fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageConnacht FAFIXTURESGALWAY FALatest News Homepage

Galway FA Fixtures

Fixtures from 06/02/2022 to 16/02/2022

Sunday 06th February 2022

U15 Premier Girls Cup:
Colga v Craughwell United , at Clarinbridge, 12:00pm ;
GFA U15 Girls Championship:
Kilshanvey Utd v Athenry B, at Kilconly, 12:00pm ;
GFA U13 Girls Premier:
Athenry v Salthill Devon , at Athenry, 10:00am ;
U13 Camp Girls Cup:
Moyne Villa v Maree/Oranmore , at Headford, <> ;

Tuesday 08th February 2022

U21 League 2021:
Cregmore/Claregalway FC v Maree/Oranmore , at Maree Astro, 7:30pm Note Venue;

Wednesday 09th February 2022

U21 League 2021:
Renmore v Craughwell United , at Maree Astro, 7:30pm Note Venue;

Thursday 10th February 2022

GFA U17 Girls Premier League :
Salthill Devon v Corrib Rangers , at Drom, 6:30pm ;

Friday 11th February 2022

Michael Byrne Cup:
Tuam Celtic v Colemanstown Utd , at Tuam, 7:45pm Round 1;
Western Hygiene Supplies Division 2:
Moyne Villa v Renmore B, at Headford, 7:45pm ;
GFA U15 Boys Division 1:
Corrib Celtic v Colemanstown Utd , at Kiltullagh, 7:45pm Note Venue;
GFA U14 Boys Premier:
Salthill Devon v Knocknacarra , at Drom, 7:30pm ;
GFA U12 Boys Division 2:
Moyne Villa B v Knocknacarra C, at Headford, 7:30pm ;

Saturday 12th February 2022

FAI Centenary Junior Cup:
Athenry v Regional United , at Athenry, 2:00pm Round 5;
Michael Byrne Cup:
Cois Fharraige v Loughrea , at Ros A Mhil, 2:00pm Round 1;
Joe Ryan Cup:
West Utd B v Maree/Oranmore B, at South Park, 2:00pm Round 1;
Western Hygiene Supplies Division 3:
Colemanstown Utd B v Corrib Celtic B, at Colemanstown, 2:30pm ;
Bearna Na Forbacha v Loughrea B, at Furbo, 2:30pm ;
Colga B v Cregmore/Claregalway FC , at Clarinbridge, 2:30pm ;
FAI Centenary U17 Cup:
Parkvilla v Mervue Utd , at Parkvilla, 2:00pm Round 4;
GFA U15 Boys Premier:
Tuam Celtic v Mervue Utd , at Tuam, 12:30pm ;
SFAI U14 Boys National Cup:
Athenry v Mervue Utd , at Athenry, 12:30pm Last 32;
GFA U14 Boys Premier:
Oughterard v Moyne Villa , at New Village, 2:30pm ;
U14 Championship Cup:
Mervue Utd B v Bearna Na Forbacha , at Mervue, 12:30pm Round 1;
Corrib Celtic v Kiltullagh , at Annaghdown, 12:30pm Round 1;
Colga v Tuam Celtic , at Clarinbridge, 12:30pm Round 1;
U14 Division 1 Cup:
Loughrea v St Bernards , at Loughrea, 12:00pm Round 1;
Knocknacarra B v Athenry B, at Cappagh Park, 12:30pm Round 1;
Merlin Woods FC/Medtronic v Corofin Utd , at Merlin Woods City Park, 12:30pm Round 1;
U14 Division 2 Cup:
