fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageDDSLFIXTURESLatest News Homepage

DDSL FIXTURES – SUN MAY 12 – PAGE 5

Print View

Sunday 12 May 2019
11 Sun A    
Newbridge TownBroadford RoversStation Rd, Newbridge10:30Deehan Eamonn
Cherry OrchardLourdes CelticElmdale Cresent11:30
11 Sun A1    
Finglas UtdCastleknock CelticKildonan Rd11:30
Mount MerrionCorduff FCDeer Park12:30Nason Daniel
11 Sun B    
IDLEArdmore Rovers11:30
Cherry OrchardSt Ita’s AFCElmdale Cresent12:30
11 Sun B1    
St Joseph’s BoysCollinstown FCPearse Park10:30Delaney Mark
Drogheda BoysLarkview FCMarley’s Lane, Drogheda, local11:30
Corduff FCBelvedere FCCorduff Park11:30Ibeanu Israel
Castleknock CelticKillegland AFCPorterstown Park11:30Brady Matthew
Portmarnock AFCVerona FCPaddy’s Hill11:30
11 Sun C    
Ardmore RoversKilnamanagh AFCPeoples Park11:30
Raheny UtdPortmarnock AFCNo16 St Anne’s Pk11:30
Cabinteely FCLeicester CelticKilboggit Park11:30Byrne Liam
11 Sun C1    
Newbridge TownBallyoulster UtdStation Rd, Newbridge11:30
Trinity DonaghmedeBroadford RoversFr Collins Park11:30
11 Sun E1     
Knocklyon UtdDrumcondra FCBallycullen Park11:30
Rathcoole BoysNewlands/Castle PkFrank Cox Park11:30
11 Sun F    
Dundrum FCNewbridge TownMeadowbrook11:30
11 Sun F1    
Broadford RoversMount MerrionBroadford Park11:30
St John VianneyDundrum FCKilmore Drive11:30
Raheny UtdPortmarnock AFCNo16 St Anne’s Pk11:30
Lakelands FCSt Mochta’sBalally Hill11:30
Sunday 12 May 2019
12 Sun 1    
Larkview FCCastleknock CelticWhelan Park10:30Nolan Karl
Lourdes CelticEsker CelticSundrive Park10:30Morgan Ian
Home FarmRaheny UtdVEC Whitehall,10:30Poutch Derek
St Kevin’s BoysLeixlip UtdEllenfield10:30
Portmarnock AFCDrumcondra FCPaddy’s Hill10:30
12 Sun 2    
Crumlin UtdSt John BoscoWillie Pearse Park10:30Browne Martin
Terenure RangersKinsealy UtdBeechfield10:30Blake Noel
St Kevin’s BoysGreystones UtdEllenfield10:30
Knocklyon UtdCambridge BoysBallycullen Park10:30Berjemo Roger
IdleSt Paul’s Artane10:30
Ardmore RoversLucan UtdBallywaltrim11:30Lawless Timara
Peamount UtdCabinteely FCGreenogue11:30O’Neill Chris
Lakelands FCWayside CelticBalally Hill13:00Wills David
12 Sun 3    
Swords CelticTransport Iveagh (SD)Balheary Swords10:30
Shankill FCKilnamanagh AFCShanganagh Park10:30
Mount MerrionKillegland AFCDeer Park10:30Nason Daniel
Lakelands FCBroadford RoversBalally Hill11:30Wills David
Raheny UtdTempleogue UtdBallycullen Park11:30Van Acker Jan
Terenure RangersEsker CelticBeechfield11:45Blake Noel
12 Sun 4    
Palmerstown FCBlue MagicGlenaulin Park10:30McDonnell Gerry
Leixlip UtdVerona FCLeixlip Amm Centre10:30Bilei Rocky
Killegland FcArdmore RoversWillie Pearse Park10:30
Castleknock CelticClontarf FCPorterstown Park10:30Brady Matthew
Ballyoulster UtdDrumcondra FCLoughlinstown Road10:30Colreavy Lorcan
AFC UtdKnocklyon UtdAylesbury Pk, Tallaght10:30
Dundrum FCBooth Road CelticMeadowbrook12:30Quinn Thomas
12 Sun 5    
IDLEWayside Celtic10:30
Kinsealy UtdSt Joseph’s BoysKinsealy Court Est10:30Carberry Leanne
Leicester CelticGreenhill’s BoysLoreto Park10:30Daly Dermot
Marks CelticClontarf FCButler Park10:30Kelly Kurt
Terenure RangersHowth CelticBeechfield10:30Fleming Andrew
St MalachysKnocklyon UtdSpringdale Road10:30
Glasnevin FCLakelands FCAlbert Col10:30TBA
St Joseph’s BoysGlasnevin FCPearse Park10:30Traem Max
12 Sun 6    
Cambridge BoysSt Kevin’s BoysRingsend Park10:30Byrne Noel
Corduff FCTerenure RangersCorduff Park10:30Ibeanu Israel
