fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageFAI NewsLatest News Homepage

FAI FIXTURES SCHEDULE FOR THE WEEK

Weekly Fixtures (March 24-31)2

Sunday, March 24th
2021 UEFA European Under-21 Championship Qualifier
Republic of Ireland v Luxembourg, Tallaght Stadium, 5pm (Live on eir sport)

Só Hotels Women’s National League
Kilkenny United v Cork City WFC, The Watershed, 2pm
Limerick v Peamount United, Markets Field, 2pm

SSE Airtricity Under-19 League – Northern Division
Derry City v Dundalk, Ryan McBride Brandywell Stadium, 2pm
Longford Town v Sligo Rovers, City Calling Stadium, 2pm

SSE Airtricity Under-19 League – Southern Division
Bray Wanderers v UCD, Carlisle Grounds, 2pm
Cobh Ramblers v Waterford, St. Colman’s Park, 2pm
Limerick v Cork City, UL, 2pm

SSE Airtricity Under-17 League – Northern Division
Dundalk v Derry City, Oriel Park, 2pm

SSE Airtricity Under-17 League – Southern Division
UCD v Bray Wanderers, Ballyowen Park, 2pm

SSE Airtricity Under-15 League – Group 1
Sligo Rovers v Finn Harps, The Showgrounds, 2pm

SSE Airtricity Under-15 League – Group 3
Bohemians v Dundalk, St. Aidan’s CBS, 1pm
Drogheda United v St. Patrick’s Athletic, United Park, 2pm

SSE Airtricity Under-15 League – Group 4
Bray Wanderers v Waterford, Sallynoggin, 2pm
Wexford v UCD, Ferrycarrig Park, 2pm

SSE Airtricity Under-13 League – Group 2
Athlone Town v Cork City, Athlone Town Stadium, 2.30pm

SSE Airtricity Under-13 League – Group 4
Waterford v Bray Wanderers, WIT, 2pm
Cabinteely v Shamrock Rovers, Ballychorus, 2.30pm

Monday, March 25th
Under-17 International Friendly
Republic of Ireland v Finland, Tallaght Stadium, 1pm

Tuesday, March 26th
UEFA EURO 2020 Qualifier
Republic of Ireland v Georgia, Aviva Stadium, 7.45pm (Live on RTE 2)

2019 UEFA European Under-19 Championship Elite Round
Republic of Ireland v Russia, Krasnodar, Russia, 5pm (2pm Irish time)

2019 UEFA European Women’s Under-17 Championship Elite Round
Scotland v Republic of Ireland, Ainslie Park, Edinburgh, 2.30pm

Friday, March 29th
SSE Airtricity League Premier Division
Bohemians v St. Patrick’s Athletic, Dalymount Park, 7.45pm
Derry City v Sligo Rovers, Ryan McBride Brandywell Stadium, 7.45pm
Dundalk v Cork City, Oriel Park, 7.45pm (Live on RTE 2)
Waterford v Finn Harps, RSC, 7.45pm
Shamrock Rovers v UCD, Tallaght Stadium, 8pm

SSE Airtricity League First Division
Bray Wanderers v Cobh Ramblers, Carlisle Grounds, 7.45pm
Cabinteely v Galway United, Stradbrook, 7.45pm
Drogheda United v Wexford, United Park, 7.45pm
Limerick v Athlone Town, Markets Field, 7.45pm

Saturday, March 30th
SSE Airtricity League First Division
Longford Town v Shelbourne, City Calling Stadium, 7.30pm

Só Hotels Women’s National League
Peamount United v Wexford Youths, PRL Park, 6.30pm

Sunday, March 31st
Só Hotels Women’s National League
Cork City WFC v Shelbourne, Bishopstown Stadium, 2pm

All dates, venues and times are subject to change 

Related posts

COMBINED COUNTIES FOOTBALL LEAGUE – RESULTS

Eamon Scott

COLLAR & CUFF HOME FARM UNDER 13 INVITATIONAL TOURNAMENT

Eamon Scott

FAI welcomes decision to allow Parent or Guardian to attend matches and training

Eamon Scott