fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageDDSLLatest News Homepage

DDSL FIXTURES – SUN -U10 / U 11

10 Sun A:
Belvedere FC v Cherry Orchard, Fairview Park;
Cabinteely FC v Ardmore Rovers, Kilboggit Park;
Home Farm v Portmarnock AFC, VEC Whitehall,;
Templeogue Utd v St Kevin’s Boys, Tymon Park;
Shelbourne Academy v St Joseph’s Boys, AUL Complex;
St Francis v Shamrock Rovers, Baldonnel;
Lourdes Celtic v Crumlin Utd, Sundrive Park
10 Sun A1:
Beechwood FC v Clondalkin Celtic, Herbert Park;
Cabinteely FC v Kilnamanagh AFC, Kilboggit Park;
Drumcondra AFC v Castleknock Celtic, Clonturk Park;
Cherry Orchard v Broadford Rovers, Elmdale Cresent;
Leixlip Utd v Swords Celtic, Leixlip Amm Centre;
Marino FC v Lakelands FC, Croyden Gardens;
St Kevin’s Boys v Lucan Utd, Ellenfield;
Knockmitten Utd v Mount Merrion, Knockmitten Park
10 Sun B:
Finglas Utd v Clontarf FC, Kilshane Road;
Ardmore Rovers v Drumcondra FC, St Killian’s, Bray;
Glebe North FC v Knocklyon Utd, Old Market Green;
Terenure Rangers v Tallaght Town, Bushy Park;
Park Celtic v Rathcoole Boys, St Laurances College;
St Malachys v Raheny Utd, Springdale Road;
Stella Maris v Templeogue Utd, Dublin Port Stadium, Richmond Road,;
Malahide Utd, Idle
10 Sun B1:
Celbridge Town v Portmarnock AFC, Ballymakealy;
Drogheda Boys v Shamrock Rovers, Marley’s Lane, Drogheda, local;
Mount Merrion v St John Vianney, Deer Park;
Blue Magic FC Dublin v Esker Celtic, Ballymun Soc Complex;
St John Bosco v Cabinteely FC, Brickfields Park;
St Kevin’s Boys v Clontarf FC, Ellenfield;
Raheny Utd v St Paul’s Artane, No16 St Anne’s Pk
10 Sun C:
Esker Celtic v Killester/Donnycarney FC, Hermitage Park;
Crumlin Utd v Swords Celtic, Willie Pearse Park;
Killegland AFC v Lourdes Celtic, The Ward;
Broadford Rovers v Sacred Heart, Broadford Park;
Raheny Utd, Idle;
Stella Maris v Ballybrack FC, Dublin Port Stadium, Richmond Road,;
Verona FC v Cambridge Boys, Coolmine Pk;
Larkview FC v Drogheda Boys, Whelan Park
10 Sun C1:
Verona FC v St Marys Boys, Coolmine Pk;
Swords Manor v Marks Celtic;
Peamount Utd v Malahide Utd, Greenogue;
Marino FC v Kinsealy Utd, Croyden Gardens;
Lakelands FC v Castleknock Celtic, Balally Hill;
Killegland AFC v Templeogue Utd, The Ward
10 Sun D:
Knockmitten Utd v Newbridge Town, Knockmitten Park;
Dingle Utd v Knocklyon Utd, John Paul Park;
Dundrum FC v Drumcondra FC, Meadowbrook;
Ardmore Rovers, Idle;
Lucan Utd v Raheny Utd, Dodsboro;
Portrane Athletic v Larkview FC, Portrane Road;
Terenure Rangers v Lusk Utd, Bushy Park
10 Sun D1:
Trinity Donaghmede v Ardmore Rovers, Fr Collins Park;
Railway Union (SD) v Swords Celtic, Park Avenue;
Mount Merrion v Portmarnock AFC, Deer Park;
Killegland AFC v Leixlip Utd, The Ward;
Clontarf FC v Corduff FC, St Anne’s Park;
Kilbarrack Utd, Idle
10 Sun E:
