd , at Cregmore, 2:00pm ;
GFA U15 Boys Championship:
Corofin Utd v Mervue Utd B, at Corofin, 12:30pm ;
GFA U15 Boys Division 1:
St Bernards v Knocknacarra B, at Abbeyknockmoy, 12:30pm ;
Loughrea v Corrib Celtic , at Loughrea, 12:30pm ;
GFA U15 Boys Division 2:
Kinvara Utd v Galway Bohs , at Kinvara, 12:30pm ;
GFA U15 Boys Division 3:
Gort Utd v Merlin Woods FC/Medtronic , at Maree Astro, 10:00am Note Venue;
GFA U15 Boys Division 4:
Cregmore/Claregalway FC C v Bearna Na Forbacha C, at Cregmore, 2:00pm ;
U15 Championship Cup:
Corofin Utd v Athenry , at Corofin, 12:00pm Round 1;
MacDara v Galway Hibs , at Carraroe, 12:30pm Round 1;
Kilshanvey Utd v Colga , at Kilconly, 12:30pm Round 1;
U15 Division 1 Cup:
Colemanstown Utd v Maree/Oranmore B, at Colemanstown, 12:30pm Round 1;
U15 Division 2 Cup:
Athenry B v Kiltullagh , at Athenry, 12:00pm Semi Final;
Renmore v Cregmore/Claregalway FC B, at Renmore, 12:30pm Semi Final;
U15 Division 3 Cup:
Corrib Rangers v Ballinasloe Town , at Westside, 12:30pm Semi Final;
East Galway Utd v Oughterard , at Kiltormer, 12:30pm Semi Final;
U15 Division 4 Cup:
Moyne Villa C v Corofin Utd B, at Headford, 12:30pm Semi Final;
Knocknacarra C v Tuam Celtic B, at Cappagh Park, 12:30pm Semi Final;
SFAI U13 Boys National Cup:
Pike Rovers v Mervue Utd , at Pike Rovers, 2:00pm Last 32;
Salthill Devon v St Josephs , at Drom, 2:00pm Last 32;
GFA U13 Boys Premier:
Athenry v Knocknacarra , at Athenry, 12:00pm ;
Ballinasloe Town v Colga , at Ballinasloe, 12:30pm ;
GFA U13 Boys Division 3:
Corofin Utd B v Colga B, at Corofin, 10:30am ;
Athenry B v Bearna Na Forbacha B, at Athenry, 10:30am ;
Maree/Oranmore B v Cregmore/Claregalway FC B, at Oranmore, 10:30am ;
Corrib Rangers v Moyne Villa B, at Westside, 10:30am ;
GFA U13 Boys Division 4:
Corrib Celtic B v Oughterard B, at Annaghdown, 10:30am ;
Ballinasloe Town C v Kinvara Utd B, at Ballinasloe, 10:30am ;
Loughrea B v East Galway Utd , at Loughrea, 10:30am ;
U13 Championship Cup:
St Bernards v Oughterard , at Abbeyknockmoy, 10:30am Round 1;
Tuam Celtic v Galway Hibs , at Tuam, 10:30am Round 1;
Moyne Villa v Corofin Utd , at Headford, 10:30am Round 1;
Cregmore/Claregalway FC v Kinvara Utd , at Cregmore, 12:30pm Round 1;
U13 Division 1 Cup:
Kiltullagh v Loughrea , at Kiltullagh, 10:00am Round 1;
Ramblers v Craughwell United , at Leitrim, 10:30am Round 1;
Salthill Devon B v Merlin Woods FC/Medtronic , at Drom, 12:00pm Round 1;
Mervue Utd B v Knocknacarra B, at Mervue, 12:30pm Round 1;
U13 Division 2 Cup:
Kilshanvey Utd v Ballinasloe Town B, at Kilconly, 10:30am Round 1;
Colemanstown Utd v MacDara , at Colemanstown, 10:30am Round 1;
Renmore v Galway Bohs , at Renmore, 10:30am Round 1;
Corrib Celtic v West Coast Utd , at Annaghdown, 12:00pm Round 1;
U13 Division 5 Cup:
St Patricks v Tuam Celtic B, at Caherlistrane, 10:30am Semi Final;
MacDara B v Bearna Na Forbacha C, at Carraroe, 10:30am Semi Final;
GFA U13 Girls Division 1:
Colga v St Bernards , at Clarinbridge, 2:00pm ;

