fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageDUNDALK SCHOOLBOYSFIXTURESLATEST NEWSLatest News Homepage

DUNDALK CREDIT UNION SCHOOLBOYS LEAGUE

RESULTS

U17 League Cup Carrick Rovers 6 Square Utd 1

U16 League Cup Bay Utd 6 Redeemer Celtic 2 Rock Celtic 4 Quay Celtic 0 Glenmuir Utd 6 Rockville 1

U16 Shield Bellurgan Celtic 0 Termonfeckin Celtic 2 St Dominic’s 0 Dromin Juv 6 Ardee Utd 2 Bellurgan Utd 4

U15 League Cup Shamrocks 4 Dromin Juveniles 2 Woodview Celtic 0 Rock Celtic 4 Rock Celtic 6 Rockville 0 Bellurgan Utd 6 Glenmuir Utd 0 Termonfeckin Celtic 2 Shamrocks 1

U15 Shield Woodview Celtic 2 St Dominic’s 0 Bay Utd 3 Quay Olympic 0

U14 League Cup Ardee Celtic 6 Muirhevnamor 0 Shamrocks 2 Glenmuir Utd 0 Rock Celtic 5 Woodview Celtic 0 Ardee Celtic 2 Ardee Utd 4

U14 Shield Quay Celtic 3 Rockville 1 Quay Celtic 6 Dromin Juveniles 0 Quay Olympic 2 Bellurgan Utd 0 Muirhevnamor 2 Bellurgan Celtic 0

U13 League Cup Quay Celtic 6 Bay Celtic 0 Rock Celtic 5 Glenmuir Utd 0 Shamrocks 6 Muirhevnamor 0

U13 Shield Dromin Juveniles 6 Rockville 1 Ardee Celtic 2 St Dominic’s 0 Quay Olympic 3 Bellurgan 3 Quay win on penalties

U12 League Cup Redeemer Celtic 6 Dromin Utd Blue 0 Woodview Celtic 3 Walshestown 1 Rock Celtic 6 Glenmuir Utd 2 Ardee Celtic 0 Bellurgan Utd 0 Bellurgan win on penalties

U12 Shield Blayney Academy White 2 Quay Olympic 6 Shamrocks Utd 6 Glenmuir Celtic 2 Muirhevnamor 0 Woodview Celtic White 2 Bay Utd 6 Ardee Utd 3 Quay Celtic 5 Bellurgan Celtic 2 Woodview Celtic Blue 3 Shamrocks Celtic 3 Woodview win on penalties

U12 Plate Rockville 6 Bay Celtic 0

DUNDALK CREDIT UNION SCHOOLBOYS LEAGUE FIXTURES

Tuesday 5 July

U17 League Cup Glenmuir Utd v Shamrocks Glenmuir Park 8.00PM

U17 Shield Termonfeckin Celtic v Square Utd Termonfeckin 7.30PM Bellurgan Utd v Rock Celtic Flynn Park 7.30PM

U14 League Cup Semi-final Shamrocks v Rock Celtic Fatima 7.15PM

U14 Shield Glenmuir Utd v Woodview Celtic Glenmuir Park 6.30PM

U14 Plate Semi-final Rockville v Bellurgan Utd Sandy Lane 7.15PM

Thursday July 7

U12 Shield Quay Olympic v Bellurgan Athletic Clancy Park 6.30PM Woodview Celtic White v Bay Utd Muirhevnamor AWP 6.30PM Quay Celtic v Woodview Celtic Blue Clancy Park 7.45PM

U13 Shield Bay Celtic v Glenmuir Utd Rock Road 7.15PM Muirhevnamor v Walshestown Muirhevnamor Grass 7.15PM Dromin Juv v Ardee Celtic Dromin 7.15PM

Saturday July 9

Dundalk Credit Union U9 Tigers Glenmuir Utd v Quay Olympic Glenmuir Park 11.00AM St Dominic’s v Shamrocks Friary Field 11.00AM Rock Celtic White v Bay Celtic Sandy Lane 11.00AM

Dundalk Credit Union U9 Panthers Rock Celtic Red v Rock Celtic Stripes Sandy Lane 11.00AM Bellurgan Blades v Glenmuir Celtic Flynn Park 11.00AM Bay Utd v Ardee Celtic Rock Road 11.00AM Muirhevnamor Blue v Woodview Celtic Muirhevnamor AWP 11.00AM

Dundalk Credit Union U9 Lions Bellurgan Cubs v Quay Celtic Flynn Park 11.00AM Dromin Juveniles v Bay Athletic Dromin 11.00AM Redeemer Celtic v Muirhevnamor White Gorman Park 11.00AM

Dundalk Credit Union U11 Seals Bellurgan Blades v Quay Celtic Flynn Park 9.45AM Woodview Celtic v Rock Celtic Red Muirhevnamor AWP 9.45AM Glenmuir Utd v Walshestown Glenmuir Park 11.00AM

Dundalk Credit Union U11 Otters Muirhevnamor v Ardee Celtic Blue Muirhevnamor AWP 11.00AM Shamrocks v Glenmuir Celtic Fatima 9.45AM Bellurgan Bandits v Quay Olympic Flynn Park 10.45AM

Dundalk Credit Union U11 Dolphins Bay Utd v Rock Celtic Stripes Rock Road 9.45AM Dromin Juveniles v Redeemer Celtic Dromin 9.45AM Bellurgan Cubs v St Dominic’s Flynn Park 11.45AM

U13 League Cup Semi-final Quay Celtic v Rock Celtic Clancy Park 11.00AM Shamrocks v Redeemer Celtic Fatima 11.00AM