Lakelands FC v Mount Merrion, Balally Hill;
Verona FC v Marino FC, Coolmine Pk;
Portrane Athletic v Belmont FC, Portrane Road;
Park Celtic v Palmerstown FC, St Laurances College;
Marks Celtic v Kinsealy Utd, Butler Park;
Lusk Utd v Terenure Rangers, Rathmore Rd Lusk;
Balrothery FC v Portmarnock AFC, Balrothery Park
10 Sun E1:
Drumcondra FC v Mid Sutton, Clonturk Park;
Broadford Rovers v Cabinteely FC, Broadford Park;
Howth Celtic v St Joseph’s Boys, Celtic Park;
Glebe North FC v Jobstown Celtic, Old Market Green;
Kilnamanagh AFC v Dingle Utd, Ring Road Tallaght;
St John Vianney v Granada FC SD, Kilmore Drive;
Dundrum FC, Idle
10 Sun F:
Swords Celtic v Tallaght Town SD, Balheary Swords;
Stepaside FC SD v Raheny Utd, Step aside All Weather;
Park Celtic v Railway Union SD, St Laurances College;
Newlands/Castle Pk v Leicester Celtic, Moyle Pk College Clondalkin;
Lakelands FC v Marks Celtic, Balally Hill;
Granada FC SD v Dundrum FC, Holly Park, Blackrock;
Broadford Rovers v Glasnevin FC, Broadford Park
11 Sun A:
St Joseph’s Boys v Lucan Utd, Pearse Park, Referee: Delaney Mark;
Malahide Utd v St Kevin’s Boys, Gannon Park, Referee: Mahon Alan;
Broadford Rovers v Cherry Orchard, Broadford Park, 11.30;
Phoenix FC v Crumlin Utd, Martin Savage Park, 11.30;
Newbridge Town, Idle;
Lourdes Celtic v Peamount Utd, Sundrive Park, 11.30;
Home Farm v Shamrock Rovers, VEC Whitehall,, 11.30
11 Sun A1:
Crumlin Utd v Clontarf FC, Willie Pearse Park, Referee: Carey Derek;
Castleknock Celtic v Corduff FC, Porterstown Park, 11.30;
St Kevin’s Boys v Templeogue Utd, Ellenfield, 11.30;
Raheny Utd v Lucan Utd, No16 St Anne’s Pk, 11.30;
Mount Merrion, Idle;
Finglas Utd v Drumcondra FC, Kildonan Rd, 11.30;
Drogheda Boys v Esker Celtic, Marley’s Lane, Drogheda, local, 11.30
11 Sun B:
Templeogue Utd v Knocklyon Utd, Tymon Park, Referee: Daly Ned;
Dundrum FC v Terenure Rangers, Meadowbrook, Referee: O’Shea Rory;
Cabinteely FC v St Ita’s AFC, Kilboggit Park, 11.30;
Raheny Utd, Idle;
Lakelands FC v Cherry Orchard, Balally Hill, 11.30, Referee: Brien Flann;
Kinsealy Utd v Ardmore Rovers, Kettles Lane, Kinsealy, 11.30, Referee: Carberry Leanne;
Wayside Celtic v Peamount Utd, Jackson Park, 11.30
11 Sun B1:
Verona FC v Larkview FC, Coolmine Pk, Referee: Byrne Willie;
Collinstown FC v Corduff FC, Collinstown Park, 11.30;
Drogheda Boys v Drumcondra FC, Marley’s Lane, Drogheda, local, 11.30;
Killegland AFC v Ballyoulster Utd, The Ward, 11.30;
Swords Celtic v Terenure Rangers, Balheary Swords, 11.30;
St Joseph’s Boys v St Kevin’s Boys, Pearse Park, 11.30, Referee: Delaney Mark;
Marino FC v Portmarnock AFC, Croyden Gardens, 11.30;
Belvedere FC v Castleknock Celtic, Clontarf A/W, 11.30
11 Sun C:
Ardmore Rovers v Mount Merrion, Peoples Park, Referee: TBA;
Finglas Utd v Raheny Utd, Kildonan Rd, 11.30;
