fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageConnacht FAFIXTURESGALWAY FALATEST NEWSLatest News Homepage

Galway FA Fixtures

Fixtures from 29/05/2022 to 08/06/2022

Sunday 29th May 2022

U15 Division 3 Cup:
Corrib Rangers v East Galway Utd , at Eamonn Deacy Park, 7:00pm Final;
GFA U13 Girls Premier:
Salthill Devon v Athenry , at Drom, 10:00am ;

Monday 30th May 2022

GFA U15 Boys Premier:
Tuam Celtic v Salthill Devon , at Tuam, 7:30pm ;
GFA U15 Boys Championship:
Kilshanvey Utd v Athenry , at Kilconly, 7:00pm ;
U15 Division 1 Cup:
Corrib Celtic v Colemanstown Utd , at Eamonn Deacy Park, 7:00pm Final;
GFA U14 Boys Division 1:
St Bernards v Corofin Utd , at Abbeyknockmoy, 6:30pm ;
GFA U12 Boys Championship:
Galway Hibs v Corofin Utd , at Bohermore, 7:00pm ;
GFA O35s Non-Junior 2022:
Kiltullagh v Athenry , at Kiltullagh, 7:00pm ;
Loughrea B v Maree/Oranmore , at Loughrea, 7:00pm ;
Knocknacarra v St Bernards , at Cappagh Park, 7:00pm ;
Moyne Villa v Kinvara Utd , at Kinvara, 7:30pm Note venue is Kinvara;
GFA O35s Junior 2022:
Corrib Rangers v Galway Bohs , at Westside, 7:00pm ;
Corrib Celtic v Loughrea , at Annaghdown, 7:00pm ;
SFAI U13 Girls Interleague:
Galway League v Limerick League , at Drom, 7:30pm ;

Tuesday 31st May 2022

Western Hygiene Supplies Premier Division:
Loughrea v Corrib Rangers , at Loughrea, 7:00pm ;
GFA U14 Boys Championship:
Colga v Mervue Utd B, at Clarinbridge, 7:00pm ;
GFA U13 Boys Championship:
Corofin Utd v Cregmore/Claregalway FC , at Corofin, 7:00pm ;
Galway Hibs v Tuam Celtic , at Bohermore, 7:00pm ;
GFA U13 Boys Division 1:
Craughwell United v Merlin Woods FC/Medtronic , at Craughwell, 7:00pm ;
GFA U13 Boys Division 4:
Ballinasloe Town C v Kinvara Utd B, at Ballinasloe, 7:00pm ;
GFA U12 Boys Premier:
Knocknacarra v Ballinasloe Town , at Cappagh Park, 7:00pm ;
Athenry v Salthill Devon , at Athenry, 7:00pm ;
Mervue Utd v Colga , at Mervue, 7:00pm ;
GFA U12 Boys Championship:
Oughterard v Craughwell United , at New Village, 7:00pm ;
GFA U12 Boys Division 1:
Salthill Devon B v Loughrea , at Drom, 7:00pm ;
GFA U12 Boys Division 2:
Knocknacarra C v Athenry B, at Cappagh Park, 7:00pm ;
GFA U12 Boys Division 4:
Corrib Celtic B v Ballinasloe Town B, at Annaghdown, 7:00pm ;
GFA U12 Boys Division 5:
Bearna Na Forbacha B v Salthill Devon C, at Furbo, 7:00pm ;
GFA O35s Non-Junior 2022:
Corrib Celtic B v Oughterard , at Annaghdown, 7:00pm ;
GFA U13 Girls Premier:
Athenry v Bearna Na Forbacha , at Athenry, 7:00pm ;
GFA U13 Girls Division 1:
Colga v Kilshanvey Utd , at Clarinbridge, 7:00pm ;