U13 Shield Seminal Dromin Juv/Ardee Celtic v Quay Olympic TBC 11.00AM Bay Celtic/Glenmuir Utd v Muirhevnamor/Walshestown TBC

U13 Plate Semi-final Rockville v St Dominic’s Sandy Lane 11.00AM

U13 Plate Bay Celtic/Glenmuir Utd v Muirhevnamor/Walshestown TBC

U15 League Cup Semi-final Rock Celtic v Bellurgan Utd Sandy Lane 12.30PM

U15 Shield Rockville v Glenmuir Utd Sandy Lane 2.15PM

U15 Shield Semi-final Woodview Celtic v Bay Utd DKIT 12.30PM

U17 Barry Griffin Jr Cup Square Utd v Carrick Rovers Monastery Pitch 2.15PM Bellurgan Utd v Shamrocks Flynn Park 2.15PM Glenmuir Utd v Termonfeckin Celtic Glenmuir Park 2.15PM

Sunday July 10

Dundalk Credit Union U8 Terriers Bellurgan Bandits v Rock Celtic White Flynn Park 11.00AM Redeemer Utd v Woodview Celtic Gorman Park 11.00AM Ardee Celtic v Muirhevnamor Blue Town Parks 11.00AM

Dundalk Credit Union U8 Spaniels Redeemer Celtic v Shamrocks Gorman Park 11.00AM Quay Celtic v Bay Utd Army Pitch 11.00AM Bellurgan Blades v Rock Celtic Red Flynn Park 11.00AM

Dundalk Credit Union U8 Setters Muirhevnamor White v Quay Olympic Muirhevnamor AWP 11.00AM Dromin Juveniles v Glenmuir Utd Dromin 11.00AM

Dundalk Credit Union U10 Hawks Bellurgan Blades v Quay Celtic Town Parks 9.45AM Glenmuir Utd v Bellurgan Bandits Glenmuir Park 9.45AM Bay Celtic v Shamrocks Rock Road 9.45AM

Dundalk Credit Union U10 Falcons Ardee Celtic Blue v Quay Athletic Flynn Park 9.45AM Glenmuir Celtic v Muirhevnamor Glenmuir Park 10.45AM Shamrocks Utd v Rock Celtic White Fatima 11.00AM Bay Utd v Dromin Juveniles Rock Road 10.45AM

Dundalk Credit Union U10 Eagles Quay Olympic v Muirhevnamor Celtic Clancy Park 9.45AM Bellurgan Cubs v Bellurgan Bears Flynn Park 10.45AM Redeemer Celtic v Blayney Academy Gorman Park 9.45AM Rock Celtic Stripes v Ardee Celtic Red Sandy Lane 9.45AM

U12 League Cup Semi-final Redeemer Celtic v Woodview Celtic Gorman Park 11.00AM Rock Celtic v Bellurgan Utd Sandy Lane 11.00AM

U12 Shield Semi-final Quay Olympic/Bellurgan Athletic v Shamrocks Utd TBC Woodview Celtic White/Bay Utd v Quay Celtic/Woodview Celtic Blue TBC

U12 Plate Quay Olympic/Bellurgan Athletic v Glenmuir Celtic TBC Blayney Academy White v Dromin White Beach Hill 11.00AM Ardee Rovers v Muirhevnamor Town Parks 11.00AM

U14 Shield Semi-final Quay Celtic v Quay Olympic Clancy Park 11.00AM Glenmuir Utd/Woodview Celtic v Muirhevnamor TBC 12.30PM

U14 Plate Glenmuir Utd/Woodview Celtic v Bellurgan Celtic TBC 12.30PM

U16 League Cup Shamrocks v Ardee Celtic Fatima 12.30PM

U16 League Cup Semi-final Rock Celtic v Glenmuir Utd Sandy Lane 12.30PM

U16 Shield Woodview Celtic v Termonfeckin Celtic DKIT 2.15PM Dromin juveniles v Bellurgan Utd Dromin 2.15PM Quay Celtic v Rockville Clancy Park 12.30PM

U16 Plate St Dominic’s v Ardee Utd Friary Field 2.15PM

Tuesday July 12

U15 Shield Semi-final Rockville/Glenmuir Utd v Dromin Juveniles TBC 7.15PM

Wednesday July 13

U13 Plate Semi-final Winner Plate 1 v R/Up Shield 3 TBC 7.15PM

U16 League Cup Semi-final Shamrocks/Ardee Celtic v Bay Utd TBC 7.15PM

U16 Shield Shamrocks/Ardee Celtic v Redeemer Celtic TBC 7.15PM

U16 Shield Semi-final Woodview Celtic/Termonfeckin Celtic v Dromin juveniles/Bellurgan Utd TBC 7.15PM

U16 Plate Woodview Celtic/Termonfeckin Celtic v Dromin juveniles/Bellurgan Utd TBC 7.15PM

U16 Plate Semi-final Bellurgan Celtic v St Dominic’s/Ardee Utd Flynn Park 7.15PM

Thursday July 14

U12 Plate Semi-final Winner Plate QF1 v Rockville TBC 7.15PM Winner Plate QF3 v Winner Plate QF4 TBC 7.15PM

U14 Plate Semi-final Dromin Juveniles v Glenmuir Utd/Woodview Celtic/Bellurgan Celtic Dromin 7.15PM

Related posts

Carbury leapfrog Cartron to take control at Sligo Southern summit

Eamon Scott

LEINSTER SENIOR LEAGUE FIXTURES

Eamon Scott

Swiss double sends U21s to an opening defeat in Spanish training camp exercise

Eamon Scott