fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageConnacht FAFIXTURESGALWAY FALATEST NEWSLatest News Homepage

Galway FA Fixtures

Fixtures from 16/01/2022 to 26/01/2022

Sunday 16th January 2022

U19 Girls Connacht Cup:
Athenry v Corrib Rangers , at Athenry, 2:00pm Connacht Cup;

Friday 21st January 2022

TP Brennan Connacht Junior Cup:
Moyne Villa v Mervue Utd B, at Headford, 7:45pm Round 4;

Saturday 22nd January 2022

TP Brennan Connacht Junior Cup:
Galway Hibs v Colemanstown Utd , at Bohermore, 2:00pm Round 4;
Colga v Tuam Celtic , at Clarinbridge, 2:00pm Round 4;
Mervue Utd v Cregmore/Claregalway FC , at Mervue, 4:00pm Round 4;


Connacht Junior Shield:
Athenry B v Knocknacarra , at Athenry, 2:00pm Round 2;
NUI Galway v Corofin Utd , at Dangan, 2:00pm Round 2;
Galway Bohs v West Utd B, at Millers Lane, 2:30pm Round 2;


SFAI U15 Boys National Cup:
Colemanstown Utd v Knocknacarra , at Colemanstown, 12:30pm Round 4;
Salthill Devon v Mervue Utd , at Drom, 12:30pm Round 4;
Athenry v Westport United C, at Athenry, 2:00pm Round 4;
Claremorris v Moyne Villa , at Claremorris, 2:00pm Round 4;


GFA U15 Boys Premier:
Cregmore/Claregalway FC v Maree/Oranmore , at Cregmore, 2:30pm ;
Tuam Celtic v Bearna Na Forbacha , at Tuam, 2:30pm ;


GFA U15 Boys Championship:
Colga v Galway Hibs , at Clarinbridge, 12:30pm ;
Kilshanvey Utd v Corofin Utd , at Kilconly, 12:30pm ;
MacDara v Mervue Utd B, at Carraroe, 2:00pm ;


U15 Division 1 Cup:
Salthill Devon B v Knocknacarra B, at Drom, 12:30pm Round 1;
Loughrea v Corrib Celtic , at Loughrea, 12:30pm Round 1;


U15 Division 2 Cup:
Renmore v Kinvara Utd , at Renmore, 12:30pm Round 1;
Athenry B v Moyne Villa B, at Athenry, 12:30pm Round 1;
Galway Bohs B v Kiltullagh , at Millers Lane, 12:30pm Round 1;


U15 Division 3 Cup:
Merlin Woods FC/Medtronic v East Galway Utd , at Merlin Woods City Park, 12:30pm Round 1;
Corrib Rangers v Gort Utd , at Westside, 12:30pm Round 1;
Bearna Na Forbacha B v Ballinasloe Town , at Furbo, 2:30pm Round 1;


U15 Division 4 Cup:
Bearna Na Forbacha C v Moyne Villa C, at Furbo, 12:30pm Round 1;
Cregmore/Claregalway FC C v Knocknacarra C, at Cregmore, 12:30pm Round 1;
Tuam Celtic B v Corrib Celtic B, at Tuam, 12:30pm Round 1;


SFAI U13 Boys National Cup:
Tuam Celtic v Mervue Utd , at Tuam, 10:30am Round 4;
Maree/Oranmore v Boyle Celtic , at Oranmore, 2:00pm Round 4;
Salthill Devon v Claremorris , at Drom, 2:00pm Round 4;
Colemanstown Utd v Westport United , at Colemanstown, 2:30pm Round 4;


GFA U13 Boys Premier:
Athenry v Bearna Na Forbacha , at Athenry, 10:30am ;
Colga v Knocknacarra , at Clarinbridge, 12:00pm ;


GFA U13 Boys Championship:
Galway Hibs v St Bernards , at Bohermore, 10:30am ;
Oughterard v Corofin Utd , at New Village, 12:00pm ;
Cregmore/Claregalway FC v Moyne Villa , at Cregmore, 12:30pm ;