Cregmore/Claregalway FC B v Colemanstown Utd , at Cregmore, 12:30pm Round 1;
Corrib Rangers v Maree/Oranmore B, at Westside, 12:30pm Round 1;
MacDara v Kilshanvey Utd , at Carraroe, 12:30pm Round 1;
Galway Bohs v Kinvara Utd , at Millers Lane, 12:30pm Round 1;
U14 Division 3 Cup:
Oughterard B v Corrib Celtic B, at New Village, 12:30pm Round 1;
East Galway Utd v Moyne Villa B, at Kiltormer, 12:30pm Round 1;
Athenry C v Renmore , at Renmore, 2:00pm Round 1 Note Venue;
U14 Division 4 Cup:
Colemanstown Utd B v West Utd , at Colemanstown, 12:30pm Round 1;
Salthill Devon C v Knocknacarra C, at Drom, 12:30pm Round 1;
Maree/Oranmore C v St Patricks , at Oranmore, 12:30pm Round 1;
Bearna Na Forbacha B v Cregmore/Claregalway FC C, at Furbo, 12:30pm Round 1;
SFAI U12 Boys National Cup:
Knocknacarra v Killarney Athletic , at Cappagh Park, 2:45pm Last 32;
GFA U12 Boys Premier:
Ballinasloe Town v Colga , at Ballinasloe, 12:00pm ;
Athenry v Maree/Oranmore , at Athenry, 12:00pm ;
Cregmore/Claregalway FC v Salthill Devon , at Cregmore, 2:00pm ;
GFA U12 Boys Championship:
Bearna Na Forbacha v Tuam Celtic , at Furbo, 12:30pm ;
Oughterard v Corofin Utd , at New Village, 12:30pm ;
Knocknacarra B v Galway Hibs , at Cappagh Park, 12:30pm ;
GFA U12 Boys Division 1:
St Bernards v Loughrea , at Abbeyknockmoy, 10:30am ;
Corrib Celtic v MacDara , at Annaghdown, 10:30am ;
Merlin Woods FC/Medtronic v Salthill Devon B, at Merlin Woods City Park, 10:30am ;
GFA U12 Boys Division 2:
Athenry B v Colga B, at Athenry, 10:30am ;
Cregmore/Claregalway FC B v Mervue Utd B, at Cregmore, 12:30pm ;
Renmore v West Coast Utd , at Renmore, 12:30pm ;
GFA U12 Boys Division 3:
Kilshanvey Utd v Corrib Rangers , at Kilconly, 10:30am ;
Oughterard B v Maree/Oranmore B, at New Village, 10:30am ;
East Galway Utd v Gort Utd , at Kiltormer, 10:30am ;
Galway Bohs v Tuam Celtic B, at Millers Lane, 2:30pm ;
GFA U12 Boys Division 4:
Ballinasloe Town B v Loughrea B, at Ballinasloe, 10:30am ;
Galway Hibs B v Renmore B, at Bohermore, 10:30am ;
Corrib Celtic B v Knocknacarra D, at Corrandulla, 2:00pm ;
GFA U12 Boys Division 5:
Colga C v Kiltullagh B, at Clarinbridge, 10:30am ;
Salthill Devon C v Cregmore/Claregalway FC C, at Drom, 10:30am ;
Tuam Celtic C v Kinvara Utd B, at Tuam, 10:30am ;
U12 Division 1 Cup:
Colemanstown Utd v Kiltullagh , at Colemanstown, 10:30am Round 1;
U15 Connacht Cup:
Bearna Na Forbacha v Westport United , at Furbo, 2:00pm Semi Final;
U12 Girls Connacht Cup:
Yeats Utd v Knocknacarra , at TBC, 2:00pm Semi Final;

