fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageDDSLLatest News Homepage

DDSL FIXTURES – SUN U8 / U9

Sunday 19 May 2019 (10.30)
8 Sun Red (KO 10.30 unless stated):
St Joseph’s Boys v St Mochtas, Pearse Park;
Portmarnock AFC v Finglas Utd, Paddy’s Hill;
Mount Merrion v Broadford Rovers, Deer Park;
Killester/Donnycarney FC v Knocklyon Utd, Maypark;
Cabinteely FC v Peamount Utd, Kilboggit Park;
Belvedere FC v Malahide Utd, Clontarf A/W;
Shamrock Rovers v St Kevin’s Boys, Roadstone S&S Club
8 Sun Blue (KO 10.30 unless stated):
Crumlin Utd v Cambridge Boys, Willie Pearse Park;
Home Farm v Lakelands FC, VEC Whitehall,;
Park Celtic, Idle;
Verona FC v Templeogue Utd, Coolmine Pk;
Raheny Utd v Kilnamanagh AFC, No16 St Anne’s Pk;
Shankill FC v Phoenix FC, Shanganagh Park;
St Francis v Terenure Rangers, Baldonnel;
Parkvale FC v Cherry Orchard, Rockbrook Pk School
8 Sun Yellow (KO 10.30 unless stated):
Cambridge FC v Verona FC, Ringsend Park;
Cabinteely FC, Idle;
Ballybrack FC v Mount Merrion, Coolevin;
Broadford Rovers v Lakelands FC, Broadford Park, 11.30;
Ardmore Rovers v Templeogue Utd, St Killian’s, Bray, 12.0
8 Sun Orange (KO 10.30 unless stated):
St Paul’s Artane v Raheny Utd, Ribh Rd;
St Mochta’s v Swords Manor, Porterstown Road;
St John Vianney v Ballyoulster Utd, Kilmore Drive;
Clontarf FC v Killegland AFC, St Paul’s College
8 Sun Brown (KO 10.30 unless stated):
Templeogue Utd v Lourdes Celtic, Tymon Park;
Knocklyon Utd v Palmerstown FC, Ballycullen Park;
Kilnamanagh AFC v Lakelands FC, Ring Road Tallaght;
Broadford Rovers v Terenure Rangers, Broadford Park
8 Sun Grey (KO 10.30 unless stated):
Templeogue Utd v Blessington AFC, VEC Terenure;
Larkview FC v Railway Union (SD), Whelan Park;
Broadford Rovers v Dundrum FC, Broadford Park;
Lakelands FC, Idle
8 Sun Emerald (KO 10.30 unless stated):
Marino FC, Idle;
St Malachys v Portmarnock AFC, Springdale Road;
Lusk Utd v Clontarf FC, Rathmore Rd Lusk;
Kinsealy Utd v Glasnevin FC, Kinsealy Court Est;
Finglas Utd v Killester Utd/donnycarney, Kildonan Rd;
Raheny Utd v Trinity Donaghmede, No16 St Anne’s Pk, 11.30
8 Sun Green (KO 10.30 unless stated):
Shankill FC v Mourne Celtic, Shanganagh Park;
Park Celtic v Tallaght Town SD, Cabinteely Park;
Celbridge Town v Blessington AFC, St Patrick’s Pk;
Brookfield Celtic SD v Lakelands FC, Jobstown Park
8 Sun Navy (KO 10.30 unless stated):
Trinity Donaghmede v Portmarnock AFC, Fr Collins Park;
St John Vianney v Marino FC, Kilmore Drive;
Mid Sutton v Swords Celtic, Bayside School Baldoyle Postponed;
Mid Sutton v Corduff FC, Bayside School Baldoyle;
Killegland AFC v Sheriff YC, The Ward;
Finglas Celtic v Castleknock Celtic, Kilshane Road;
Clontarf FC v Glasnevin FC, St Anne’s Park;
Ayrfield Utd v Drumcondra AFC, Ayrfield Comm Centre
8 Sun Silver (KO 10.30 unless stated):
Terenure Rangers v Sacred Heart, Bushy Park;
Jobstown Celtic v Cabinteely FC, Jobstown Park;
Newlands/Castle Pk v Esker Celtic, Moyle Pk College Clondalkin;
Granada FC SD v Dundrum FC, Holly Park, Blackrock;
Shankill FC v Ardmore Rovers, Shanganagh Park, 11.30
9 Sun Red (KO 11.30 unless stated).:
Belvedere FC v Shamrock Rovers, Clontarf A/W, 11.30;
Broadford Rovers v Malahide Utd, Broadford Park, 11.30;
Clontarf FC v St Mochtas, St Anne’s Park, 11.30;
