fbpx
Striker Online
All Fixtures Homepage

DDSL FIXTURES – U10/U11 SUN – PAGE 6

Sunday 26 May 2019 (10.30)
10 Sun A:
Ardmore Rovers v St Kevin’s Boys, St Killian’s, Bray;
Templeogue Utd v Belvedere FC, Tymon Park;
St Joseph’s Boys v St Francis, Pearse Park;
Shamrock Rovers v Lourdes Celtic, Roadstone S&S Club;
Portmarnock AFC v Shelbourne Academy, Paddy’s Hill;
Crumlin Utd v Cabinteely FC, Willie Pearse Park;
Cherry Orchard v Home Farm, Elmdale Cresent
10 Sun A1:
Castleknock Celtic v Cherry Orchard, Porterstown Park;
Clondalkin Celtic v Drumcondra AFC, Corkagh Park;
Kilnamanagh AFC v Beechwood FC, Ring Road Tallaght;
Lakelands FC v Leixlip Utd, Balally Hill;
Mount Merrion v St Kevin’s Boys, Deer Park;
Swords Celtic v Knockmitten Utd, Balheary Swords;
Broadford Rovers v Cabinteely FC, Broadford Park;
Lucan Utd v Marino FC, Dodsboro
10 Sun B:
Drumcondra FC v Park Celtic, Clonturk Park;
Knocklyon Utd v Stella Maris, Ballycullen Park;
Terenure Rangers, Idle;
Raheny Utd v Finglas Utd, No16 St Anne’s Pk;
Clontarf FC v St Malachys, St Paul’s College;
Tallaght Town v Malahide Utd, Andy Moore Pk Tallaght;
Templeogue Utd v Glebe North FC, Tymon Park;
Rathcoole Boys v Ardmore Rovers, Frank Cox Park
10 Sun B1:
St Paul’s Artane v Mount Merrion, Lein Road;
Clontarf FC v St John Bosco, St Anne’s Park;
Portmarnock AFC v Blue Magic FC Dublin, Paddy’s Hill;
Esker Celtic v St Kevin’s Boys, Hermitage Park;
St John Vianney v Drogheda Boys, Kilmore Drive;
Cabinteely FC v Raheny Utd, Kilboggit Park;
Shamrock Rovers v Celbridge Town, Roadstone S&S Club
10 Sun C:
Crumlin Utd v Broadford Rovers, Willie Pearse Park;
Killegland AFC v Esker Celtic, The Ward;
Killester/Donnycarney FC v Drogheda Boys, Maypark;
Ballybrack FC v Cambridge Boys, Coolevin;
Sacred Heart v Swords Celtic, Killinarden Hill;
Verona FC v Stella Maris, Coolmine Pk;
Raheny Utd v Larkview FC, No16 St Anne’s Pk
10 Sun C1:
Kinsealy Utd v Malahide Utd, Kinsealy Court Est;
Marks Celtic v Castleknock Celtic, Butler Park;
Lakelands FC v Marino FC, Balally Hill;
Templeogue Utd v St Marys Boys, VEC Terenure;
Killegland AFC v Peamount Utd, The Ward;
Swords Manor v Verona FC
10 Sun D:
Raheny Utd v Lusk Utd, No16 St Anne’s Pk;
Ardmore Rovers v Portrane Athletic, Ballywaltrim Postponed;
Dingle Utd, Idle;
Drumcondra FC v Terenure Rangers, Clonturk Park Postponed;
Lucan Utd v Knocklyon Utd, Dodsboro Postponed;
Newbridge Town v Larkview FC, Station Rd, Newbridge;
Knockmitten Utd v Dundrum FC, Knockmitten Park;
Ardmore Rovers v Lucan Utd, Ballywaltrim, 11.30;
Lucan Utd v Ardmore Rovers, Dodsboro, 11.30
10 Sun D1:
Trinity Donaghmede v Clontarf FC, Fr Collins Park;
Corduff FC v Leixlip Utd, Corduff Park;
Kilbarrack Utd v Portmarnock AFC, Rose Glen;
Ardmore Rovers v Swords Celtic, Ballywaltrim;
Railway Union (SD) v Killegland AFC, Park Avenue;
Mount Merrion, Idle
10 Sun E:
