fbpx
Striker Online
FAI NewsLATEST NEWSLatest News HomepageSSE AIRTRICITY UNDERAGE

EA SPORTS NATIONAL UNDERAGE LEAGUES

EA Sports National Under 19 League

Group A

St Patrick’s Athletic 5 (Tunde Owalabi 3, Darius Lipsiuc, Ross Fay) Waterford FC 0.

Group B

Sligo Rovers 1 (Michael Lavin) Shelbourne 3 (Gbemi Arubi 2, Jamal Ibrahim).

EA Sports Enda McGuill National Under 19 Cup

Group A

Dundalk 4 (Dualta Honney, Emmanuel Adegboyega, Oisin Coleman, Tomas Galvin) Galway United 1 (David Tarmey).

Shamrock Rovers 3 (Mikey Leddy 3) UCD 2 (Lennon Gill, Alex Nolan).

Group B

Bohemians 1 (Jack O’Reilly) Longford Town 3 (Matthew Butler 2, Emmanuel James).   

Group C

Bray Wanderers 1 (Cillian Melwani) Cork City 1 (Bradley Walsh).

Group D

Athlone Town 3 (Eoin Hanley 2, Fionn McCarthy) Derry City 3 (Tiarnan McKinney, Liam Mullan, Mark Embule).

Drogheda United 1 (Jordan Mooney) Finn Harps 1 (Sean O’Kane pen).    

Group E

Cobh Ramblers 0 Kerry League 2 (Daniel Okwute, Ronan Teehan).  

EA Sports National Under 17 League

Group A

Finn Harps 1 (Aaron McLoughlin) Dundalk 2 (Jake Hough, Callum Bonner).  

Galway United 6 (Tom Daly 2, James Lukau, Mark O’Halloran, Tommy Lillis, Michael MacSweeney) Cavan-Monaghan FP 0.   

Sligo Rovers 3 (Luke Mavrak 3) Derry City 1 (Kevin Muldoon).

Group B

Athlone Town 1 (Scott Clynes) St Patrick’s Athletic 4 (Matty O’Hara 2, Marven Chan, Keith Ashmore).

Bohemians 1 (Divine Izekor) UCD 0.

Klub Kildare 3 (Cadem Walsh, Jonny Adedeji, Ryan Markey) Longford Town 1 (Jake Hanrahan).

Group C

Carlow-Kilkenny FC 0 Shelbourne 9 (Stephen Mohan 5, Mark Isong 2, Cormac O’Donoghue, Shane Tracey). 

Drogheda United 0 Bray Wanderers 2 (Daniel Chukwu + og).

Wexford FC 0 Shamrock Rovers 8 (Cian Dillon 3, Razi Najemedine, Cory O’Sullivan, Jack McCormack, Tofumi Afolabi + og).

Group D

Cobh Ramblers 3 (Jack Freyne, Charlie Cummins, Jacob Gaup) Kerry League 3 (Josh Bowler 2, Andrew Kerins).

Cork City 5 (Liam Murray 2, Cillian Mulvihill, Josh Fitzpatrick, Eanna Fitzgerald) Limerick FC 0.

Treaty United 1 (Dan O’Dwyer) Waterford FC 0.

EA Sports National Under 15 League

Group A

Derry City 7 (Mikey Harkin 2, Oliver Devlin 2, Caoimhan McDermott, Jack Havlin, Danny McDaid) Cavan-Monaghan FP 0.

Finn Harps 9 (Carragher Friel 3, Colm O’Dochartaig 2, Conor Gibson 2, Seaghan McCormack, Fintan Hasson) Longford Town 0.  

Group B

Athlone Town 0 Dundalk 1 (Cian Spaight).

Bohemians 1 (Andrew Paraschiv) St Patrick’s Athletic 1 (Lee Gilbert).

Galway United 3 (Graham Hurley, Stephen Jennings, Jacob Carroll) Klub Kildare 1 (Conan Kruger).

Group C

Bray Wanderers 3 (Darragh Emmett, Philip Cooney, Max Colbert) Carlow-Kilkenny FC 0.

Drogheda United 2 (Andrew Oolajide, Donnacha Skinnader) Shelbourne 6 (Aaron Donnelly 3, Seba Fravega, Will Smith, Dan Ring).

UCD 0 Shamrock Rovers 4 (Eoin Keane, Richie Voodo, Ike Orazi, Goodness Ogbanna).

Group D

Treaty United 3 (Scott Murphy 3) Cobh Ramblers 3 (Chris Harrington 2, Devon Gibson).          

Waterford FC 4 (Zak O’Sullivan, Scott Collins, Cian Whelan, Jamal Yousif) Limerick FC 0.  

Wexford FC 3 (Jan Wozniak pen, Tony Doyle, Darren Rossiter) Cork City 2 (Humphrey Canty, Sean Richmond pen).

Related posts

SSE AIRTRICITY NATIONAL UNDER 19 LEAGUE

Eamon Scott

EA SPORT NATIONAL UNDERAGE LEAGUES

Eamon Scott

UCFL FIXTURES – SAT APR 20

Eamon Scott