fbpx
Striker Online
DUNDALK SCHOOLBOYSFIXTURESRESULTS

DUNDALK CREDIT UNION SCHOOLBOYS LEAGUE

RESULTS

Dundalk Credit Union U17 League Carrick Rovers 1, Bellurgan Utd 1; Square Utd 1, Shamrocks 6; Glenmuir Utd 5, Rock Celtic 1;

Dundalk Credit Union U16 Premier Woodview Celtic 2, Termonfeckin Celtic 3; Bay Utd 1, Shamrocks 2; Rock Celtic 5, Bellurgan Utd 4; Dromin Juveniles 4, Glenmuir Utd 5;

Dundalk Credit Union U16 Division 1 Ardee Celtic 2, Rockville 0; Redeemer Celtic 3, Ardee Utd 3; Bellurgan Celtic 1, Quay Celtic 0;

U15 SFAI National Cup Semi Final Bellurgan Utd 2, St Francis A 0;

Dundalk Credit Union U15 Premier Rock Celtic 3, Termonfeckin Celtic 2;

Dundalk Credit Union U15 Division 1 Bellurgan Celtic 0, Woodview Celtic 6; Bay Utd 6, St Dominic’s 1; Bellurgan Celtic 1, Rockville 4; Glenmuir Utd 2, Quay Olympic 1;

Dundalk Credit Union U14 Premier Ardee Celtic 0, Rock Celtic 1; Quay Celtic 2, Ardee Utd 0; Bellurgan Utd 6, Dromin Juveniles 2;

Dundalk Credit Union U14 Division 1 Redeemer Celtic 0, Rockville 2; Shamrocks 6, Rockville 1; Bay Utd 2, Redeemer Celtic 0; Bellurgan Celtic 1, Quay Olympic 5; Glenmuir Utd 5, Muirhevnamor 0;

Dundalk Credit Union U13 Premier Walshestown 4, Quay Olympic 0; Quay Celtic 3, Shamrocks 3; Redeemer Celtic 0, Rock Celtic 6;

Dundalk Credit Union U13 Division 1 Rockville 1, St Dominic’s 4; Bay Celtic 2, Muirhevnamor 1; Bellurgan Utd 3, Glenmuir Utd 3; Ardee Celtic 4, Dromin Juveniles 1;

DCU U12 League Cup Group A Walshestown 0, Redeemer Celtic 5;

DCU U12 League Cup Group D Glenmuir Utd 6, Shamrocks Utd 0;

DCU U12 League Cup Group E Dromin Utd White 0, Muirhevnamor 4;

DUNDALK CREDIT UNION SCHOOLBOYS LEAGUE FIXTURES

Tuesday 26 April

Dundalk Credit Union U14 Premier Dromin Juveniles v Ardee Utd, Dromin 6.45PM; Woodview Celtic v Bellurgan Utd, DKIT 6.45PM;

Dundalk Credit Union U14 Division 1 Shamrocks v Quay Olympic, Fatima 6.45PM; Bay Utd v Bellurgan Celtic, Rock Road 6.45PM;

Wednesday 27 April

Dundalk Credit Union U16 Premier Woodview Celtic v Rock Celtic, DKIT 6.45PM; Shamrocks v Glenmuir Utd, Fatima 6.45PM; Bay Utd v Bellurgan Utd, Rock Road 6.45PM;

Thursday 28 April

Dundalk Credit Union U16 Premier Termonfeckin Celtic v Dromin Juveniles, Termonfeckin 6.45PM;

Dundalk Credit Union U15 Premier Dromin Juveniles v Shamrocks, Dromin 7.00PM;

Tuesday 3 May

Dundalk Credit Union U17 League Rock Celtic v Shamrocks, Sandy Lane 7.00PM; Glenmuir Utd v Carrick Rovers, Glenmuir Park 7.00PM;

Wednesday 4 May

Dundalk Credit Union U16 Premier Woodview Celtic v Bay Utd, DKIT 7.00PM; Dromin Juveniles v Shamrocks, Dromin 7.00PM;

Dundalk Credit Union U14 Division 1 Muirhevnamor v Bay Utd, Muirhevnamor Grass 7.00PM;

