All Fixtures Homepage Connacht FA FAI News FIXTURES GALWAY FA

GALWAY FA – FIXTURES

Tuesday 4 February


GFA Under 21 League: Maree/Oranmore v Athenry , at Drom, 8:30pm Note Venue;


Wednesday 5 February


Galway FA U14 Coley Smith Premier League: Salthill Devon v Mervue Utd , at Drom, 7:45pm


Friday 7 February


Galway FA U13 Championship: Craughwell United v Salthill Devon B, at Craughwell, 7:30pm

GFA U13 Prem/Champ Cup: Moyne Villa v Colga , at Headford, 7:00pm Round 1

Galway FA U12 Div 3: Kilshanvey Utd v Tuam Celtic B, at Kilconly, 7:00pm ;


Saturday 08th February 2020


TP Brennan Connacht Junior Shield: West Coast Utd v Corrib Celtic B, at Letterfrack, 2:00pm ; Corofin Utd v Kilmore , at Corofin, 2:00pm

 Western Hygiene Division 1: Renmore v Cois Fharraige , at Renmore, 2:00pm

 GFA Reserve League: Corrib Celtic v Salthill Devon , at Annaghdown, 3:00pm ; Tuam Celtic v Merlin Woods FC/Medtronic , at Tuam, 3:00pm

GFA Under 21 League: Colga v Athenry , at Clarinbridge, 2:00pm

FAI New Balance Youth Interleague Cup: Clare League v Galway League , at Frank Healy Park, 2:00pm

 Galway FA U18 Championship: Moyne Villa v Knocknacarra , at Headford, 6:00pm

U15 SFAI Subway Championship: TBC v Galway League , at TBC, 2:00pm Semi Final

Galway FA U15 Championship: Corrib Celtic v Mervue Utd B, at Annaghdown, 12:30pm ; Bearna Na Forbacha v Athenry , at Furbo, 12:30pm

Galway FA U15 Div 1: Cois Fharraige v Athenry B, at Ros A Mhil, 12:30pm ; Tuam Celtic B v Corrib Rangers , at Tuam, 12:30pm ; Corrib Celtic B v Maree/Oranmore B, at Annaghdown, 2:30pm

GFA U15 Premier Cup: Salthill Devon v Cregmore/Claregalway FC , at Drom, 12:30pm Round 1; Galway Hibs v Colga , at Bohermore, 12:30pm Round 1; Tuam Celtic v Maree/Oranmore , at Tuam, 2:00pm Round

 GFA U15 Champ/Div 1 Cup: Renmore v Cregmore/Claregalway FC B, at Renmore, 12:30pm Round 1

 Galway FA U14 Coley Smith Premier League: Athenry v Tuam Celtic , at Athenry, 12:00pm ; Knocknacarra v Moyne Villa , at Cappagh Park, 12:30pm

 Galway FA U14 Championship: St Bernards v Kiltullagh , at Abbeyknockmoy, 12:30pm

Galway FA U14 Div 2: Moyne Villa C v Kinvara Utd , at Headford, 12:30pm

U13 SFAI Subway Championship: NDSL v Galway League , at Oscar Traynor Center, 4:00pm Plate Semi Final

 Galway FA U13 Prem: Maree/Oranmore v Mervue Utd , at Oranmore, 2:00pm ; Knocknacarra v Salthill Devon , at Cappagh Park, 2:30pm

Galway FA U13 Championship: Tuam Celtic v Corofin Utd , at Tuam, 10:30am

Galway FA U13 Div 2: West Coast Utd v Renmore , at Letterfrack, 12:30pm

Galway FA U13 Div 3: Corofin Utd B v Kinvara Utd , at Corofin, 12:00pm ; Cregmore/Claregalway FC B v Salthill Devon C, at Cregmore, 12:30pm

 Galway FA U13 Div 4: Knocknacarra C v Cregmore/Claregalway FC C, at Cappagh Park, 12:30pm

GFA U13 Prem/Champ Cup: Galway Hibs v Cregmore/Claregalway FC , at Bohermore, 10:30am Round 1

GFA U13 Div 1 / Div 2 Cup: Kilshanvey Utd v Corrib Celtic , at Kilconly, 10:30am Round 1; Mervue Utd B v Loughrea , at Mervue, 10:30am Round 1; Athenry B v St Bernards , at Athenry, 10:30am Round 1; Merlin Woods FC/Medtronic v Knocknacarra B, at Merlin Woods City Park, 10:30am Round 1; Ballinasloe Town v Moyne Villa , at Ballinasloe, 12:00pm Round 1; Kiltullagh v Oughterard , at Kiltullagh, 2:30pm Round 1; Maree/Oranmore C v Tuam Celtic B, at Oranmore, 2:30pm Round 1

 GFA U13 Div 3 / Div 4 Cup: Corrib Celtic B v Colga B, at Annaghdown, 10:30am Round 1; Colemanstown Utd v St Bernards B, at Colemanstown, 10:30am Round 1; Bearna Na Forbacha B v Moyne Villa C, at Furbo, 12:30pm Round 1; Bearna Na Forbacha C v Corrib Rangers , at Furbo, 2:00pm Round 1

GFA Girls U13 Championship Cup: Kilshanvey Utd v Maree/Oranmore , at Kilconly, 2:30pm Semi Finals

