fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageConnacht FAFIXTURESGALWAY FA

GALWAY FA FIXTURES

Galway FA Fixtures

Fixtures from 06/03/2022 to 16/03/2022

Sunday 06th March 2022

GFA U17 Division 1 Cup:
Craughwell United v Athenry B, at Craughwell, 2:00pm Semi Final;
FAI Women Intermediate Cup :
Athenry v Cregmore/Claregalway FC , at Athenry, 2:00pm ;
Corrib Celtic v Abbeyfeale Utd , at TBC, 2:00pm ;
GFA U13 Girls Division 1:
East Galway Utd v Knocknacarra C, at Kiltormer, 11:00am ;

Tuesday 08th March 2022

Ladies Premier League:
Corrib Celtic v Kiltullagh , at Kiltullagh Astro, <> ;

Wednesday 09th March 2022

U21 League 2021:
Maree/Oranmore v Knocknacarra , at Maree Astro, 7:30pm ;
GFA U15 Boys Division 2:
Moyne Villa B v Kiltullagh , at Headford, 7:30pm ;

Saturday 12th March 2022

SFAI U15 Girls Itnerleague:
Galway League v Donegal League , at Eamonn Deacy Park, 2:00pm ;
SFAI Boys U15 Interleague:
Mayo League v Galway League , at Mayo League, 2:00pm ;
Michael Byrne Cup:
Corrib Rangers v West Coast Utd , at Westside, 2:00pm Round 2;
Colemanstown Utd v Maree/Oranmore , at Colemanstown, 2:00pm Round 2;
Colga v Knocknacarra , at Cappagh Astro, 2:15pm Round 2 Note Venue;
Joe Ryan Cup:
NUI Galway v Athenry B, at Dangan, 2:00pm Qtr Final;
Western Hygiene Supplies Division 3:
Loughrea B v Salthill Devon B, at Loughrea, 2:00pm ;
Galway Bohs v Gort Utd , at Millers Lane, 2:00pm ;
Kiltullagh v Corrib Celtic B, at Kiltullagh, 2:00pm ;
Corofin Utd v Colga B, at Corofin, 2:30pm ;
Western Hygiene Supplies Reserve League:
West Utd v Dynamo Blues , at South Park, 3:30pm ;
Connacht Cup Boys U16:
Mervue Utd v Kilglass , at Mervue, 4:00pm Qtr Final;
Connacht Shield Boys U16:
Yeats Utd v Corrib Celtic , at Yeats United, 2:00pm Qtr Final;
SFAI U14 Boys National Cup:
Mervue Utd v Dungarvan , at Mervue, 2:00pm Last 16;
Connacht Cup Boys U14:
Mervue Utd v Knocknacarra , at Mervue, 2:00pm Qtr Final;
Salthill Devon v Westport United B, at Drom, 3:00pm Qtr Final;
Connacht Shield Boys U14:
Oughterard v Claremorris , at New Village, 2:00pm Qtr Final;
Colga v St Bernards , at Clarinbridge, 2:00pm Qtr Final;
Ballygawley Celtic v Maree/Oranmore , at Ballygawley, 2:00pm Qtr Final;
GFA U14 Boys Championship:
Ballinasloe Town v Corrib Celtic , at Ballinasloe, 12:30pm ;
Tuam Celtic v Bearna Na Forbacha , at Tuam, 12:30pm ;
Mervue Utd B v Kiltullagh , at Mervue, 12:30pm ;
GFA U14 Boys Division 1:
Athenry B v Salthill Devon B, at Athenry, 12:30pm ;
Merlin Woods FC/Medtronic v Loughrea , at Merlin Woods City Park, 12:30pm ;
