fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageFIXTURESGALWAY FALatest News Homepage

GALWAY FA – FIXTURES

Monday 22nd April 2019
Western Hygiene Reserve League: Corrib Rangers v Corrib Celtic , at Westside, 5:30pm

GFA Under 16 Premier: Salthill Devon v Athenry , at Drom, 7:00pm

GFA Under 16 Division 1: Athenry B v Moyne Villa B, at Athenry, 6:00pm

GFA Under 12 Division 4: Colemanstown Utd v Corrib Celtic B, at Eamonn Deacy Park, 5:00pm Playoff

GFA Girls Under 18: Corrib Celtic v Cregmore/Claregalway FC , at Annaghdown, 3:00pm

GFA Girls Under 14 A: Maree/Oranmore v Corrib Rangers , at Oranmore, 7:00pm


Tuesday 23rd April 2019


U21 League 2019: Galway Hibs v Maree/Oranmore , at Bohermore, 6:30pm ; Renmore v Tuam Celtic , at Renmore, 6:30pm

GFA Coley Smith U14 Premier: Tuam Celtic v Athenry , at Tuam, 7:00pm ; Knocknacarra v Salthill Devon , at Cappagh Park, 7:00pm ; Mervue Utd v Colga , at Mervue, 7:00pm

GFA Under 14 Championship: West Coast Utd v Oughterard , at Letterfrack, 7:00pm ; Galway Hibs v Corrib Celtic , at Bohermore, 7:00pM

GFA Under 14 Division 1: Renmore v Cois Fharraige , at Renmore, 12:30pm

GFA Under 14 Division 2: Craughwell United B v Corrib Rangers , at Craughwell, 7:00pm ; St Bernards v Maree/Oranmore B, at Abbeyknockmoy, 7:00pm

GFA Under 13 Premier: Maree/Oranmore v Mervue Utd , at Oranmore, 7:00pm

GFA Girls Under 14 A: Moyne Villa v Bearna Na Forbacha , at Headford, 7:00pm

GFA Girls Under 14 B: Kinvara Utd v Corofin Utd , at Kinvara, 7:00pm ; Mervue Utd v Knocknacarra , at Mervue, 7:00pm

GFA Girls U12 Championship: Kilshanvey Utd v Corrib Rangers , at Kilconly, 7:00pm

GFA Under 11 NEPTUNE: Kiltullagh Athletic v Colga Athletic, at Kiltullagh, 6:30pm


Wednesday 24th April


Western Hygiene Division 1: West Utd B v MacDara , at South Park, 7:00pm

GFA Ladies Senior League: Cregmore/Claregalway FC v Athenry , at Cregmore, 7:00pm

Connacht FA U18 Cup: Manulla v Mervue Utd B, at Manulla FC, 6:00pm Semi Final

GFA Under 15 Premier:Athenry v Maree/Oranmore , at Athenry, 7:00pm ; Corrib Celtic v Renmore , at Annaghdown, 7:00pm

GFA Under 15 Division 1: Tuam Celtic B v Athenry B, at Tuam, 7:00pm ; St Bernards v Corrib Rangers , at Abbeyknockmoy, 7:00pm

GFA Under 12 Premier: Knocknacarra v Galway Hibs , at Cappagh Park, 7:00pm ; Tuam Celtic v Colga , at Tuam, 7:00pm ; Maree/Oranmore v Mervue Utd , at Oranmore, 7:00pm ; Athenry v Salthill Devon , at Athenry, 7:00pm

GFA Under 12 Championship: Salthill Devon B v Mervue Utd B, at Drom, 7:00pm ; Bearna Na Forbacha v Cregmore/Claregalway FC , at Furbo, 7:00pm

GFA Under 12 Division 1: Mervue Utd C v Renmore , at Mervue, 7pm ; Corofin Utd v Athenry B, at Corofin, 7pm

GFA Under 12 Division 2: Salthill Devon C v Moyne Villa B, at Drom, 7:00pm ; St Bernards v Kilshanvey Utd , at Abbeyknockmoy, 7:00pm

GFA Under 12 Division 3: Colga B v Maree/Oranmore E, at Clarinbridge, 7:00pm ; Corofin Utd B v Loughrea B, at Corofin, 7:00pm

