fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageDDSLFIXTURESLatest News Homepage

DDSL FIXTURES – SUN JUNE 9 – PAGE 5

Sunday 9th June 2019
10 Sun A:
Cabinteely FC v St Francis, Kilboggit Park;
Templeogue Utd v Portmarnock AFC, Tymon Park;
Crumlin Utd v Shamrock Rovers, Willie Pearse Park;
Shelbourne Academy v Home Farm, AUL Complex;
Lourdes Celtic v St Kevin’s Boys, Sundrive Park;
St Joseph’s Boys v Cherry Orchard, Pearse Park;
Belvedere FC v Ardmore Rovers, Fairview Park
10 Sun A1:
Beechwood FC v Knockmitten Utd, Herbert Park;
St Kevin’s Boys v Drumcondra AFC, Ellenfield;
Marino FC v Cherry Orchard, Croyden Gardens;
Lucan Utd v Castleknock Celtic, Dodsboro;
Leixlip Utd v Cabinteely FC, Leixlip Amm Centre;
Lakelands FC v Broadford Rovers, Balally Hill;
Kilnamanagh AFC v Swords Celtic, Ring Road Tallaght;
Clondalkin Celtic v Mount Merrion, Corkagh Park
10 Sun B:
Clontarf FC v Malahide Utd, St Paul’s College;
Templeogue Utd v Park Celtic, Tymon Park;
Tallaght Town v St Malachys, Andy Moore Pk Tallaght;
Rathcoole Boys v Stella Maris, Frank Cox Park;
Raheny Utd v Terenure Rangers, No16 St Anne’s Pk;
Knocklyon Utd v Ardmore Rovers, Ballycullen Park;
Finglas Utd, Idle;
Drumcondra FC v Glebe North FC, Clonturk Park
10 Sun B1:
Celbridge Town v Shamrock Rovers, Ballymakealy;
Drogheda Boys v St John Vianney, Marley’s Lane, Drogheda, local;
Mount Merrion v St Paul’s Artane, Deer Park;
St Kevin’s Boys v Esker Celtic, Ellenfield;
St John Bosco v Clontarf FC, Brickfields Park;
Blue Magic FC Dublin v Portmarnock AFC, Ballymun Soc Complex;
Raheny Utd v Cabinteely FC, No16 St Anne’s Pk
10 Sun C:
Crumlin Utd v Stella Maris, Willie Pearse Park;
Drogheda Boys v Lourdes Celtic, Marley’s Lane, Drogheda, local;
Killegland AFC v Larkview FC, The Ward;
Killester/Donnycarney FC, Idle;
Ballybrack FC v Swords Celtic, Coolevin;
Sacred Heart v Cambridge Boys, Killinarden Hill;
Verona FC v Broadford Rovers, Coolmine Pk;
Raheny Utd v Esker Celtic, No16 St Anne’s Pk
10 Sun C1:
Verona FC v Peamount Utd, Coolmine Pk;
Lakelands FC v Swords Manor, Balally Hill;
Marino FC v Killegland AFC, Croyden Gardens;
Castleknock Celtic v Malahide Utd, Porterstown Park;
St Marys Boys v Kinsealy Utd, Moreen Park;
Marks Celtic v Templeogue Utd, Butler Park
10 Sun D:
Dingle Utd v Portrane Athletic, John Paul Park;
Raheny Utd, Idle;
Newbridge Town v Ardmore Rovers, Station Rd, Newbridge;
Lucan Utd v Lusk Utd, Dodsboro;
Larkview FC v Dundrum FC, Whelan Park;
Knocklyon Utd v Terenure Rangers, Ballycullen Park;
Drumcondra FC v Knockmitten Utd, Clonturk Park
10 Sun D1:
Ardmore Rovers, Idle;
Swords Celtic v Clontarf FC, Balheary Swords;
Portmarnock AFC v Trinity Donaghmede, Paddy’s Hill;
Leixlip Utd v Railway Union (SD), Leixlip Amm Centre;
Kilbarrack Utd v Mount Merrion, Rose Glen;
Corduff FC v Killegland AFC, Corduff Park
10 Sun E:
Lusk Utd v Portmarnock AFC, Rathmore Rd Lusk;
Marks Celtic v Mount Merrion, Butler Park;
Park Celtic v Belmont FC, St Laurence’s College;
Balrothery FC v Palmerstown FC, Balrothery Park;
Terenure Rangers v Kinsealy Utd, Bushy Park;
Lakelands FC v Verona FC, Balally Hill;
Portrane Athletic v Marino FC, Portrane Road
10 Sun E1:
Dingle Utd v Glebe North FC, John Paul Park;
St John Vianney v Cabinteely FC, Kilmore Drive;
Granada FC SD v Jobstown Celtic, Holly Park, Blackrock;
Dundrum FC v Howth Celtic, Meadowbrook;
Kilnamanagh AFC v St Joseph’s Boys, Ring Road Tallaght;
Broadford Rovers v Drumcondra FC, Broadford Park;
Mid Sutton, Idle
10 Sun F:
Broadford Rovers v Newlands/Castle Pk, Broadford Park;
Railway Union SD v Granada FC SD, Park Avenue;
Park Celtic v Dundrum FC, St Laurence’s College;
Marks Celtic v Tallaght Town SD, Butler Park;
Lakelands FC v Stepaside FC SD, Balally Hill;
Glasnevin FC v Raheny Utd, Albert Col;
Swords Celtic v Leicester Celtic, Balheary Swords

Related posts

Galway FA Fixtures, Results

Eamon Scott

Kilmore and St Paul’s Artane share the spoils in titanic Major 1 LSL encounter

Eamon Scott

PAUL WALSH TAKES UP NEW ROLE AT BRAY WANDERERS

Eamon Scott