Wednesday 01st June 2022

Western Hygiene Supplies Premier Division:
Athenry v Mervue Utd , at Athenry, 7:00pm ;
West Utd v Salthill Devon , at South Park, 7:00pm ;
GFA U18 Youths Division 1:
West Coast Utd v Maree/Oranmore B, at Letterfrack, 7:00pm ;
GFA U16 Boys Premier:
Galway Hibs v Salthill Devon , at Bohermore, 7:00pm ;
GFA U16 Boys Championship:
Bearna Na Forbacha v Moyne Villa , at Furbo, 7:00pm ;
GFA U15 Boys Premier:
Moyne Villa v Cregmore/Claregalway FC , at Mervue Astro, 7:00pm Note Venue;
Salthill Devon v Mervue Utd , at Drom, 7:00pm ;
GFA U15 Boys Division 1:
Knocknacarra B v Colemanstown Utd , at Cappagh Park, 7:00pm ;
St Bernards v Corrib Celtic , at Abbeyknockmoy, 7:15pm ;
GFA U15 Boys Division 2:
Athenry B v Kiltullagh , at Athenry, 7:00pm ;
GFA U15 Boys Division 3:
Merlin Woods FC/Medtronic v Gort Utd , at Merlin Woods City Park, 7:00pm ;
GFA U14 Boys Premier:
Cregmore/Claregalway FC v Maree/Oranmore , at Maree Astro, 7:00pm Note Venue;
GFA U14 Boys Division 2:
Cregmore/Claregalway FC B v Kinvara Utd , at Cregmore, 7:00pm ;
GFA U13 Boys Division 2:
Colemanstown Utd v Ballinasloe Town B, at Colemanstown, 7:00pm ;
GFA O35s Junior 2022:
Dynamo Blues v West Utd , at Tuam, 7:00pm ;
U12 Div 2 Plate:
Cregmore/Claregalway FC B v Loughrea , at Cregmore, 7:00pm ;
GFA U13 Girls Premier:
Knocknacarra v Salthill Devon , at Cappagh Park, 7:00pm ;
GFA U12 Girls Division 1:
Loughrea v Knocknacarra B, at Loughrea, 7:15pm ;

Thursday 02nd June 2022

GFA U18 Youths Championship:
Athenry v Craughwell United , at Athenry, 7:00pm ;
Tuam Celtic v Moyne Villa , at Tuam, 7:00pm ;
GFA U17 Youths Championship:
Colga v Knocknacarra , at Clarinbridge, 7:00pm ;
GFA U17 Youths Division 1:
St Bernards v Loughrea , at Abbeyknockmoy, 7:00pm ;
GFA U16 Boys Premier:
Tuam Celtic v Mervue Utd , at Tuam, 7:00pm ;
U14 Division 1 Cup:
Salthill Devon B v Knocknacarra B, at Drom, 7:00pm Semi Final;
GFA U12 Boys Division 1:
Kinvara Utd v Salthill Devon B, at Kinvara, 7:00pm ;
GFA O35s Junior 2022:
Corrib Celtic v Corrib Rangers , at Annaghdown, 7:00pm ;
GFA U14 Premier Girls:
Athenry v Knocknacarra , at Athenry, 7:30pm ;
Corrib Celtic v Bearna Na Forbacha , at Annaghdown, 7:30pm ;
GFA U13 Girls Championship:
Loughrea v Maree/Oranmore , at Loughrea, 10:00am ;

Friday 03rd June 2022

SFAI Regional Cup:
Knocknacarra v Maree/Oranmore , at Cappagh Park, 7:00pm ;
GFA U12 Boys Division 1:
Merlin Woods FC/Medtronic v Kiltullagh , at Merlin Woods City Park, 7:00pm ;
GFA O35s Non-Junior 2022:
Maree/Oranmore v Oughterard , at Oranmore, 7:00pm ;
Knocknacarra v Loughrea B, at Cappagh Park, 7:30pm ;
Corrib Celtic B v Athenry , at Annaghdown, 7:30pm ;
GFA U14 Girls Championship:
Athenry B v Kilshanvey Utd , at Athenry, 7:30pm ;