GFA Under 12 Division 4: Maree/Oranmore F v Athenry E, at Oranmore, 7:00pm

GFA Girls Under 12 Premier: Mervue Utd v Knocknacarra , at Mervue, 7pm


Thursday 25th April


Western Hygiene Premier Division: West Utd v Galway Bohs , at South Park, 7pm ; Salthill Devon v Mervue Utd , at Drom, 7pm ; Maree/Oranmore v Corrib Celtic , at Oranmore, 7pm ; Athenry v Loughrea , at Athenry, 7pm

Western Hygiene Division 1: Mervue Utd B v St Bernards , at Mervue, 7:00pm ; Corrib Rangers v Colemanstown Utd , at Westside, 7pm

Western Hygiene Division 2: Kinvara Utd v Knocknacarra , at Kinvara, 7:00pm

Western Hygiene Reserve League: Athenry v Dynamo Blues , at Athenry, 7:00pm

GFA Under 18/17 Premier: Mervue Utd v Maree/Oranmore , at Mervue, 6:45pm

GFA Under 18/17 Division 1: Athenry B v Corofin Utd , at Athenry, 7:00pm

GFA Under 18/17 Division 2: Maree/Oranmore B v Kinvara Utd B, at Oranmore, 6:30pm ; Bearna Na Forbacha B v Maree/Oranmore B, at Furbo, 7:00pm

GFA Under 16 Premier: Salthill Devon v Maree/Oranmore , at Drom, 7:00pm

GFA Under 16 Championship: Renmore v Oughterard , at Renmore, 7:00pm

GFA Under 15 Premier: Cregmore/Claregalway FC v Mervue Utd , at Cregmore, 7:00pm

GFA U18 Girls Shield: Oughterard v Corrib Rangers , at New Village, 7:00pm semi finals

GFA Under 11 MERCURY: Knocknacarra Athletic v Salthill Devon Athletic, at Cappagh Park, 7:00pm ; Athenry Athletic v Tuam Celtic Athletic, at Athenry, 8:00pm


Friday 26th April


GFA Under 16 Premier: Tuam Celtic v Mervue Utd , at Tuam, 7:00pm

GFA Girls Under 14 A: Corrib Rangers v Corrib Celtic , at Westside, 7:00pm

GFA Girls U12 Championship: Kinvara Utd v Athenry , at Kinvara, 7:00pm


Saturday 27th April


Western Hygiene Premier Division: Athenry v Galway Hibs , at Athenry, 2:00pm

GFA Under 15 Premier: Mervue Utd v Corrib Celtic , at Mervue, 12:30pm

GFA Under 15 Division 1: Corrib Rangers v Mervue Utd B, at Westside, 12:30pm

GFA Coley Smith U14 Premier: Tuam Celtic v Salthill Devon , at Tuam, 12:30pm ; Maree/Oranmore v Colga , at Oranmore, 12:30pm

GFA Under 14 Championship: West Coast Utd v Galway Hibs , at Letterfrack, 12:00pm

GFA Under 14 Division 2: Corrib Celtic B v Maree/Oranmore B, at Annaghdown, 12:30pm ; Cregmore/Claregalway FC B v Athenry B, at Cregmore, 12:30pm ; Tuam Celtic B v Craughwell United B, at Tuam, 12:30pm ; Corrib Rangers v St Bernards , at Westside, 12:30pm

GFA Under 13 Championship: Tuam Celtic v Moyne Villa , at Tuam, 12:30pm

GFA Under 13 Division 1: Maree/Oranmore B v Corrib Celtic , at Oranmore, 12:30pm ; Kinvara Utd v MacDara , at Kinvara, 12:30pm ; GFA Under 13 Division 2: Tuam Celtic B v Renmore , at Tuam, 10:30am

U12 Premier and Championship Cup: Colga v Salthill Devon , at Clarinbridge, 10:30am Semi Final; Bearna Na Forbacha v Mervue Utd , at Furbo, 1:00pm Semi Final

U12 Division 1 and 2 Cup: Kiltullagh v Corofin Utd , at Eamonn Deacy Park, 5:00pm Final

U12 Division 3 and 4 Cup: West Coast Utd v Corrib Celtic B, at Eamonn Deacy Park, 3:00pm Final