Sunday 13th February 2022

FAI Centenary Junior Cup:
Salthill Devon v Mervue Utd , at Drom, 2:00pm Round 5;
Michael Byrne Cup:
Merlin Woods FC/Medtronic v Mervue Utd B, at Merlin Woods City Park, 11:00am Round 1;
Corrib Celtic v Maree/Oranmore , at Annaghdown, 11:00am Round 1;
West Utd v Renmore , at South Park, 11:00am Round 1;
MacDara v Knocknacarra , at Carraroe, 11:00am Round 1;
Western Hygiene Supplies Division 1:
Dynamo Blues v West Coast Utd , at Tuam, 11:00am ;
Craughwell United v Colga , at Craughwell, 11:00am ;
Western Hygiene Supplies Division 2:
Oughterard v NUI Galway , at New Village, 12:30pm ;
U21 League 2021:
Corrib Celtic v Craughwell United , at Annaghdown, 2:00pm ;
Tuam Celtic v Knocknacarra , at Tuam, 2:00pm ;
GFA Bernard Concar U18 Youths Premier Division:
Knocknacarra v Mervue Utd , at Cappagh Park, 11:00am ;
Salthill Devon v Maree/Oranmore , at Drom, 2:00pm ;
GFA U18 Youths Championship:
St Bernards v Athenry , at Abbeyknockmoy, 2:00pm ;
Tuam Celtic v Craughwell United , at Tuam, 2:00pm ;
Colga v Moyne Villa , at Clarinbridge, 2:00pm ;
GFA U18 Youths Division 1:
Knocknacarra B v Tuam Celtic B, at Cappagh Park, 2:00pm ;
Athenry B v West Coast Utd , at Athenry, 2:00pm ;
Kinvara Utd v Cregmore/Claregalway FC B, at Kinvara, 2:00pm ;
Kiltullagh v Maree/Oranmore B, at Kiltullagh, 2:00pm ;
FAI Centenary U17 Cup:
Cregmore/Claregalway FC v College Corinthians , at Cregmore, 2:00pm Round 4;
SFAI U16 Boys National Cup:
Knocknacarra v Salthill Devon , at Cappagh Park, 2:00pm Last 32;
Mervue Utd v TBC , at Mervue, 2:00pm Last 32;
GFA U16 Boys Premier:
Corrib Rangers v Galway Hibs , at Westside, 12:00pm ;
GFA U16 Boys Championship:
Colemanstown Utd v Moyne Villa , at Colemanstown, 2:00pm ;
Loughrea v Kiltullagh , at Loughrea, 2:00pm ;
Merlin Woods FC/Medtronic v Athenry , at Merlin Woods City Park, 2:00pm ;
Bearna Na Forbacha v Oughterard , at Furbo, 2:00pm ;
GFA U16 Boys Division 1:
Cregmore/Claregalway FC v MacDara , at Cregmore, 11:00am ;
St Bernards v Corrib Celtic , at Abbeyknockmoy, 12:00pm ;
Ramblers v Mervue Utd B, at Leitrim, 2:00pm ;
Corofin Utd v Tuam Celtic B, at Corofin, 2:00pm ;
GFA U16 Boys Division 2:
Knocknacarra B v Renmore , at Cappagh Park, 12:00pm ;
Athenry B v Moyne Villa B, at Athenry, 2:00pm ;
Kilshanvey Utd v Kinvara Utd , at Kilconly, 2:00pm ;
SFAI U14 Boys National Cup:
Maree/Oranmore v Blarney United , at Maree Astro, 2:00pm Last 32;
Ladies Championship:
Dynamo Blues v Salthill Devon , at Tuam, 2:00pm ;
SFAI U12 Boys National Cup:
Corinthian Boys v Mervue Utd , at Corinthians Boys, 2:00pm Last 32;
GFA U12 Boys Championship:
Craughwell United v Moyne Villa , at Craughwell, 10:30am ;
Ladies Connacht Cup:
Corrib Celtic v Manulla , at Corrandulla, 2:00pm Semi Final;
GFA Ladies Premier Cup:
East Galway Utd v Corrib Celtic , at TBC, 2:00pm Semi Final;
Kiltullagh v Dunmore Town , at TBC, 2:00pm Semi Final;
Ladies Premier League:
Cregmore/Claregalway FC v Colemanstown Utd , at Cregmore, 2:00pm ;
Ladies Champ Cup:
Oughterard v Colga , at New Village, 2:00pm ;
Athenry v Oranmore , at Athenry, 2:00pm ;
GFA U17 Girls Premier League :
Bearna Na Forbacha v Knocknacarra , at Furbo, 2:00pm ;
Mervue Utd v Colemanstown Utd , at Mervue, 2:00pm ;
Corrib Rangers v Cregmore/Claregalway FC , at Westside, 2:00pm ;
East Galway Utd v Craughwell United , at Kiltormer, 2:00pm ;
GFA Premier Ladies:
Cregmore/Claregalway FC v Colemanstown Utd , at Cregmore, 2:00pm ;
GFA U16 Premier Girls:
Oughterard v Kiltullagh , at New Village, 12:00pm ;
U16 Girls Cup:
Maree/Oranmore v Colga , at Oranmore, 12:00pm ;
GFA U14 Girls Championship:
Kilshanvey Utd v Colga , at Kilconly, 10:00am ;
Bearna Na Forbacha B v Athenry B, at Furbo, 10:00am ;
St Bernards v Loughrea , at Abbeyknockmoy, 10:00am ;
Oughterard v Moyne Villa , at New Village, 11:30am ;
U14 SFAI Girls Cup:
Regional United v Knocknacarra , at Regional United, 12:00pm ;
GFA U14 Premier Girls:
Knocknacarra v Athenry , at Cappagh Park, 10:00am ;
Mervue Utd v Maree/Oranmore , at Mervue, 10:00am ;
Cregmore/Claregalway FC v Salthill Devon , at Cregmore, 10:00am ;
GFA U12 Girls Premier:
Maree/Oranmore v Athenry , at Oranmore, 10:00am ;
GFA U12 Girls Division 1:
Loughrea v Corrib Rangers , at Loughrea, 9:30am ;
Merlin Woods FC/Medtronic v Colemanstown Utd , at Merlin Woods City Park, 10:00am ;
Athenry B v Colga B, at Athenry, 10:00am ;
Maree/Oranmore B v Knocknacarra B, at Oranmore, 10:00am ;
U12 Girls Connacht Cup:
Salthill Devon v Colga , at Drom, 2:00pm Semi Final;
GFA U12 Girls Division 2:
Cregmore/Claregalway FC B v Maree/Oranmore C, at Cregmore, 12:30pm ;
U12 Div 2 Girls Cup:
East Galway Utd v Knocknacarra C, at Kiltormer, 10:00am ;
Kinvara Utd v Moyne Villa B, at Kinvara, 10:00am ;
GFA U12 Championship Girls:
Moyne Villa v Cregmore/Claregalway FC , at Headford, 10:00am ;
Corrib Celtic v Kiltullagh , at Annaghdown, 10:00am ;
Kilshanvey Utd v Craughwell United , at Kilconly, 10:00am ;