Saturday 04th June 2022

U15 Championship Cup:
Mervue Utd B v Kilshanvey Utd , at Mervue, 12:30pm Semi Final;
GFA U14 Boys Premier:
Knocknacarra v Cregmore/Claregalway FC , at Cappagh Park, 2:00pm ;
GFA U14 Boys Championship:
Kiltullagh v Bearna Na Forbacha , at Kiltullagh, 12:30pm ;
GFA U14 Boys Division 2:
Galway Bohs v Maree/Oranmore B, at Millers Lane, 12:30pm ;
Cregmore/Claregalway FC B v Kilshanvey Utd , at Cregmore, 12:30pm ;
GFA U14 Boys Division 4:
Colemanstown Utd B v Maree/Oranmore C, at Colemanstown, 12:30pm ;
U14 Division 1 Cup:
Loughrea v Merlin Woods FC/Medtronic , at Loughrea, 3:30pm Semi Final;
GFA U13 Boys Premier:
Bearna Na Forbacha v Athenry , at Furbo, 12:30pm ;
GFA U13 Boys Championship:
Cregmore/Claregalway FC v Galway Hibs , at Cregmore, 12:30pm ;
GFA U13 Boys Division 1:
Ramblers v Loughrea , at Leitrim, 10:30am ;
GFA U13 Boys Division 4:
Loughrea B v East Galway Utd , at Loughrea, 12:30pm ;
U13 Championship Cup:
Kinvara Utd v Oughterard , at Kinvara, 10:30am Semi Final;
U13 Division 2 Cup:
Colemanstown Utd v Kilshanvey Utd , at Mervue, 10:30am Final;
GFA U12 Boys Premier:
Salthill Devon v Athenry , at Drom, 10:30am ;
Knocknacarra v Maree/Oranmore , at Cappagh Park, 12:30pm ;
GFA U12 Boys Division 1:
Loughrea v Corrib Celtic , at Loughrea, 2:00pm ;
GFA U12 Boys Division 3:
Kilshanvey Utd v Galway Bohs , at Kilconly, 10:30am ;
GFA U12 Boys Division 4:
Loughrea B v Corrib Celtic B, at Loughrea, 10:30am ;

Sunday 05th June 2022

Western Hygiene Supplies Premier Division:
Tuam Celtic v Salthill Devon , at Tuam, 11:00am ;
St Bernards v Corrib Rangers , at Abbeyknockmoy, 11:00am ;
Loughrea v Galway Hibs , at Loughrea, 2:00pm ;
GFA U18 Youths Division 1:
Tuam Celtic B v West Coast Utd , at Tuam, 2:00pm ;
GFA U18 Premier Cup:
Mervue Utd v Bearna Na Forbacha , at Mervue, 2:00pm Semi Final;
Cregmore/Claregalway FC v Maree/Oranmore , at Cregmore, 2:00pm Semi Final;
GFA, A and T Printing, Athenry, U17 Youths Premier Division:
Tuam Celtic v Cregmore/Claregalway FC , at Tuam, 2:00pm ;
GFA U17 Youths Division 1:
Cregmore/Claregalway FC B v St Bernards , at Cregmore, 2:00pm ;
Athenry B v Loughrea , at Athenry, 2:00pm ;
GFA U16 Boys Premier:
Mervue Utd v Knocknacarra , at Mervue, 2:00pm ;
GFA U16 Boys Championship:
Athenry v Colemanstown Utd , at Athenry, 2:00pm ;
Oughterard v Moyne Villa , at New Village, 2:00pm ;
GFA U16 Boys Division 1:
Mervue Utd B v Corrib Celtic , at Annaghdown, 2:00pm Note Venue;
Corofin Utd v Cregmore/Claregalway FC , at Corofin, 2:00pm ;
GFA U16 Boys Division 2:
Knocknacarra B v Kilshanvey Utd , at Cappagh Park, 2:00pm ;
FAI Women Intermediate Cup :
Athenry v Corrib Celtic , at Athenry, 2:00pm Shield;
U17 Girls Shield:
Bearna Na Forbacha v East Galway Utd , at Furbo, 12:00pm ;
FAI U17 Women’s Cup:
Cregmore/Claregalway FC v Salthill Devon , at Cregmore, 2:00pm ;
GFA U14 Girls Championship:
St Bernards v Oughterard , at Abbeyknockmoy, 12:00pm ;
GFA U14 Premier Girls:
Knocknacarra v Corrib Celtic , at Cappagh Park, 12:00pm ;
Bearna Na Forbacha v Mervue Utd , at Furbo, 12:00pm ;
GFA U13 Girls Championship:
Oughterard v Maree/Oranmore , at New Village, 11:30am ;
GFA U13 Girls Division 1:
St Bernards v Colga , at Abbeyknockmoy, 10:00am ;
GFA U12 Girls Division 1:
Colemanstown Utd v Maree/Oranmore B, at Colemanstown, 10:00am ;
Merlin Woods FC/Medtronic v Colga B, at Merlin Woods City Park, 10:00am ;
Athenry B v Corrib Rangers , at Athenry, 10:00am ;

