fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageFAI NewsFIXTURESLATEST NEWSLatest News HomepageRESULTSSSE AIRTRICITY UNDERAGE

EA SPORTS NATIONAL UNDERAGE LEAGUES

WEEKEND RESULTS

EA Sports National Under 19 League

Group A

Bray Wanderers 1 (Josh McGlone) Wexford FC 0.

Galway United 7 (David Tarmey 2, Gerard O’Riordan 2, Gradi Lomboto, Aaron Neary, Steven Healy) Cobh Ramblers 0.

Kerry League 0 UCD 3 (Ryan Bowden, Jamie Duggan, Billy Vance).

Treaty United 0 St Patrick’s Athletic 4 (Kyle Robinson 2, Sam Curtis, Kian Corbally).

Waterford FC 0 Cork City 4 (Mark O’Mahony 3, Bradley Walsh).

Group B

Bohemians 3 (Alex O’Brien, Jack O’Reilly, Thomas Morgan) Athlone Town 1 (Aaron Connolly).

Derry City 0 Drogheda United 2 (Victor Arong, Harry Brennan McMahon pen).   

Dundalk 4 (Ebuka Kwelele, Ryan O’Kane,Jeff Nwodo, Michael Keys) Longford Town 2 (Matthew Butler 2).

Finn Harps 3 (Sean McDermott 2, Nathan Plumb) Sligo Rovers 2 (Kailin Barlow, Darragh Reilly).

Shelbourne 0 Shamrock Rovers 0.

Midweek

Longford Town 1 (Matthew Butler) Shelbourne 6 (Jamal Ibrahim 2, Stephen Negru, Francis Campbell, Robert Pender, Roberto Grimaudo og).

EA Sports National Under 17 League

Group A

Derry City 1 (Luca Doherty) Galway United 1 (Donnacha Sammon).

Dundalk 4 (Hugh Smith, Eoin Kenny, Cathal Corcoran, Tom McLoughlin) Sligo Rovers 4 (Michael Clifford 2, Adam Nugent, Daire Patton).

Finn Harps 4 (Shaunie Bradley, Tiernan Ruddy, Aaron McLaughlin, James McAteer) Cavan-Monaghan FP 0.

Group B

Klub Kildare 1 (Declan Osagie) Athlone Town 3 (Scott Clynes, Noah Flynn, Brandon Whykes).

Longford Town 2 (Rokas Stoskos, Owen Elding) Bohemians 1 (Altay Guneyer).

UCD 0 St Patrick’s Athletic 2 (Luke Kehir, Erik Beliauskas).

Group C

Carlow-Kilkenny FC 0 Shamrock Rovers 1 (Cian Dillon).

Drogheda United 1 (Dylan O’Boyle pen) Shelbourne 2 (Gavin Hodgins, Charles McGee). Wexford FC 0 Bray Wanderers 7 (Max Mason 3, Harry Sherlock, Daniel Chukwu, Max Hennessy, Matthew Anderson).

Group D

Cobh Ramblers 1 (Darragh Bowdren) Limerick FC 3 (Leon Johnson 2, Hubert Zakrezewski).

Cork City 4 (Daniel Leonard 2, Josh Fitzpatrick, Cian Spillane) Waterford FC 0.

Treaty United 2 (Alex Sidorov, Donnacha O’Leary) Kerry League 0. 

EA Sports National Under 15 League

Group A

Cavan-Monaghan FP 0 Finn Harps 7 (Colum Donherty 2, Ruairi Connaghan, Daniel Cunningham, Carragher Friel, Seaghan McCormick, Fintan Hasson).

Longford Town 0 Sligo Rovers 7 (Conor Langan 2, Johnny McGuinn, Callum Lynch, Reuben Gillespie, Jayden Reynolds, Cian Nicholson).

Group B

Athlone Town 0 Galway United 2 (Corey Laverty McCay, Eoin Hannon).

Bohemians 8 (James Bailey 3, Emil Abulu 2, Chris Conlon, Andy Parashiv, Mark Holton) Dundalk 0.   

Klub Kildare 2 (Declan Osagie, Tomasz Gwizdala) St Patrick’s Athletic 3 (Victor Lace 2, Bezalel Agbontaen).

Group C

Carlow-Kilkenny FC 2 (Tom Nolan + og) Shelbourne 3 (Dan Ring 2, Tadhg Hickey).

Shamrock Rovers 1 (James Roche) Bray Wanderers 0.

UCD 6 (Cian Melady 2, Adam Brennan, Karl Dempsey, Cian Nolan, Aaron Culleton) Drogheda United 2 (Sean Manning 2).

Group D

Treaty United 3 (Fionn Rowsome, Diego Galero, Scott Murphy) Limerick FC 1 (Luke Palmer).

Waterford FC 1 (Scott Collins) Cork City 3 (Matthew Murray 2, Sean Richmond).

Wexford FC 1 (Jan Wozniak) Cobh Ramblers 1 (Devon Gibson).

Related posts

DUNDALK CREDIT UNION SCHOOLBOYS LEAGUE

Eamon Scott

DUNDALK SCHOOLBOYS LEAGUE RESULTS

Eamon Scott

LEINSTER FOOTBALL ASSOCIATION Fixtures

Eamon Scott