fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageConnacht FAFIXTURESGALWAY FALATEST NEWSLatest News Homepage

Galway FA Fixtures

Fixtures from 05/06/2022 to 15/06/2022

Sunday 05th June 2022

GFA U18 Premier Cup:
Cregmore/Claregalway FC v Maree/Oranmore , at Cregmore, 2:00pm Semi Final;
GFA U16 Boys Premier:
Mervue Utd v Knocknacarra , at Mervue, 11:00am ;
GFA U14 Boys Division 2:
Cregmore/Claregalway FC B v Kilshanvey Utd , at Cregmore, 12:00pm ;
GFA U14 Girls Championship:
St Bernards v Oughterard , at Abbeyknockmoy, 1:30pm ;
GFA U12 Girls Division 1:
Athenry B v Corrib Rangers , at Athenry, 10:00am ;

Monday 06th June 2022

GFA, A and T Printing, Athenry, U17 Youths Premier Division:
Tuam Celtic v Cregmore/Claregalway FC , at Tuam, 4:00pm ;
GFA U17 Youths Championship:
Colga v Knocknacarra , at Mervue, 1:00pm Playoff;
GFA U15 Boys Premier:
Mervue Utd v Tuam Celtic , at Mervue, 12:00pm ;
Salthill Devon v Knocknacarra , at Drom, 5:00pm ;
GFA U14 Boys Premier:
Maree/Oranmore v Athenry , at Maree Astro, 7:30pm ;

Tuesday 07th June 2022

GFA U14 Boys Division 3:
Moyne Villa B v East Galway Utd , at Mervue, 7:00pm Playoff;
U13 Division 1 Cup:
Merlin Woods FC/Medtronic v Loughrea , at Maree Astro, 7:00pm Final;
GFA U12 Boys Premier:
Knocknacarra v Athenry , at Cappagh Park, 7:00pm ;
GFA U12 Boys Championship:
Galway Hibs v Tuam Celtic , at Bohermore, 7:00pm ;
GFA U12 Boys Division 1:
Kinvara Utd v Colemanstown Utd , at Kinvara, 7:00pm ;
U12 Premier Cup:
Colga v Ballinasloe Town , at Clarinbridge, 7:00pm Semi Final;
Salthill Devon v Knocknacarra , at Drom, 7:00pm Semi Final;
GFA O35s Non-Junior 2022:
Oughterard v Loughrea B, at New Village, 7:30pm ;
GFA O35s Junior 2022:
Corrib Rangers v Tuam Celtic , at Westside, 7:30pm ;
Dynamo Blues v Corrib Celtic , at Tuam, 7:30pm ;
Loughrea v Galway Bohs , at Loughrea, 7:30pm ;
Gaynor Cup 2022:
North Tipperary League v Longford League , at University of Limerick, 4:00pm Pitch 3;
Midlands League v Galway League , at University of Limerick, 4:00pm Pitch 4;
GFA U14 Girls Championship:
Kilshanvey Utd v Bearna Na Forbacha B, at Kilconly, 7:00pm Not Played;

