fbpx
Striker Online
Latest News Homepage

DUNDALK SCHOOLBOYS LEAGUE

DUNDALK CREDIT UNION SCHOOLBOYS LEAGUE RESULTS

Dundalk Credit Union U17 League Termonfeckin Celtic 0, Shamrocks 2; Bellurgan Utd 1, Rock Celtic 2; Square Utd 0, Glenmuir Utd 2;

Dundalk Credit Union U16 Premier Bay Utd 1, Glenmuir Utd 0; Dromin Juveniles 5, Bellurgan Utd 0; Woodview Celtic 0, Shamrocks 5; Termonfeckin Celtic 2, Rock Celtic 6;

Dundalk Credit Union U16 Division 1 Redeemer Celtic 2, Bellurgan Celtic 1; St Dominic’s 3, Ardee Utd 2; Quay Celtic 1, Ardee Celtic 3;

Dundalk Credit Union U15 Premier Termonfeckin Celtic 3, Shamrocks 1; Ardee Celtic 2, Rock Celtic 5; Dromin Juveniles 0, Bellurgan Utd 5;

Dundalk Credit Union U15 Division 1 Woodview Celtic 1, Rockville 2; Bay Utd 6, Quay Olympic 3; Bellurgan Celtic 1, Glenmuir Utd 5;

Dundalk Credit Union U14 Premier Quay Celtic 2, Bellurgan Utd 0; Woodview Celtic 0, Ardee Utd 2; Dromin Juveniles 1, Ardee Celtic 6;

Dundalk Credit Union U14 Division 1 Shamrocks 6, Redeemer Celtic 0; Rockville 1, Quay Olympic 0; Bellurgan Celtic 3, Glenmuir Utd 5;

Dundalk Credit Union U13 Premier Quay Celtic 4, Redeemer Celtic 0; Walshestown 2, Shamrocks 6;

Dundalk Credit Union U13 Division 1 Bay Celtic 0, Dromin Juveniles 3; Rockville 0, Muirhevnamor 5; St Dominic’s 1, Glenmuir Utd 5; Bellurgan Utd 0, Ardee Celtic 6;

DCU U12 League Cup Group A Bellurgan Celtic 6, Rockville 0; Woodview Celtic Blue 2, Walshestown 1; Glenmuir Celtic 0, Redeemer Celtic 6;

DCU U12 League Cup Group B Ardee Celtic 2, Shamrocks Celtic 2; Bellurgan Athletic 1, Quay Olympic 3;

DCU U12 League Cup Group C Bay Utd 6, Blayney Academy White 0; Ardee Utd 0, Quay Celtic 6;

DCU U12 League Cup Group D Dromin Utd Blue 3, Glenmuir Utd 4;

DCU U12 League Cup Group E Ardee Rovers 3, Dromin Utd White 1; Bay Celtic 0, Bellurgan Utd 6;

DUNDALK CREDIT UNION SCHOOLBOYS LEAGUE FIXTURES

Saturday 9 April

Dundalk Credit Union U9 Cougars Quay Celtic v Ardee Celtic, Clancy Park 11.00AM; Rock Celtic White v Bellurgan Blades, Sandy Lane 12.30PM;

Dundalk Credit Union U9 Leopards Shamrocks v Glenmuir Utd, Fatima 9.45AM; Woodview Celtic v Redeemer Celtic, Bellew Park 11.00AM;

Dundalk Credit Union U9 Lions Glenmuir Celtic v Bay Utd, Glenmuir Park 11.00AM; Muirhevnamor Blue v Bellurgan Bandits, Muirhevnamor AWP 11.00AM;

Dundalk Credit Union U9 Panthers Dromin Juveniles v Bay Celtic, Dromin 11.00AM; Quay Olympic v Bellurgan Cubs, Clancy Park 12.30PM;

Dundalk Credit Union U9 Tigers Rock Celtic Red v Bay Athletic, Sandy Lane 1.30PM; St Dominic’s v Muirhevnamor White, Friary Field 11.00AM;

Dundalk Credit Union U11 Walruses Quay Celtic v Ardee Celtic Red, Clancy Park 9.45 AM; Redeemer Celtic v Bellurgan Blades, Gorman Park 9.45 AM;

Dundalk Credit Union U11 Seals Shamrocks v Dromin Juveniles, Fatima 11.00AM; Woodview Celtic v Rock Celtic White, Muirhevnamor AWP 9.45 AM;

Dundalk Credit Union U11 Otters Glenmuir Utd v Ardee Celtic Blue, Glenmuir Park 9.45 AM; Bay Utd v Rock Celtic Red, Rock Road 9.45 AM;

Dundalk Credit Union U11 Orcas Rock Celtic Stripes v Bellurgan Bandits, Sandy Lane 11.00AM; Walshestown v Glenmuir Celtic, Walshestown 9.45 AM;

Dundalk Credit Union U11 Dolphins Bellurgan Cubs v Quay Olympic, Flynn Park 9.45 AM; Muirhevnamor v St Dominic’s, Muirhevnamor AWP 11.00AM;

Dundalk Credit Union U13 Premier Quay Celtic v Walshestown, Clancy Park 11.00AM; Redeemer Celtic v Quay Olympic, Gorman Park 11.00AM; Rock Celtic v Shamrocks, Sandy Lane 11.00AM;