Sunday 20th February 2022

Western Hygiene Supplies Premier Division:
St Bernards v Salthill Devon , at Abbeyknockmoy, 11:00am ;
West Utd v Galway Hibs , at South Park, 2:30pm ;
Western Hygiene Supplies Division 1:
MacDara v West Coast Utd , at Carraroe, 11:00am ;
Craughwell United v Merlin Woods FC/Medtronic , at Craughwell, 11:00am ;
Mervue Utd B v Dynamo Blues , at Mervue, 11:00am ;
Western Hygiene Supplies Division 2:
St Patricks v NUI Galway , at Caherlistrane, 11:00am ;
Oughterard v Maree/Oranmore B, at New Village, 12:30pm ;
Western Hygiene Supplies Division 3:
Gort Utd v Colga B, at Maree Astro, 5:00pm ;
FAI Centenary Youth Cup:
St Francis v Moyne Villa , at St Francis, 2:00pm Round 4;
GFA, A and T Printing, Athenry, U17 Youths Premier Division:
Mervue Utd v Cregmore/Claregalway FC , at Mervue, 2:00pm ;
Kinvara Utd v Bearna Na Forbacha , at Kinvara, 2:00pm ;
Salthill Devon v Maree/Oranmore , at Drom, 2:00pm ;
GFA U17 Youths Championship:
Corrib Rangers v Colga , at Westside, 2:00pm ;
Corrib Celtic v Renmore , at Annaghdown, 2:00pm ;
Oughterard v Knocknacarra , at New Village, 2:30pm ;
GFA U17 Youths Division 1:
Athenry B v Loughrea , at Athenry, 11:00am ;
Salthill Devon B v Craughwell United , at Drom, 12:00pm ;
Cregmore/Claregalway FC B v St Bernards , at Cregmore, 2:00pm ;
SFAI U16 Boys National Cup:
Home Farm v Tuam Celtic , at Home Farm, 2:00pm Last 32;
SFAI U13 Boys National Cup:
Maree/Oranmore v Bohemians , at Maree Astro, 2:00pm Last 32;
GFA U12 Boys Division 5:
Craughwell United B v Bearna Na Forbacha B, at Craughwell, 11:00am ;
Ladies Connacht Cup:
Castlebar Town v Dunmore Town , at Solar 21 Park-Castlebar, 2:00pm Semi Final;
U19 Cup Girls:
Knocknacarra v Moyne Villa , at Cappagh Park, 12:00pm ;
Athenry v Corrib Rangers , at Athenry, 2:00pm ;
U16 Girls SFAI:
Salthill Devon v Ballyhaise , at Drom, 1:00pm ;
Bearna Na Forbacha v Lakewood Athletic , at Furbo, 2:00pm ;
U15 Champ Girls Cup:
Kilshanvey Utd v Bearna Na Forbacha B, at TBC, 12:00pm ;
Colemanstown Utd v Moyne Villa , at TBC, 12:00pm ;
GFA U15 Girls Premier:
Corrib Celtic v Craughwell United , at Corrandulla, 12:00pm ;
U15 Connacht Cup:
Knocknacarra v Conn Rangers , at Cappagh Park, 3:00pm Semi Final;
U14 SFAI Girls Cup:
Athenry v Dunmore Town , at Athenry, 2:00pm ;
GFA U13 Girls Premier:
Salthill Devon v Mervue Utd , at Drom, 10:00am ;
Cregmore/Claregalway FC v Bearna Na Forbacha , at Cregmore, 10:00am ;
Athenry v Knocknacarra , at Athenry, 10:00am ;
GFA U13 Girls Division 1:
Kilshanvey Utd v East Galway Utd , at Kilconly, 10:00am ;
U12 Girls SFAI:
Peamount v Moyne Villa , at TBC, 2:00pm ;
Colga v Regional United , at Clarinbridge, 2:00pm ;