Corofin Utd v Knocknacarra B, at Corofin, 12:30pm ;
GFA U14 Boys Division 2:
Kinvara Utd v Cregmore/Claregalway FC B, at Kinvara, 12:30pm ;
Galway Bohs v Colemanstown Utd , at Millers Lane, 12:30pm ;
MacDara v Maree/Oranmore B, at Carraroe Astro, 12:30pm ;
GFA U14 Boys Division 3:
East Galway Utd v Athenry C, at Kiltormer, 12:30pm ;
Corrib Celtic B v Renmore , at Annaghdown, 12:30pm ;
Tuam Celtic B v Oughterard B, at Tuam, 12:30pm ;
GFA U14 Boys Division 4:
Colemanstown Utd B v Bearna Na Forbacha B, at Colemanstown, 12:30pm ;
St Patricks v Knocknacarra C, at Caherlistrane, 12:30pm ;
West Utd v Maree/Oranmore C, at South Park, 12:30pm ;
Cregmore/Claregalway FC C v Salthill Devon C, at Cregmore, 2:00pm ;
Connacht Cup Boys U12:
Salthill Devon v Kiltimagh-Knock Utd , at Drom, 2:00pm Qtr Final;
Kilglass v Ballinasloe Town , at Kilglass, 2:00pm Qtr Final;
Mervue Utd v Castlerea Celtic , at Mervue, 2:30pm Qtr Final;
Connacht Shield Boys U12:
Corofin Utd C v Knocknacarra , at Corofin, 12:30pm Round 3;
Renmore v Yeats Utd , at Renmore, 2:30pm Round 3;
GFA U12 Boys Premier:
Maree/Oranmore v Cregmore/Claregalway FC , at Oranmore, 10:30am ;
Colga v Athenry , at Clarinbridge, 12:30pm ;
GFA U12 Boys Championship:
Corofin Utd v Galway Hibs , at Corofin, 10:30am ;
Oughterard v Moyne Villa , at New Village, 10:30am ;
Bearna Na Forbacha v Craughwell United , at Furbo, 12:30pm ;
Knocknacarra B v Tuam Celtic , at Cappagh Park, 12:30pm ;
GFA U12 Boys Division 1:
Salthill Devon B v MacDara , at Drom, 10:30am ;
Loughrea v Merlin Woods FC/Medtronic , at Loughrea, 10:30am ;
Colemanstown Utd v Corrib Celtic , at Colemanstown, 10:30am ;
Kiltullagh v Kinvara Utd , at Kiltullagh, 10:30am ;
GFA U12 Boys Division 2:
Colga B v Knocknacarra C, at Clarinbridge, 10:30am ;
Moyne Villa B v West Coast Utd , at Headford, 10:30am ;
Cregmore/Claregalway FC B v Ramblers , at Cregmore, 12:30pm ;
GFA U12 Boys Division 3:
Galway Bohs v Corrib Rangers , at Millers Lane, 10:30am ;
Tuam Celtic B v Maree/Oranmore B, at Tuam, 10:30am ;
Oughterard B v East Galway Utd , at New Village, 12:30pm ;
GFA U12 Boys Division 4:
Ballinasloe Town B v St Bernards B, at Ballinasloe, 10:30am ;
Renmore B v Knocknacarra D, at Renmore, 12:30pm ;
Loughrea B v Galway Hibs B, at Loughrea, 12:30pm ;
GFA U12 Boys Division 5:
Craughwell United B v Cregmore/Claregalway FC C, at Craughwell, 10:30am ;
Kinvara Utd B v Colga C, at Kinvara, 10:30am ;
Tuam Celtic C v Bearna Na Forbacha B, at Tuam, 12:30pm ;
Salthill Devon C v Kiltullagh B, at Drom, 12:30pm