Marino FC v Mount Merrion, Croyden Gardens;
Kinsealy Utd v Balrothery FC, Kinsealy Court Est;
Park Celtic v Portrane Athletic, St Laurances College;
Marks Celtic v Lusk Utd, Butler Park;
Verona FC v Terenure Rangers, Coolmine Pk;
Belmont FC v Lakelands FC, Herbert Park;
Portmarnock AFC v Palmerstown FC, Paddy’s Hill
10 Sun E1:
Cabinteely FC v Drumcondra FC, Kilboggit Park;
St Joseph’s Boys v St John Vianney, Pearse Park;
Kilnamanagh AFC, Idle;
Jobstown Celtic v Mid Sutton, Jobstown Park;
Granada FC SD v Dundrum FC, Holly Park, Blackrock;
Glebe North FC v Howth Celtic, Old Market Green;
Dingle Utd v Broadford Rovers, John Paul Park
10 Sun F:
Glasnevin FC v Park Celtic, Albert Col;
Lakelands FC v Leicester Celtic, Balally Hill;
Newlands/Castle Pk v Dundrum FC, Moyle Pk College Clondalkin;
Stepaside FC SD v Tallaght Town SD, Step aside All Weather;
Broadford Rovers v Marks Celtic, Broadford Park;
Raheny Utd v Granada FC SD, No16 St Anne’s Pk;
Swords Celtic v Railway Union SD, Balheary Swords
Sunday 26 May 2019 (10.30)
11 Sun A:
Cherry Orchard v Lucan Utd, Elmdale Cresent, 11.30 Postponed;
Home Farm v Newbridge Town, VEC Whitehall,, 11.30 Postponed;
Broadford Rovers, Idle;
Lourdes Celtic v Phoenix FC, Sundrive Park, 11.30;
Malahide Utd v Newbridge Town, Gannon Park, 11.30;
Shamrock Rovers v Crumlin Utd, Roadstone S&S Club, 11.30 Postponed;
Peamount Utd v Broadford Rovers, Greenogue, 11.30 Postponed;
St Kevin’s Boys, Idle;
Cherry Orchard v Crumlin Utd, Elmdale Cresent, 11.30;
Malahide Utd v St Joseph’s Boys, Gannon Park, 11.30 Postponed
11 Sun A1:
Clontarf FC v Templeogue Utd, St Paul’s College, 11.30 Postponed;
Corduff FC v Drogheda Boys, Corduff Park, 11.30;
Drumcondra FC v Crumlin Utd, Clonturk Park, 11.30;
Lucan Utd v Finglas Utd, Dodsboro, 11.30;
Mount Merrion v Raheny Utd, Deer Park, 11.30;
St Kevin’s Boys v Castleknock Celtic, Ellenfield, 11.30 Postponed;
Castleknock Celtic v Templeogue Utd, Porterstown Park, 11.30;
Esker Celtic, Idle
11 Sun B:
Cherry Orchard v Raheny Utd, Elmdale Cresent, 11.30;
Templeogue Utd, Idle;
Knocklyon Utd v Wayside Celtic, Ballycullen Park, 11.30;
Ardmore Rovers v Lakelands FC, St Killian’s, Bray, 11.30;
St Ita’s AFC v Dundrum FC, Ballymastone, Portrane Rd, 11.30;
Terenure Rangers v Kinsealy Utd, Bushy Park, 11.30;
Peamount Utd v Cabinteely FC, Greenogue, 11.30
11 Sun B1:
Collinstown FC v Belvedere FC, Collinstown Park, 11.30;
Corduff FC v Drumcondra FC, Corduff Park, 11.30;
Larkview FC v Portmarnock AFC, Whelan Park, 11.30;
Killegland AFC v Drogheda Boys, The Ward, 11.30;
St Kevin’s Boys v Terenure Rangers, Ellenfield, 11.30;
Verona FC v Swords Celtic, Coolmine Pk, 11.30;
Ballyoulster Utd v Castleknock Celtic, Loughlinstown Road, 11.30;
St Joseph’s Boys v Marino FC, Pearse Park, 11.30
11 Sun C:
Finglas Utd v Kilnamanagh AFC, Kildonan Rd, 11.30;
Leicester Celtic v Cabinteely FC, Loreto Park, 11.30;