Tuesday 22nd February 2022

GFA U17 Youths Championship:
Moyne Villa v Athenry , at Headford, 8:00pm ;

Wednesday 23rd February 2022

U21 League 2021:
Moyne Villa v Salthill Devon , at Headford, 7:30pm ;
Maree/Oranmore v Craughwell United , at Maree Astro, 7:30pm

RESULTS

FAI Centenary Junior Cup:
Salthill Devon 6, Mervue Utd 2, Round 5;
Athenry 5, Regional United 6, Round 5;
Michael Byrne Cup:
West Utd 1, Renmore 2, Round 1;
MacDara 4, Knocknacarra 5, Round 1;
Cois Fharraige 1, Loughrea 2, Round 1;
Tuam Celtic 1, Colemanstown Utd 2, Round 1;
Joe Ryan Cup:
West Utd B 0, Maree/Oranmore B 3, Round 1;
Western Hygiene Supplies Premier Division:
Salthill Devon 9, Loughrea 1, ;
Western Hygiene Supplies Division 1:
Craughwell United 0, Colga 3, Note venue;
Knocknacarra 7, Craughwell United 2, ;
Western Hygiene Supplies Division 2:
Moyne Villa 2, Renmore B 2, ;
Oughterard 1, St Patricks 1, ;
Western Hygiene Supplies Division 3:
Colemanstown Utd B 1, Corrib Celtic B 6, ;
Bearna Na Forbacha 3, Loughrea B 1, ;
Colga B 2, Cregmore/Claregalway FC 7, ;
U21 League 2021:
Tuam Celtic 0, Knocknacarra 3, Conceded by Tuam Celtic;
Renmore 4, Craughwell United 1, Note Venue;
Cregmore/Claregalway FC 0, Maree/Oranmore 5, Note Venue;
GFA Bernard Concar U18 Youths Premier Division:
Salthill Devon 0, Maree/Oranmore 3, Conceded by Salthill Devon;
Knocknacarra 1, Mervue Utd 5, ;
FAI Centenary U17 Cup:
Parkvilla 1, Mervue Utd 2, Round 4;
GFA, A and T Printing, Athenry, U17 Youths Premier Division:
Cregmore/Claregalway FC 4, Kinvara Utd 3, Note Venue;
Maree/Oranmore 2, Bearna Na Forbacha 0, ;
GFA U17 Youths Championship:
Oughterard 2, Moyne Villa 2, ;
Athenry 0, Knocknacarra 6, ;
GFA U17 Youths Division 1:
Cois Fharraige 3, Loughrea 2, ;
SFAI U16 Boys National Cup:
Knocknacarra 3, Salthill Devon 0, Last 32;
GFA U16 Boys Championship:
Bearna Na Forbacha 5, Oughterard 0, ;
GFA U16 Boys Division 2:
Moyne Villa B 6, Kinvara Utd 1, ;
GFA U15 Boys Premier:
Knocknacarra 1, Bearna Na Forbacha 2, ;
SFAI U14 Boys National Cup:
Maree/Oranmore 2, Blarney United 1, Last 32;
GFA U14 Boys Premier:
Salthill Devon 2, Knocknacarra 3, ;
U14 Championship Cup:
Mervue Utd B 1, Bearna Na Forbacha 3, Round 1;
Corrib Celtic 1, Kiltullagh 0, Round 1;
Colga 2, Tuam Celtic 0, Round 1;
U14 Division 1 Cup:
Knocknacarra B 2, Athenry B 1, Round 1;
Merlin Woods FC/Medtronic 5, Corofin Utd 0, Round 1;
U14 Division 2 Cup:
Cregmore/Claregalway FC B 1, Colemanstown Utd 0, Round 1;
Corrib Rangers 4, Maree/Oranmore B 5, Round 1;
MacDara 4, Kilshanvey Utd 2, Round 1;
Galway Bohs 3, Kinvara Utd 4, Round 1;
U14 Division 3 Cup:
Athenry C 1, Renmore 2, Round 1 Note Venue;
