All Fixtures Homepage AMATEUR FOOTBALL LEAGUE CLARE LEAGUE Connacht FA FAI News FIXTURES GALWAY FA LIMERICK LEAGUE LSL MUNSTER SENIOR LEAGUE NORTH EAST FOOTBALL LEAGUE ROSCOMMON LEAGUE SLIGO LEITRIM LEAGUE UCFL WEXFORD FOOTBALL LEAGUE WICKLOW LEAGUE

FAI NEW BALANCE JUNIOR CUP 2019-2020

Leinster

Dublin Saturday

Round 2

Peagus St. James Ath v Phoenix FC

St. Francis FC v St. John Bosco FC

St. John Vianney FC v St. Kevins Boys

Tolka Rovers v Seaford Rock Utd

St. Marks Ath v St. Mochtas FC

St. Michaels FC v St. Vincents Hospital FC

Vale View Shankill FC v Sheriff YC

Rosemount Mulvey FC v Malahide Utd

Coolock Village FC v Railway Union FC

Crumlin Utd v Kilnamanagh FC

Leixlip Utd v Liffey Wanderers FC

Lorcan Celtic v Hartstown Huntstown FC

Arthur Griffith Park FC v DUBLIN Bus FC

Drumcondra FC v Drumcondra AFC

Newbridge Town FC v Oldbury FC

Frankfort FC v Verona FC

Wayside Celtic v Wicklow Rovers FC

Yellowstone Celtic v Ayrfield Utd

FC Hibernians v Galty Celtic

Beech Park FC  v Broombridge AFC

Castle Celtic v Cherryorchard FC

Columbas Rovers v Rathmines Roosters FC

Swords Manor v Ratoath Harps FC

Skerries Town FC v Ballymun Utd

Ballybrack FC v Balscadden FC

Booth Road Celtic v VEC FC

Garda FC V Dynamoe  Ridgewood FC

Glasnaoin FC v Harding IF FC

Lucan Utd v Galty Celtic B

South William Street Co FC v Swords Celtic

Tallaght Utd v Fairview CY FC

Lusk Utd v Balbriggan FC

Maynooth University Town FC v Oliver Bond Celtic

Byes

Harding FC B

Kilbarrack Utd

Dublin Airport FC

Dunshaughlin Youth FC

Dunboyne FC

Greystones Utd

Woodhazel FC

Dublin Sunday & NEFL

Round 2

Stella/East Wall FC v Sheriff YC

Woodlawn Sportslink FC v Transport FC

Valley Park Utd v Dublin Celtic

Dynamoe Dublin FC V Pearse Sallynoggin FC

Verona FC V Enfield Celtic

Baldoyle Utd v Aylesbury FC

Montpelier FC v Clontarf FC

Dublin Airport FC v Finglas Utd

Usher Celtic v Trinity Donaghnmeade FC

Chord Celtic v Bellurgan Utd

River Valley Rgs v Bay FC

Kilmore Celtic v Enniskerry YC

Parkvilla FC v Whitehall Rgs.

Donacarney Celtic v Rush Ath

Darndale FC v Ballyoulster FC

Trim Celtic v Rathcoole Boys FC

Park Celtic v Lusk Utd

Rampart Celtic v FC Lokomotiv

Blackrock College FC v Dingle Utd

Edenderry Town FC v Knockmitten Utd

Boyne Harps FC v CYM Beechwood FC

Ekywoodlawn FC v Newlands/Castle Park FC

Raheny Utd v St. Pauls Artane FC

Ballyfermot Utd v FC Transilvania

Wexford/Kilkenny/Carlow

Round 2

Evergreen FC v Bunclody FC

Wexford Bohs v Parkville Utd

Bridge Utd v St. Fiaccs FC

Kilree Celtic v Crossbeg FC

Dolmen Celtic v Moyne Rgs.

Vale Wanferers FC v Taghmon Utd

Slaney Rovers v New Oak Boys FC

Bridge Rovers v St. Patricks Boys FC

Thomastown Utd v Castlewarren Celtic

Ballymurphy Celtic v Crettyard Utd.

Hanover Harps FC v Courtown Hibs

Curracloe Utd v Campile Utd

Thombrack Utd v Corach Rangers FC

New Ross Celtic v Freebooters FC

Killeshin FC v Forth Celtic

Newpark FC v Stoneyford FC

Rosslare Rangers FC v Deen Celtic

Gorey Rangers FC v Glynn Barntown FC

St. Leonards FC v Shamrock Rangers FC

Fort Rangers FC v North End Utd.