Lakelands FC v Clontarf FC, Balally Hill, 11.30;
Lusk Utd v Lucan Utd, Rathmore Rd Lusk, 11.30;
Templeogue Utd v Kilnamanagh AFC, Tymon Park, 11.30;
Finglas Celtic v Leicester Celtic, Kilshane Road, 11.30;
Portmarnock AFC v Cabinteely FC, Paddy’s Hill, 11.30
11 Sun C1:
Clontarf FC v Rathcoole Boys, St Anne’s Park, Referee: Ibeanu Israel;
Knocklyon Utd v Trinity Donaghmede, Ballycullen Park, 11.30;
Newbridge Town v Firhouse Carmel, Station Rd, Newbridge, 11.30;
Mid Sutton v Broadford Rovers, Bayside School Baldoyle, 11.30;
Ballyoulster Utd v Mourne Celtic, Loughlinstown Road, 11.30;
St John Vianney v Knockmitten Utd, Kilmore Drive, 11.30
11 Sun D:
Drumcondra FC v Cambridge Boys, Clonturk Park, Referee: Poutch Derek;
Ballybrack FC v Clontarf FC, Coolevin, Referee: Roantree Quinten;
Templeogue Utd, Idle;
Terenure Rangers v Knocklyon Utd, Bushy Park, 11.30, Referee: Barry Kevin;
Peamount Utd v Leixlip Utd, Greenogue, 11.30;
Park Celtic v Portrane Athletic, Cabinteely Park, 11.30
11 Sun D1:
Ballyoulster Utd v Kilnamanagh AFC, Loughlinstown Road, Referee: Gricius Justas;
Kinsealy Utd v Portmarnock AFC, Kinsealy Court Est, 11.30;
Marino FC v St John Bosco, Croyden Gardens, 11.30;
Killegland AFC v Larkview FC, The Ward, 11.30;
Swords Celtic v Cabinteely FC, Balheary Swords, 11.30;
Raheny Utd v Ballyfermot Utd, No16 St Anne’s Pk, 11.30
11 Sun E:
Broadford Rovers v Raheny Utd, Broadford Park, 11.30;
Stepaside FC SD v Glasnevin FC, Step aside All Weather, 11.30;
Portrane Athletic v Ardmore Rovers, Portrane Road, 11.30;
Mid Sutton v Leicester Celtic, Bayside School Baldoyle, 11.30;
Lusk Utd v Mount Merrion, Rathmore Rd Lusk, 11.30;
Terenure Rangers, Idle
11 Sun E1 :
Jobstown Celtic v Park Celtic, Jobstown Park, 11.30;
Drumcondra FC v Knocklyon Utd, Clonturk Park, 11.30;
Newlands/Castle Pk v Rathcoole Boys, Moyle Pk College Clondalkin, 11.30;
Tolka Rovers v Broadford Rovers, Johnstown Park, 11.30;
Ballyoulster Utd v Dundrum FC, Loughlinstown Road, 11.30, Referee: Gricius Justas;
Peamount Utd v Verona FC, Greenogue, 11.30
11 Sun F:
Larkview FC v Lakelands FC, Whelan Park, Referee: O’Dowd Aaron;
Granada FC SD v Dundrum FC, Holly Park, Blackrock, Referee: Lawlor Roy;
Newbridge Town v Terenure Rangers, Station Rd, Newbridge, 11.30
11 Sun F1:
St Mochta’s v Raheny Utd, Porterstown Road, Referee: Rowan Martin;
Kinsealy Utd v St John Vianney, Kinsealy Court Est, 11.30;
Portmarnock AFC v Broadford Rovers, Paddy’s Hill, 11.30;
Mount Merrion v Balrothery FC, Deer Park, 11.30;
Lakelands FC v Dundrum FC, Balally Hill, 11.30

Related posts

Rampant Fairview rout Castleview with nine goal FAI Junior Cup salvo!

Eamon Scott

Cartron extend lead despite Meehan heroics as Carbury suffer defeat to Strand Celtic

Eamon Scott

NEFL Results

Eamon Scott