GFA U13 Boys Division 1:
Craughwell United v Ramblers , at Craughwell, 10:30am ;
Salthill Devon B v Mervue Utd B, at Drom, 10:30am ;
Loughrea v Kiltullagh , at Loughrea, 10:30am ;
Knocknacarra B v Merlin Woods FC/Medtronic , at Cappagh Park, 12:30pm ;


GFA U13 Boys Division 2:
Corrib Celtic v Galway Bohs , at Annaghdown, 10:30am ;
MacDara v Kilshanvey Utd , at Carraroe, 12:30pm ;
Renmore v West Coast Utd , at Renmore, 2:30pm ;


GFA U13 Boys Division 3:
Moyne Villa B v Cregmore/Claregalway FC B, at Headford, 10:30am ;
Corofin Utd B v Corrib Rangers , at Corofin, 10:30am ;
Colga B v Athenry B, at Clarinbridge, 10:30am ;
Maree/Oranmore B v Bearna Na Forbacha B, at Oranmore, 12:00pm ;


GFA U13 Boys Division 4:
Oughterard B v West Utd , at New Village, 10:30am ;
Kinvara Utd B v Loughrea B, at Kinvara, 10:30am ;
East Galway Utd v Ballinasloe Town C, at Kiltormer, 10:30am ;


U13 Division 5 Cup:
St Patricks v Maree/Oranmore C, at Caherlistrane, 10:30am Round 1;
MacDara B v Cregmore/Claregalway FC C, at Carraroe, 10:30am Round 1;


U17 Connacht Cup:
Manor Rangers v Mervue Utd , at Manorhamilton Rangers, 2:00pm Q.F ;


U13 Connacht Cup:
Calry Bohs v Cregmore/Claregalway FC , at TBC, 2:00pm Carly/Westport v Carrick/Cregmore;

Sunday 23rd January 2022

TP Brennan Connacht Junior Cup:
Dynamo Blues v Kilkerrin Utd , at Tuam, 11:00am Round 4;
Straide and Foxford v Salthill Devon , at Green Road Foxford, 2:00pm Round 4;
Maree/Oranmore v St Johns , at Oranmore, 2:00pm Round 4;
Loughrea v Castlebar Celtic , at Loughrea, 2:00pm Round 4;
Ballyheane v Athenry , at Ballyheane, 2:00pm Round 4;
Boyle Celtic v St Bernards , at Boyle Celtic, 2:00pm Round 4;
Craughwell United v Strand Celtic , at Craughwell, 2:00pm Round 4;
Westport United v Corrib Rangers , at Westport United, 2:00pm Round 4;


Connacht Junior Shield:
Kiltullagh v Kiltimagh-Knock Utd , at Kiltullagh, 2:00pm Round 2;
Westport United B v Gort Utd , at Westport United, 2:00pm Round 2;


GFA, A and T Printing, Athenry, U17 Youths Premier Division:
Cregmore/Claregalway FC v Maree/Oranmore , at Cregmore, 12:00pm ;
Kinvara Utd v Mervue Utd , at Kinvara, 2:00pm ;
Tuam Celtic v Bearna Na Forbacha , at Tuam, 2:00pm ;


GFA U17 Championship Cup:
Knocknacarra v Oughterard , at Cappagh Park, 12:00pm Round 1;
Renmore v Colga , at Renmore, 2:00pm Round 1;
Corrib Rangers v Moyne Villa , at Westside, 2:00pm Round 1;
Athenry v Corrib Celtic , at Athenry, 2:00pm Round 1;


GFA U17 Division 1 Cup:
Craughwell United v St Bernards , at Craughwell, 11:00am Round 1;
Salthill Devon B v Cois Fharraige , at Drom, 2:00pm Round 1;
Cregmore/Claregalway FC B v Loughrea , at Cregmore, 2:00pm Round 1;


GFA U16 Boys Division 2:
Moyne Villa B v Athenry B, at Headford, 11:00am ;


GFA U14 Boys Division 1:
Merlin Woods FC/Medtronic v St Bernards , at Merlin Woods City Park, 1:00pm ;


U19 Cup Girls:
Athenry v Colga , at Athenry, 2:00pm ;
Knocknacarra v Maree/Oranmore , at Cappagh Park, 2:00pm ;