Oughterard B 2, Corrib Celtic B 0, Round 1;
East Galway Utd 1, Moyne Villa B 2, Round 1;
U14 Division 4 Cup:
Colemanstown Utd B 0, West Utd 5, Round 1;
Salthill Devon C 1, Knocknacarra C 4, Round 1;
Maree/Oranmore C 0, St Patricks 3, Conceded by Maree/Oranmore C;
Bearna Na Forbacha B 1, Cregmore/Claregalway FC C 2, Round 1;
SFAI U12 Boys National Cup:
Knocknacarra 3, Killarney Athletic 2, Last 32;
GFA U12 Boys Premier:
Salthill Devon 5, Cregmore/Claregalway FC 0, ;
Athenry 2, Maree/Oranmore 2, ;
GFA U12 Boys Championship:
Bearna Na Forbacha 1, Tuam Celtic 4, ;
Knocknacarra B 2, Galway Hibs 0, ;
GFA U12 Boys Division 1:
Corrib Celtic 4, MacDara 0, ;
Merlin Woods FC/Medtronic 4, Salthill Devon B 0, ;
GFA U12 Boys Division 2:
Cregmore/Claregalway FC B 1, Mervue Utd B 2, ;
Renmore 2, West Coast Utd 1, ;
Athenry B 1, Colga B 1, ;
Moyne Villa B 2, Knocknacarra C 1, ;
GFA U12 Boys Division 3:
Galway Bohs 2, Tuam Celtic B 2, Note Venue;
Kilshanvey Utd 1, Corrib Rangers 0, ;
Oughterard B 1, Maree/Oranmore B 2, ;
East Galway Utd 0, Gort Utd 6, ;
GFA U12 Boys Division 4:
Corrib Celtic B 5, Knocknacarra D 2, ;
Galway Hibs B 2, Renmore B 6, ;
GFA U12 Boys Division 5:
Colga C 6, Kiltullagh B 6, ;
Salthill Devon C 3, Cregmore/Claregalway FC C 0, Conceded by Cregmore/Claregalway FC C;
U12 Division 1 Cup:
Colemanstown Utd 1, Kiltullagh 4, Round 1 Note Venue;
GFA U19 Ladies Premier:
Knocknacarra 0, Athenry 0, ;
Colga 5, Maree/Oranmore 0, ;
GFA U17 Girls Premier League :
Bearna Na Forbacha 4, Knocknacarra 2, ;
Salthill Devon 5, Corrib Rangers 0, ;
U15 Connacht Cup:
Bearna Na Forbacha 4, Westport United 0, Semi Final;
U15 Premier Girls Cup:
Colga 5, Craughwell United 3, ;
GFA U15 Girls Championship:
Moyne Villa 6, Colemanstown Utd 1, ;
GFA U14 Girls Championship:
Bearna Na Forbacha B 0, Athenry B 1, ;
U14 SFAI Girls Cup:
Regional United 0, Knocknacarra 5, ;
GFA U14 Premier Girls:
Mervue Utd 4, Maree/Oranmore 4, ;
U13 Div 1 Cup:
Kiltullagh 1, Colga 4, ;
GFA U13 Girls Premier:
Knocknacarra 4, Mervue Utd 1, ;
GFA U12 Girls Premier:
Maree/Oranmore 5, Athenry 0, ;
GFA U12 Girls Division 1:
Maree/Oranmore B 2, Knocknacarra B 5, ;
Merlin Woods FC/Medtronic 1, Colemanstown Utd 6, ;
Loughrea , Corrib Rangers , Not Played;
U12 Girls Connacht Cup:
Salthill Devon 2, Colga 0, Semi Final;
Yeats Utd 0, Knocknacarra 7, Semi Final;
U12 Div 2 Girls Cup:
Kinvara Utd 5, Moyne Villa B 1, ;
GFA U12 Championship Girls:
Kilshanvey Utd 3, Craughwell United 0, Conceded by Craughwell;

Related posts

DDSL FIXTURES PAGE 3

Eamon Scott

DDSL UNDER 8 – FIXTURES

Eamon Scott

O’Neills LFA Junior Cup Fixtures

Eamon Scott