Clontarf FC v Lucan Utd, St Anne’s Pk, 11.30 Postponed;
Lusk Utd v Finglas Celtic, Rathmore Rd Lusk, 11.30 Postponed;
Lucan Utd v Portmarnock AFC, Dodsboro, 11.30;
Raheny Utd v Lusk Utd, No16 St Anne’s Pk, 11.30;
Raheny Utd v Mount Merrion, No16 St Anne’s Pk, 11.30 Postponed;
Ardmore Rovers v Lakelands FC, Peoples Park, 11.30;
Portmarnock AFC v Templeogue Utd, Paddy’s Hill, 11.30 Postponed
11 Sun C1:
Broadford Rovers v Firhouse Carmel, Broadford Park, 11.30;
St John Vianney v Knocklyon Utd, Kilmore Drive, 11.30 Postponed;
Rathcoole Boys v Trinity Donaghmede, Frank Cox Park, 11.30;
Rathcoole Boys v Mourne Celtic, Frank Cox Park, 11.30 Postponed;
Mid Sutton v Newbridge Town, Bayside School Baldoyle, 11.30 Postponed;
Knockmitten Utd v Trinity Donaghmede, Knockmitten Park, 11.30 Postponed;
Knocklyon Utd v Newbridge Town, Ballycullen Park, 11.30;
Clontarf FC v Ballyoulster Utd, St Anne’s Park, 11.30
11 Sun D:
Clontarf FC, Idle;
Knocklyon Utd v Drumcondra FC, Ballycullen Park, 11.30;
Leixlip Utd v Ballybrack FC, Leixlip Amm Centre, 11.30;
Templeogue Utd v Peamount Utd, VEC Terenure, 11.30;
Cambridge Boys v Park Celtic, Ringsend Park, 11.30;
Portrane Athletic v Terenure Rangers, Portrane Road, 11.30
11 Sun D1:
Ballyfermot Utd v Swords Celtic, The Lawns, 11.30;
St John Bosco v Raheny Utd, Benmadigan Road, 11.30 Postponed;
Portmarnock AFC v Marino FC, Paddy’s Hill, 11.30 Postponed;
Larkview FC v Kinsealy Utd, Whelan Park, 11.30 Postponed;
Kilnamanagh AFC v Killegland AFC, Ring Road Tallaght, 11.30;
Cabinteely FC v Ballyoulster Utd, Kilboggit Park, 11.30
11 Sun E:
Broadford Rovers v Ardmore Rovers, Broadford Park, 11.30;
Terenure Rangers v Stepaside FC SD, Bushy Park, 11.30;
Raheny Utd v Portrane Athletic, No16 St Anne’s Pk, 11.30 Postponed;
Mount Merrion v Mid Sutton, Deer Park, 11.30 Postponed;
Lusk Utd v Leicester Celtic, Rathmore Rd Lusk, 11.30 Postponed;
Glasnevin FC, Idle
11 Sun E1 :
Ballyoulster Utd v Park Celtic, Loughlinstown Road, 11.30;
Tolka Rovers v Knocklyon Utd, Johnstown Park, 11.30;
Peamount Utd v Dundrum FC, Greenogue, 11.30;
Newlands/Castle Pk v Broadford Rovers, Moyle Pk College Clondalkin, 11.30;
Jobstown Celtic v Verona FC, Jobstown Park, 11.30;
Drumcondra FC v Rathcoole Boys, Clonturk Park, 11.30
11 Sun F:
Ardmore Rovers v Dundrum FC, Peoples Park, 11.30;
Larkview FC v Granada FC SD, Whelan Park, 11.30;
Lakelands FC v Newbridge Town, Balally Hill, 11.30;
Terenure Rangers, Idle
11 Sun F1:
Dundrum FC v St John Vianney, Meadowbrook, 11.30;
Mount Merrion v Raheny Utd, Deer Park, 11.30;
St Mochta’s v Kinsealy Utd, Porterstown Road, 11.30;
Portmarnock AFC v Lakelands FC, Paddy’s Hill, 11.30;
Balrothery FC v Broadford Rovers, Balrothery Park, 11.30

Related posts

BEAMISH MUNSTER SENIOR LEAGUE

Eamon Scott

COMBINED COUNTIES – WED MAY 1

Eamon Scott

O’NEILLS LEINSTER FOOTBLL LEAGUE FIXTURES

Eamon Scott