U17 Connacht Cup:
Craughwell United v Corrib Celtic , at Craughwell, 2:00pm Q.F Craughwell/Salthill v Corrib Celtic/Ballymahon;
Bearna Na Forbacha v Ballina Town , at Furbo, 2:00pm Quarter Final;
Corrib Rangers v Claremorris , at Westside, 2:00pm Quarter Final;


U15 Champ Girls Cup:
Kilshanvey Utd v Knocknacarra B, at Kilconly, 12:00pm ;
Colemanstown Utd v Athenry B, at Colemanstown, 12:00pm ;


GFA U15 Girls Premier:
Colga v Craughwell United , at Clarinbridge, 12:00pm ;


U15 Connacht Cup:
Knocknacarra v St Johns , at Cappagh Park, 2:00pm Quarter Final;


GFA U15 Girls Championship:
Bearna Na Forbacha B v Moyne Villa , at Furbo, 12:00pm ;


U14 SFAI Girls Cup:
Stonepark v Cregmore/Claregalway FC , at Abbeycartron, 2:00pm ;


U13 Connacht Cup:
Athenry v Glen Celtic , at Athenry, 2:00pm ;
Maree/Oranmore v Salthill Devon , at Oranmore, 2:00pm Quarter Final;
Mervue Utd v Arrow Harps , at Mervue, 2:00pm Q.F Arrow/Yeats;


GFA U13 Girls Premier:
Corrib Celtic v Cregmore/Claregalway FC , at Corrandulla, 10:00am ;
Knocknacarra v Bearna Na Forbacha , at Cappagh Park, 10:00am ;


GFA U13 Girls Championship:
Moyne Villa v Craughwell United , at Headford, 10:00am ;
Oughterard v Knocknacarra B, at New Village, 11:30am ;


GFA U13 Girls Division 1:
Colga v Knocknacarra C, at Clarinbridge, 10:00am ;
Colemanstown Utd v East Galway Utd , at Colemanstown, 10:00am ;
Kilshanvey Utd v Kiltullagh , at Kilconly, 10:00am ;


U12 Girls Connacht Cup:
Loughrea v Yeats Utd , at Loughrea, 12:30pm Quarter Final

RESULTS

SFAI U16 Boys National Cup:
Salthill Devon 3, Maree/Oranmore 1, Round 4;
Mervue Utd 2, Westport United 0, Round 4;
Tuam Celtic 4, Kiltimagh-Knock Utd 3, Round 4;
Knocknacarra 5, Bearna Na Forbacha 0, Round 4;


SFAI U14 Boys National Cup:
Knocknacarra 0, Maree/Oranmore 1, Round 4;
Mervue Utd 5, Castlerea Celtic 0, Round 4;
Athenry 5, St Johns 0, Round 4;


Connacht Cup Boys U14:
Moyne Villa 5, Kilglass 0, Round 3;


Connacht Shield Boys U14:
Renmore 1, Boyle Celtic 6, Round 2;
Loughrea 5, Athenry C 1, Round 2;


SFAI U12 Boys National Cup:
Knocknacarra 4, Salthill Devon 3, Round 4;
Colga 0, Mervue Utd 1, Round 4;


Connacht Cup Boys U12:
Colemanstown Utd 0, Coolaney Utd 1, ;


Ladies Connacht Cup:
Cregmore/Claregalway FC 2, Castlebar Town 3, Quarter Final;


U19 Girls Connacht Cup:
Ballina Town 3, Moyne Villa 2, Connacht Shield;


U17 Connacht Cup:
Salthill Devon , Craughwell United , Not Played;


U15 Connacht Cup:
Yeats Utd 0, Bearna Na Forbacha 6, Quarter Final;


U14 SFAI Girls Cup:
Knocknacarra 3, Kiltimagh-Knock Utd 0, ;
Moyne Villa 0, Dunmore Town 4, ;
Salthill Devon 1, Athenry 2, ;


U12 Girls Connacht Cup:
Carrick Town 0, Knocknacarra 3, Quarter Final;
Colga 5, Colemanstown Utd 2, Quarter Final;

Related posts

Galway League Results

Eamon Scott

LEINSTER SENIOR LEAGUE FIXTURES

Eamon Scott

NECSL Fixtures

Eamon Scott