Kildare/Combined Counties

Round 2

Arlington FC v St. Carthages FC

Willow Park FC v Kilcock Celtic

Ballymahon FC v Gallen Utd

Mountmellick Utd v Coill Dubh FC

Rosenallis FC v Newbridge Hotspurs FC

Newbridge FC v Ballinahown FC

Birr Town FC v Castle Villa FC

Monread FC v Templevilla FC

Tullamore Town FC v Bush Celtic

Suncroft AFC v Redwood Naas FC

Byes

Mullingar Town

Monksland Utd

Naas Utd

Coolraine FC

Clonmullion FC

Athy Town FC

Cork AUL/Munster Senior League/Cork Business League/West Cork League

Round 2

O’ Briens Scaffolding FC v UCC FC

Killumney Utd v Passage Utd

Glenthorn Celtic B v St. John Bosco FC

Springfield FC v Kanturk FC

Castleview FC v Mayfield Utd

Buttevant FC v Ringmahon Rgs. B

Colso Celtic FC v Carrigaline Utd A

Cobh Wanderers FC v Watergrasshill Utd

Cathedral Celtic v Dunbar Celtic

South Coast Ath v Bohemians FC

Pearse Celtic v Carrigaline Utd

Middleton FC v Passage AFC

Lakewood Ath v Village Utd

Coachford FC v Ringmahon Rgs

Tower FC v Grange Vale FC

Rockmount FC v Douglas Hall FC

Marlboro Trust FC v Fermoy FC

Innishvilla FC v Macroom FC

Everton Utd v Macroom FC B

UCC Acedemicals FC v Youghal Utd

St. Marys FC v Wilton Utd

Greenwood FC v Waterloo AFC

Glenthorn Celtic v Everton FC

Knockraha FC v College Corinthians FC

Kilreen Celtic v Los Zarcos FC

Carrigaline Utd B v Carrigtwohill Utd

Castlelack FC v Doolans Cow FC

Cloghduv Celtic v Dunmanway Town FC

Tramore Ath v Riverstown FC

Avondale Utd v Ballinhassig AFC

Mallow Utd v Avondale Utd A

Leeds FC v Bandon Utd

Byes

UCC Utd

Rathcoole Rovers

Glen Celtic

Blackpool Celtic

Kerry/Desmond/Clare Leagues

Carrig Celtic v Rineanna Rovers

Adare Utd v Tralee Dynamoes FC

Broadford Rovers FC v Listowel Celtic

Killarney Celtic v Shannonside FC

Lifford FC v Killorglin AFC

Dingle Bay Rovers FC v St. Brendans Park FC

Killarney Ath v Abbeyfeale Utd

Breaska Rovers v Newcastle West Town

Kildysart FC v Manus Celtic

Creevy Celtic v Pallaskenry FC

Bridge Utd v Turnpike Rovers FC

Coole FC v Sporting Ennistymon FC

Shannon Town FC v Classic FC

Shannon Olympic FC v Tulla Utd

Avenue Utd v MEK Galaxy FC

Ennis Town FC v Shovatrade FC

Castleisland  FC  v Newmarket Celtic

Rathkeale FC v Glin Rovers FC

Grannagh Utd v Bunratty Cratloe FC

Byes

Kilcornan FC

Windmill Utd

Fenit Samphiries FC

Shannon Hibs

Ballingarry FC

Waterford & WWEC League

Round 1 (Preliminary)