Wednesday 08th June 2022

Michael Byrne Cup:
Mervue Utd v Athenry , at Mervue, 7:00pm Semi Final;
Salthill Devon v Maree/Oranmore , at Drom, 7:00pm Semi Final;
GFA U14 Boys Premier:
Cregmore/Claregalway FC v Mervue Utd , at Cregmore, 7:00pm ;
Maree/Oranmore v Salthill Devon , at Maree Astro, 7:30pm ;
Athenry v Moyne Villa , at Athenry, 7:30pm ;
GFA U14 Boys Championship:
Colga v Corrib Celtic , at Clarinbridge, 7:00pm ;
Bearna Na Forbacha v Tuam Celtic , at Furbo, 7:00pm ;
GFA U14 Boys Division 2:
Kilshanvey Utd v MacDara , at Kilconly, 7:00pm ;
GFA U13 Boys Premier:
Salthill Devon v Maree/Oranmore , at Oranmore, 7:00pm Note venue;
Knocknacarra v Athenry , at Cappagh Park, 7:00pm ;
GFA U13 Boys Division 2:
Colemanstown Utd v Kilshanvey Utd , at Colemanstown, 7:00pm ;
GFA U12 Boys Division 4:
Corrib Celtic B v Ballinasloe Town B, at Annaghdown, 7:00pm ;
GFA O35s Non-Junior 2022:
Moyne Villa v Corrib Celtic B, at Headford, 7:30pm ;
Maree/Oranmore v Kiltullagh , at Oranmore, 7:30pm ;
Athenry v Knocknacarra , at Athenry, 7:30pm ;
Gaynor Cup 2022:
Galway League v North Tipperary League , at University of Limerick, 10:00am Pitch 1;
Longford League v Roscommon League , at University of Limerick, 10:00am Pitch 2;
Roscommon League v Galway League , at University of Limerick, 4:00pm Pitch 5;
North Tipperary League v Midlands League , at University of Limerick, 4:00pm Pitch 6;

Thursday 09th June 2022

GFA, A and T Printing, Athenry, U17 Youths Premier Division:
Cregmore/Claregalway FC v Mervue Utd , at Cregmore, 7:00pm ;
GFA U17 Youths Division 1:
Loughrea v Cregmore/Claregalway FC B, at Loughrea, 7:00pm ;
Craughwell United v Athenry B, at Craughwell, 7:00pm ;
GFA U16 Boys Division 1:
St Bernards v Corofin Utd , at Abbeyknockmoy, 7:00pm ;
U14 Division 1 Cup:
Loughrea v Knocknacarra B, at Mervue, 7:00pm Final;
GFA U12 Boys Division 1:
Kinvara Utd v Corrib Celtic , at Kinvara, 7:00pm ;
GFA U12 Boys Division 3:
Kilshanvey Utd v Gort Utd , at Kilconly, 7:00pm ;
Gaynor Cup 2022:
Midlands League v Roscommon League , at University of Limerick, 10:00am Pitch 4;
Galway League v Longford League , at University of Limerick, 10:00am Pitch 3;
Longford League v Midlands League , at University of Limerick, 4:00pm Pitch 2;
Roscommon League v North Tipperary League , at University of Limerick, 4:00pm Pitch 1;
GFA U14 Girls Championship:
Athenry B v Oughterard , at Athenry, 7:00pm ;

Friday 10th June 2022

U16 Division 2 Cup:
Kilshanvey Utd v Knocknacarra B, at Mervue, 7:00pm Final;
GFA U14 Boys Premier:
Mervue Utd v Moyne Villa , at Mervue, 7:00pm ;
Athenry v Maree/Oranmore , at Athenry, 7:00pm ;
GFA O35s Non-Junior 2022:
Oughterard v Kinvara Utd , at New Village, 7:30pm ;
U17 Girls Shield:
East Galway Utd v Cregmore/Claregalway FC , at Cregmore, 7:00pm ;