Sunday 13th March 2022

SFAI Boys U12 Interleague:
Roscommon League v Galway League , at Lecarrow, 12:00pm ;
SFAI Boys U13 Interleague:
Galway League v Roscommon League , at Eamonn Deacy Park, 2:00pm ;
Michael Byrne Cup:
Craughwell United v Mervue Utd , at Craughwell, 11:00am Round 2;
Salthill Devon v Galway Hibs , at Drom, 11:00am Round 2;
Dynamo Blues v Mervue Utd B, at Tuam, 11:00am Round 2;
St Bernards v Athenry , at Abbeyknockmoy, 2:00pm Round 2;
Loughrea v Renmore , at Loughrea, 2:00pm Round 2;
Joe Ryan Cup:
St Patricks v Renmore , at Caherlistrane, 11:00am Qtr Final;
Oughterard v East Utd , at New Village, 12:30pm Qtr Final;
Maree/Oranmore B v Moyne Villa , at Oranmore, 2:00pm Qtr Final;
Connacht Cup Boys U18:
Knocknacarra v Cregmore/Claregalway FC , at Cappagh Park, 11:45am Qtr Final;
Tuam Celtic v Oughterard , at Tuam, 2:00pm Qtr Final;
Maree/Oranmore v Castlebar Celtic , at Maree Astro, 2:00pm Qtr Final;
Athenry B v Boyle Celtic , at Athenry, 2:00pm Qtr Final;
Connacht Shield Boys U18:
West Coast Utd v Salthill Devon , at Letterfrack, 2:00pm Qtr Final;
Colga v Yeats Utd , at Clarinbridge, 2:00pm Qtr Final;
Craughwell United v Kinvara Utd , at Craughwell, 2:00pm Qtr Final;
GFA Bernard Concar U18 Youths Premier Division:
Mervue Utd v Bearna Na Forbacha , at Mervue, 2:00pm ;
GFA U18 Youths Championship:
St Bernards v Moyne Villa , at Abbeyknockmoy, 11:00am ;
GFA U18 Youths Division 1:
Maree/Oranmore B v Knocknacarra B, at Oranmore, 11:00am ;
Tuam Celtic B v Kiltullagh , at Tuam, 2:00pm ;
Connacht Cup Boys U16:
Moyne Villa v Castlebar Celtic , at Headford, 2:00pm Qtr Final;
Colemanstown Utd v Tuam Celtic , at Colemanstown, 2:00pm Qtr Final;
Galway Hibs v Knocknacarra , at Bohermore, 2:00pm Qtr Final;
Connacht Shield Boys U16:
Bearna Na Forbacha v Loughrea , at Furbo, 3:30pm Qtr Final;
GFA U16 Boys Premier:
Corrib Rangers v Salthill Devon , at Westside, 2:00pm ;
GFA U16 Boys Championship:
Athenry v Loughrea , at Athenry, 12:00pm ;
GFA U16 Boys Division 1:
Corofin Utd v Mervue Utd B, at Corofin, 2:00pm ;
Tuam Celtic B v MacDara , at Tuam, 2:00pm ;
Cregmore/Claregalway FC v Ramblers , at Cregmore, 2:00pm ;
GFA U16 Boys Division 2:
Maree/Oranmore B v Moyne Villa B, at Oranmore, 11:00am ;
Renmore v Knocknacarra B, at Renmore, 2:00pm ;
U16 Division 2 Cup:
Kilshanvey Utd v Athenry B, at Kilconly, 2:00pm Round 1;
Ladies Premier League:
Colemanstown Utd v Kiltullagh , at Colemanstown, 2:00pm ;
Corrib Celtic v Corrib Rangers , at Corrandulla, 2:00pm ;
Ladies Champ Cup:
Athenry v Oranmore , at Athenry, 2:00pm ;
Oughterard v Dynamo Blues , at TBC, 2:00pm ;
GFA U17 Girls Premier League :
Moyne Villa v Salthill Devon , at Headford, 2:00pm ;
Corrib Rangers v Bearna Na Forbacha , at Laurel Park, 2:00pm ;
Cregmore/Claregalway FC v Colemanstown Utd , at Cregmore, 2:00pm ;
East Galway Utd v Craughwell United , at Kiltormer, 2:00pm ;
U14 SFAI Girls Cup:
Knocknacarra v Athenry , at Cappagh Park, 12:00pm R16 Athenry/Dunmore;
GFA U14 Premier Girls:
Corrib Celtic v Athenry , at Annaghdown, 10:00am ;
Maree/Oranmore v Cregmore/Claregalway FC , at Oranmore, 10:00am ;
Salthill Devon v Mervue Utd , at Drom, 10:00am ;
Bearna Na Forbacha v Salthill Devon , at Furbo, 10:00am ;
U14 Champ Girls Cup:
Moyne Villa v Colga , at TBC, 12:00pm ;
Oughterard v St Bernards , at TBC, 12:00pm ;
GFA U12 Girls Premier:
Knocknacarra v Salthill Devon , at Cappagh Park, 10:00am ;
Colga v Maree/Oranmore , at Clarinbridge, 10:00am ;
GFA U12 Girls Division 1:
Colga B v Corrib Rangers , at Clarinbridge, 10:00am ;
Colemanstown Utd v Athenry B, at Colemanstown, 10:00am ;
Knocknacarra B v Merlin Woods FC/Medtronic , at Cappagh Park, 10:00am ;
Maree/Oranmore B v Loughrea , at Oranmore, 10:00am ;
U12 Girls Champ Cup:
Cregmore/Claregalway FC v Kilshanvey Utd , at Cregmore, 10:00am ;
U12 Div 2 Girls Cup:
Cregmore/Claregalway FC B v Colga C, at TBC, 10:00am ;
Salthill Devon B v Maree/Oranmore C, at TBC, 10:00am ;
Kinvara Utd v Kilshanvey Utd B, at TBC, 10:00am ;
GFA U12 Championship Girls:
Craughwell United v Cregmore/Claregalway FC , at Craughwell, 10:00am ;
Kiltullagh v Moyne Villa , at Kiltullagh, 10:00am ;