Monday 06th June 2022

GFA U14 Boys Premier:
Maree/Oranmore v Athenry , at Oranmore, 7:00pm ;

Tuesday 07th June 2022

GFA U13 Boys Premier:
Salthill Devon v Maree/Oranmore , at Drom, 7:00pm ;
U13 Division 1 Cup:
Merlin Woods FC/Medtronic v Loughrea , at Maree Astro, 7:00pm Final;
GFA U12 Boys Championship:
Galway Hibs v Tuam Celtic , at Bohermore, 7:00pm ;
GFA U12 Boys Division 1:
Kinvara Utd v Colemanstown Utd , at Kinvara, 7:00pm ;
GFA O35s Non-Junior 2022:
Oughterard v Loughrea B, at New Village, 7:30pm ;
GFA O35s Junior 2022:
Corrib Rangers v Tuam Celtic , at Westside, 7:30pm ;
Dynamo Blues v Corrib Celtic , at Tuam, 7:30pm ;
Loughrea v Galway Bohs , at Loughrea, 7:30pm ;
Gaynor Cup 2022:
North Tipperary League v Longford League , at University of Limerick, 4:00pm Pitch 3;
Midlands League v Galway League , at University of Limerick, 4:00pm Pitch 4;
GFA U14 Girls Championship:
Kilshanvey Utd v Bearna Na Forbacha B, at Kilconly, 7:00pm Not Played;

Wednesday 08th June 2022

Michael Byrne Cup:
Mervue Utd v Athenry , at Mervue, 7:00pm Semi Final;
Salthill Devon v Maree/Oranmore , at Drom, 7:00pm Semi Final;
GFA U15 Boys Premier:
Mervue Utd v Tuam Celtic , at Mervue, 7:00pm ;
GFA U14 Boys Premier:
Maree/Oranmore v Salthill Devon , at Oranmore, 7:00pm ;
Cregmore/Claregalway FC v Mervue Utd , at Cregmore, 7:00pm ;
GFA U14 Boys Championship:
Colga v Corrib Celtic , at Clarinbridge, 7:00pm ;
Bearna Na Forbacha v Tuam Celtic , at Furbo, 7:00pm ;
GFA U14 Boys Division 2:
Kilshanvey Utd v MacDara , at Kilconly, 7:00pm ;
GFA U13 Boys Premier:
Knocknacarra v Athenry , at Cappagh Park, 7:00pm ;
GFA U13 Boys Division 2:
Colemanstown Utd v Kilshanvey Utd , at Colemanstown, 7:00pm ;
GFA O35s Non-Junior 2022:
Moyne Villa v Corrib Celtic B, at Headford, 7:30pm ;
Maree/Oranmore v Kiltullagh , at Oranmore, 7:30pm ;
Athenry v Knocknacarra , at Athenry, 7:30pm ;
Kinvara Utd v St Bernards , at Kinvara, 7:30pm ;
Gaynor Cup 2022:
Galway League v North Tipperary League , at University of Limerick, 10:00am Pitch 1;
Longford League v Roscommon League , at University of Limerick, 10:00am Pitch 2;
Roscommon League v Galway League , at University of Limerick, 4:00pm Pitch 5;
North Tipperary League v Midlands League , at University of Limerick, 4:00pm Pitch 6