Saturday 11th June 2022

GFA U15 Boys Premier:
Mervue Utd v Knocknacarra , at Mervue, 2:00pm ;
GFA U15 Boys Championship:
MacDara v Colga , at Carraroe Astro, 12:30pm ;
GFA U14 Boys Premier:
Cregmore/Claregalway FC v Knocknacarra , at Cregmore, 12:30pm ;
GFA U14 Boys Division 1:
Loughrea v Knocknacarra B, at Loughrea, 12:30pm ;
GFA U13 Boys Premier:
Athenry v Mervue Utd , at Athenry, 10:30am ;
Colga v Bearna Na Forbacha , at Clarinbridge, 12:30pm ;
Maree/Oranmore v Salthill Devon , at Drom, 12:30pm Note venue;
GFA U13 Boys Division 2:
Kilshanvey Utd v Colemanstown Utd , at Kilconly, 10:30am ;
GFA U12 Boys Championship:
Galway Hibs v Craughwell United , at Bohermore, 10:30am ;
Corofin Utd v Tuam Celtic , at Corofin, 10:30am ;
GFA U12 Boys Division 1:
Kinvara Utd v Kiltullagh , at Kinvara, 10:30am ;
MacDara v Colemanstown Utd , at Carraroe Astro, 12:30pm ;
GFA U12 Boys Division 3:
Gort Utd v Galway Bohs , at Maree Astro, 11:00am Note Venue;
GFA U11 Boys Mars – Kevin Power Cup:
Cregmore/Claregalway FC Cregmore Rovers BU11 v Maree/Oranmore Maree/Oranmore Celtic BU11, at Cregmore, 10:00am ;
Knocknacarra Knocknacarra Rovers BU11 v Salthill Devon Salthill Devon Rovers BU11, at Cappagh Park, 3:00pm ;
GFA U11 Boys Neptune Cup:
Athenry Athenry Rovers BU11 v Salthill Devon Salthill Devon Celtic BU11, at Athenry, 3:00pm ;
St Bernards St Bernards Athletic BU11 v Loughrea Loughrea Athletic BU11, at Abbeyknockmoy, 5:30pm ;
GFA U11 Boys Pluto Cup:
Athenry Athenry United BU11 v Knocknacarra Knocknacarra Albion BU11, at Athenry, 12:30pm ;
GFA U11 Boys Jupiter Cup:
Bearna Na Forbacha Barna Furbo Albion BU11 v Colga Colga Rovers BU11, at Furbo, 10:00am ;
Merlin Woods FC/Medtronic Merlin Woods Medtronic Celtic BU11 v Cregmore/Claregalway FC Cregmore Athletic BU11, at Merlin Woods City Park, 12:30pm ;
GFA U11 Boys Venus Cup:
Renmore Renmore Athletic BU11 v Colemanstown Utd Colemanstown Athletic BU11, at Renmore, 5:30pm ;

Sunday 12th June 2022

Western Hygiene Supplies Premier Division:
Salthill Devon v Corrib Celtic , at Drom, 11:00am ;
GFA U18 Youths Division 1:
Athenry B v West Coast Utd , at Athenry, 2:00pm ;
GFA U17 Premier Cup:
Cregmore/Claregalway FC v Maree/Oranmore , at Mervue, 2:00pm Final;
GFA U16 Boys Division 1:
MacDara v Mervue Utd B, at Carraroe Astro, 11:00am ;
GFA U16 Boys Division 2:
Athenry B v Kilshanvey Utd , at Athenry, 2:00pm ;
GFA U14 Boys Premier:
Athenry v Mervue Utd , at Athenry, 11:00am ;
Maree/Oranmore v Moyne Villa , at Maree Astro, 12:30pm ;
GFA U11 Boys Sun Cup:
Oughterard Oughterard AFC BU11 v Corofin Utd Corofin Celtic BU11, at New Village, 3:30pm ;
GFA U11 Boys Saturn Cup:
Kiltullagh Kiltullagh Athletic BU11 v Knocknacarra Knocknacarra Athletic BU11, at Kiltullagh, 10:30am ;
GFA U11 Boys Pluto Cup:
Loughrea Loughrea Celtic BU11 v Mervue Utd Mervue Rovers BU11, at Loughrea, 10:30am ;
GFA U11 Boys Venus Cup:
Craughwell United Craughwell Athletic BU11 v Kinvara Utd Kinvara Celtic BU11, at Craughwell, 1:00pm ;
U12 Div 2 Plate:
Cregmore/Claregalway FC B v Maree/Oranmore C, at Cregmore/Claregalway C, 11:00am ;
GFA U15 Girls Premier:
Bearna Na Forbacha v Knocknacarra , at Furbo, 12:00pm ;
GFA U14 Girls Championship:
Oughterard v Bearna Na Forbacha B, at New Village, 12:00pm ;
GFA U14 Premier Girls:
Corrib Celtic v Salthill Devon , at Annaghdown, 12:00pm ;
GFA U13 Girls Division 1:
St Bernards v Kilshanvey Utd , at Abbeyknockmoy, 11:00am ;

Monday 13th June 2022

GFA O35s Non-Junior 2022:
Loughrea B v St Bernards , at Loughrea, 7:30pm ;