Wednesday 16th March 2022

Western Hygiene Supplies Premier Division:
Maree/Oranmore v St Bernards , at Maree Astro, 7:30pm ;
GFA Bernard Concar U18 Youths Premier Division:
Mervue Utd v Salthill Devon , at Mervue, 7:45pm

FAI Centenary Junior Cup:
Fairview Rangers 1, Salthill Devon 4, Round 6


TP Brennan Connacht Junior Cup:
Corrib Rangers 3, Galway Hibs 2, Round 5;
Maree/Oranmore 1, Castlebar Celtic 5, Round 5;
Mervue Utd B 1, Strand Celtic 4, Round 5;
Boyle Celtic 1, Athenry 2, Round 5;
Dynamo Blues 0, Ballinasloe Town 2, Round 5;
Ballisodare Utd 0, Mervue Utd 3, Round 5


Michael Byrne Cup:
Mervue Utd B 2, Merlin Woods FC/Medtronic 1, Round 1


Western Hygiene Supplies Premier Division:
Loughrea 1, Mervue Utd 2, ;
Corrib Celtic 1, Athenry 1, ;
St Bernards 3, West Utd 2, Abandoned;
Loughrea 0, Colemanstown Utd 1, ;
Corrib Celtic 0, West Utd 0, ;


Western Hygiene Supplies Division 1:
Knocknacarra 6, Dynamo Blues 1, ;
MacDara 1, Cois Fharraige 1, ;
MacDara 3, Craughwell United 3, ;


Western Hygiene Supplies Division 2:
East Utd 0, Maree/Oranmore B 3, ;
Athenry B 4, Kinvara Utd 0, ;
NUI Galway 1, Moyne Villa 0, ;


Western Hygiene Supplies Division 3:
Loughrea B 1, Corofin Utd 5, ;
Colemanstown Utd B 0, Galway Bohs 3, Conceded by Colemanstown Utd B;


U21 League 2021:
Athenry 3, Corrib Celtic 0, Conceded by Corrib Celtic;


Western Hygiene Supplies Reserve League:
Galway Hibs 2, St Patricks 1, ;
Maree/Oranmore 2, Moyne Villa 4, ;


GFA Bernard Concar U18 Youths Premier Division:
Cregmore/Claregalway FC 2, Knocknacarra 0, ;
Bearna Na Forbacha 1, Maree/Oranmore 3, ;


GFA U18 Youths Championship:
Oughterard 3, St Bernards 0, ;
Craughwell United 1, Colga 3, ;


GFA U18 Youths Division 1:
Knocknacarra B 0, Kiltullagh 5, ;
Maree/Oranmore B 5, Tuam Celtic B 1, ;


FAI Centenary U17 Cup:
Killarney Celtic 0, Mervue Utd 2, Qtr Final;


GFA, A and T Printing, Athenry, U17 Youths Premier Division:
Bearna Na Forbacha 1, Cregmore/Claregalway FC 1, ;
Kinvara Utd 1, Maree/Oranmore 2, ;


GFA U17 Youths Championship:
Oughterard 2, Athenry 1, ;
Corrib Rangers 1, Moyne Villa 2, ;
Colga 3, Renmore 2, ;
Colga 5, Corrib Celtic 0, Note Venue;