DCU U12 League Cup Group A Walshestown v Glenmuir Celtic, Walshestown 7.00PM;

Thursday 5 May

Dundalk Credit Union U15 Premier Bellurgan Utd v Shamrocks, Flynn Park 7.00PM; Dromin Juveniles v Rock Celtic, Dromin 7.00PM

Dundalk Credit Union U 17 League
TEAMPWDLPTS
Shamrocks431010
Termonfeckin Celtic43019
Rock Celtic42026
Glenmuir Utd22006
Bellurgan Utd40222
Carrick Rovers30212
Square Utd50141
Dundalk Credit Union U16 Premier
TEAMPWDLPTS
Shamrocks440012
Rock Celtic531110
Bellurgan Utd53029
Bay Utd42026
Dromin Juveniles42026
Glenmuir Utd41124
Termonfeckin Celtic41033
Woodview Celtic40040
Dundalk Credit Union U16 Division 1
TEAMPWDLPTS
Ardee Celtic550015
Redeemer Celtic52218
St Dominic’s52218
Bellurgan Celtic52036
Rockville51225
Quay Celtic61144
Ardee Utd51134
Dundalk Credit Union U15 Premier
TEAMPWDLPTS
Rock Celtic431010
Ardee Celtic42026
Termonfeckin Celtic42026
Bellurgan Utd21104
Dromin Juveniles31023
Shamrocks30030
Dundalk Credit Union U15 Division 1
TEAMPWDLPTS
Glenmuir Utd540112
Rockville540112
Bay Utd440012
Woodview Celtic53029
Quay Olympic62046
Bellurgan Celtic40040
St Dominic’s40040
Dundalk Credit Union U14 Premier
TEAMPWDLPTS
Quay Celtic540112
Rock Celtic532011
Ardee Celtic52127
Ardee Utd42117
Bellurgan Utd41215
Woodview Celtic41033
Dromin Juveniles50050
Dundalk Credit Union U14 Division 1
TEAMPWDLPTS
Glenmuir Utd761019
Shamrocks541013
Rockville63039
Muirhevnamor53029
Quay Olympic53029
Redeemer Celtic71063
Bay Utd41033
Bellurgan Celtic50050
Dundalk Credit Union U13 Premier
TEAMPWDLPTS
Rock Celtic550015
Quay Celtic431010
Redeemer Celtic52127
Shamrocks531110
Walshestown62046
Blayney Academy61053
Quay Olympic50141
Dundalk Credit Union U13 Division 1
TEAMPWDLPTS
Ardee Celtic651016
Glenmuir Utd532011
Bellurgan Utd52218
Bay Celtic52127
Muirhevnamor52127
Dromin Juveniles42117
St Dominic’s61053
Rockville60060
Dundalk Credit Union U12 League Cup Group A
TEAMPWDLPTS
Redeemer Celtic550015
Woodview Celtic Blue540112
Bellurgan Celtic52036
Walshestown42026
Glenmuir Celtic41033
Rockville50050
Dundalk Credit Union U12 League Cup Group B
TEAMPWDLPTS
Ardee Celtic431010
Shamrocks Celtic431010
Woodview Celtic White42026
Quay Olympic41033
Bellurgan Athletic40040
Dundalk Credit Union U12 League Cup Group C
TEAMPWDLPTS
Quay Celtic440012
Ardee Utd42117
Rock Celtic42117
Bay Utd41033
Blayney Academy White40040
Dundalk Credit Union U12 League Cup Group D
TEAMPWDLPTS
Woodview Celtic440012
Glenmuir Utd43019
Dromin Utd Blue42026
Shamrocks Utd41033
Blayney Academy40040
Dundalk Credit Union U12 League Cup Group E
TEAMPWDLPTS
Bellurgan Utd440012
Muirhevnamor42026
Ardee Rovers42026
Dromin Utd White41033
Bay Celtic41033

Note: The U13 Premier table has been updated to reflect the withdrawal of Blayney Academy from the competition

The U14 Div. 1 table has been updated to reflect the withdrawal of Redeemer Celtic from the Competition.

Related posts

LEINSTER SENIOR LEAGUE – FIXTURES

Eamon Scott

Eamon Scott

Wexford Football League

Eamon Scott