Sacred HeartRaheny UtdKillinarden Hill10:30
St Paul’s ArtaneLucan UtdLein Road10:30Rowan Martin
Trinity DonaghmedeLarkview FCFr Collins Park10:30
St FrancisIdle10:30
Park CelticTallaght TownSt Laurances College12:30Sexton Diarmuid
12 Sun 7    
Killegland AFCPark CelticThe Ward10:30
St.Maelruans FcSheriff YCBancroft Park10:30
Templeogue UtdCastleknock CelticTymon Park10:30Barry Kevin
Clondalkin CelticLakelands FCCorkagh Park10:30Wells Liam
Portmarnock AFCKinsealy UtdPaddy’s Hill10:30
Palmerstown FCHowth clticGlenaulin Park11:45McDonnell Gerry
12 Sun 8    
Ballymun UtdSt Paul’s ArtaneThe Ward10:30
Dundrum FCCastleknock CelticMeadowbrook10:30
Portrane AthleticMount MerrionPortrane Road10:30Brogan Paul
Tallaght TownIdle10:30
Park CelticShankill FCSt Laurances College10:30Molloy John
Cambridge BoysDrumcondra FCRingsend Park11:45Byrne Noel
Sunday 12 May 2019
13 Sun 1    
St Mochta’sSwords CelticPorterstown Road10:30Hilliard Lar
Terenure RangersIdle11:00
St Kevin’s BoysDalkey UtdEllenfield11:00
Mount MerrionKnocklyon UtdUCD, Nova11:00
Raheny UtdGranada FCNo16 St Anne’s Pk12:45Van Acker Jan
13 Sun 2    
Cabinteely FCBelmont FC A (SD)Kilboggit Park10:30Cross David
Terenure RangersSt John BoscoBushy Park11:00
IdleTerenure Rangers11:00
Clontarf FCCastleknock CelticSt Anne’s Park11:45Hunter Brendan
Home FarmGreystones UtdVEC Whitehall,11:45Poutch Derek
Beechwood FC A (SD)Ardmore RoversRoyal Hospital, Donnybrook12:30Brennan Tim
13 Sun 3    
Aungier CelticDundrum FCWalkinstown Park11:00
Park CelticKilnamanagh AFCMeadowvale11:00Flusk David
Shankill FCGlebe North FCShanganagh Park11:00
Templeogue UtdLucan UtdTymon Park11:45Barry Kevin
Marks CelticTerenure RangersButler Park11:45Kelly Kurt
Leixlip UtdRaheny UtdLeixlip Amm Centre11:45Bilei Rocky
Greenhill’s BoysSt Kevin’s BoysGreenhills Park11:45Kelly Jason
13 Sun 4    
Parkvale FC (SD)Mount MerrionRockbrook Pk School10:30Mooney Robert
Booth Road CelticLakelands FCCorkagh Park11:00Kavanagh Roy
Portrane AthleticLeicester CelticPortrane Road11:45Brogan Paul
Glasnevin FCDundrum FCAlbert Col11:45Byrne Willie
Clontarf FCBeechwood FC B (SD)St Anne’s Park11:45Rake David
Marks CelticPalmerstown FCButler Park13:00Kelly Kurt
Lucan UtdTerenure RangersDodsboro13:00O’Dowd Aaron
13 Sun 5    
Hartstown HuntstownTerenure RangersHartstown Park11:00Quigley Dominic
Cabinteely FCKnocklyon UtdKilboggit Park11:45Cross David
Dundrum FCBooth Road CelticMeadowbrook11:45Brien Flann
Ardmore RoversRaheny UtdBallywaltrim12:45Lawless Timara
Sunday 12 May 2019
14 Sun 1    
Knocklyon UtdTallaght TownDelaford Park11:00Smith John
Dalkey UtdTempleogue UtdHyde Park11:00
St Kevin’s BoysWillows FCEllenfield Park13:00Byrne Keith H
Cabinteely FCLucan UtdKilboggit Park13:00Cross David
14 Sun 2    
Greystones UtdIdle11:00
Beechwood FC (SD)Knocklyon UtdRoyal Hospital, Donnybrook11:00Brennan Tim
Terenure RangersSt Kevin’s BoysBushy Park11:45Fleming Andrew
Tallaght TownTolka RoversAndy Moore Pk Tallaght12:30Mc Bride Philip
Lakelands FCClontarf FCBearna Park12:45Ellison Declan
Mount MerrionFinglas UtdRosemount Park13:00Penny David
Dundrum FCLeicester CelticMeadowbrook13:00Brien Flann
14 Sun 3    
IdleEsker Celtic11:00
Beechwood FC (SD)Ballyfermot UtdHerbert Park11:00Roche Thomas
Tallaght TownKilnamanagh AFCAndy Moore Pk Tallaght11:00Mc Bride Philip
Clondalkin CelticCabinteely FCCorkagh Park11:45Wells Liam
Donnycarney UtdClontarf FCHoly Faith School12:30Rowan Martin
