fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageFAI NewsLATEST NEWSLatest News HomepageSSE AIRTRICITY UNDERAGE

EA SPORTS NATIONAL UNDERAGE LEAGUES

RESULTS W/E April 9/10

EA Sports National Under 19 League

Group A

Bray Wanderers 5 (Evan Harte 2-1 pen, Sam Hayden, Sean McLean, Josh McGlone) Treaty United 1 (Sean Oyibo).   

Cork City 2 (Franco Umeh 2) Kerry League 1 (Daniel Okwute).

St Patrick’s Athletic 4 (Kyle Robinson 2, Tunde Owolabi, Sam Curtis) Galway United 0.

Wexford FC 0 Cobh Ramblers 1 (David Eguaibor pen).

UCD 6 (Billy Vance 2, Ryan Bowden, Adam Lennon, Lennon Gill, Tobi Jinad) Waterford FC 0.

Group B

Drogheda United 2 (Paddy Abako + og) Bohemians 4 (Darragh Murtagh 2, Jack O’Reilly, Chris Lotefa).

Longford Town 1 (Emmanuel James) Athlone Town 5 (Fionn Noonan 2, Luke O’Connor 2, Sultan Adenekan).

Shamrock Rovers 0 Dundalk 0.

Shelbourne 2 (Stephen Nagru, Francis Campbell) Finn Harps 0.

Sligo Rovers 3 (Kailan Barlow, Peter Maguire, Darragh Reilly)  Derry City 0.

EA Sports National Under 17 League

Group A

Galway United 2 (Andrew Horan 2) Dundalk 4 (Eoin Kenny 2, Jake Hough, Luke Povell).

Sligo Rovers 2 (Lee Conway, Michael Clifford) Finn Harps 0.

Cavan-Monaghan FP v Derry City – Off.

Group B

Athlone Town 1 (Noah Flynn) UCD 2 (Alex Nolan 2).

Bohemians v Klub Kildare – Off.

St Patrick’s Athletic v Longford Town – Off.

Group C

Bray Wanderers 2 (David Monaghan, Daniel Chukwu) Shelbourne 1 (Gavin Hodgins).

Carlow-Kilkenny FC 0 Wexford FC 0.   

Shamrock Rovers 4 (John O’Sullivan 2, Pharrell Manuel, Jack McCormack) Drogheda United 3 (Cameron Feehan 2, Dylan O’Boyle).

Group D

Kerry League 2 (Venis Jahiri pen, Nathan Ahern) Cobh Ramblers 3 (Oisin Dorgan, Darragh Bowdren, Louis Hanover).

Limerick FC 3 (John Ikiebey, Hubert Zakrzewski, Gareth Grant pen) Cork City 1 (Daniel Leonard).

Waterford FC 2 (Davie Leavey, Evan Geary) Treaty United 1 (Kian Mitchell pen).

EA Sports National Under 15 League

Group A

Finn Harps 1 (Colm O’Dochartaigh) Derry City 4 (Jack Havelin 2, Alfie Friars, Fionn Duffy).

Sligo Rovers 5 (Conor Langan 2, James Lavin, Peter Moran, Darragh McKeown) Cavan-Monaghan FP 0.

Group B

Athlone Town 1 (Daire O’Connor) Klub Kildare 2 (Kian Brunton, Conan Kruger).

Dundalk 3 (Niko Lovrenkovic, Aaron Dowd, Runako Sweetman) St Patrick’s Athletic 6 (Mason Miele 2, Victor Lace 2, Bez Abongalton, Charlie Hamilton).

Galway United 2 (Cory Lavery McCay, Eoin Hannon) Bohemians 0.

Group C

Bray Wanderers 1 (Darragh Emmett) UCD 2 (Cian Nolan, Cillian Petcher).

Drogheda United 2 (Angelo Sisu, Sean Manning) Carlow-Kilkenny FC 0.

Shelbourne 1 (Aaron Donnelly) Shamrock Rovers 2 (Darragh Marshall 2).

Group D

Cobh Ramblers 0 Treaty United 1 (Michael Mulcahy).

Cork City 1 (Ryne Bargary) Wexford FC 1.(Kaylem Harnett)

Limerick FC 1 (Luke Palmer) Waterford FC 4 (Zac O’Sullivan 2, Matt Barrett, Sami Lakonsen).

Related posts

NORTH EAST FOOTBALL LEAGUE

Eamon Scott

Stritch penalty seals the points for Edenderry off title chasing Malahide

Eamon Scott

QUIZ 6 – HERE’S ANOTHER 10 TO TEST YOUR FOOTBALL KNOWLEDGE

Eamon Scott