GFA U17 Youths Division 1:
Cregmore/Claregalway FC B 2, Cois Fharraige 2, ;


GFA U17 Premier Cup:
Cregmore/Claregalway FC 3, Knocknacarra 3, ;
East Galway Utd 5, Colemanstown Utd 0, ;


GFA U17 Division 1 Cup:
Salthill Devon B 5, Loughrea 1, Semi Final;
Craughwell United 4, Athenry B 0, Semi Final;


SFAI U16 Boys National Cup:
Leixlip United 2, Knocknacarra 0, Last 16;
Home Farm 3, Tuam Celtic 2, Last 32;


GFA U16 Boys Premier:
Salthill Devon 2, Knocknacarra 2, ;


GFA U16 Boys Championship:
Athenry 4, Bearna Na Forbacha 2, ;
Colemanstown Utd 7, Kiltullagh 4, Note Venue;


GFA U16 Boys Division 1:
Cregmore/Claregalway FC 3, Tuam Celtic B 2, ;
Corrib Celtic 1, Mervue Utd B 0, ;
Corofin Utd 0, St Bernards 5, ;
MacDara 4, Ramblers 1, ;


GFA U16 Boys Division 2:
Kilshanvey Utd 2, Moyne Villa B 1, ;
Maree/Oranmore B 5, Renmore 1, ;


SFAI U15 Boys National Cup:
Knocknacarra 2, Killarney Celtic 1, Last 16;
Salthill Devon 4, Shannon Hibs 1, Last 16;
Portlaoise 11, Moyne Villa 10, Last 16;


GFA U15 Boys Premier:
Maree/Oranmore 2, Cregmore/Claregalway FC 3, ;
Mervue Utd 2, Bearna Na Forbacha 0, ;
Tuam Celtic 1, Mervue Utd 1, ;


GFA U15 Boys Championship:
Galway Hibs 4, Athenry 2, ;
Colga 1, Corofin Utd 0, ;
Kilshanvey Utd 4, Mervue Utd B 2, ;


GFA U15 Boys Division 1:
Loughrea 2, Maree/Oranmore B 2, ;
Salthill Devon B 0, St Bernards 3, Conceded by Salthill Devon B;
Colemanstown Utd 2, Knocknacarra B 0, ;


GFA U15 Boys Division 2:
Galway Bohs 1, Renmore 2, ;
Kinvara Utd 1, Kiltullagh 4, ;
Moyne Villa B 1, Athenry B 6, ;


GFA U15 Boys Division 3:
Merlin Woods FC/Medtronic 3, Oughterard 2, ;
Corrib Rangers 2, Bearna Na Forbacha B 1, ;
Gort Utd 4, East Galway Utd 0, Note Venue;


GFA U15 Boys Division 4:
Tuam Celtic B 5, Corofin Utd B 1, ;
Corrib Celtic B 1, Knocknacarra C 0, ;
Moyne Villa C 0, Bearna Na Forbacha C 4, ;


SFAI U14 Boys National Cup:
Maree/Oranmore 1, St Marys 0, Last 16;
Mervue Utd 4, Athenry 0, Last 32;


Ladies Championship:
Oughterard 0, Salthill Devon 5, ;


GFA U14 Boys Championship:
Kiltullagh 3, Tuam Celtic 3, ;


SFAI U13 Boys National Cup:
Mervue Utd 3, Arklow Town 0, Last 16;


GFA U13 Boys Premier:
Bearna Na Forbacha 1, Knocknacarra 0, ;
Athenry 1, Colga 3, ;
Ballinasloe Town 0, Salthill Devon 2, ;


GFA U13 Boys Championship:
St Bernards 2, Moyne Villa 3, ;
Galway Hibs 1, Corofin Utd 2, ;
Tuam Celtic 3, Cregmore/Claregalway FC 0, ;


GFA U13 Boys Division 1:
Ramblers 8, Salthill Devon B 1, ;
Kiltullagh 6, Knocknacarra B 1, ;
Loughrea 4, Craughwell United 0, ;
Merlin Woods FC/Medtronic 0, Mervue Utd B 1, ;


GFA U13 Boys Division 2:
Galway Bohs 2, Renmore 2, ;
Colemanstown Utd 2, West Coast Utd 2, ;
Ballinasloe Town B 0, MacDara 1, ;
Corrib Celtic 0, Kilshanvey Utd 0, ;