RESULTS

SFAI Boys U15 Interleague:
Waterford League 6, Galway League 2, Semi Final;
SFAI Boys U16 Interleague:
Galway League 3, Waterford League 1, Semi Final;
TP Brennan Connacht Junior Cup:
Salthill Devon 2, Ballinasloe Town 1, Final;
Connacht Junior Shield:
Westport United B 3, Knocknacarra 1, Final;
Joe Ryan Cup:
Renmore B 2, NUI Galway 6, Final ;
Western Hygiene Supplies Premier Division:
Loughrea 1, Salthill Devon 3, ;
Mervue Utd 1, Athenry 0, ;
Athenry 1, Salthill Devon 2, ;
Western Hygiene Supplies Division 1:
West Coast Utd 3, Renmore 0, Conceded by Renmore;
Dynamo Blues 3, West Coast Utd 0, Conceded by West Coast Utd;
U21 League 2021:
Corrib Celtic 3, Craughwell United 0, Conceded by Craughwell United;
Craughwell United 3, Oughterard 0, Conceded by Oughterard;
Western Hygiene Supplies Reserve League:
West Utd 3, Galway Hibs 0, Conceded by Galway Hibs;
GFA Bernard Concar U18 Youths Premier Division:
Salthill Devon 0, Knocknacarra 3, Conceded by Salthill Devon;
GFA U18 Youths Championship:
Moyne Villa 0, Oughterard 1, ;
St Bernards 3, Colga 0, Conceded by Colga;
Colga 0, Tuam Celtic 5, ;
GFA U18 Youths Division 1:
West Coast Utd 3, Kinvara Utd 0, Conceded by Kinvara Utd;
Cregmore/Claregalway FC B 3, Athenry B 3, ;
Athenry B 2, Knocknacarra B 2, ;
GFA U18 Premier Cup:
Cregmore/Claregalway FC 3, Salthill Devon 0, Conceded by Salthill Devon;
Knocknacarra 1, Maree/Oranmore 5, Round 1;
GFA U18 Championship Cup:
Tuam Celtic 3, Moyne Villa 2, Final;
GFA U18 Division 1 Cup:
Kiltullagh 2, Kinvara Utd 0, Final;
GFA U17 Youths Championship:
Corrib Celtic 0, Knocknacarra 3, Conceded by Corrib Celtic;
Oughterard 2, Corrib Celtic 3, ;
GFA U17 Youths Division 1:
Cois Fharraige 2, Athenry B 0, ;
GFA U17 Premier Cup:
Cregmore/Claregalway FC 3, Kinvara Utd 1, Semi Final;
GFA U16 Boys Premier:
Salthill Devon 1, Mervue Utd 6, ;
Corrib Rangers 3, Maree/Oranmore 5, ;
Tuam Celtic 1, Galway Hibs 0, ;
Maree/Oranmore 3, Mervue Utd 2, ;
Knocknacarra 5, Galway Hibs 1, ;
Corrib Rangers 1, Tuam Celtic 6, ;
GFA U16 Boys Championship:
Moyne Villa 3, Loughrea 0, Conceded by Loughrea;
Kiltullagh 1, Athenry 6, ;
Moyne Villa 3, Merlin Woods FC/Medtronic 1, ;
Colemanstown Utd 4, Oughterard 0, ;
Merlin Woods FC/Medtronic 2, Athenry 4, ;
Colemanstown Utd 5, Bearna Na Forbacha 2, ;
GFA U16 Boys Division 1:
Cregmore/Claregalway FC 4, MacDara 1, ;
Corrib Celtic 3, Corofin Utd 1, ;
Mervue Utd B 0, Ramblers 2, ;
Ramblers 1, Corrib Celtic 3, ;
Corofin Utd 2, MacDara 2, ;
GFA U16 Boys Division 2:
Kilshanvey Utd 3, Kinvara Utd 0, Conceded by Kinvara Utd;