De La Salle FC v Kilmacthomas FC

Dungarvan Utd v Johnville FC

Round 2

Southend Utd v Bridgeview Utd

St. Saviours FC v Ballinroad FC

Tramore AFC v De La Salle FC or Kilmacthomas FC

Hibernians FC v Dungarvan FC or Johnville FC

Valley Rangers FC v Villa FC

Dunmore East FC B v Ferrybank FC

Waterford Crystal FC B v Seaview Celtic

Tramore Rangers FC v Portlaw Utd

Kilmacow FC v Waterford Crystal FC

Dunmore East FC v Bohemians FC

St. Josephs FC v Moincoin FC

Piltown FC v Carrick Utd

TS&DL and North Tipperary

Round 2

Bansha Celtic v Lough Derg FC

Glengoole Utd v Old Bridge FC

Borroway Rovers FC v Wilderness Rovers

Borrisokane FC v Tipperary Town FC

Clonmel Town v Kilsheelan Utd

Cahir Park FC v Birdhill FC

Peake Villa FC v St. Michaels FC

Nenagh Celtic v Clonmel Celtic

Rearcross FC v Thurles Town FC

Killenaule FC v Row Mile Borris/St. Kevins FC

Galbally Utd v Cashel Town FC

Cloughjordan FC v Killavilla FC

Slieveardagh Utd v Ballymackey FC

Rosegreen Rgs v Moneygall FC

Byes

Cullenlattin FC

Vee Rovers FC

Limerick & District League

Round 2

Hyde Rangers FC v Hollycross FC

Hill Celtic FC v Janesboro FC

Ashling Annacottty FC v Kilmallock Utd

Geraldines FC v Granville Rangers FC

Ballynanty Rovers FC v Wembley Rovers FC

Knockainey FC v The Brazucas FC

Caledonians FC v Cappamore Celtic

Lisnagry FC v Athlunkard Villa FC

Fairview Rgs v Carew Park FC

Castle Rovers FC v Moyross Utd

Charleville FC v Murroe FC

Mumgret Regional FC v Coonagh Utd

Corbally Utd v Newport Town FC

Dromore Celtic v Northside Legacy FC

Southend Utd v Parkville FC

Nenagh fc V Kilfrush Crusaders

Star Rovers v Summerville Rovers

Pike Rovers v Pallas Utd

Prospect Priory FC v Patrickswell FC

Shelbourne FC v Regional Utd

Connaught

Mayo Round 2

Snugboro FC v Moy Villa FC

Newport/Mulranny Wanderers v Crossmolina FC

Fahy Rovers FC v Manulla FC

Killala FC v Kiltima Knock FC

Iorras Aontaithe FC v Westport Utd

Castlebar Celtic v Claremorris FC

Swinford FC v Ballina Town FC

Ballyglass FC v Ballyheane FC

Ballyhaunis Town FC v Kilmore FC

Byes

Achill Rovers

Glenhest Rovers

Conn Rangers

Galway

Round 1 (Preliminery)

Galway Hibs v Maree Oranmore FC

Round 2

Galway Hibs FC or Maree Oranmore FC v Maree Oranmore FC B

Renmore FC v Athenry FC

Mervue Utd v Moyne Villa FC

Colemanstown FC v NUIG FC

West Utd v Tuam Celtic

Mervue FC B v St. Bernards FC

East Utd v Salthill Devon FC

Dynamoe Blues FC v Colga FC

West Utd B v Merlin Woods FC

Craugwell FC v Corrib Rangers FC

Loughrea Rams FC v Knocknacarra FC

West Coast Utd v Corrib Celtic

Sligo/Leitrim/Roscommon

Round 1 (Preliminary)

Ballaghdereen FC v Manorhamilton Rangers

Round 2

Cloonfad Utd v Catlerea Celtic

MCR FC v Kilkerrin Utd

Merville Utd v Shiven Rovers

Boyle Celtic v Moore Utd

Carbury FC v Strand Celtic FC

Ballaghdereen FC or Manorhamilton Rgs v Ballymoe FC

Ballinasloe Town FC v St. Peters FC

Sky Valley Rovers v Ballisodare Utd.

Ulster

Inishown & Donegal League

Round 2

Kildrum Tigers FC v Clonmany Shamrocks FC

Buncranna Harps FC v Glengad Utd

Greencastle FC v Illies Celtic

Bonagee Utd v Milford Utd

Strand Rovers FC v Kerrykeel 71 FC

Keadue Rovers FC v Cockhill Celtic Youths

Drumogill FC v Cappry Rovers FC

Glenea Utd v Culdaff FC

Gweedore Celtic v Donegal Town FC

Carndonagh FC v Rsthmullan Celtic

Convoy Arsenal v Lifford Celtic

Drumkeen Utd v Cranford FC

Byes

Balleybofey Utd

Kilmacrennan Celtic

Castlefin Celtic

Lagan Harps FC

FAI New Balance Junior Cup Dates

Round 1 (Preliminary) weekending 15th September 2019 or next cup date.

Round 2 week ending 29th September 2019.

Round 3 week ending 20th October 2019

Round 4 week ending 10th November 2019

Round 5 week ending 1st December 2019

Round 6 week ending 12th January 2020

Round 7 week ending 2nd February 2020

Q/F March

Q/F April

Related posts

GALWAY LEAGUE FIXTURES – MONDAY APR 29 -WED MAY 8

Eamon Scott

Joint statement issued by FAI and Sport Ireland

Eamon Scott

Donohue names Under-15 squad for UEFA Development Tournament in Mayo

Eamon Scott