GFA U13 Boys Division 3:
Maree/Oranmore B 2, Colga B 0, ;
Corofin Utd B 6, Athenry B 1, ;


GFA U13 Boys Division 4:
Ballinasloe Town C 2, Corrib Celtic B 3, ;
East Galway Utd 2, West Utd 1, ;


GFA U13 Boys Division 5:
Bearna Na Forbacha C 0, Tuam Celtic B 7, ;
MacDara B 4, Cregmore/Claregalway FC C 1, ;


U13 Division 3 Cup:
Cregmore/Claregalway FC B 0, Bearna Na Forbacha B 4, Round 1;
Corrib Rangers 1, Moyne Villa B 0, Round 1;


U13 Division 4 Cup:
Kinvara Utd B 4, Oughterard B 1, Round 1;


SFAI U12 Boys National Cup:
Knocknacarra 2, Mervue Utd 0, Last 16;


GFA U12 Boys Division 1:
Corrib Celtic 2, Salthill Devon B 2, Note Venue;


FAI Women Intermediate Cup :
Corrib Rangers 0, Charleville 2, ;


GFA U19 Ladies Premier:
Maree/Oranmore 0, Knocknacarra 3, Conceded by Maree/Oranmoe;
Moyne Villa 1, Colga 4, ;


U17 Premier Girls Cup:
East Galway Utd 5, Colemanstown Utd 0, ;
Cregmore/Claregalway FC 3, Knocknacarra 3, ;


GFA U17 Girls Premier League :
Corrib Celtic 3, East Galway Utd 3, ;
Craughwell United 1, Corrib Celtic 2, ;


U17 Connacht Cup:
Claremorris 2, Bearna Na Forbacha 1, ;
Ballymahon 0, Mervue Utd 4, ;


U16 Girls SFAI:
Lakewood Athletic 2, Bearna Na Forbacha 0, ;
Ballyhaise 0, Salthill Devon 1, ;


GFA U16 Premier Girls:
Kiltullagh 0, Maree/Oranmore 3, Conceded by Kiltullagh;


U16 Girls Cup:
Maree/Oranmore 0, Colga 3, ;


GFA U15 Girls Premier:
Knocknacarra 5, Colga 0, ;


GFA U15 Girls Championship:
Bearna Na Forbacha B 0, Knocknacarra B 0, ;
Colemanstown Utd 0, Kilshanvey Utd 4, ;


GFA U14 Girls Championship:
Loughrea 1, Bearna Na Forbacha B 1, ;
Oughterard 3, Moyne Villa 1, ;


U14 SFAI Girls Cup:
Dunmore Town 4, Athenry 2, R32;


GFA U14 Premier Girls:
Corrib Celtic 6, Cregmore/Claregalway FC 0, ;


U13 Connacht Cup:
Salthill Devon 5, Carrick Town 0, ;
Knocknacarra 5, Mervue Utd 1, ;


GFA U13 Girls Premier:
Bearna Na Forbacha 0, Corrib Celtic 3, ;
Salthill Devon 6, Mervue Utd 2, ;
Knocknacarra 4, Cregmore/Claregalway FC 0, ;


U13 Camp Girls Cup:
Loughrea 3, Knocknacarra B 0, Not Played;
Moyne Villa 1, Maree/Oranmore 2, ;


GFA U13 Girls Division 1:
Colemanstown Utd 2, Colga 1, ;
Kiltullagh 7, St Bernards 7, ;


Girls Div 1 Cup U12 :
Knocknacarra B 4, Maree/Oranmore B 0, ;
Colga B 0, Colemanstown Utd 4, ;


U12 Girls SFAI:
Knocknacarra 1, Maree/Oranmore 2, ;


GFA U12 Girls Division 2:
Colga C 0, Kinvara Utd 1, ;
Loughrea B 1, Cregmore/Claregalway FC B 5, ;

Related posts

Portugal too strong for Under 16s in friendly international in Beja

Eamon Scott

O’Neills Leinster Junior Cup – UPDATE

Eamon Scott

ATHLETIC UNON LEAGUE FIXTURES

Eamon Scott