Dundalk Credit Union U13 Division 1 Ardee Celtic v Rockville, Town Parks 11.00AM; Dromin Juveniles v Bellurgan Utd, Dromin 11.00AM; Glenmuir Utd v Bay Celtic, Glenmuir Park 11.00AM; Muirhevnamor v St Dominic’s, Muirhevnamor Grass 12.30PM;

Dundalk Credit Union U15 Premier Dromin Juveniles v Termonfeckin Celtic, Dromin 12.30PM; Rock Celtic v Bellurgan Utd, Sandy Lane 12.30PM; Shamrocks v Ardee Celtic, Fatima 12.30PM;

Dundalk Credit Union U15 Division 1 Bellurgan Celtic v Woodview Celtic, Flynn Park 2.15PM; Glenmuir Utd v St Dominic’s, Glenmuir Park 12.30PM; Quay Olympic v Rockville, Clancy Park 12.30PM;

Dundalk Credit Union U17 League Rock Celtic v Square Utd, Sandy Lane 2.15PM; Shamrocks v Bellurgan Utd, Fatima 2.15PM; Carrick Rovers v Termonfeckin Celtic, Carrick Aces Athletic Club 1.00PM;

Sunday 10 April

Dundalk Credit Union U8 Terriers Redeemer Utd v Bellurgan Bandits, Gorman Park 12.30PM; Rock Celtic White v St Dominic’s, Sandy Lane 12.30PM;

Dundalk Credit Union U8 Spaniels Woodview Celtic v Muirhevnamor Blue, Bellew Park 11.00AM; Quay Olympic v Bay Utd, Clancy Park 12.30PM; Shamrocks v Dromin Juveniles, Bellew Park 11.00AM;

Dundalk Credit Union U8 Setters Ardee Celtic v Quay Celtic, Town Parks 11.00AM; Redeemer Celtic v Rock Celtic Red, Gorman Park 12.30PM; Bellurgan Blades v Glenmuir Utd, Flynn Park 11.00AM;

Dundalk Credit Union U10 Harriers Rock Celtic White v Glenmuir Utd, Sandy Lane 9.45AM; Blayney Academy v Quay Celtic, Beach Hill 11.00AM; Ardee Celtic Red v Bellurgan Blades, Town Parks 9.45AM;

Dundalk Credit Union U10 Eagles Redeemer Celtic v Quay Athletic, Gorman Park 9.45AM; Shamrocks v Bellurgan Bandits, Fatima 9.45AM;

Dundalk Credit Union U10 Kestrels Bellurgan Cubs v Bay Utd, Flynn Park 9.45AM; Glenmuir Celtic v Ardee Celtic Blue, Glenmuir Park 9.45AM;

Dundalk Credit Union U10 Falcons Dromin Juveniles v Quay Olympic, Dromin 9.45AM; Muirhevnamor v Rock Celtic Red, Muirhevnamor AWP 9.45AM;

Dundalk Credit Union U10 Hawks Bay Celtic v Rock Celtic Stripes, Rock Road 9.45AM; Shamrocks Utd v Bellurgan Bears, Fatima 11.00AM;

DCU U12 League Cup Group C Quay Celtic v Bay Utd, Clancy Park 11.00AM; Rock Celtic v Ardee Utd, Sandy Lane 11.00AM;

DCU U12 League Cup Group D Shamrocks Utd v Dromin Utd Blue, Fatima 12.30PM;

DCU U12 League Cup Group E Dromin Utd White v Bay Celtic, Dromin 11.00AM; Muirhevnamor v Ardee Rovers, Muirhevnamor AWP 11.00AM;

Dundalk Credit Union U14 Premier Dromin Juveniles v Quay Celtic, Dromin 12.30PM; Ardee Utd v Ardee Celtic, Town Parks 11.00AM; Rock Celtic v Woodview Celtic, Sandy Lane 12.30PM;

Dundalk Credit Union U14 Division 1 Glenmuir Utd v Shamrocks, Glenmuir Park 12.30PM; Muirhevnamor v Bellurgan Celtic, Muirhevnamor Grass 12.30PM; Quay Olympic v Bay Utd, Clancy Park 12.30PM; Redeemer Celtic v Rockville, Gorman Park 11.00AM;

Dundalk Credit Union U16 Premier Dromin Juveniles v Woodview Celtic, Dromin 2.15PM; Glenmuir Utd v Bellurgan Utd, Glenmuir Park 2.15PM; Rock Celtic v Bay Utd, Sandy Lane 2.15PM; Shamrocks v Termonfeckin Celtic, Fatima 2.15PM;

Dundalk Credit Union U16 Division 1 Quay Celtic v Redeemer Celtic, Clancy Park 2.15PM; Ardee Utd v Ardee Celtic, Town Parks 12.30PM; St Dominic’s v Rockville, Friary Field 2.15PM;

Related posts

UNITED CHURCHES’ FOOTBALL LEAGUE

Eamon Scott

QUIZ 31 – THE ANSWERS

Eamon Scott

NORTH EAST FOOTBALL LEAGUE

Eamon Scott