Tuesday 14th June 2022

GFA O35s Junior 2022:
West Utd v Corrib Rangers , at South Park, 7:30pm ;
Galway Bohs v Dynamo Blues , at Millers Lane, 7:30pm ;
Corrib Celtic v Tuam Celtic , at Annaghdown, 7:30pm ;
GFA U14 Girls Championship:
St Bernards v Bearna Na Forbacha B, at Abbeyknockmoy, 2:00pm ;
GFA U14 Premier Girls:
Knocknacarra v Athenry , at Cappagh Park, 7:00pm ;
Bearna Na Forbacha v Salthill Devon , at Furbo, 7:00pm ;

Wednesday 15th June 2022

GFA O35s Non-Junior 2022:
St Bernards v Athenry , at Abbeyknockmoy, 7:30pm ;
Knocknacarra v Maree/Oranmore , at Cappagh Park, 7:30pm ;
Kiltullagh v Oughterard , at Kiltullagh, 7:30pm ;
Loughrea B v Moyne Villa , at Loughrea, 7:30pm ;
Corrib Celtic B v Kinvara Utd , at Annaghdown, 7:30pm

Galway League Results from eSports manager for last 6 days.
www.sportsmanager.ie

SFAI Boys U15 Interleague:
Waterford League 6, Galway League 2, Semi Final;
SFAI Boys U16 Interleague:
Galway League 3, Waterford League 1, Semi Final;
TP Brennan Connacht Junior Cup:
Salthill Devon 2, Ballinasloe Town 1, Final;
Western Hygiene Supplies Premier Division:
Tuam Celtic 2, Salthill Devon 7, ;
Loughrea 0, Galway Hibs 3, Conceded by Loughrea;
St Bernards 5, Corrib Rangers 0, ;
Athenry 1, Mervue Utd 1, ;
West Utd 0, Salthill Devon 2, ;
Loughrea 2, Corrib Rangers 1, Note Venue;
Western Hygiene Supplies Reserve League:
Tuam Celtic 3, Galway Hibs 0, Conceded by Galway Hibs;
GFA U18 Youths Championship:
Athenry 1, Craughwell United 2, ;
Tuam Celtic 0, Moyne Villa 1, ;
Moyne Villa 0, Oughterard 1, ;
St Bernards 3, Colga 0, Conceded by Colga;
GFA U18 Youths Division 1:
Tuam Celtic B 0, West Coast Utd 3, Conceded by Tuam Celtic B;
West Coast Utd 1, Maree/Oranmore B 3, ;
West Coast Utd 3, Kinvara Utd 0, Conceded by Kinvara Utd;
GFA U18 Premier Cup:
Mervue Utd 3, Bearna Na Forbacha 0, Conceded by Bearna Na Forbacha;
Cregmore/Claregalway FC 3, Maree/Oranmore 5, Semi Final;
GFA, A and T Printing, Athenry, U17 Youths Premier Division:
Bearna Na Forbacha 0, Mervue Utd 3, Conceded by Bearna Na Forbacha;
GFA U17 Youths Championship:
Colga 4, Knocknacarra 1, ;
Corrib Celtic 0, Knocknacarra 3, Conceded by Corrib Celtic;
GFA U17 Youths Division 1:
Athenry B 2, Loughrea 5, ;
Cregmore/Claregalway FC B 3, St Bernards 0, Conceded by St Bernards;
St Bernards 0, Loughrea 3, Conceded by St Bernards;
Cois Fharraige 2, Athenry B 0, ;
GFA U17 Premier Cup:
Cregmore/Claregalway FC 3, Kinvara Utd 1, Semi Final;
GFA U16 Boys Premier:
Mervue Utd 0, Knocknacarra 3, ;
Tuam Celtic 0, Mervue Utd 2, ;
Galway Hibs 2, Salthill Devon 0, ;