Home Farm v Shelbourne Academy, VEC Whitehall,, 11.30;
Peamount Utd v Cabinteely FC, Greenogue, 11.30;
Portmarnock AFC v Ardmore Rovers, Paddy’s Hill, 11.30 Postponed;
St Joseph’s Boys v Kilnamanagh AFC, Pearse Park, 11.30;
St Kevin’s Boys v Cambridge Boys, Wards Cross, 11.30 Postponed
9 Sun Blue (KO 11.30 unless stated).:
Knocklyon Utd v Portmarnock AFC, Ballycullen Park, 11.30;
Terenure Rangers v Newbridge Town, Bushy Park, 11.30;
Swords Celtic v Clondalkin Celtic, Balheary Swords, 11.30 Postponed;
Phoenix FC v Glasnevin FC, Martin Savage Park, 11.30;
Cherry Orchard v St Mochtas, The Lawns, 11.30;
Mount Merrion v Templeogue Utd, Deer Park, 11.30;
St Francis v Raheny Utd, Baldonnel, 11.30
9 Sun Yellow (KO 11.30 unless stated):
St Ita’s AFC v Castleknock Celtic, Ballymastone, Portrane Rd, 11.30 Postponed;
St Kevin’s Boys v Castleknock Celtic, The Ward, 11.30;
Marino FC v Portmarnock AFC, Croyden Gardens, 11.30;
Swords Manor v St Mochtas, Brackenstown Road, 11.30;
Swords Celtic v Verona FC, Balheary Swords, 11.30;
St Kevin’s Boys, Idle;
Raheny Utd v Phoenix FC, No16 St Anne’s Pk, 12.30
9 Sun Orange (KO 11.30 unless stated).:
Terenure Rangers v Dundrum FC, Bushy Park, 11.30;
Park Celtic v Templeogue Utd, Cabinteely Park, 11.30;
Shelbourne Academy v Larkview FC, AUL Complex, 11.30;
Mount Merrion v St Joseph’s Boys, Deer Park, 11.30;
Lakelands FC v Shankill FC, St Tiernan’s Comm Sch,, 11.30;
Esker Celtic v Cabinteely FC, Hermitage Park, 11.30;
Broadford Rovers v Knocklyon Utd, Broadford Park, 12.30
9 Sun Brown (KO 11.30 unless stated).:
St Paul’s Artane v Blue Magic, Ribh Rd, 11.30;
Kinsealy Utd v Raheny Utd, Kinsealy Court Est, 11.30;
Clontarf FC v Newbridge Town, St Paul’s College, 11.30
9 Sun Grey (KO 11.30 unless stated).:
Jobstown Celtic v Mourne Celtic, Jobstown Park, 11.30;
Tallaght Town SD 1st v Broadford Rovers, Andy Moore Pk Tallaght, 11.30;
Firhouse Carmel v Knocklyon Utd, Firhouse CC, 11.30 Postponed
9 Sun Emerald (KO 11.30 unless stated).:
Verona FC, Idle;
Portrane Athletic v Howth Celtic, Portrane Road, 11.30;
Lusk Utd v Killegland AFC, Rathmore Rd Lusk, 11.30;
Tolka Rovers v Dingle Utd, Johnstown Park, 11.30;
Portmarnock AFC v Swords Celtic, Paddy’s Hill, 11.30
9 Sun Green (KO 11.30 unless stated).:
Tallaght Town sd 2nd v AFC Utd, Andy Moore Pk Tallaght, 11.30;
Mount Merrion v Knocklyon Utd, Deer Park, 11.30;
Ardmore Rovers v Kilnamanagh AFC, St Killian’s School, 11.30 Postponed;
Lakelands FC v Parkvale FC, St Tiernan’s Comm Sch,, 12.30
9 Sun Navy (KO 11.30 unless stated).:
Newlands/Castle Pk v Crumlin Utd, Moyle Pk College Clondalkin, 11.30;
Leixlip Utd v Celbridge Town, Leixlip Amm Centre, 11.30;
Templeogue Utd, Idle;
Granada FC SD v Cabinteely FC, Holly Park, Blackrock, 11.30;
Brookfield Celtic SD v Dundrum FC, Jobstown Park, 11.30;
Terenure Rangers v Lakelands FC, Bushy Park, 11.30
9 Sun Silver (KO 11.30 unless stated).:
Raheny Utd v Finglas Celtic, No16 St Anne’s Pk, 1.30;
Kinsealy Utd v Balrothery FC, Waterside Pitches, Kinsealy, 11.30;
Ayrfield utd v St Mochtas, Ayrfield Comm Centre, 11.30 Postponed

Related posts

LFA UNDER 19 CUP FINAL

Eamon Scott

Fairview end Aisling Annacotty interest in FAI Junior Cup

Eamon Scott

AMATEUR FOOTBALL LEAGUE

Eamon Scott