fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageFAI NewsLatest News Homepage

FAI – FIXTURES SCHEDULE

Friday, September 13th
UEFA Women’s Under-17 European Championships Qualifying Round
Republic of Ireland v Lithuania, Marijampole, 4pm (6pm local time)

SSE Airtricity League Premier Division
Bohemians v Waterford, Dalymount Park, 7.45pm (Live on RTE2)
St. Patrick’s Athletic v UCD, Richmond Park, 7.45pm
Sligo Rovers v Finn Harps, The Showgrounds, 8pm

SSE Airtricity League First Division
Cabinteely v Athlone Town, Stradbrook, 7.45pm
Drogheda United v Shelbourne, United Park, 7.45pm
Galway United v Cobh Ramblers, Eamonn Deacy Park, 7.45pm
Limerick v Wexford, Markets Field, 7.45pm

Saturday, September 14th
EA SPORTS Cup Final
Derry City v Dundalk, Ryan McBride Brandywell Stadium, 8pm (Live on eirSport)

SSE Airtricity League First Division
Longford Town v Bray Wanderers, City Calling Stadium, 7.30pm

So Hotels Women’s National League
Galway WFC v Kilkenny United, Eamonn Deacy Park, 6pm
Peamount United v Wexford Youths, PRL Park, 6.30pm
DLR Waves v Limerick, Jackson Park, 7pm

SSE Airtricity Under-19 League Northern Division
Drogheda United v  Monaghan-Cavan FP, United Park, 12pm
Finn Harps v Longford  Town, Finn Park, 2pm

SSE Airtricity Under-19 League Southern Division
Cabinteely v Kerry, Ballychorus, 2pm
Galway United v Wexford, East United, 2pm
UCD v Cork City, SDFL, 2pm

SSE Airtricity Under-17 League Northern Division
Monaghan-Cavan FP v Drogheda United, Gortakeegan, 1pm
Sligo Rovers v Shelbourne, Showgrounds, 1pm

SSE Airtricity Under-17 League Southern Division
Cork City v UCD, Bishoptown, 1pm
Bray Wanderers v Carlow-Kilkenny, Sallynoggin, 2pm
Wexford v Galway United, Ferrycarrig, 2pm

SSE Airtricity Under-15 League Group 1
Finn Harps v Dundalk, Curragh, 2pm
Sligo Rovers v St Patrick’s Athletic, Showgrounds, 4pm

SSE Airtricity Under-15 League Group 2
Waterford v Galway United, RSC, 2pm
Bohemians v Kerry FC, Shanowen Park, 2pm

SSE Airtricity Under-15 League Shield Group 1
Longford Town v Drogheda United, City Calling Stadium, 1pm
Monaghan-Cavan FP v Mayo, Cootehill, 2pm
UCD v Athlone Town, Marley Park, 6pm

SSE Airtricity Under-15 League Shield Group 2
Limerick v Cobh Ramblers, Hogan Park, 2pm

SSE Airtricity Under-13 League Group 1
UCD v Derry City, Marley Park, 2pm

SSE Airtricity Under-13 League Group 2
Galway United v Limerick, Drom, 2pm
Klub Kildare v Bohemians, Tougher Park, 2pm
Shamrock Rovers v Cork City, Roadstone, 2pm

SSE Airtricity Under-13 Shield Group 1
Dundalk v  Finn Harps, Oriel Park, 1pm

SSE Airtricity Under-13 Shield Group 2
Cobh Ramblers v Waterford, Carrigaline, 2pm
Shelbourne v Wexford, AUL, 2pm

Sunday, September 15th
So Hotels Women’s National League
Cork City v Shelbourne, Bishopstown Stadium, 2pm

SSE Airtricity Under-19 League Northern Division
Shelbourne v Sligo Rovers, AUL, 2pm
Athlone Town v Derry City, Lisseywollen, 2pm

SSE Airtricity Under-19 League Southern Division
Cobh Ramblers v Shamrock Rovers, St Colman’s Park, 2pm 
Limerick v Waterford, UL All Weather, 2pm

SSE Airtricity Under-17 League Northern Division
Derry City v Athlone Town, Ryan McBride Brandywell Stadium, 2pm
Dundalk v St Patrick’s Athletic, Oriel Park, 2pm
Longford Town v Finn Harps, City Calling Stadium, 2pm

SSE Airtricity Under-17 League Southern Division
Limerick v Waterford, Hogan Park, 2pm
Kerry v Cabinteely, Mounthawk Park, 2pm
Shamrock Rovers v Cobh Ramblers, Roadstone, 3pm

SSE Airtricity Under-17 League Group 2
Cork City v Shamrock Rovers, Mayfield, 2pm

SSE Airtricity Under-15 Shield Group 2
Wexford v Shelbourne, Ferrycarrig, 2pm
Cabinteely v Carlow-Kilkenny, Ballychorus, 2.30pm

SSE Airtricity Under-13 Shield Group 1
Athlone Town v Sligo Rovers, Lisseywollen, 12pm
Drogheda United v Longford Town, United Park, 2pm

SSE Airtricity Under-13 Shield Group 2
Kerry v Cabinteely, Mounthawk Park, 2pm

Monday, September 16th
UEFA Women’s Under-17 European Championships Qualifying Round
Greece v Republic of Ireland, Alytus, 1pm (3pm local time)

Extra.ie FAI Cup Quarter-Final
Crumlin United v Bohemians, Richmond Park, 8pm

SSE Airtricity League First Division
Galway United v Limerick, Eamonn Deacy Park, 7.45pm

Tuesday, September 17th
SSE Airtricity Under-19 League Northern Division
St Patrick’s Athletic v Dundalk, TUD Blanchardstown, 8.15pm

Friday, September 20th
SSE Airtricity League Premier Division

Cork City v Finn Harps, Turners Cross, 7.45pm
Derry City v Bohemians, Ryan McBride Brandywell Stadium, 7.45pm
UCD v Sligo Rovers, The UCD Bowl, 7.45pm
Waterford v Dundalk, RSC, 7.45pm (Live on RTE2)
Shamrock Rovers v St. Patrick’s Athletic, Tallaght Stadium, 8pm

Saturday, September 21st
SSE Airtricity League First Division
Athlone Town v Galway United, Athlone Town Stadium, 7.45pm
Bray Wanderers v Drogheda United, Carlisle Grounds, 7.45pm
Cobh Ramblers v Longford Town, St. Colman’s Park, 7.45pm
Shelbourne v Limerick, Tolka Park, 7.45pm
Wexford v Cabinteely, Ferrycarrig Park, 7.45pm

So Hotels Women’s National League
Shelbourne v Galway WFC, AUL Complex, 2pm
DLR Waves v Cork City, Jackson Park, 7pm

Sunday, September 22nd
So Hotels Women’s National League
Kilkenny United v Peamount United, The Watershed, 2pm
Limerick v Wexford Youths, Markets Field, 2pm

All dates, venues and times are subject to change

Related posts

Eamon Scott

DUNDALK CREDIT UNION SCHOOLBOYS LEAGUE

Eamon Scott

EA SPORT NATIONAL UNDERAGE LEAGUES

Eamon Scott