Wednesday 16th February 2022

U21 League 2021:
Knocknacarra v Moyne Villa , at Headford, 7:45pm Note Venue;
GFA U12 Boys Division 1:
Corrib Celtic v Salthill Devon B, at Drom, 7:30pm Note Venue

Galway League Results from eSports manager for last 6 days.
www.sportsmanager.ie

FAI Centenary Youth Interleague:
Galway League 2, Wexford Football League 1, Semi Final;
Jack Lillis Cup:
Gort Utd 2, Kiltullagh 3, Round 1 Note Venue;
Western Hygiene Supplies Premier Division:
Salthill Devon 9, Loughrea 1, ;
Maree/Oranmore 4, Colemanstown Utd 0, ;
Tuam Celtic 1, Galway Hibs 2, ;
Salthill Devon 3, Athenry 0, ;
West Utd 1, Loughrea 1, ;
Corrib Celtic 1, Mervue Utd 3, ;
Galway Hibs 0, St Bernards 1, ;
Western Hygiene Supplies Division 1:
Knocknacarra 7, Craughwell United 2, ;
Renmore 2, Dynamo Blues 0, ;
Knocknacarra 1, Colga 5, ;
Merlin Woods FC/Medtronic 1, Cois Fharraige 1, ;
West Coast Utd 2, Craughwell United 0, ;
MacDara 0, Mervue Utd B 0, ;
Western Hygiene Supplies Division 2:
Oughterard 1, St Patricks 1, ;
NUI Galway 4, Athenry B 0, ;
St Patricks 2, Moyne Villa 1, ;
Western Hygiene Supplies Division 3:
Corofin Utd 3, Kilshanvey Utd 0, Conceded by Kilshanvey Utd;
U21 League 2021:
Athenry 1, Maree/Oranmore 2, Note Venue;
Tuam Celtic , Moyne Villa , Conceded by Tuam Celtic;
Western Hygiene Supplies Reserve League:
Maree/Oranmore 5, Corrib Rangers 6, ;
GFA Bernard Concar U18 Youths Premier Division:
Cregmore/Claregalway FC 6, Salthill Devon 1, ;
Bearna Na Forbacha 1, Mervue Utd 1, ;
Maree/Oranmore 5, Knocknacarra 2, ;
GFA U18 Championship Cup:
Tuam Celtic 3, Athenry 2, Round 1;
Craughwell United 4, Colga 5, Round 1;
Oughterard 1, Moyne Villa 2, Round 1;
GFA U18 Division 1 Cup:
Maree/Oranmore B 3, Knocknacarra B 0, Round 1;
Kinvara Utd 3, Cregmore/Claregalway FC B 0, Round 1;
Athenry B 6, Tuam Celtic B 1, Round 1;
GFA, A and T Printing, Athenry, U17 Youths Premier Division:
Cregmore/Claregalway FC 4, Kinvara Utd 3, Note Venue;
Maree/Oranmore 2, Bearna Na Forbacha 0, ;
GFA U17 Youths Championship:
Oughterard 2, Moyne Villa 2, ;
Athenry 0, Knocknacarra 6, ;
GFA U17 Youths Division 1:
Cois Fharraige 3, Loughrea 2, ;
GFA U16 Boys Premier:
Salthill Devon 0, Tuam Celtic 4, ;
Maree/Oranmore 3, Galway Hibs 1, ;
GFA U16 Boys Division 2:
Moyne Villa B 6, Kinvara Utd 1, ;
U16 Championship Cup:
Kiltullagh 4, Merlin Woods FC/Medtronic 3, Round 1;
Athenry 4, Bearna Na Forbacha 0, Round 1;
U16 Division 1 Cup:
Ramblers 1, Corofin Utd 4, Round 1;
St Bernards 2, Tuam Celtic B 0, Round 1;
MacDara 2, Corrib Celtic 3, Round 1;
Mervue Utd B 0, Cregmore/Claregalway FC 1, Round 1;
U16 Division 2 Cup:
Maree/Oranmore B 4, Kinvara Utd 1, Round 1;
GFA U15 Boys Premier:
Salthill Devon 3, Moyne Villa 0, ;
GFA U15 Boys Championship:
Colga 1, Mervue Utd B 2, ;
GFA U15 Boys Division 1:
Knocknacarra B 3, Loughrea 2, ;
GFA U15 Boys Division 2:
Galway Bohs 0, Kiltullagh 4, Note Venue;
GFA U15 Boys Division 3:
Ballinasloe Town 0, Merlin Woods FC/Medtronic 3, ;
GFA U15 Boys Division 4:
Knocknacarra C 4, Cregmore/Claregalway FC C 0, ;
GFA U13 Boys Premier:
Mervue Utd 4, Ballinasloe Town 0, ;
Knocknacarra 0, Salthill Devon 2, ;
Maree/Oranmore 4, Bearna Na Forbacha 1, ;
GFA U13 Boys Championship:
Moyne Villa 3, Kinvara Utd 1, ;
GFA U13 Boys Division 1:
Kiltullagh 4, Craughwell United 1, ;
Mervue Utd B 5, Knocknacarra B 1, ;
GFA U13 Boys Division 5:
Bearna Na Forbacha C 1, Maree/Oranmore C 4, ;
Tuam Celtic B 3, Cregmore/Claregalway FC C 1, ;
U13 Division 3 Cup:
Athenry B 1, Colga B 6, Round 1;
Maree/Oranmore B 2, Corofin Utd B 0, Round 1;
U13 Division 4 Cup:
East Galway Utd 1, Loughrea B 4, Round 1;
Ballinasloe Town C 2, Corrib Celtic B 3, Round 1;
Ladies Premier League:
Corrib Rangers 5, Colemanstown Utd 0, ;
East Galway Utd 0, Kiltullagh 3, Conceded by East Galway;
GFA U19 Ladies Premier:
Knocknacarra 0, Athenry 0, ;
Colga 5, Maree/Oranmore 0, ;
GFA U17 Girls Premier League :
Knocknacarra 5, Moyne Villa 0, ;
Cregmore/Claregalway FC 0, Bearna Na Forbacha 5, ;
GFA U16 Premier Girls:
Colga 6, Oughterard 1, ;
U15 Premier Girls Cup:
Bearna Na Forbacha 4, Knocknacarra 1, ;
GFA U15 Girls Championship:
Moyne Villa 6, Colemanstown Utd 1, ;
GFA U14 Girls Championship:
Bearna Na Forbacha B 4, Kilshanvey Utd 4, ;
Moyne Villa 5, Loughrea 1, ;
Colga 0, Oughterard 1, ;
GFA U14 Premier Girls:
Salthill Devon 5, Maree/Oranmore 0, ;
U14 Champ Girls Cup:
Athenry B 0, St Bernards 5, ;
U13 Div 1 Cup:
Kiltullagh 1, Colga 4, ;
GFA U13 Girls Premier:
Knocknacarra 4, Mervue Utd 1, ;
U13 Camp Girls Cup:
Loughrea , Knocknacarra B , Not Played;
Girls Premier Cup U12 :
Bearna Na Forbacha 2, Knocknacarra 7, ;
Maree/Oranmore 2, Salthill Devon 3, ;
GFA U12 Girls Premier:
Athenry 0, Colga 2, ;
Girls Div 1 Cup U12 :
Loughrea 1, Knocknacarra B 3, ;
Maree/Oranmore B 2, Athenry B 0, ;
Merlin Woods FC/Medtronic 1, Colga B 3, ;
Corrib Rangers 1, Colemanstown Utd 4, ;
GFA U12 Girls Division 2:
Kinvara Utd 4, Knocknacarra C 1, ;
Salthill Devon B 4, Maree/Oranmore C 1, ;
Cregmore/Claregalway FC B 6, Kilshanvey Utd B 1, ;
East Galway Utd 6, Loughrea B 2, ;
Colga C 3, Moyne Villa B 1, ;
U12 Girls Champ Cup:
Cregmore/Claregalway FC 5, Craughwell United 0, ;
Corrib Celtic 1, Moyne Villa 4, ;

Related posts

STACEY THE SHOOT OUT SAVIOUR FOR TU DUBLIN AFTER STALEMATE AT ‘BLANCH’

Eamon Scott

COMBINED COUNTIES FL – RESULTS

Eamon Scott

LEINSTER SENIOR LEAGUE FIXTURES

Eamon Scott