Wayside CelticTerenure RangersJackson Park13:00Brennan Vincent
14 Sun 4    
Phoenix FCLakelands FCMartin Savage Park10:30Shevlin John
Wayside CelticRivermount BoysJackson Park11:00Wardick Andy
IdleLucan Utd11:00
Beech ParkCambridge BoysBeech Park Green, Lucan11:00
Hartstown HuntstownDundrum FCHartstown Park12:30Quigley Dominic
Portrane AthleticTempleogue UtdPortrane Road13:00Brogan Paul
Drumcondra FCHarolds Cross (SD)Albert Col13:00Byrne Willie
Clontarf FCBelmont FCSt Anne’s Pk13:00Rake David
Sunday 12 May 2019
16 Sun Premier (KO 1pm unless stated).    
Leixlip UtdHome FarmLeixlip Amm Centre11:00Hawkins Denis
Phoenix FCShelbourne AcademyMartin Savage Park11:45Shevlin John
Finglas UtdCherry OrchardKilshane Road11:45Butler Fintan
St FrancisBelvedere FCBaldonnel13:00Burke Shay
Marks CelticIdle13:00
Castleknock CelticCrumlin UtdPorterstown Park13:00Brady Matthew
Cabinteely FCSt Kevin’s BoysKilboggit Park13:00Szomboti Daniel
16 Sun Premier 2 (KO 1pm unless stated).    
Kilnamanagh AFCMount MerrionRing Road Tallaght11:00Kavanagh Andy
St Joseph’s BoysCrumlin UtdPearse Park11:45Traem Max
Athlone TownRathcoole BoysAthlone13:00
Drogheda BoysSt Kevin’s BoysMarley’s Lane, Drogheda, local13:00
Ballyoulster UtdGreystones UtdLoughlinstown Road13:00Byrd Martin
Newbridge TownArklow TownStation Rd, Newbridge13:00Deehan Eamonn
IdleCorduff FC13:00
16 Sun Major (KO 1pm unless stated).    
Lourdes CelticSt MalachysSundrive Park11:45Morgan Ian
Knocklyon UtdCambridge BoysDelaford Park12:30Smith John
Beechwood F C S DCastleknock CelticHerbert Park13:00Roche Thomas
Wicklow RoversSt Kevin’s BoysWhite Gates Station Rd, Wicklow Town13:00
Leixlip UtdCabinteely FCLeixlip Amm Centre13:00Hawkins Denis
16 Sun A (KO 1pm unless stated).    
Blessington AFC S DSt Mochta’sCross Chapel, Wicklow11:00Roantree Quinten
Celbridge TownWayside CelticBallymakealy13:00O Connor Stuart
Templeogue UtdBluebell/KnockmittenTymon Park13:00Fitzgerald Gerard
Shankill FCArdmore RoversShanganagh Park13:00Elarbi Aemon
Phoenix FCLeicester CelticMartin Savage Park13:00Shevlin John
Mount MerrionRathcoole BoysDeer Park13:00McCann Robert
16 SunA1 (KO 1pm unless stated).    
Liffey Valley RangersSt Marys BoysBallyowen Park11:00Shannon Will
Dalkey United S DPeamount UtdShanganagh Cliffs13:00Giriks Arturs
Clontarf FCPortmarnock AFCSt Paul’s College13:00Hunter Brendan
Cabinteely FCSt Kevin’s BoysKilboggit Park13:00Byrne Liam
Esker CelticLucan UtdHermitage Park13:00Gricius Justas
16 Sun B (KO 1pm unless stated).    
Newbridge TownLakelands FCStation Rd, Newbridge11:45Deehan Eamonn
Park Celtic S DHarolds Cross S DMeadowvale12:30Flusk David
Belmont FC S DPalmerstown FCHerbert Park13:00(P)
Finglas UtdTerenure RangersKildonan Rd13:00Butler Fintan
16 Sun B1 (KO 1pm unless stated).    
Greenhill’s BoysMulhuhuddart F CGreenhills Park13:00(P)
Rathcoole BoysBeechwood FC S DFrank Cox Park13:00Mahon Alan
16 Sun C (KO 1pm unless stated).    
Wayside CelticPortmarnock AFCJackson Park12:30Wardick Andy
Ardmore RoversDalkey Utd S DBallywaltrim13:00Kelly David
Straffan FCLakelands FCLodge Park13:00
St John BoscoDrumcondra FCBenmadigan Road13:00Honer Killian
Mount MerrionCabinteely F C S DRosemount Park13:00(P)

Related posts

OLV LEGEND PADDY O’DWYER HONOURED WITH SERVICES TO FOOTBALL AWARD BY AFL

Eamon Scott

O’Neill’s Leinster Football League – FIXTURES

Eamon Scott

15 Acres pitches now available to clubs outside of Leinster Football League

Eamon Scott