GFA Girls U12 Championship: Corrib Celtic v Knocknacarra B, at Annaghdown, 2:00pm


Sunday 9 February


TP Brennan Connacht Junior Cup: St Bernards v Corrib Rangers , at Abbeyknockmoy, 11:00am Round 4;

Cloonfad Utd v Tuam Celtic , at Cloonfad Utd, 2:00pm Round 4;

Manor Rangers v Athenry , at TBC, 2:00pm Round 4;

Ballina Town v Salthill Devon , at Ballina town, 2:00pm Round 4;

East Utd v Carbury FC , at Castle Park, 2:00pm Round 4;

Claremorris v Galway Hibs , at Claremorris, 2:00pm Round 4;

West Utd v Ballyheane , at TBC, 2:00pm Round 4; TBC v Maree/Oranmore , at TBC, 2:00pm Round 4;

Ballyglass v Corrib Celtic , at TBC, 2:00pm Round 4;

Gort Utd v Conn Rangers , at Mervue, 4:00pm Round 4;

TP Brennan Connacht Junior Shield: Dynamo Blues v NUI Galway , at Tuam, 11:00am ; Maree/Oranmore B v Mervue Utd B, at Oranmore, 2:00pm ; Craughwell United v Real Tubber , at Drom, 2:00pm Note Venue; Moyne Villa v Chaffpool Utd , at Headford, 2:00pm ; Ballygawley Celtic v Cregmore/Claregalway FC , at TBC, 2:00pm ; St Patricks v Ballaghdereen , at Caherlistrane, 2:00pm ; Colemanstown Utd v Dysart FC , at Colemanstown, 2:00pm

Western Hygiene Division 1: Merlin Woods FC/Medtronic v Knocknacarra , at Merlin Woods City Park, 11am

 Western Hygiene Division 2: Oughterard v Colga , at New Village, 12:00pm

 Western Hygiene Division 3: Corrib Rangers B v Bearna Na Forbacha B, at Laurel Park, 2:00pm

GFA Reserve League: Athenry v West Coast Utd , at Athenry, 2pm

Galway FA U18 Premier League: Colga v Tuam Celtic , at Clarinbridge, 12pm ; Mervue Utd v Salthill Devon , at Mervue, 2pm ; Renmore v Maree/Oranmore , at Renmore, 2:00pm

 Galway FA U18 Championship: Cregmore/Claregalway FC v Oughterard , at Cregmore, 12:00pm ; Craughwell United v Athenry , at Craughwell, 2:00pm

Galway FA U18 Div 1: Kiltullagh v Loughrea , at Kiltullagh, 2:00pm ; Kinvara Utd v Corrib Celtic , at Kinvara, 2:00pm

Galway FA U18 Div 2: Bearna Na Forbacha B v Maree/Oranmore B, at Na Forbacha, 12:00pm ; Craughwell United B v Athenry B, at Craughwell, 12:00pm ; Cregmore/Claregalway FC B v Salthill Devon B, at Cregmore, 2:00pm

SFAI Sketchers Cup U16: Bearna Na Forbacha v Bellurgan , at Furbo, 2:00pm Last 32

 Galway FA U16 Championship: Ramblers v St Bernards , at Leitrim, 1:00pm

Galway FA U14 Coley Smith Premier League: Colga v Salthill Devon , at Clarinbridge, 2:30pm

GFA Ladies Under 19: Colga v Corrib Celtic , at Clarinbridge, 2:00pm

GFA Girls U19 Cup: Cregmore/Claregalway FC v Athenry , at Cregmore, 2:00pm ; Mervue Utd v Oughterard , at Mervue, 2:00pm

GFA Girls under 15 Premier League: Mervue Utd v Kinvara Utd , at Mervue, 2:00pm ; Bearna Na Forbacha v Salthill Devon , at Furbo, 2:00pm ; Knocknacarra v Oughterard , at Cappagh Park, 2:00pm

 GFA Girls U15 Championship Cup: Kiltullagh v Knocknacarra B, at Kiltullagh, 2:00pm Semi Finals

 GFA Girls under 15 Championship: Corrib Celtic v Maree/Oranmore , at Annaghdown, 2:00pm

 GFA Girls U12 Premier: Knocknacarra v Colga , at Cappagh Park, 10:30am ; Salthill Devon v Bearna Na Forbacha , at Drom, 10:30am ; Craughwell United v Mervue Utd , at Craughwell, 10:30am

 GFA Girls U12 Championship: Cregmore/Claregalway FC B v Bearna Na Forbacha B, at Cregmore, 10:30am ; Moyne Villa v Kilshanvey Utd , at Headford, 10:30am ; Athenry v Oughterard , at Athenry, 10:30am

GFA Girls U12 Division 1: Colemanstown Utd v Colga B, at Colemanstown, 10:30am ; Loughrea v Salthill Devon B, at Loughrea, 1:30pm


Tuesday 11 February


Galway FA U13 Prem: Salthill Devon v Mervue Utd , at Drom, 7:00pm ;

Related posts

Wexford Football League Fixtures

Eamon Scott

NDSL Fixtures

Eamon Scott

GALWAY FOOTBALL ASSOCITION

Eamon Scott