GFA Under 12 Premier: Galway Hibs v Maree/Oranmore , at Bohermore, 10:30am ; Knocknacarra v Tuam Celtic , at Cappagh Park, 12:30pm

GFA Under 12 Championship: Loughrea v Mervue Utd B, at Loughrea, 10:30am ; MacDara v Maree/Oranmore B, at Carraroe, 12:30pm ; Cregmore/Claregalway FC v Loughrea , at Cregmore, 2:30pm

GFA Under 12 Division 1: Renmore v Knocknacarra B, at Renmore, 10:30am

GFA Under 12 Division 2: Tuam Celtic B v Bearna Na Forbacha B, at Tuam, 10:30am

GFA Under 12 Division 4: Maree/Oranmore F v Bearna Na Forbacha C, at Maree, 10:30am ; Merlin Woods FC/Medtronic B v Moyne Villa C, at Merlin Woods City Park, 10:30am ; East Utd v Craughwell United C, at Castle Park, 10:30am

GFA Under 11 VENUS: Colemanstown Utd Athletic v Knocknacarra Celtic, at Colemanstown, 10:30am


Sunday 28th April


TP Brennan Connacht FA Shield: Manulla B v Knocknacarra , at Manulla FC, 2:00pm Semi Final

Michael Byrne Cup: Corrib Rangers v West Utd , at Westside, 11:00am Qtr Final; Mervue Utd v West Coast Utd , at Mervue, 2:00pm Qtr Final

Jack Lillis Cup: Renmore B v East Utd , at Eamonn Deacy Park, 5:15pm Final

Western Hygiene Premier Division: Merlin Woods FC/Medtronic v Corrib Celtic , at Merlin Woods City Park, 11:00am ; Loughrea v Salthill Devon , at Loughrea, 2:00pm

Western Hygiene Division 1: Renmore v Colemanstown Utd , at Renmore, 11:00am

Western Hygiene Division 2: Dynamo Blues v Claregalway , at Tuam, 11:00am

FAI Youth Cup: Mervue Utd v Stella Maris , at Eamonn Deacy Park, 2:00pm FAI Final

U17/U18 Premier/Championship Cup: Athenry v Maree/Oranmore , at Athenry, 2:00pm Semi Final

U17/U18 Division 1 and 2 Cup: Ramblers v MacDara , at Leitrim, 2:00pm Semi Final

GFA Under 18/17 Championship: Mervue Utd B v West Coast Utd , at Mervue, 2:00pm ; Bearna Na Forbacha v Moyne Villa , at Furbo, 5:00pm

GFA Under 18/17 Division 2:Ramblers B v Kinvara Utd B, at Leitrim, 12:00pm

U16 Premier Cup: Galway Hibs v Mervue Utd , at Bohermore, 2:00pm Semi Fina

U16 Championship and Division 1 Cup: Oughterard v Loughrea , at TBC, 2:00pm

GFA Under 16 Premier: Mervue Utd v Kilshanvey Utd , at Mervue, 2pm ; Athenry v Tuam Celtic , at Athenry, 2pm

GFA Under 16 Division 1: St Bernards v MacDara , at Abbeyknockmoy, 2:00pm ; West Coast Utd v Tuam Celtic B, at Letterfrack, 2:00pm

GFA Girls Under 14 A: Corrib Rangers v Moyne Villa , at Westside, 11:30am ; Cregmore/Claregalway FC v Salthill Devon , at Cregmore, 2:00pm ; Corrib Celtic v Oughterard , at Annaghdown, 2:00pm

GFA Girls Under 14 B: Corofin Utd v Athenry , at Corofin, 2:00pm ; Mervue Utd v Craughwell United , at Mervue, 2:00pm ; Colga v Knocknacarra , at Clarinbridge, 2:00pm

GFA Girls Under 12 Premier: Colga v Oughterard , at Clarinbridge, 10:30am

GFA Girls U12 Championship: Athenry v Corrib Rangers , at Athenry, 12:00pm

GFA Under 11 VENUS: Moyne Villa Athletic v Bearna Na Forbacha Athletic, at Headford, 5:30pm

GFA Under 11 NEPTUNE: Craughwell United Athletic v Bearna Na Forbacha Celtic, at Craughwell, 4:00pm


