fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageFAI NewsLATEST NEWSLatest News HomepageRESULTS

EA SPORTS NATIONAL UNDERAGE LEAGUES

EA Sports National Under 19 League

Group A

Cobh Ramblers 2 (Glen Towler, Craig Doherty) St Patrick’s Athletic 0.   

Galway United3 (David Tarmey 3) Bray Wanderers 1 (Gavin Doyle).

Kerry League 1 (og) Waterford FC 4 (Sam Norval 2, Anthony Adenopo, Owen Osini).

Treaty United 1 (Fionn Doherty) UCD 0.

Wexford FC 0 Cork City 2 (Bradley Walsh 2-1 pen).

Midweek: Bray Wanderers 0 St Patrick’s Athletic 2 (Kyle Robinson 2).

Group B

Athlone Town 0 Shamrock Rovers 3 (Dara McGuinness 2, Cian Curtis).

Bohemians 0 Sligo Rovers 0.

Derry City 2 (Rory O’Donnell. Callum Gillen) Shelbourne 1 (Stefan Negru).

Dundalk 3 (Ryan O’Kane, Oisin Coleman, Ebuka Kwelele) Finn Harps 1 (Shaun McDermott pen).

Longford Town 0 Drogheda United 6 (Victor Arong 2, Roland Banya 2, Harry Brennan McMahon pen, Graham Burnett Keoghan).

EA Sports National Under 17 League

Group A

Cavan-Monaghan FP 2 (Benjamin Fagbemi, Sam Svensson) Sligo Rovers 2 (Luke Mavrak, Michael Clifford).

Derry City 3 (Brendan Roe, Trent Kane Doherty, Luca Dioherty) Dundalk 1 (Markuss Strods).

Galway United 3 (Tommy Lillis, Ciaran Nolan, Kyle Fitzgerald) Finn Harps 1 (Oran McLoughlin).

Group B

Athlone Town 3 (Martin Scally, Jason Ukatu, Brandon Wykes) Longford Town 3 (Evan Waldron, Femi Olajide, Rokus Stoskus).      

St Patrick’s Athletic 2 (Luke Kehir 2) Bohemians 1 (Divine Izekor).   

UCD 4 (Jake Doyle 2, Harry O’Connor, Dylan Greene) Klub Kildare 0.  

Midweek: Bohemians 2 (Scott Browne, Thomas Morgan) Klub Kildare 2 (Cathal McCarthy, Cian Reilly).

Group C

Bray Wanderers 2 (Lewis Jacobs, Max Mason) Wexford FC 0.

Shamrock Rovers 5 (Orlandas Jakes 2, John O’Sullivan, Cian Dillon, Tofumi Alolabi) Carlow-Kilkenny FC 0.   

Shelbourne 6 (Gavin Hodgins 2, Stephen Mohan 2, Cian Doyle, Charles McGee) Drogheda United 0.

Group D

Cork City 3 (Cian Spillane, Liam Murray, Noah Sowinski) Cobh Ramblers 1 (Rhys Kelly Noonan).

Kerry League 2 (Josh Bowler, Oisin Breen) Waterford FC 0.

Limerick FC 0 Treaty United 3 (Donnacha O’Leary, Aaron Hughes, Robbie Lynch).

EA Sports National Under 15 League

Group A

Finn Harps 1 (Conor Gibson) Sligo Rovers 0.

Longford Town 0 Derry City 3 (Jack Havlin, Michael Rafferty + og).    

Group B

Dundalk 0 Bohemians 4 (James Bailey 2, Christopher Conlon, Andy Parashiv).

Galway United 2 (Ruairi Keady, Eoin Hannon) Athlone Town 3 (Michael Claffey, Daniel Krasterbergs, Aironas Kantaukas).

St Patrick’s Athletic 1 (Bez Agbontan) Klub Kildare 0.  

Group C

Carlow-Kilkenny FC 0 UCD 5 (Cian Nolan 2, Cillian Petcher, Evan Kelly, Leon Robinson).  

Shamrock Rovers 7 (Ike Orazi 2, Christian Donlon Congalves, Darragh Marshall, Kian Dignam, Richard Vodo, Ade Solanke)  Drogheda United 0.  

Shelbourne 3 (Tadhg Hickey 2, Dan Ring) Bray Wanderers 3 (Max Colbert, Ethan Cheese, Philip Cooney).  

Midweek: Shelbourne 2 (Aaron Donnelly 2) Carlow-Kilkenny FC 0.

Group D

Cobh Ramblers 5 (Jack O’Brien 2, Devon Gibson, Oisin Twohig, Chris Harrington) Limerick FC 1 (Cathal Markham).

Cork City 3 (Matthew Murray, Cathal O’Sullivan + og) Treaty United 2 (Worthy Igbinomwahnia, Michael Mulcahy).   

Wexford FC 5 (Jan Wozniak 2, Emmet Ralph 2, Jack Conneally) Waterford FC 2 (Shane McDonald, Zak O’Sullivan).

Related posts

PARK ORIENT FC TOURNAMENT A MASSIVE SUCCESS AS DYNAMO REIGN

Eamon Scott

SLIGO LEITRIM LEAGUE – RESULTS/ FIXTURES

Eamon Scott

Maher takes the reins at Cherry Orchard with a view to giving youth a chance

Eamon Scott