U16 Division 2 Cup:
Maree/Oranmore B 5, Kilshanvey Utd 4, Semi Final;
GFA U15 Boys Premier:
Cregmore/Claregalway FC 2, Tuam Celtic 1, ;
Knocknacarra 0, Salthill Devon 0, ;
Moyne Villa 0, Mervue Utd 2, ;
Salthill Devon 4, Maree/Oranmore 1, ;
Knocknacarra 4, Cregmore/Claregalway FC 0, ;
GFA U15 Boys Championship:
Mervue Utd B 0, Athenry 5, ;
Kilshanvey Utd 3, Galway Hibs 0, Conceded by Galway Hibs;
Corofin Utd 3, Mervue Utd B 0, Conceded by Mervue Utd B;
GFA U15 Boys Division 2:
Cregmore/Claregalway FC B 1, Athenry B 0, ;
GFA U15 Boys Division 3:
Merlin Woods FC/Medtronic 3, Bearna Na Forbacha B 0, ;
GFA U14 Boys Premier:
Knocknacarra 1, Athenry 1, ;
Salthill Devon 1, Mervue Utd 5, ;
Moyne Villa 1, Maree/Oranmore 3, ;
GFA U14 Boys Championship:
Ballinasloe Town 3, Colga 3, ;
GFA U14 Boys Division 1:
Knocknacarra B 3, St Bernards 2, ;
GFA U14 Boys Division 2:
Colemanstown Utd 5, Kinvara Utd 0, ;
Maree/Oranmore B 5, Cregmore/Claregalway FC B 0, ;
Kinvara Utd 0, Galway Bohs 1, ;
Colemanstown Utd 4, Kilshanvey Utd 2, ;
GFA U14 Boys Division 3:
Corrib Celtic B 4, Tuam Celtic B 0, ;
Athenry C 2, Moyne Villa B 3, ;
Moyne Villa B 6, Oughterard B 1, ;
Athenry C 0, Corrib Celtic B 3, ;
Tuam Celtic B 1, Renmore 0, ;
GFA U14 Boys Division 4:
Knocknacarra C 2, West Utd 7, ;
Colemanstown Utd B 2, West Utd 6, ;
U14 Division 3 Cup:
Moyne Villa B 3, Renmore 1, Final;
U14 Division 4 Cup:
St Patricks 1, Cregmore/Claregalway FC C 2, Final;
GFA U13 Boys Premier:
Bearna Na Forbacha 1, Maree/Oranmore 1, ;
Mervue Utd 2, Colga 3, ;
Knocknacarra 2, Ballinasloe Town 0, ;
Athenry 1, Maree/Oranmore 1, ;
GFA U13 Boys Championship:
Galway Hibs 3, Cregmore/Claregalway FC 0, Conceded by Cregmore/Claregalway FC;
St Bernards 0, Corofin Utd 4, ;
Oughterard 1, Kinvara Utd 3, ;
GFA U13 Boys Division 1:
Craughwell United 1, Loughrea 6, ;
Mervue Utd B 3, Kiltullagh 7, ;
GFA U13 Boys Division 2:
West Coast Utd 3, Renmore 0, Conceded by Renmore;
Corrib Celtic 2, MacDara 0, ;
Galway Bohs 0, Ballinasloe Town B 3, ;
GFA U13 Boys Division 3:
Athenry B 1, Cregmore/Claregalway FC B 3, ;
U13 Division 2 Cup:
Renmore 0, Colemanstown Utd 3, Semi Final;
Corrib Celtic 2, Kilshanvey Utd 4, Semi Final;
GFA U12 Boys Premier:
Maree/Oranmore 3, Knocknacarra 2, ;
Salthill Devon 2, Mervue Utd 0, ;
Colga 0, Ballinasloe Town 1, ;
GFA U12 Boys Championship:
Craughwell United 1, Corofin Utd 2, ;
Bearna Na Forbacha 2, Galway Hibs 4, ;
GFA U12 Boys Division 1:
MacDara 0, Kinvara Utd 5, Note Venue ;
MacDara 0, Kiltullagh 5, ;