Monday 29th April


U16 Premier Cup: Maree/Oranmore v Salthill Devon , at Oranmore, 7:00pm Semi Final

GFA Under 15 Division 1: Moyne Villa v Oughterard , at Headford, 7:00pm


Tuesday 30th April


U21 League 2019: Colga v Corrib Celtic , at Clarinbridge, 6:30pm ; Tuam Celtic v Galway Hibs , at Tuam, 6:30pm ; Maree/Oranmore v Renmore , at Oranmore, 6:30pm ; Corrib Rangers v Athenry , at Westside, 6:30pm

GFA Ladies Senior League: Colemanstown Utd v Corrib Celtic , at Annaghdown, 7:00pm

GFA Under 15 Premier: Mervue Utd v Athenry , at Mervue, 7:00pm

GFA Coley Smith U14 Premier: Colga v Salthill Devon , at Clarinbridge, 7:00pm ; Mervue Utd v Kiltullagh , at Mervue, 7:00pm ; Athenry v Maree/Oranmore , at Athenry, 7:00pm ; Knocknacarra v Tuam Celtic , at Cappagh Park, 7:00pm

GFA Under 14 Championship: Mervue Utd B v Bearna Na Forbacha , at Mervue, 7:00pm ; Kinvara Utd v Cregmore/Claregalway FC , at Kinvara, 7:00pm

GFA Under 14 Division 1: Craughwell United v Renmore , at Craughwell, 7:00pm

U13 Premier and Championship Cup: Craughwell United v Colga , at Craughwell, 7:00pm Semi Final

GFA Under 13 Premier: Athenry v Salthill Devon , at Athenry, 7:00pm ; Bearna Na Forbacha v Maree/Oranmore , at Furbo, 7:00pm

GFA Under 12 Premier: Salthill Devon v Colga , at Drom, 7:30pm ; Mervue Utd v Athenry , at Mervue, 7:30pm

GFA Under 12 Championship: Moyne Villa v Mervue Utd B, at Headford, 7:00pm ; Maree/Oranmore B v Salthill Devon B, at Maree, 7:00pm

GFA Under 12 Division 1: Craughwell United v Corrib Celtic , at Corrandulla, 7:00pm

GFA Girls Under 16 : Salthill Devon v Cregmore/Claregalway FC , at Drom, 6:45pm ; Colga v Mervue Utd , at Clarinbridge, 7:00pm

GFA Girls U12 Division 1: Knocknacarra B v Colga B, at Cappagh Park, 7:00pm


Wednesday 1st May


GFA Under 16 Premier: Galway Hibs v Knocknacarra , at Bohermore, 7:00pm ; Athenry v Kilshanvey Utd , at Athenry, 7:00pm ; Maree/Oranmore v Salthill Devon , at Oranmore, 7:00pm ; Mervue Utd v Tuam Celtic , at Mervue, 7:00pm

GFA Under 15 Premier: Corrib Celtic v Maree/Oranmore , at Annaghdown, 7:00pm

GFA Under 14 Division 1: Corofin Utd v Knocknacarra B, at Corofin, 7:00pm

GFA Under 13 Championship: Tuam Celtic v Oughterard , at Tuam, 7:00pm

GFA Under 12 Premier: Maree/Oranmore v Salthill Devon , at Oranmore, 7:00pm

GFA Under 12 Division 1: Galway Hibs B v Mervue Utd C, at Bohermore, 7:00pm ; Knocknacarra B v Corofin Utd , at Cappagh Park, 7:00pm

GFA Under 12 Division 2: Kilshanvey Utd v Athenry C, at Kilconly, 7:00pm ; Oughterard v Tuam Celtic B, at New Village, 7:00pm

GFA Under 12 Division 4: Maree/Oranmore F v Cregmore/Claregalway FC C, at Oranmore, 7:00pm

GFA Girls Under 12 Premier: Colga v Bearna Na Forbacha , at Clarinbridge, 7:00pm ;

Related posts

SSE AIRTRICITY LEAGUE UNDERAGE RESULTS

Eamon Scott

QUIZ 32 – A MIDWEEK CHALLENGE

Eamon Scott

AMATEUR FOOTBALL LEAGUE RESULTS

Eamon Scott