GFA U16 Boys Championship:
Athenry 0, Colemanstown Utd 0, ;
Oughterard 0, Moyne Villa 2, ;
Bearna Na Forbacha 3, Loughrea 0, Conceded by Loughrea;
Bearna Na Forbacha 3, Moyne Villa 0, Conceded by Moyne Villa;
GFA U16 Boys Division 1:
Corofin Utd 3, Cregmore/Claregalway FC 2, ;
Mervue Utd B 0, Corrib Celtic 3, Conceded by Mervue Utd B;
Cregmore/Claregalway FC 4, MacDara 1, ;
GFA U16 Boys Division 2:
Knocknacarra B 4, Kilshanvey Utd 1, ;
GFA U15 Boys Premier:
Moyne Villa 5, Cregmore/Claregalway FC 1, Note Venue;
Salthill Devon 2, Mervue Utd 5, ;
Tuam Celtic 3, Salthill Devon 0, ;
GFA U15 Boys Championship:
Athenry 3, Galway Hibs 0, Conceded by Galway Hibs;
Kilshanvey Utd 1, Athenry 1, ;
GFA U15 Boys Division 1:
St Bernards 1, Corrib Celtic 0, ;
Knocknacarra B 3, Colemanstown Utd 0, ;
GFA U15 Boys Division 2:
Athenry B 2, Kiltullagh 6, ;
GFA U15 Boys Division 3:
Merlin Woods FC/Medtronic 1, Gort Utd 3, ;
U15 Championship Cup:
Mervue Utd B 1, Kilshanvey Utd 0, Semi Final;
U15 Division 1 Cup:
Corrib Celtic 3, Colemanstown Utd 1, Final;
U15 Division 3 Cup:
Corrib Rangers 4, East Galway Utd 0, Final;
GFA U14 Boys Premier:
Athenry 2, Salthill Devon 5, Note Venue;
Knocknacarra 4, Cregmore/Claregalway FC 1, ;
Oughterard 0, Mervue Utd 3, Conceded by Oughterard;
Cregmore/Claregalway FC 1, Maree/Oranmore 0, Note Venue;
GFA U14 Boys Championship:
Kiltullagh 1, Bearna Na Forbacha 4, ;
Colga 4, Mervue Utd B 0, ;
GFA U14 Boys Division 1:
St Bernards 5, Corofin Utd 2, ;
GFA U14 Boys Division 2:
Cregmore/Claregalway FC B 1, Kilshanvey Utd 1, ;
Galway Bohs 2, Maree/Oranmore B 1, ;
GFA U14 Boys Division 4:
Colemanstown Utd B 0, Maree/Oranmore C 4, ;
U14 Division 1 Cup:
Loughrea 4, Merlin Woods FC/Medtronic 2, Semi Final;
Salthill Devon B 1, Knocknacarra B 2, Semi Final;
GFA U13 Boys Premier:
Bearna Na Forbacha 2, Athenry 3, ;
GFA U13 Boys Championship:
Cregmore/Claregalway FC 2, Galway Hibs 1, ;
Corofin Utd 1, Cregmore/Claregalway FC 2, ;
Galway Hibs 1, Tuam Celtic 0, ;
GFA U13 Boys Division 1:
Ramblers 0, Loughrea 4, ;
Craughwell United 1, Merlin Woods FC/Medtronic 6, ;
GFA U13 Boys Division 2:
Colemanstown Utd 2, Ballinasloe Town B 5, ;
GFA U13 Boys Division 4:
Loughrea B 2, East Galway Utd 5, ;
Ballinasloe Town C 4, Kinvara Utd B 3, ;
U13 Championship Cup:
Kinvara Utd 1, Oughterard 5, Semi Final;
U13 Division 2 Cup:
Colemanstown Utd 3, Kilshanvey Utd 1, Final;
GFA U12 Boys Premier:
Knocknacarra 2, Maree/Oranmore 0, ;
Salthill Devon 1, Athenry 1, ;
Knocknacarra 2, Ballinasloe Town 1, ;
Athenry 2, Salthill Devon 2, ;
Mervue Utd 1, Colga 0, ;
GFA U12 Boys Championship:
Oughterard 1, Craughwell United 3, ;
Galway Hibs 1, Corofin Utd 3, ;
GFA U12 Boys Division 1:
Loughrea 3, Corrib Celtic 0, ;
Merlin Woods FC/Medtronic 1, Kiltullagh 2, ;
Kinvara Utd 3, Salthill Devon B 0, ;
Salthill Devon B 1, Loughrea 5, ;
GFA U12 Boys Division 2:
Knocknacarra C 1, Athenry B 2, ;
GFA U12 Boys Division 3:
East Galway Utd 3, Corrib Rangers 0, Conceded by Corrib Rangers;
Kilshanvey Utd 1, Galway Bohs 4, ;
GFA U12 Boys Division 4:
Loughrea B 1, Corrib Celtic B 1, ;
GFA U12 Boys Division 5:
Bearna Na Forbacha B 2, Salthill Devon C 2, ;
GFA O35s Non-Junior 2022:
Kinvara Utd 0, St Bernards 3, ;
Moyne Villa 0, Kinvara Utd 2, Note venue is Kinvara;
Kiltullagh 1, Athenry 1, ;
Knocknacarra 0, St Bernards 1, ;
GFA O35s Junior 2022:
Dynamo Blues 2, West Utd 3, ;
Corrib Celtic 6, Corrib Rangers 5, ;
Corrib Rangers 4, Galway Bohs 1, ;
FAI Women Intermediate Cup :
Athenry 0, Corrib Celtic 3, Conceded by Athenry ;
U17 Girls Plate:
Knocknacarra 7, Moyne Villa 1, ;
Corrib Celtic 2, Craughwell United 0, ;
U12 Div 2 Plate:
Cregmore/Claregalway FC B 5, Loughrea 1, ;
U17 Girls Shield:
Bearna Na Forbacha 0, East Galway Utd 1, ;
FAI U17 Women’s Cup:
Cregmore/Claregalway FC 1, Salthill Devon 4, ;
Ladies Championship:
Athenry 3, Dynamo Blues 0, Conceded by Dynamo Blues;
GFA U15 Girls Premier:
Bearna Na Forbacha 3, Corrib Celtic 0, Conceded by Corrib Celtic ;
Knocknacarra 2, Athenry 0, ;
GFA U15 Girls Championship:
Bearna Na Forbacha B 3, Athenry B 0, ;
GFA U14 Premier Girls:
Bearna Na Forbacha 3, Mervue Utd 0, ;
Athenry 0, Knocknacarra 1, ;
Corrib Celtic 1, Bearna Na Forbacha 3, ;
GFA U13 Girls Premier:
Knocknacarra 0, Salthill Devon 0, ;
Athenry 3, Bearna Na Forbacha 0, Conceded by Barna;
Corrib Celtic 7, Bearna Na Forbacha 2, ;
Mervue Utd 0, Knocknacarra 3, ;
Salthill Devon 5, Athenry 2, ;
GFA U13 Girls Championship:
Oughterard 1, Maree/Oranmore 3, ;
Loughrea 1, Maree/Oranmore 1, ;
Oughterard 3, Craughwell United 0, Conceded by Craughwell ;
Maree/Oranmore 3, Loughrea 0, ;
GFA U13 Girls Division 1:
Colga 4, Kilshanvey Utd 1, ;
Kiltullagh 3, East Galway Utd 5, ;
Kilshanvey Utd 3, Colemanstown Utd 1, ;
Knocknacarra C 0, St Bernards 4, ;
GFA U12 Girls Division 1:
Colemanstown Utd 1, Maree/Oranmore B 1, ;
Merlin Woods FC/Medtronic 0, Colga B 1, ;
Loughrea 2, Knocknacarra B 1, ;
Corrib Rangers 0, Colemanstown Utd 3, ;
Knocknacarra B 3, Maree/Oranmore B 0, Conceded by Maree/Oranmore;

;

Related posts

Wexford Football League Results

Eamon Scott

Clare & District Soccer League Fixtures

Eamon Scott

QUIZ 9 – MONDAY’S ANSWERS

Eamon Scott