Corrib Celtic 0, Merlin Woods FC/Medtronic 3, Conceded by Corrib Celtic;
Loughrea 0, Kinvara Utd 1, Note Venue;
Colemanstown Utd 3, Salthill Devon B 0, ;
GFA U12 Boys Division 2:
Ramblers 3, West Coast Utd 0, Conceded by West Coast Utd;
Moyne Villa B 3, Mervue Utd B 6, ;
Renmore 3, Athenry B 1, ;
Ramblers 2, Athenry B 3, ;
Moyne Villa B 1, Renmore 6, ;
Mervue Utd B 3, Cregmore/Claregalway FC B 1, ;
GFA U12 Boys Division 3:
Oughterard B 4, Kilshanvey Utd 4, ;
Maree/Oranmore B 3, Corrib Rangers 0, Conceded by Corrib Rangers;
GFA U12 Boys Division 4:
St Bernards B 5, Knocknacarra D 5, ;
Ballinasloe Town B 0, Loughrea B 1, ;
GFA U12 Boys Division 5:
Kinvara Utd B 5, Salthill Devon C 0, ;
U12 Premier Cup:
Cregmore/Claregalway FC 1, Knocknacarra 2, Round 1;
Salthill Devon 4, Maree/Oranmore 2, Round 1;
Mervue Utd 2, Ballinasloe Town 3, Round 1;
U12 Division 3 Cup:
Kilshanvey Utd 2, Corrib Rangers 0, Final;
U12 Division 4 Cup:
Loughrea B 5, Corrib Celtic B 6, Final;
U12 Division 5 Cup:
Craughwell United B 3, Colga C 0, Final;
GFA U11 Boys Mercury:
Galway Hibs Galway Hibernians Rovers BU11 6, Tuam Celtic Tuam Celtic BU11 12, ;
Moyne Villa Moyne Villa Celtic BU11 11, Salthill Devon Salthill Devon Albion BU11 8, ;
GFA U11 Boys Sun:
Corrib Celtic Corrib Celtic BU11 5, Oughterard Oughterard AFC BU11 5, ;
GFA U11 Boys Mars:
Cregmore/Claregalway FC Cregmore Rovers BU11 6, Maree/Oranmore Maree/Oranmore Celtic BU11 3, ;
Knocknacarra Knocknacarra Rovers BU11 10, Salthill Devon Salthill Devon Rovers BU11 4, ;
GFA U11 Boys Saturn:
Ballinasloe Town Ballinasloe Rangers BU11 3, St Bernards St Bernards Celtic BU11 11, ;
GFA U11 Boys Venus:
Maree/Oranmore Maree/Oranmore Rovers BU11 3, Renmore Renmore Athletic BU11 9, ;
GFA U11 Boys Jupiter:
Merlin Woods FC/Medtronic Merlin Woods Medtronic Celtic BU11 8, Bearna Na Forbacha Barna Furbo Albion BU11 4, ;
Maree/Oranmore Maree/Oranmore Athletic BU11 2, Cregmore/Claregalway FC Cregmore Athletic BU11 7, ;
GFA U11 Boys Pluto:
Athenry Athenry United BU11 12, Mervue Utd Mervue Rovers BU11 7, ;
GFA U11 Boys Neptune:
Knocknacarra Knocknacarra Celtic BU11 5, Salthill Devon Salthill Devon Celtic BU11 15, ;
GFA O35s Non-Junior 2022:
St Bernards 3, Corrib Celtic B 0, ;
Oughterard 5, Moyne Villa 1, ;
Maree/Oranmore 5, Corrib Celtic B 0, ;
Athenry 2, Loughrea B 1, ;
St Bernards 2, Kiltullagh 0, ;
Kinvara Utd 1, Knocknacarra 0, ;
GFA O35s Junior 2022:
Loughrea 1, Dynamo Blues 2, ;
Galway Bohs 1, Corrib Celtic 1, ;
Tuam Celtic 0, West Utd 3, ;
U17 Girls Plate:
Colemanstown Utd , Moyne Villa , Not Played;
U12 Div 2 Plate:
Knocknacarra C 3, Maree/Oranmore C 4, ;
U17 Girls Shield:
Mervue Utd 0, Cregmore/Claregalway FC 3, ;
Ladies Premier League:
Cregmore/Claregalway FC 3, Colemanstown Utd 0, Conceded by Colemanstown;
Kiltullagh 0, Dunmore Town 4, ;
U12 Div 2 Sheild:
Kinvara Utd 5, Moyne Villa B 1, ;
Kinvara Utd 3, Salthill Devon B 1, ;
U19 Cup Girls:
Athenry 2, Knocknacarra 0, ;
FAI U17 Women’s Cup:
Corrib Celtic 0, Cregmore/Claregalway FC 1, ;
U17 Premier Girls Cup:
Salthill Devon 3, Mervue Utd 2, ;
Bearna Na Forbacha 5, East Galway Utd 0, ;
East Galway Utd 0, Bearna Na Forbacha 5, ;
Ladies Championship:
Colga 1, Dynamo Blues 1, ;
Oranmore 0, Oughterard 4, ;
GFA U15 Girls Premier:
Bearna Na Forbacha 3, Corrib Celtic 0, Conceded by Corrib Celtic ;
Knocknacarra 2, Athenry 0, ;
Colga 0, Knocknacarra 5, ;
GFA U15 Girls Championship:
Bearna Na Forbacha B 3, Athenry B 0, ;
GFA U14 Girls Championship:
Bearna Na Forbacha B 0, Moyne Villa 5, ;
Oughterard 4, Athenry B 0, ;
Athenry B 0, Colga 1, ;
Oughterard 5, Kilshanvey Utd 2, ;
Loughrea 2, Athenry B 7, ;
GFA U14 Premier Girls:
Mervue Utd 2, Knocknacarra 1, ;
Maree/Oranmore 3, Bearna Na Forbacha 3, ;
Salthill Devon 2, Athenry 4, ;
Knocknacarra 3, Cregmore/Claregalway FC 0, Conceded by Cregmore;
Corrib Celtic 2, Mervue Utd 2, ;
U13 Div 1 Cup:
East Galway Utd 2, St Bernards 0, ;
GFA U13 Girls Premier:
Corrib Celtic 7, Bearna Na Forbacha 2, ;
Mervue Utd 0, Knocknacarra 3, ;
Cregmore/Claregalway FC 0, Salthill Devon 3, Conceded by Cregmore;
GFA U13 Girls Championship:
Oughterard 3, Craughwell United 0, Conceded by Craughwell ;
Maree/Oranmore 3, Loughrea 0, ;
GFA U13 Girls Division 1:
Kiltullagh 3, East Galway Utd 5, ;
Kilshanvey Utd 3, Colemanstown Utd 1, ;
Knocknacarra C 0, St Bernards 4, ;
Colga 0, East Galway Utd 2, ;
St Bernards 1, Colga 1, ;
GFA U12 Girls Premier:
Knocknacarra 6, Bearna Na Forbacha 1, ;
U12 GFA Championship Girls :
Corrib Celtic 1, Cregmore/Claregalway FC 5, ;
Moyne Villa 4, Kiltullagh 0, ;
GFA U12 Girls Division 1:
Corrib Rangers 0, Colemanstown Utd 3, ;
Knocknacarra B 3, Maree/Oranmore B 0, Conceded by Maree/Oranmore;
Colga B 0, Loughrea 5, ;
Knocknacarra B 4, Merlin Woods FC/Medtronic 0, ;
Colga B 2, Colemanstown Utd 3, ;
Knocknacarra B 3, Colemanstown Utd 0, Conceded by Colemanstown;
Merlin Woods FC/Medtronic 0, Loughrea 4, ;
Colga B 6, Athenry B 1, ;

Related posts

O’Neills.Com LFA Junior Cup Saturday Section 09-10-2021

Eamon Scott

LEINSTER SENIOR LEAGUE – RESULTS

Eamon Scott

Elmes names squad as Ireland Women’s Under-16s to take on Wales in double-header

Eamon Scott